2014-09-13 06:51:13

Val till landstingsfullmäktige i Skåne län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Anna-Lena Hogerud, Kommunalråd Lund
  2. Anders Karlsson, Riksdagsledamot Landskrona
  3. Ingrid Lennerwald, fd Regionråd Eslöv
  4. Torbjörn Lövendahl, Socionom Staffanstorp
  5. Eva Örtegren, Fd snickare Landskrona
  6. Mattias Olsson, Kanslichef Lund
  7. Anna-Carin Håkansson, Undersköterska Hörby
  8. Anders Svärd, Kontorsvärd ITsamordnare Svalöv
  9. Klara Strandberg, Samhällsplanerare Lund
  10. Gert Nilsson, Arbetare Kävlinge
  11. Carina Dilton, Undersköterska Staffanstorp
  12. David Westlund, ITkonsult Eslöv
  13. Ellinor Dahlgren, VD Höör
  14. Peter Fransson, Föreningssamordnare Lund
  15. Jasna Zubic, Studerande Landskrona
  16. Henrik Andersson, Studerande Hörby
  17. Merima Colak, Socionom Svalöv
  18. Jörn Jönsson, Lagerarbetare Landskrona
  19. Akram Heidari, Projektledare student Dalby
  20. Gopakumar Nair, Ögonundersköterska Staffanstorp
  21. Gunilla Tornqvist, Socialarbetare Kävlinge
  22. Claes Hallberg, Säkerhetschef Svalöv
  23. Marie Saltarski, Fritidspedagog Staffanstorp
  24. Felix Kokuvi Denyo, Herr Landskrona
  25. Susanne Meijer, Distriktssköterska Hörby
  26. Tony Hansson, Företagare Eslöv
  27. Eleni Rezaii Liakou, Lärare Lund
  28. David Lenander, Företagare Svalöv
  29. Gabriele Goldhammer, Leg.Sjuksköterska Eslöv
  30. Joakim Friberg, ITtekniker Lund
  31. Sandra Larsson, Lärare Landskrona
  32. Gabriel Barjosef, Metallarbetare Eslöv
  33. Bedrija Halilovic, Bygglovshandläggare Svalöv
  34. Gunnar Jönsson, Skogsentreprenör Genarp
  35. Rebecka Barjosef, Fritidspedagog Eslöv
  36. Olof Nyman, Lärare Lund
Mellankretsen
0002-05568
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Yvonne Augustin, Socionom Helsingborg
  2. Stefan Svalö, Kommunalråd Bjuv
  3. Susanne Jönsson, Samordnare Ängelholm
  4. Roger Nilsson, Politisk sekreterare Höganäs
  5. Franziska Larsson, Rektor Helsingborg
  6. Michael Nemeti, Familjebehandlare Klippan
  7. Emma Yngvesson, Lärare Ängelholm
  8. Alex Mani Zeid, Ekonom Helsingborg
  9. Ingela Andersson, Socionom Helsingborg
  10. Reino Persson, Pensionär Åstorp
  11. Anna Ingers, Butiksbiträde Helsingborg
  12. Christer Olsson, fd Anläggningsarbetare Örkelljunga
  13. Kerstin Björkäng Wirehed, Utredningssekreterare Höganäs
  14. Göran Klang, Arbetsledare Båstad
  15. Elin Hellqvist, Studerande Helsingborg
  16. Mikael von Krassow, Administratör Ängelholm
  17. Gunilla Svensson, Äldreomsorgschef Klippan
  18. Per-Arne Ljungmark, SIUS konsulent Helsingborg
  19. Isabella Dzanko, Lärare Åstorp
  20. Martin Fridehjelm, Säkerhetsrådgivare Bjuv
  21. Eva-Lena Lindell, Kontorist Ängelholm
  22. Thomas Bjertner, Museiarbetare Örkelljunga
  23. Anette Henningsson, Kassaledare Höganäs
  24. Peter André, Representant Helsingborg
  25. Gunilla Karlsson, Biträdande rektor Åstorp
  26. Eric Sahlvall, Marknadsstrateg Ängelholm
  27. Lillemor Björk-Önnerfjord, Föreningskonsulent Bjuv
Nordvästkretsen
0002-05569
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Joakim Sandell, Lärare
  2. Amela Hodzic, Kanslichef
  3. Daniel Hedén, Nationalekonom
  4. Elin Brusewitz, Studerande
  5. Mathias Persson, Kommunikatör
  6. Ida-Therese Högfeldt, Personlig assistent
  7. Sten Svensson, Förhandlare
  8. Amani Loubani, Personalchef
  9. Ilmar Reepalu, Arkitekt
  10. Christine Axelsson, Regionråd
  11. Christian Jönsson, Byggnadsarbetare
  12. Rose-Marie Gudmundsson, Arbetsförmedlare
  13. Tayfun Erden, Industriarbetare
  14. Linda Johnsson, Miljökonsult
  15. Naser Hasan, Handläggare
  16. Anita Aagesen-Svärd, F.d Barnomsorgschef
  17. Preben Karlsson, Pensionär
  18. Inger Lindbom Leite, F.d Socialchef
  19. David Hagman, Programmerare
  20. Charlotte Malmborg, Statsvetare
  21. Patrik Lindqvist, Kontorist
  22. Janina Kihlgren, Sekreterare
  23. Kjell-Åke Leismar, Grafiker
  24. Sara Marknäs, Studerande
  25. Paul Andersson, Verksamhetssamordnare
  26. Maija Himanen, Pensionär
  27. Alai Javardahi, Undersköterska
  28. Sharon Olsson, Studerande
  29. Zeljko Pavlovic, Sektionschef
  30. Sara Sjöberg, Handläggare
  31. Ricardo Tarrida Thuré, Kriminalvårdare
  32. Birgitta Eriksson, Socialsekreterare
  33. Tommy Persson, Statlig tjänsteman
  34. Camilla Kronholm, Författare
Sydvästkretsen I
0002-05575
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stefan Malmberg, Planerare Ystad
  2. Maria Nyman Stjärnskog, Ombudsman Skurup
  3. Karl-Erik Olsson, Kommunalråd Simrishamn
  4. Cecilia Magnusson-Svärd, Kurator Ystad
  5. Christer Hovbrand, Föreståndare Sjöbo
  6. Ida Bornlykke, Undersköterska Tomelilla
  7. Magnus Alm, Ombudsman Skurup
  8. Pia Ingvarsson, Dagbarnvårdare Simrishamn
  9. Karl Pettersson, Pedagog Ystad
  10. Anne-Maj Råberg, Vårdlärare Tomelilla
  11. Tony Rosén, Byggnadsarbetare Ystad
  12. Ulla Valldén, Industriarbetare Sjöbo
  13. Per Skoog, Pedagog Tomelilla
  14. Terese Gran, Studerande Ystad
  15. Jan Vokoun, Arbetsförmedlare Simrishamn
  16. Lilian Borén, Fd Undersköterska Ystad
  17. Mattias Faderberg, Elektriker Ystad
  18. Shukrije Rama-Pllashniku, Jurist-Lärare Ystad
  19. Jan-Erik Andersson, Konsult Tomelilla
  20. Christl Bengtsson, Undersköterska Simrishamn
  21. Mike Enocksson, Statsvetare Ystad
  22. Else-Beth Rolf, Skötare Simrishamn
Sydostkretsen
0002-05580
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Henrik Fritzon, Regionråd Kristianstad
  2. Ewa Pihl Krabbe, leg Psykolog Kristianstad
  3. Karl-Erik Innala, Metallarbetare Östra Göinge
  4. Irene Nilsson, Skötare Hässleholm
  5. Anders Wallentheim, Skötare Hässleholm
  6. Elisabeth Holmer, Undersköterska Skötare Perstorp
  7. Tommy Augustsson, Metallarbetare Osby
  8. Kristina Lindbåge, Sjuksköterska Kristianstad
  9. Ulf-Peter Honoré, Verksamhetsansvarig Kristianstad
  10. Pia Kronkvist, Barnskötare Bromölla
  11. Rolf Delcomyn, Företagare Hässleholm
  12. Lena Nilsson, Hälsokonsult Hässleholm
  13. Daniel Petersen, Träindustriarbetare Östra Göinge
  14. Shrouq Alarini, Student Kristianstad
  15. Ronny Nilsson, IF Metallare Perstorp
  16. Meta Jarl, Fackligt ungdomsansvarig Hässleholm
  17. Erland Nilsson, Oppositionsråd Osby
  18. Ulrika Tollgren, Lärare Kristianstad
  19. Ali Ibrahim, Arbetssökande Kristianstad
  20. Linda Ingvarsson, Läkarsekreterare Hässleholm
  21. Sten Andersson, Miljö och kvalitetssamordnare Osby
  22. Kristin Johansson, Undersköterska Östra Göinge
  23. Elek Oksenfeld, Plåtslagare Kristianstad
  24. Catharina Tann, Undersköterska Perstorp
Nordostkretsen
0002-05586
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Catherine Persson, Leg Sjuksköterska Trelleborg
  2. Leif Göthed, Metallarbetare Svedala
  3. Katja Larsson, Ombudsman Burlöv
  4. Conny Bäck, Miljösamordnare Lomma
  5. Petra Revemark, Lärare Vellinge
  6. Sven Lindkvist, Ombudsman Trelleborg
  7. Petra Ekström, Terminalarbetare Burlöv
  8. Jesper Sennertoft, Studerande Klågerup
  9. Birgitta Almroth, Undersköterska Trelleborg
  10. Krister Wicander, VVS montör Vellinge
  11. Kerstin Fredriksson, Kontorschef Trelleborg
  12. Hans-Åke Mårtensson, Chaufför Burlöv
  13. Gun-Britt Penderos, Förskolelärare Burlöv
  14. Andreas Persson, Arbetsledare Trelleborg
  15. Katarina Abdallah, Journalist Burlöv
  16. Daniel Morovic, Elingenjör Burlöv
Sydvästkretsen II
0002-05587

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jonny Cato Hansson, Studerande, 20 år, Helsingborg
  2. Sofia Molin, Studerande, 23 år, Stockamöllan
  3. Niklas Larsson, Handläggare, 26 år, Osby
  4. Carl Larsson, Läkarstudent, 19 år, Helsingborg
  5. Nathalie Blixt, Studerande, 19 år, Helsingborg
  6. Zara Frick, Verksamhetskordinator, 20 år, Lund
  7. Rasmus Lundgren, Studerande, 24 år, Lund
  8. Max Eskilsson, Studerande, 23 år, Lund
  9. Ian Karlemark, Studerande, 20 år, Helsingborg
  10. Christian Holm, Ekonomistuderande, 18 år, Helsingborg
  11. Linda Böcker, Mammaledig, 24 år, Ängelholm
  12. Per Johnsson, Teknolog, 23 år, Lund
  13. Linus Hellgren, Studerande, 18 år, Åstorp
  14. Denise Rydblom, Studerande, 29 år, Lund
  15. Jonathan Liebendörfer, Konsult, 27 år, Lund
Skåne
0004-05929
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lars-Göran Wiberg, Kommunalråd, 51 år, Hässleholm
  2. Ingrid Karlsson, Ekonom, 72 år, Kristianstad
  3. Niklas Larsson, Handläggare, 26 år, Osby
  4. Sofia Nilsson, Sjuksköterska, 32 år, Broby
  5. Bengt Marntell, Ingenjör, 60 år, Perstorp
  6. Ulla Ekdahl, Universitetslärare, 59 år, Visseltofta
  7. Qalinle Dayib, Civilekonom, 34 år, Kristianstad
  8. Åsa Kull Persson, Sjuksköterska, 49 år, Asmoarp
  9. Lars-Ivar Ericson, Präst, 66 år, Tyringe
  10. Mats Jönsson, Lantmästare, 51 år, Bromölla
  11. Lotte Melin, Lantbrukare, 47 år, Osby
  12. Lisa Persson Rosenkvist, Egenföretagare, 42 år, Hästveda
  13. Lars Lindbom, Ekonom, 42 år, Immeln
  14. Lena Svensson, Äldrepedagog, 55 år, Tyringe
  15. Anders Pettersson, Kommunalråd, 68 år, Osby
  16. Eva Persson, Biståndshandläggare, 63 år, Vinslöv
  17. Peter Rosengren, Intendent, 41 år, Kristianstad
  18. Emil Nilsson, Lantbruksekonom, 29 år, Röke
  19. Sven-Erik Andersson, Skolvaktmästare, 56 år, Sösdala
  20. Kenne Jönsson, Strateg, 43 år, Kristianstad
  21. Anders Edwall, Fastighetschef, 33 år, Hässleholm
  22. Ros-Marie Ernstsson, Undersköterska, 43 år, Osby
  23. Jimmy Ekborg, Boende-/Personlig ass., 38 år, Lönsboda
  24. Gustav Persson, Lantbrukare, 32 år, Farstorp
  25. Thomas Bengtsson, Lantmästare, 64 år, Broby
Nordostkretsen
0004-05937
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lars Hansson, Nationell tullspecialist, 60 år, Helsingborg
  2. Liss Böcker Sellgren, Företagare, 52 år, Munka-Ljungby
  3. Ann-Marie Johnsson, Biomedicinsk analytiker, 60 år, Båstad
  4. Ulf Molin, Kommunalråd, 66 år, Jonstorp
  5. Malin Olsson, Socionom, 47 år, Ekeby
  6. Ann Hörnebrant-Sturesson, Företagare, 63 år, Vejbystrand
  7. Jonny Cato Hansson, Studerande, 20 år, Helsingborg
  8. Martin Gustafsson, Säljare, 37 år, Värsjö
  9. Eva Holm, Försäkringsspecialist, 49 år, Helsingborg
  10. Linda Böcker, Mammaledig, 24 år, Ängelholm
  11. Christian Nilsson, Banktjänsteman, 49 år, Båstad
  12. Marie Hammar, Företagare, 54 år, Bjuv
  13. Lars-Erik Lindberg, Systemingenjör, 48 år, Mörarp
  14. Johanna Andersson, Speditör, 23 år, Krika
  15. Hans-Åke Jönsson, Civilingenjör, 61 år, Åstorp
  16. Anna Hedbrant, Cert. coach/utbildare, 56 år, Höganäs
  17. Christian Rydell, Systemtekniker, 30 år, Munka-Ljungby
  18. Krister Nilsson, Lantbrukare, 51 år, Bjuv
  19. Carl Larsson, Läkarstuderande, 19 år, Helsingborg
  20. Ellinor Rydell, 31 år, Munka-Ljungby
  21. Ib Nilsson, Jur. kand., 43 år, Vejbystrand
  22. Carin Olsson, Studie- och Yrkesvägledare, 67 år, Ängelholm
  23. Marianne Axelsson, Förskollärare, 56 år, Åstorp
  24. Anders Källström, Stationschef, 44 år, Strövelstorp
  25. Rasmus Waak Brunkestam, Egenföretagare, 30 år, Ängelholm
Nordvästkretsen
0004-06375
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lennart Pettersson, Konsult, 62 år, Svalöv
  2. Annette Linander, Org. utvecklare, 43 år, Eslöv.
  3. Stina Larsson, Företagare, 37 år, Kävlinge
  4. Hanna Ershytt, Ekologisk ekonom, 40 år, Höör
  5. Mattias Horrdin, Administratör, 35 år, Lund
  6. Sven Svederberg, Leg. läkare, 67 år, Landskrona.
  7. Gunvor Håkansson, Socionom, 62 år, Ingemanstorp
  8. Fredrik Jönsson, Butiksutvecklare, 44 år, Svalöv
  9. Bodil Persson, Lågstadielärare, 63 år, Kävlinge.
  10. Eva Olofsson, Tapetserare, 60 år, Svalöv
  11. Staffan Fredlund, It-konsult, 39 år, Dalby
  12. Monica Eberyd, Undersköterska, 61 år, Eslöv
  13. Martin Olsson, Lantbrukare, 39 år, Höör
  14. Maria Danielsson, Leg. sjuksköterska, 41 år, Hörby
  15. Kristina Backe, Vissångerska, 69 år, Svalöv
  16. Ylva Nordberg, Företagare, 64 år, Landskrona
  17. Arne Gustavsson, Agronom, 64 år, Höör
  18. Åsa Runander, Entreprenör, 58 år, Lund
  19. Håkan Andersson, Miljökonsult, 57 år, Ask
  20. Lars-Olof Andersson, Skogsägare, 42 år, Höör
  21. John Lager, Restaurangbiträde, 37 år, Lund
  22. Ida Andersson, Friskvårdskonsult, 57 år, Svalöv
  23. Lennart Hansson, Lantmästare, 47 år, Kävlinge
  24. Max Eskilsson, Studerande, 23 år, Lund
  25. Yvonne Nilsson, Ekonom, 69 år, Staffanstorp.
  26. Lars Frostemark, Ingenjör, 56 år, Häggenäs
  27. Sven Ingmar Andersson, Professor/leg. psykolog, 76 år, Lund
Mellankretsen
0004-06424
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Patrik Holmberg, Socialpedagog, 47 år, Trelleborg
  2. Maria Nilsson, Statsvetare, 33 år, Burlöv
  3. Birgitta Sjögren, Kyrkokamrer, 66 år, Trelleborg
  4. Fredrik Jörgensen, Lantmästare, 63 år, Burlöv
  5. Rolf Stridsberg, Entreprenör, 68 år, Trelleborg
  6. Nima Moslehi, Senior systemutvecklare, 40 år, Arlöv
  7. Anita Lilliecrantz-Norén, Barnmorska, 69 år, Vellinge
  8. Annette Månsson Jarl, Grundskollärare, 45 år, Svedala
  9. Lars-Göran Svensson, Civilekonom, 67 år, Bjärred
  10. Jeanette Bohman, Företagare, 51 år, Skivarp
  11. David Möller, 29 år, Vellinge
  12. Bo Andersson, Lantbrukare, 68 år, Trelleborg
  13. Torulf Nilsson, Tekn. lic., 42 år, Burlöv
  14. Christel Sund, Undersköterska, 64 år, Trelleborg
  15. Owe Håkansson, Egenföretagare, 66 år, Burlöv
  16. Anneli Kihlstrand, Agronom, 47 år, Arlöv
Sydvästkretsen II
0004-06435
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Dónal Gaynor, Lärare, 31 år, Malmö
  2. Hanna Ershytt, Ekologisk ekonom, 40 år, Höör
  3. Niels Paarup-Petersen, Egenföretagare, 36 år, Malmö
  4. Nova-Jeanette Nilsson, Politisk rådgivare, 35 år, Malmö
  5. Niklas Kolhammar, Med. Dr., 40 år, Malmö
  6. Elin Herrström, Civilingenjör, 35 år, Malmö
  7. Bengt Svensson, Civilingenjör, 61 år, Malmö
  8. Adnan Bibic, Forskningsingenjör, 39 år, Malmö
  9. Denise Rydblom, Studerande, 29 år, Malmö
  10. Patrik Holmberg, Socialpedagog, 47 år, Trelleborg
  11. Anette Roslund, Egenföretagare, 57 år, Oxie
  12. Niclas Vestman, Ekonom, 43 år, Malmö
  13. Staffan Fredlund, IT-konsult, 39 år, Dalby
  14. Christel Sund, Undersköterska, 64 år, Trelleborg
Sydvästkretsen I
0004-06443
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birte Sandberg, Master i utbildningsvetenskap, 49 år, Tomelilla
  2. Ulrika Axelsson, Intendent, 46 år, Lövestad
  3. Jan Erlandsson, Redovisningsekonom, 49 år, Ystad
  4. Jörgen Sjöslätt, Speditör, 45 år, Skurup
  5. Margareta Nilsson, Lokalvårdare, 57 år, Simrishamn
  6. Per Håkanson, Lantmästare, 61 år, Sjöbo
  7. Anders Larsson, Plaståtervinnare, 57 år, Tomelilla
  8. Börje Andersson, Lantbrukare, 63 år, Ystad
  9. Jörgen Jönsson, Civilingenjör, 53 år, Sjöbo
  10. Jeanette Bohman, Företagare, 51 år, Skurup
  11. Ingela Nilsson, Församlingsass. 49 år, S:t Olof
  12. Martin Andersson, Lantmästare, 37 år, Löderup
  13. Solbritt Lundgren, Redovisningsekonom, 58 år, Rydsgård
  14. Håkan Eriksson, 63 år, Ystad
  15. Liselott Nilsson, Administratör, 50 år, Skurup
  16. Mats Carlsson, Stf Kultur-och fritidschef, 60 år, Vallby
  17. Mattias Haglund, Präst, 43 år, Bjärsjölagård
  18. Rolf Stridsberg, Entreprenör, 68 år, Skurup
  19. Lena Persson, Socionom, 52 år, Tomelilla
  20. Ronny Persson, Systemtekniker, 65 år, Ystad
  21. Anette Olsson, Affärsbiträde, 50 år, Tomelilla
  22. Jan-Evert Nilsson, Lantbrukare, 59 år, Järrestad
Sydostkretsen
0004-06486

Djurens parti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Djurens parti

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Istvan Gersner, 61, konsult, Lund
  2. Therese Ericsson, 47, konsultchef, Malmö
  3. Niki Asimakidis, 26, modedesigner och produktutvecklare, Lund
  4. Lina Rönningberg, 30, personalvetare, Lund
  5. Johanna Parikka-Altenstedt, 51, kommunikationschef, Lund
Skåne län
1136-09031

Feministiskt initiativ

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Margarethe Kuhn Müntzing, 57 år, Skolkurator, Baskemölla-Simrishamn
  2. Lina Olsson, 36 år, Medicinsk forskare, Malmö
  3. Jessica Blom Larsson, 47 år, Studievägledare och kommunikatör, Svedala
  4. Felicia My Piltz, 18 år, Studerande, Landskrona
  5. Linn Alenius Wallin, 34 år, Projektledare / genusvetare, Svalöv
  6. Johanna Ivarsson, 40 år, Projektledare, Landskrona
  7. Göran Göransson, 78 år, Pensionär, Gärsnäs
  8. Irene Kunosson, 50 år, Ekonom, Härslöv
  9. Emelie Bardon, 31 år, Danslärare / egenföretagare, Malmö
  10. Björn Nilsved, 34 år, Egenföretagare IT, Malmö
  11. Sara Häll, 25 år, Studerande, Lund
  12. Lina Högman, 32 år, Försäkringsutredare på Försäkringskassan, Malmö
  13. Sara Jeppson, 23 år, Personlig assistent, Malmö
  14. Adam Hjort, 28 år, Industry manager, Malmö
  15. Cherry Batrapo, 37 år, Operationssjuksköterska, Lund
  16. Robert Jensen, 22 år, Studerande på psykologprogrammet, Lund
  17. Fredrik Ivarsson, 43 år, Lärare, Landskrona
  18. Marit Stigson, 23 år, Studerande, Lund
  19. Annica Stuparich Ericsson, 68 år, Pensionerad sjukgymnast, Malmö
  20. Saranna Lundén, 25 år, Studerande, Lund
  21. Sanne Petersson, 24 år, Studerande, Malmö
  22. Ulf Rosvall, 73 år, Pensionär / egenföretagare, Malmö
  23. Ing-Britt Melin, 58 år, Pedagog, Malmö
  24. Linda Hiltmann, 37 år, Rådgivare / konsult i mänskliga rättigheter, Malmö
  25. Melissa Tan, 18 år, Studerande, Malmö
  26. Kajsa Axelsson, 30 år, Säljassistent / kundtjänst, Malmö
  27. Adam Wassrin, 32 år, Lärare / musiker, Malmö
  28. Jacques Öhlund, 73 år, Arkitekt, Gladsax, Simrishamn
  29. Pernilla West, 22 år, Socionom, Lund
  30. Valdemar Zetterberg, 30 år, Studerande, Malmö
  31. Annika Åkerblom, 51 år, Lektor, Lund
  32. Lo Hellgren, 26 år, Studerande, Ystad
  33. Charlotte Strömberg Eliasson, 45 år, Filmare, Malmö
  34. Martina Juhlin, 40 år, Psykolog, Simrishamn
  35. Ann-Sofie Mörne, 69 år, Pensionerad bibliotekarie, Asmundtorp
  36. Tomas Carlén, 40 år, Brandingenjör / lärare, Malmö
Region Skåne
0532-08116

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Christer Sörliden, Helsingborg
  2. Åsa Holmén, Åstorp
  3. Eva Kullenberg, Ängelholm
  4. Magnus Grill, Helsingborg
  5. Louise Stjernquist, Höganäs
  6. Karin Hallgren, Helsingborg
  7. Björn Zorec, Örkelljunga
  8. Charlotte Engblom, Ängelholm
  9. Henrik Bengtsson, Ängelholm
  10. Mats Werne, Helsingborg
  11. Nina Ahlström, Ekeby
  12. Oskar Areskog, Ängelholm
  13. Nils-Olof Johansson, Ljungbyhed
  14. Annie Axelsson, Helsingborg
  15. Josefin Croneld, Helsingborg
  16. Mats Lundberg, Båstad
  17. Ros-Mari Paulsson, Skäret
  18. Tomas Nilsson, Helsingborg
  19. Per Johansson, Helsingborg
  20. Richard Johansson, Östra Ljungby
  21. Gilbert Tribo, Kristianstad
  22. Mats Persson, Lund
Nordvästkretsen
0003-06309
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Gilbert Tribo, Kristianstad
  2. Susanne Bäckman, Bromölla
  3. Anna-Kerstin Larsson, Kristianstad
  4. Kamilla Danielsson, Kristianstad
  5. Winnie Aronsson, Vinslöv
  6. Ellena Dellios Vukic, Kristianstad
  7. Magnus Åkesson, Kristianstad
  8. Tommy Aspegren, Broby
  9. Radovan Javurek, Åhus
  10. Marie Hult, Nävlinge
  11. Kerstin Paborn, Kristianstad
  12. Anders Nicander, Bromölla
  13. Karl-Gustav Boo, Hässleholm
  14. John Bruun, Hässleholm
  15. Johan Karlsson, Kristianstad
  16. Sara Bruun, Hässleholm
  17. Eva-Lotte Campbell, Kristianstad
  18. Martin Nilsson, Perstorp
  19. Mikael Koenen, Hässleholm
  20. Kenneth Aronsson, Osby
  21. Annie Axelsson, Helsingborg
  22. Mats Persson, Lund
Nordostkretsen
0003-06312
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mats Persson, Lund
  2. Lena Benediktsson, Landskrona
  3. Torbjörn Ekelund, Teckomatorp
  4. Inger Tolsved Rosenkvist, Lund
  5. Philip Sandberg, Lund
  6. Camilla Mårtensen, Löddeköpinge
  7. Marie Keismar, Hörby
  8. Brita Edholm, Höör
  9. Ann-Christin Waldén, Eslöv
  10. Carina Ingelsson, Kävlinge
  11. Jan Allan Beer, Landskrona
  12. Hanna Håkanson, Lund
  13. Johan Chytraeus, Lund
  14. Monica Berg, Landskrona
  15. Gisela Nilsson, Hjärup
  16. Lars Hansson, Lund
  17. Karl Philip Nilsson, Landskrona
  18. Alf-Erik Bondesson, Landskrona
  19. Sara Billquist-Selberg, Teckomatorp
  20. Liliana Bubalo, Landskrona
  21. Mette-Maaria Lundström, Lund
  22. Bina Sjökvist, Lund
  23. Christoffer Karlsson, Lund
  24. Bengt Petersson, Landskrona
  25. Axel Nordberg, Lund
  26. Josefine Temrell, Lund
  27. Anton Wemander Grahm, Lund
  28. Helene Öhman, Staffanstorp
  29. Gilbert Tribo, Kristianstad
  30. Ronny Öhman, Staffanstorp
  31. Ola Borre, Lund
  32. Bengt Rosengren, Landskrona
  33. Sonja Ivkovic, Kävlinge
  34. Simon Wetterling, Lund
  35. Göran Lundqvist, Teckomatorp
  36. Victor Zetterman, Lund
  37. Ann-Britt Svensson, Löddeköpinge
  38. Carl Micael Lidén, Landskrona
  39. Björn Magnusson, Hjärup
  40. Lesley Holmberg, Eslöv
  41. Michael Thornqvist, Glumslöv
  42. Mikael Juul Sörensen, Kävlinge
Mellankretsen
0003-06313
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Magnus Bergström, Skanör
  2. Yvonne Andreasson, Lomma
  3. Henrik Silfverstolpe, Klagstorp
  4. Marie Wahlgren, Burlöv
  5. Bahareh Mohammadi Andersson, Åkarp
  6. Gustaf Centervall, Trelleborg
  7. Andreas Johansson, Vellinge
  8. Kristoffer Daag, Arlöv
  9. Annmari Paulcén, Gessie Villastad
  10. Örjan Ulfshagen, Svedala
  11. Gunilla Tynell, Bjärred
  12. Jan Schön, Bjärred
  13. Göran Wettbo, Höllviken
  14. Jonas Ralving, Anderslöv
  15. Lennart Eriksson, Falsterbo
  16. Anette Jelvemark Nordqvist, Svedala
  17. Gilbert Tribo, Kristianstad
  18. Mats Persson, Lund
Sydvästkretsen II
0003-06316
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Karin Olsson Lindström, Ystad
  2. Hampus Rosengren, Abbekås
  3. Charlotte Ramel-Andersson, Sjöbo
  4. Cathrine Casimir, Glemmingebro
  5. Anders Albäck, Brösarp
  6. Eva Hallmer Lindahl, Abbekås
  7. Sven Rosengren, Abbekås
  8. Ingegerd Bergfors, Simrishamn
  9. Klas Göthe, Brantevik
  10. Lars Rudolv, Ystad
  11. Ingrid Sandelin, Sjöbo
  12. Camilla Neptune, Skurup
  13. Paul Neptune, Skurup
  14. Mats Persson, Lund
  15. Gilbert Tribo, Kristianstad
Sydostkretsen
0003-06318
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ewa Bertz, Malmö
  2. Cristina Glad, Malmö
  3. Hans Berg, Malmö
  4. Anneli Bojesson, Malmö
  5. Narcis Spahovic, Malmö
  6. Agneta Olsson Enochsson, Malmö
  7. Tara Curovic, Malmö
  8. Joel Laguna, Malmö
  9. Herman Berger, Malmö
  10. Magnus Hulthe Andersson, Malmö
  11. Anna Zachrisson, Malmö
  12. Ulla Herbert, Malmö
  13. Tore Robertsson, Malmö
  14. Lars Hellström, Malmö
  15. Ana Manojlovic, Malmö
  16. Roko Kursar, Malmö
  17. Marianna Nasr, Malmö
  18. Arne Bojesson, Malmö
  19. Richard Karlsson, Malmö
  20. Jacob Branting, Malmö
  21. Delshad Akrawi, Malmö
  22. Marianne Friedman, Malmö
  23. Azad Amin, Malmö
  24. Oscar Schau, Malmö
  25. Kerstin Thunström, Malmö
  26. Jolanta Perusina, Malmö
  27. Mikael Larsson, Oxie
  28. Andréa Kukulka, Bunkeflostrand
  29. Philip Dante, Limhamn
  30. Muhammed Khurshid, Malmö
  31. Halid Osman, Malmö
  32. Stefan Kramer, Malmö
  33. Jens Ingemansson, Malmö
  34. Stefan Pettersson, Limhamn
  35. Ann Christin Gaskell-Brown, Malmö
  36. Catharina Keller, Malmö
  37. Gert Mellnert, Oxie
  38. Anna-Lena Fors-Ohlsson, Malmö
Sydvästkretsen I
0003-06320

Framstegspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Framstegspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Allan Jönsson, Bjuv
  2. Erling Fryde, Malmö
  3. Jan Listerud, Knislinge
  4. Ingela Strömpers, Ekeby
  5. Roger Strömpers, Ekeby
  6. Håkan Norén, Osby
  7. Johan Theunessen, Osby
  8. Zerny Lundström, Sibbhult
  9. Mikael Svensson, Burlöv
  10. Andreas Thyrén, Norra Vram/Billesholm
  11. Conny Prisell, Hyllinge
  12. Stefan Axelsson, Böglarehult
  13. Ulla Nilsson, Ö Göinge
  14. Bert-Ove Rasmussen, Bjuv
  15. Bengt Jönsson, Bjuv
  16. Cecilia Stigbro, Osby
  17. Tomas Olsson, Ekeby
  18. Gunilla Jönsson, Billesholm
  19. Veronica Winter, Ekeby
  20. Jan Ängemo, Helsingborg
Skåne
1229-09397

Kommunistiska Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Inga Lanemar, pensionär, Lund
  2. Karin Brag, kurator, Malmö
  3. Nils Littorin, läkare, Lund
  4. Ellen Johansson, logopedstuderande, Helsingborg
  5. Ingemar Gustavsson, kyrkogårdsarbetare, Malmö
  6. Aoni Al Tmizi, pensionär, Kristianstad
  7. Joe Nilsson, rehabiliteringskonsulent, Helsingborg
  8. Hector Palma, undersköterska, Kävlinge
  9. Lisa Engström, studerande, Lomma
  10. Bengt Nilsson, förskollärare, Osby
  11. Emma Nilsson, vårdare, Malmö
  12. Maria Söderqvist, socionom, Lund
  13. Jonas Lindh, arbetssökande, Malmö
  14. Håkan Lundgren, busschaufför, Hörby
  15. Roger Borg, arbetslös, Klippan
  16. Dennis Andersson, byggnadsarbetare, Trelleborg
  17. Lukas Persson, kock, Landskrona
  18. Stefan Karlsson, handläggare, Lund
  19. Henryk Goldman, pensionär, Bromölla
  20. Clair Barcellos, undersköterska, Malmö
  21. Eleonora Preston, butiksbiträde, Helsingborg
  22. Cristian Olave Perez, kock, Åhus
  23. Sven Sundquist, bussförare, Malmö
  24. Krister Rehn, kock, Trelleborg
  25. Jonna Joro, förskollärare, Malmö
  26. Ulf Johansson, mejeriarbetare, Yngsjö
  27. Teddie Goldman, studerande, Bromölla
  28. Mattias Olsson, brevbärare, Helsingborg
  29. Oscar Sigurdsson, studerande, Åhus
  30. Joel Assarsson, studerande, Helsingborg
Region Skåne
0471-07239

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska
  2. Per Einarsson, Föreståndare
  3. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska
  4. Daniel Sturesson, Entreprenör
  5. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare
  6. Josef Ander, Polis
  7. Mattias Grängzell, Ombudsman
  8. Aase Jönsson, Administratör
  9. Victor Landing, Student
  10. Berit Wirödal, f.d. Regionråd
  11. Richard Jensen, Professionell coach
  12. Marilyn Pettersson, Egen företagare
  13. Caroline Markusson, Student
  14. Lennart Gunnarsson, Pensionär
  15. Kristina Hansen, Mentalskötare
  16. Fredrik Zelmerlöw, Student
  17. Henrik Thott, Egen företagare
  18. Lisa Tamminen, Student, arbetsledare
  19. Martin Hallander, Student
  20. Tony Rydberg, Leg. Apotekare, Dr. Med.Vet
Malmö (Sydvästkretsen I)
0068-07878
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska, Ramlösa
  2. Per Einarsson, Föreståndare, Kristianstad
  3. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  4. Daniel Sturesson, Entreprenör, Höör
  5. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare, Lövestad
  6. Christer Unosson, Socionom, Örkelljunga
  7. Linda Persson, Kanslist, Munka-Ljungby
  8. Lars Thunberg, Kommunalråd, Helsingborg
  9. Henrik Thott, Egen företagare, Råå
  10. Bodil Andersson, Massör, Klippan
  11. Kenneth Lantz, Fastighetsförvaltare, Helsingborg
  12. Gunilla Hildestrand, Pensionär, Ängelholm
  13. Anders Ivarsson, CrossFit-tränare, Helsingborg
  14. Karin Jensen, Skolassistent, Helsingborg
  15. Gustav Lundblad, Politisk sekreterare, Lund
  16. Cecilia Engström, Ekonomichef, Helsingborg
  17. Torgny Yngvesson, Rektor, Örkelljunga
  18. Emmely Persson, Ungdomsombudsman, Munka-Ljungby
  19. Jan-Erik Lång, Trafikdirektör, Klippan
  20. Anne-Margret Norberg, Förskollärare, Ödåkra
  21. Kenneth Pettersson, Pensionär, företagare, Helsingborg
  22. Barbara Struglics-Bogs, Socialpedagog, diakon, Höganäs
  23. Simon Nilsson, Byggnadskonstruktör, Helsingborg
  24. Bente Unosson, Distriktssköterska, Örkelljunga
  25. Urban Berglund, Ingenjör, Bjuv
  26. Fredrik Johansson, Studerande, Billesholm
  27. Andreas Lindberg, Certifierad energiexpert, Helsingborg
  28. Gunnar Edvardsson, Åbo, Örkelljunga
Nordvästkretsen
0068-07883
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Per Einarsson, Föreståndare, Kristianstad
  2. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska, Ramlösa
  3. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  4. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare, Lövestad
  5. Daniel Sturesson, Entreprenör, Höör
  6. Mattias Svensson, Politisk sekreterare, Kristianstad
  7. Robin Gustavsson, f.d. Poliskommisarie, Vinslöv
  8. Christina Borglund, Lärare, Kristianstad
  9. Berit Wirödal, f.d. Regionråd, Hässleholm
  10. Tomas Ander, Chefredaktör, Hässleholm
  11. Emma Ewaldsson, Personlig assistent, Bromölla
  12. Christer Caesar, Modelljärnvägsbyggare, Hässleholm
  13. Gunnel Gustavsson, Lågstadielärare, Vittsjö
  14. Jan Svensson, Egen företagare, Önnestad
  15. Ulla-Britt Brandin, Rektor, Perstorp
  16. Mikael Andersson, Företagare, Hässleholm
  17. Rosa Petrovic Holmberg, Journalist, Perstorp
  18. Samuel Ek, VD, Sösdala
  19. Thérčse Engdahl, Leg. Barnmorska, Åhus
  20. Alve Svensson, Sjukhuspräst, Kristianstad
  21. Bengt Jarring, Tjänsteman, Perstorp
  22. Arne Dahlström, Entreprenör, Hässleholm
  23. Kenneth Wirödal, Köpman, egen företagare, Hässleholm
  24. Zaman Idan, Universitetslärare, Kristianstad
  25. Alexander Harrison, Inköpare, Kristianstad
Nordostkretsen
0068-07886
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska, Ramlösa
  2. Per Einarsson, Föreståndare, Kristianstad
  3. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  4. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare, Lövestad
  5. Daniel Sturesson, Entreprenör, Höör
  6. Tony Rydberg, Leg.Apotekare, Dr. Med.Vet, Höllviken
  7. Henrik Thott, Egen företagare, Råå
  8. Kjell Bornhager, Speciallärare, Höllviken
  9. Birgitta Svensson, Sekreterare, Trelleborg
  10. Lars-Olof Olsson, Vägombud, Skurup
  11. Monica Edström, Leg.Sjuksköterska, pensionär, Trelleborg
  12. Lotta Wikerud, f.d. Polis och sjuksköterska, Höllviken
  13. Marcus Klingborg, Student, Vellinge
  14. Greger Morin, Personlig assistent, Vellinge
Sydvästkretsen II
0068-07887
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska, Ramlösa
  2. Daniel Sturesson, Entreprenör, Höör
  3. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare, Lövestad
  4. Per Einarsson, Föreståndare, Kristianstad
  5. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  6. Kristina Hansen, Mentalskötare, Hörby
  7. Gustav Lundblad, Politisk sekreterare, Lund
  8. Agneta Lindskog, Leg. Läkare, Södra Sandby
  9. Agnes Borg, Statsvetare, administratör, Lund
  10. Aase Jönsson, Administratör, Billeberga
  11. Torsten Czernyson, Företagare, Genarp
  12. Sofia Mellangård, Kurator, Landskrona
  13. Jacob Thulesius, Egen företagare, student, Lund
  14. Birgitta Sörlycke, Jur.kand, Lund
  15. Magnus Lunderquist, Chef, Staffanstorp
  16. Adam Davidsson, Jur.student, Lund
  17. Peter Rugarn, Marknadsekonom, Löddeköpinge
  18. Daniel Lindström, Gymnasielärare, Landskrona
  19. Zoltan G Wagner, Företagare, Lund
  20. Hans-Ove Lunde, Pappersarbetare, Eslöv
  21. Nils Olof Persson, Pensionär, Lund
  22. Joakim Borglin, Egen företagare, Staffanstorp
  23. Kent Karlsson, Pensionär, Eslöv
Mellankretsen
0068-07891
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Södertun, Regionråd, barnmorska, Ramlösa
  2. Lars Lundberg, Lärare, lantmästare, Lövestad
  3. Per Einarsson, Föreståndare, Kristianstad
  4. Ing-Marie Nilsson Axelsson, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  5. Daniel Sturesson, Entreprenör, Höör
  6. Lars-Olof Olsson, Vägombud, Skurup
  7. Carl-Anders Lillås, Lantmästare, entreprenör, Sjöbo
  8. Carl-Axel Johansson, Leg. Läkare, Köpingebro
  9. Anne-Li Roshagen, Leg. Sjuksköterska, Hammenhög
  10. Fredrik Hellwig, Kyrkvaktmästare, Sjöbo
  11. Susanne Lillås, Leg. Sjuksköterska, Sjöbo
  12. Paul Frogner Kockum, Fil.Dr. forskare, Borrby
  13. Charlotte Dahlgren, Utredare, Sjöbo
  14. Helene Lundberg, Administrativ assistent, Lövestad
  15. Henrik Gavelin, Lantbrukare, Lövestad
  16. Joakim Westesson, Ingenjör, Sjöbo
  17. Sven Sjöbeck, Injekter, Sjöbo
  18. Monika Brixeling, Nämndeman, Sjöbo
Sydostkretsen
0068-07892

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Anders Åkesson, regionråd, 49 år, Kirseberg
  2. Märta Stenevi, operations director, 38 år, Limhamn
  3. Nicklas Ljungström, ekonom, 42 år, Ystad
  4. Fredrik Fernqvist, hortonom, 39 år, Rörsjöstaden
  5. Ragna RH Weisteen, teaterregissör, 34 år, Rörsjöstaden
  6. Per Wretlind, studerande, 26 år, Malmö Norr
  7. Carl-Erik Flodmark, barnläkare, 58 år, Kronprinsen
  8. Jannika Badin, folkhälsovetare, 28 år, Lund
  9. Stina Sandgren, miljövetare, 26 år, Möllevången
  10. Måns Berger, statsvetare, 26 år, Slottsstaden
  11. Bassem Nasr, egenföretagare, 33 år, Holma
  12. Stefana Hoti, planeringssekreterare, 27 år, Södra Sofielund
  13. Asma Saleh, biomedicinsk analytiker, 47 år, Fosie
  14. Lutfi Zuta, studerande, 37 år, Rosengård
  15. Kajsa Palo, arkitekt, 54 år, Ribersborg
  16. Ljuba Fredenman, samhällsvetare, 45 år, Limhamn
  17. My Gillberg, informatör, 61 år, Sofielund
Sydvästkretsen I
0055-07774
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Nicklas Ljungström, ekonom, 42 år, Ystad
  2. Lisa Kvarnbäck, informationssekreterare, 70 år, Simrishamn
  3. Thomas Hansson, landskapsarkitekt, 58 år, Rörum
  4. Sofia Thomsen, waldorflärare, 43 år, Eljaröd Brösarp
  5. Fredrik Ellberg, webbutvecklare, 37 år, Ystad
  6. Cecilia Hammarström, beteendevetare, 51 år, Gärsnäs
  7. Roland Thord, teknologie doktor, 65 år, Simrishamn
  8. Saga Bitkover-Norman, konstnär, 63 år, Glemmingebro
  9. Jan Friheden, ekologisk odlare, 72 år, Sjöbo
  10. Paula Ode, egen företagare, 35 år, Tomelilla
  11. Matz Hammarström, gymnasielärare, 54 år, Gärsnäs
  12. Kirsten Junker, socionom, 62 år, Sjöbo
  13. Franco Paglialunga, egen företagare, 64 år, Smedstorp
  14. Ann Touré, politisk sekreterare, 66 år, Gärsnäs
  15. Peter Orup, samhällsplanerare, 69 år, Ystad
  16. Lotta Hedström, f.d riksdagsledamot, 59 år, Brösarp
  17. Johan Niss, biolog, 47 år, Kivik
  18. Maria Ivansson, projektledare, 37 år, Rydsgård
  19. Hampus Söderberg, 23 år, Ystad
  20. Lena Gran, sekreterare, 55 år, Sjöbo
Sydostkretsen
0055-07780
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stefan Edenborg, producent, 59 år, Tollarp
  2. Ida Nilsson, studerande, 27 år, Kristianstad
  3. Bo Jönsson, socionom, 66 år, Bromölla
  4. Irena Långberg, speciallärare, 40 år, Perstorp
  5. Joakim Engström, processindustriarbetare, 41 år, Bromölla
  6. Anita Zieme, matkreatör, 56 år, Tollarp
  7. Åke Petersson, socionom, 73 år, Kristianstad
  8. Elsa Christersson, socionom, 75 år, Kristianstad
  9. Jalil Chigha, projektledare inom produktionsteknik, 48 år, Bromölla
  10. Margaret Engdahl, humanekolog, 55 år, Osby
  11. Roland Offrell, 72 år, Kristianstad
  12. Karin Petersson, kostekonom, 70 år, Kristianstad
  13. Kalle Heise, IT-tekniker, 56 år, Östra Sönnarslöv
  14. Veronica Ankarvik, kommunikatör, 52 år, Hässleholm
  15. Johnny Lundkvist, f.d driftsoperatör, 64 år, Bromölla
  16. Elisabet Knutsson, småföretagare, 62 år, Bromölla
  17. Magnus Mårtensson, vaktmästare, 47 år, Kristianstad
  18. Linda Pettersson, projektledare, 42 år, Kristianstad
  19. Gunnar Svensson, f.d banktjänsteman, 65 år, Tollarp
  20. Linda Cehlin, 37 år, Kristianstad
  21. David R Andersson, kulturarbetare, 36 år, Kristianstad
Nordostkretsen
0055-08499
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mätta Ivarsson, politisk sekreterare, 40 år, Dalby
  2. Anette Mårtensson, biokemist, 31 år, Lund
  3. Yngve Petersson, civilingenjör, 59 år, Lund
  4. Lisbeth Adelmyr, sjuksköterska, 58 år, Höör
  5. Farid Sharafuddin, lärare, 56 år, Hörby
  6. Angelika Andersson, distriktssköterska, 63 år, Landskrona
  7. Ulf Nymark, f.d arbetskonsulent, 68 år, Lund
  8. Jannika Badin, folkhälsovetare, 28 år, Lund
  9. Ulf Holm, f.d riksdagsledamot, 45 år, Lund
  10. Kajsa Palo, arkitekt, 54 år, Malmö
  11. Henrik Ingelström, 38 år, Furulund
  12. Helene Havsöga, civilingenjör, 34 år, Stehag
  13. Anders Ebbesson, utvecklingsstrateg, 62 år, Lund
  14. Anette Roos, undersköterska, 59 år, Bjuv
  15. Rolf Englesson, bergsingenjör, 50 år, Lund
  16. Cecilia Cavallin, speciallärare, 71 år, Staffanstorp
  17. Jonny Andrén, kreatör, 64 år, Svalöv
  18. Birgitta Kuylenstierna Nadel, fil. kand, 59 år, Lund
  19. Dennis Svensson, IT-konsult, 23 år, Lund
  20. Guilem Rodrigues da Silva, författare, 75 år, Lund
Mellankretsen
0055-08689
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Anna-Maria Myszka-Gustafsson, folkbildare, 68 år, Helsingborg
  2. Katarina Toremalm, krögare, 46 år, Båstad
  3. Slobodan Narancic, folkhögskolelärare, 38 år, Helsingborg
  4. Liselotte Lindskog, socionom, 56 år, Rydebäck
  5. Karl-Otto Rosenqvist, app-utvecklare, 39 år, Ängelholm
  6. Ingemar Hertting, rektor, 60 år, Höganäs
  7. Gustaf Wiklund, miljöinspektör, 32 år, Helsingborg
  8. Lena Östholm-Munkberg, verksamhetsutvecklare inom äldreomsorgen, 53 år, Helsingborg
  9. Jörgen Bjerknaes, driftingenjör, 46 år, Klippan
  10. Ulla Magnusson, lärare, 64 år, Munka-Ljungby
  11. Thomas Rödin, cityhandlare, 32 år, Helsingborg
  12. Barbro Stigsdotter, socionom, 61 år, Höganäs
  13. Mikael G Sundgren, förskolepedagog, 39 år, Vejbystrand
  14. Anna Gordana Baumann, jurist, 55 år, Höganäs
  15. Jonas Holgersson, biolog, 43 år, Båstad
  16. Kjell Johansson, verkmästare, 72 år, Ramlösa
  17. Alfredo Calvimonte, publicist, 74 år, Helsingborg
  18. Madeléne Ekelund, socionom, 40 år, Örkelljunga
Nordvästkretsen
0055-08699
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Aina Andersson, specialpedagog, 64 år, Trelleborg
  2. Ove Johansson, arbetssökande, 55 år, Arlöv
  3. Angela Everbäck, marknadschef, 56 år, Höllviken
  4. Lina Wedin Hansson, filosofie doktor, 35 år, Beddingestrand
  5. Jan Björkman, kvalitetstekniker, 49 år, Vellinge
  6. Lisbeth Jönsson, trädgårdsmästare, 50 år, Höllviken
  7. Awaz Modaber, undersköterska, 56 år, Arlöv
  8. Rolf Bengtsson, fil. kand, 64 år, Åkarp
  9. Dennis Sövgren, elektriker, 38 år, Höllviken
  10. Emma Hult, språkrör Gröna Studenter, 26 år, Jönköping
  11. Kamal Al Rifai, civilingenjör, 45 år, Arlöv
  12. Emil Samnegård, pol. mag, 33 år, Trelleborg
  13. Vlado Somljacan, studerande, 38 år, Arlöv
Sydvästkretsen II
0055-08705

Moderaterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Pia Kinhult, 55 år, företagare, regionråd, Ängelholm
  2. Peter Danielsson, 40 år, kommunikationskonsult, Helsingborg
  3. Åsa Herbst, 60 år, civilekonom, Ängelholm
  4. Anna Jähnke, 37 år, statsvetare, Helsingborg
  5. Ulrika Heindorff, 30 år, jurist, Helsingborg
  6. Carina Zachau, 52 år, jurist, Örkelljunga
  7. Hans-Bertil Sinclair, 64 år, f.d. flygvapenofficer, Klippan
  8. Jonas Jacobsson Gjörtler, 41 år, kommunikationskonsult, Helsingborg
  9. Robin Holmberg, 26 år, kommunalråd, Ängelholm
  10. Johan Fischer, 72 år, leg. läkare, Höganäs
  11. Katrina Dakouri, 57 år, biomedicinsk analytiker, Åstorp
  12. Mats Sander, 51 år, flygvapenofficer, Helsingborg
  13. Marie Weibull Kornias, 59 år, företagare, Helsingborg
  14. Marie Rosenqvist, 65 år, biomedicinsk analytiker, Helsingborg
  15. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  16. Sven-Ingvar Borgquist, 47 år, lantbrukare, Ängelholm
  17. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  18. Patrik Bellner, 45 år, arbetsförmedlare, Helsingborg
  19. Christer de la Motte, 64 år, konsult, Båstad
  20. Anita Söderlind, 58 år, vårdlärare, Höganäs
  21. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  22. Tomas Fjellner, 60 år, brigadgeneral(ret), Ängelholm
  23. Carl-Johan Carlborg, 76 år, civilekonom, Helsingborg
  24. Peter Jakobsson, 47 år, tandläkare, Helsingborg
  25. Martina Röhmer, 32 år, projektledare, Helsingborg
  26. Helena Dådring, 48 år, egen företagare, Klippan
  27. Ingela Sylwander, 55 år, försäkringsförmedlare, Ängelholm
  28. Josef El Baz, 48 år, egen företagare, Helsingborg
  29. Kristina Filipson Jonsson, 73 år, talpedagog, Helsingborg
  30. Daniel Jönsson, 37 år, sjökapten, Ängelholm
  31. Jacob von Post, 45 år, planarkitekt, Klippan
  32. Ann-Charlotte Svärd, 45 år, gymnasielärare, Helsingborg
  33. Gunilla Carlborg, 69 år, marknadsekonom, Helsingborg
  34. Lars Jacobsson, 78 år, f.d. överstelöjtnant, Helsingborg
  35. Inga Hasselcrona, 62 år, leg. sjuksköterska, Båstad
  36. Hans-Peter Dahlquist, 73 år, civilingenjör, Helsingborg
  37. Martin Brolin, 42 år, mediasäljare, Helsingborg
  38. Per Skantz, 48 år, vaktmästare, Ängelholm
  39. Nini Hansen, 43 år, företagare, Helsingborg
  40. Owe Johansohn, 64 år, hälso- och sjukvårdsstrateg, Ängelholm
Nordvästkretsen
0001-05454
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  2. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  3. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  4. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  5. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  6. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  7. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  8. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  9. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  10. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  11. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  12. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  13. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  14. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  15. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  16. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  17. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  18. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  19. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  20. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  21. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  22. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  23. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  24. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  25. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  26. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  27. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  28. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  29. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
  30. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  31. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
Nordvästkretsen
0001-05455
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Carl Johan Sonesson, 36 år, fil kand, regionråd
  2. Stefan Lindhe, 45 år, kommunalråd
  3. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman
  4. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare
  5. Andreas Bruzelius, 33 år, civilekonom
  6. Tony Rahm, 27 år, redovisningskonsult
  7. Tomas Petersson, 53 år, affärsutvecklingschef
  8. Tea Kurt, 39 år, fritidspedagog
  9. Lilian Gerleman, 65 år, åklagare
  10. John Roslund, 45 år, MaNO 4-9 lärare
  11. Anders Lunderquist, 30 år, ombudsman
  12. Rickard Wendel, 48 år, senior advisor
  13. Göran Wiberg, 66 år, revisor
  14. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör
  15. Caroline Lindberg, 36 år, projektledare
  16. Nicola Rabi, 47 år, marknadsekonom
  17. Cornelia Björklund Röjner, 67 år, verksamhetschef
  18. Margareta Appel, 71 år, leg. sjuksköterska
  19. Anna Adell, 63 år, leg. tandläkare
  20. Mohammad Mohammad, 54 år, civilingenjör
  21. Darko Simic, 26 år, ombudsman
  22. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare
  23. Danica Srnic, 58 år, fritidspedagog
  24. Helena Grahn, 30 år, hovmästare
  25. Ingrid Gunnarson, 70 år, egen företagare
  26. Ahmad Marof Jaro, 39 år, fritidspedagog
  27. Anders Risberg, 47 år, controller
Malmö kommun
0001-05456
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  2. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  3. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
  4. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  5. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  6. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  7. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  8. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  9. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  10. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  11. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  12. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  13. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  14. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  15. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  16. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  17. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  18. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  19. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  20. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  21. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  22. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  23. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  24. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  25. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  26. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  27. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  28. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  29. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  30. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  31. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
Malmö kommun
0001-05457
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Pontus Lindberg, 48 år, civilekonom, regionråd, Kristianstad
  2. Douglas Roth, 65 år, jur kand, Hässleholm
  3. Caroline Hedenström, 34 år, leg. tandhygienist, Yngsjö
  4. Karin Axelsson, 60 år, socionom, Hässleholm
  5. Fredrik Axelsson, 30 år, kommunalråd, Kristianstad
  6. Urban Widmark, 44 år, rektor, Hässleholm
  7. Lotta Hellström, 50 år, enhetschef äldreomsorg, Bromölla
  8. Maria Svensson, 30 år, enhetschef äldre/handikapp, Osby
  9. Lars Johnsson, 50 år, advokat, Hästveda
  10. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  11. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  12. Richard Bernsheim, 29 år, marknadskoordinator, Vittsjö
  13. Patric Åberg, 31 år, industrisäljare, Broby
  14. Pär Palmgren, 61 år, kommunalråd, Hässleholm
  15. Ewa Jakobsen, 61 år, äldreomsorgschef, Tollarp
  16. Sylvia Olander, 58 år, skolsköterska, Degeberga
  17. Johan Berglund, 49 år, leg. sjuksköterska, Tyringe
  18. Peo Lindholm, 46 år, musikpedagog, Tormestorp
  19. Stefan Sturesson, 36 år, specialistsjuksköterska, Bromölla
  20. Mats Erlingsson, 54 år, chaufför, Röke
  21. Maija-Liisa Mogensen, 68 år, fd kriminalvårdsinspektör, Vankiva
  22. Malin Friberg, 47 år, verksamhetschef, Bromölla
  23. Jenny Delén, 41 år, präst, Perstorp
  24. Margreth Segerstein, 64 år, specialisttandl., Hässleholm
  25. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  26. Jonathan Jönsson, 25 år, jurist, Hässleholm
Nordostkretsen
0001-05458
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  2. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  3. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  4. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  5. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  6. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  7. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  8. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  9. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  10. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  11. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  12. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  13. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  14. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  15. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  16. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  17. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  18. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  19. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  20. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  21. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  22. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  23. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  24. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  25. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  26. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  27. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  28. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  29. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
  30. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  31. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
Nordostkretsen
0001-05459
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  2. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  3. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  4. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  5. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  6. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  7. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  8. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  9. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  10. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  11. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  12. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  13. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  14. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  15. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  16. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  17. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  18. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  19. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  20. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  21. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  22. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  23. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  24. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  25. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  26. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  27. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  28. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  29. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
  30. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  31. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
Mellankretsen
0001-05461
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Carina Wutzler, 43 år, säljare, Vellinge
  2. Ulf Bingsgård, 39 år, fil kand i handelsrätt, Trelleborg
  3. Emma Köster, 27 år, lärare, Lomma
  4. Lars-Ingvar Ljungman, 61 år, tandläkare, Höllviken
  5. Linda Allansson Wester, 41 år, kommunstyrelseordförande, Bara
  6. Nils Holmqvist, 64 år, egen företagare, Åkarp
  7. Göran Holm, 69 år, konsult, Höllviken
  8. Anna Mannfalk, 55 år, civilekonom, Höllviken
  9. Gunilla Nordgren, 57 år, civilekonom, Svedala
  10. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  11. Robert Wenglén, 46 år, universitetslektor i företagsekonomi, Bjärred
  12. Ulrica Fors Stenmark, 41 år, marknadschef, Skanör
  13. Patrik Åkesson, 61 år, advokat, Skanör
  14. Olof Löfgren, 70 år, med dr, docent, Skanör
  15. Anna Tinglöf, 37 år, marknadschef, Vellinge
  16. Mavis Zander, 34 år, röntgensjuksköterska, Vellinge
  17. Mikael Rubin, 50 år, bankdirektör, Trelleborg
  18. Mozhgan Zachrison, 51 år, universitetsadjunkt, Bjärred
  19. Linda Strandfjäll, 41 år, utredare polismyndigheten, Trelleborg
  20. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  21. Patrik Selimson, 40 år, regionchef, Arlöv
  22. Bengt Göransson, 59 år, inköpschef, Lomma
  23. Lars Mikkelä, 61 år, IT-konsult, Smygehamn
  24. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  25. Cecilia Wittrock Lindoff, 49 år, samhällsvetare, Bjärred
  26. Bertil Wilén, 69 år, IT-konsult, Höllviken
  27. Christian Idström, 62 år, landskapsarkitekt, Bjärred
  28. Cia Barwén, 49 år, marknadskoordinator, Bjärred
  29. Per Mattsson, 59 år, civilingenjör, Svedala
  30. Sven Sonesson, 72 år, avdelningschef, Åkarp
  31. Anita Fränninge, 71 år, fd lärare, Bjärred
  32. Torbjörn Karlsson, 54 år, egen företagare, Arlöv
Sydvästkretsen II
0001-05462
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  2. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  3. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  4. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  5. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  6. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  7. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  8. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  9. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  10. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  11. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  12. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  13. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  14. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  15. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  16. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  17. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  18. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  19. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  20. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  21. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  22. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  23. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  24. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  25. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  26. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  27. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  28. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  29. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
  30. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  31. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
Sydvästkretsen II
0001-05463
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stefan Lamme, 66 år, överläkare, regionråd, Kivik
  2. Kristina Bendz, 42 år, företagare, Glemmingebro
  3. Christer Akej, 58 år, civilingenjör, Hammenhög
  4. Kent Ivan Andersson, 63 år, officer, Sjöbo
  5. Åsa Nilsson, 50 år, redovisningsekonom, Rydsgård
  6. Henrik Plantin, 64 år, ekonom, Ystad
  7. Marianne Åkerblad, 67 år, adjunkt, Tomelilla
  8. Katarina Johansson, 49 år, företagare, Ystad
  9. Cecilia Fahlborg, 57 år, handläggare, Ystad
  10. Paula Nilsson, 43 år, lärare, Ystad
  11. Håkan Rosenkvist, 51 år, företagare Kivik
  12. Carl Malmqvist, 61 år, marknadsekonom, Tomelilla
  13. Per-Martin Svensson, 47 år, företagare, Tomelilla
  14. Ingemar Nilsson, 67 år, agronom, Skillinge
  15. Ritva Håkansson, 61 år, fd enhetschef vård och omsorg, Simrishamn
  16. Camilla Hansen, 48 år, maskör, Skivarp
  17. Curt Hansson, 57 år, försäljningsanalytiker, Köpingebro
  18. Carola Lindgren, 47 år, leg. sjuksköterska, Tomelilla
  19. Niklas Sjöberg, 50 år, reg. fastighetsmäklare, Skurup
  20. Johan Bolinder, 32 år, marknadschef, Rydsgård
  21. Staffan Birkegård, 67 år, lantbrukare, Vollsjö
  22. Sten Hamberg, 68 år, IT-koordinator, Skurup
  23. Gunborg Johansson, 61 år, undersköterska, Lövestad
  24. Per-Olof Olsson, 58 år, företagare, Skivarp
  25. Ann-Marie Sjöberg, 48 år, administrativ chef, Skurup
  26. Rainier Greitans, 65 år, direktör, Lövestad
Sydostkretsen
0001-05464
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Liv Wiktorsson Tillberg, 20 år, studerande, Tomelilla
  2. Julia Persson, 20 år, ungdomspedagog, Simrishamn
  3. Caroline Wessel, 25 år, ombudsman, Malmö
  4. Linda Simonell Wirje, 28 år, politisk sekreterare, Malmö
  5. Ludvig Ceimertz, 22 år, militärpolis, Kristianstad
  6. Erica Buneck, 27 år, student, Kristianstad
  7. Maria Cronkvist, 27 år, jurist, Ängelholm
  8. Bob Ericsson, 27 år, byggnadsingenjör, Malmö
  9. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  10. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  11. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  12. Hanna Bergman, 24 år, beteendevetare, Råå
  13. Sophia Nevalainen, 26 år, tjänsteman, Helsingborg
  14. Erik Olin, 21 år, studerande, Höllviken
  15. Darko Simic, 26 år, ombudsman, Malmö
  16. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  17. Rasmus Tönning Hansson, 23 år, juridikstuderande, Höllviken
  18. John Karlsson, 26 år, stadsplanerare, Malmö
  19. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  20. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  21. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  22. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  23. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  24. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  25. Helena Grahn, 30 år, hovmästare, Malmö
  26. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  27. Kenny Hansson, 18 år, studerande, Hässleholm
  28. Bill Gärtner, 24 år, medicinsk sekreterare, Hässleholm
  29. Alexander Svensson, 18 år, studerande, Vittsjö
  30. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
  31. Evelina Mattsson, 21 år, studerande, Malmö
Sydostkretsen
0001-05465
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Annika Annerby Jansson, 69 år, fil kand, ordförande i Regionfullmäktige, Lund
  2. Mats Helmfrid, 55 år, kommunalråd, Lund
  3. Charlotte Wachtmeister, 58 år, förskolelärare, Kågeröd
  4. Ronny Johannessen, 42 år, småföretagare, Lund
  5. Liliana Lindström, 48 år, projektledare, Staffanstorp
  6. Lars Johansson, 62 år, partiombudsman, Södra Sandby
  7. Anna Palm, 53 år, kommunalråd, Höör
  8. Adrian Borin, 37 år, ombudsman, Lund
  9. Louise Rehn Winsborg, 61 år, ekonom, Dalby
  10. Johanna Kyander, 50 år, fil mag, Landskrona
  11. Annsofie Thuresson, 41 år, civilekonom, Löddeköpinge
  12. Christer Wallin, 56 år, kommunalråd, Lund
  13. Cecilia Lindell, 42 år, kommunalråd, Landskrona
  14. Göran Wallén, 64 år, kriminalvårdschef, Lund
  15. Johan Svahnberg, 30 år, civilekonom, Höör
  16. Marcus Lantz, 23 år, politisk sekreterare, Lund
  17. Edith Escobar, 47 år, systemutvecklare, Lund
  18. Björn Andreasson, 39 år, projektledare, Höör
  19. Adéle Olander, 26 år, ekonom, Höör
  20. Eva Lindholm, 41 år, företagare, Hörby
  21. Åsa Ekstrand, 39 år, gymnasielärare, Staffanstorp
  22. Catarina Nilsson, 48 år, placeringsrådgivare, Furulund
  23. Simon Röstin, 21 år, egenföretagare inom IT-branschen, Billeberga
  24. Joosefin Tinglöf, 25 år, studerande civilekonom, Eslöv
  25. Birger Swahn, 36 år, ekonom, Lund
  26. Ingrid Jerlsten, 70 år, fd enhetschef, Landskrona
  27. Pierre Lindberg, 33 år, civilekonom, Staffanstorp
  28. Bo Alfredsson, 70 år, f.d. major, Lund
  29. Dan Ishaq, 24 år, student, Lund
  30. Anders Lindvall, 53 år, administratör, Kävlinge
  31. Armend Dushica, 26 år, student, Lund
  32. Carl Ling, 45 år, handläggare, Lund
  33. Susanne Wanderlöf, 45 år, sjuksköterska, Lund
  34. Stefan Pettersson, 57 år, projektledare Trafikverket, Svalöv
  35. Lena Wöhlecke, 58 år, kyrkokamrer, Stehag
  36. Pontus Kettil, 22 år, student, Lund
  37. Ann-Charlotte Ewerhard, 43 år, civilekonom, Lund
  38. Fredrik Lundström, 40 år, ingenjör, Eslöv
  39. Birgitta Persson, 68 år, fd personlig assistent, Landskrona
  40. Pelle Persson, 48 år, platschef, Landskrona
  41. Anton Karlsson, 20 år, studerande, Lund
  42. Malin Källén, 21 år, studerande, Lund
  43. Per Jakobsson, 65 år, brandmästare, Veberöd
  44. Rickard Pregler, 25 år, studerande, Lund
  45. Maj-Britt Dahlquist, 72 år, f.d. tandsköterska, Genarp
  46. Stefan Jepson, 49 år, företagsledare, Hörby
  47. Mie Doeleman Widholm, 53 år, manager Dykterminalen, Veberöd
  48. Bo-Göran Hansen, 44 år, konsult, Eslöv
  49. Henrik Rundgren, 21 år, student, Lund
Mellankretsen
0001-09212

Piratpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mattias Bjärnemalm, 35, Malmö, statsvetare
  2. Troed Sångberg, 39, Lund, futurist
  3. Christoffer Eldengrip, 24, Örkelljunga, företagare
  4. Christoffer Willenfort, 43, Rydebäck, testledare
  5. Björn Flintberg, 41, Ramlösa, egenföretagare
  6. Matilda Dahl, 24, Helsingborg, lärarstudent
  7. Martina Johansson, 28, Arlöv, studerande
  8. Michael Andersson, 24, Landskrona, studerande
  9. Niklas Starow, 40, Lund, fackordförande
  10. Gabriela Galvao, 27, Lund, samhällsvetare
  11. Daniel Wimhed, 38, Kristianstad, IT-tekniker
  12. David Boholm, 21, Lund, studerande
  13. Jan-Erik Malmquist, 40, Lund, civilingenjör
  14. Timmy Larsson, 22, Lund, studerande
Skåne
0524-07318

Reformist Neutral Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Reformist Neutral Partiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Charlotte Persson, Undersköterska, Helsingborg
Skåne läns landsting
1206-09208

Republikanerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Republikanerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Michael Schreiter, Republikan
Skåne län
1237-09428

Skånepartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Skånepartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Carl P Herslow, Författare
  2. Harry Franzén, Vininsurgent, Röstånga
  3. Bengt Larwik, Redaktör
  4. Britt Borronha, Undersköterska
  5. Ulf Nilsson, Civilingenjör
  6. Horst Werder, Sjökapten
  7. Laila Fernholm, Företagare
  8. Bengt Rydberg, Brevbärare
  9. Isabela Cotia, Sjuksköterska
  10. Staffan Sterner, Verktygsmakare
  11. Björn Swedmark, Fil. kand.
  12. Wanda Vesterberg, Affärsbiträde
  13. Alf Olsson, Lantbrukare, Svedala
  14. Ulla Clavenheim, Busschaufför
  15. Roman Kasprzyk, Programmerare
  16. Leif Nilsson, Chaufför
  17. Bo Andersson, Maskiningenjör, Klippan
  18. José Borronha, Montör
  19. Malte Lindell, Pensionär
  20. Jan Svanebjär, Sockerbruksarbetare, Lund
  21. Leif Jönsson, Egenföretagare
  22. Britt-Lis Rydberg, Assistent
  23. Lennart Hoff, Datakonsult
  24. Senid Magnusson, Antikhandlare
  25. Kjell Magnusson, Smed, Staffanstorp
  26. Ulf Henricson, Radaringenjör
  27. Kjell-Åke Lundqvist, Stensättare, Lund
  28. Sven Nilsson, Förvaltare
  29. Elvy Olsson, Hemmafru, Svedala
  30. Anna Olewicz, Med. Terapeut
  31. Tommy Ohlsson, Sjöman
  32. Rolf Olsson, Byggnadsingenjör
  33. Daniel Möller, Försäkringskonsult
  34. Lisbeth Persson, Pensionär
  35. Berthil Larsson, Försäljare
  36. Rut Mårtensson, Penionär
  37. Roland Strandberg, Maskinreparatör, Svedala
  38. Kenn Thommy Elmevi, Ingenjör
  39. Kiendys Czeslok, Chaufför
  40. Margareta B Persson, Pensionär
  41. Jörgen P Christiansen, Konsulent
  42. Leif Rosén, Kyltekniker
  43. Per-Olof Carlsson, Sjöbefäl
  44. Anna Stenberg, Pensionär
  45. Åke Johannesson, Försäljare
  46. Gertrud Assarsson, Pensionär
  47. Lennart Svensson, Industriarbetare
  48. Wanda Magnusson, Sångerska
  49. Gunnar Larsen, Fastighetsägare, Staffanstorp
  50. Bo Nislander, Sjökapten
  51. Bert Olsson, Svetsare
  52. Rolf Öberg, Pensionär
  53. Inga-Lill Kristoffersson, Kontorstjänsteman
  54. Gert Ekelund, Pensionär
Skåne läns landsting
0054-09003

SPI Välfärden

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Staffan Appelros, Direktör, f.d. Riksdagsledamot, Malmö
  2. Birgitta Lindgren, Leg. Grundskolelärare, Malmö
  3. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  4. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  5. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  6. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  7. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  8. Karin Eriksdotter, Företagare, Trelleborg
  9. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  10. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  11. Boo Björk, Marknadskonsult, Malmö
  12. Bertil Pauli, Företagare, Malmö
  13. Jan O Pålsson, Ingenjör, Malmö
  14. Ferenc Horvath, Verksamhetskoordinator, Malmö
  15. Marianne Hernandez Moreno, Socionom, Malmö
  16. Per Landgren, Ingenjör, Malmö
  17. Siv Wiktorsson, Köpman, Malmö
  18. Nancy Thern, Ekonomi/personalchef, Malmö
  19. Vinko Softa, Skattetjänsteman, Malmö
  20. Anders Ljungberg, Lärare, Vellinge
  21. Sonny Jenfjord, Egenföretagare, Malmö
  22. Lennart Nilsson, Polis, Svedala
  23. Anja Lindqvist, Kontorschef, Kristianstad
  24. Olle Davidsson, Sjöingenjör, Svedala
  25. Maths Johansson, Tekniker, Staffanstorp
Sydvästkretsen I
0107-08903
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  2. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  3. Hans Norén, Tullinspektör, Trelleborg
  4. Birgitta von Freytag, Lomma
  5. Olle Davidsson, Sjöingenjör, Svedala
  6. Karin Eriksdotter, Egenföretagare, Trelleborg
  7. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  8. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  9. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  10. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  11. Birgitta Lindgren, Leg. Grundskolelärare, Malmö
  12. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  13. Staffan Appelros, Direktör, f.d. riksdagsledamot, Malmö
  14. Birgit Bengtsson, Lomma
  15. Lennart Nilsson, Polis, Svedala
  16. Bertil Magnusson, Direktör, Trelleborg
  17. Solveig Björklund, Lomma
  18. Ilona Györffy, Leg ssk., Svedala
  19. Bengt Siwersson, Personalchef, Trelleborg
  20. Elsa Edahl, Lomma
  21. Ann Larsson, Fritids/specialpedagog
  22. Anja Lindqvist, Kontorschef, Kristianstad
  23. Nanny Rosendahl, Undersköterska, Ystad
  24. Jan O Pålsson, Ingenjör, Malmö
  25. Thord Lindblom, Transportchef, Landskrona
Sydvästkretsen II
0107-08911
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  2. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  3. Birgitta Lindgren, Leg. Grundskolelärare, Malmö
  4. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  5. Lennart Holmgren, Posttjänsteman, Ystad
  6. Gun Fisker, Tekn. Ingköpare-Projektledare, Tomelilla
  7. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  8. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  9. Staffan Appelros, Direktör, f.d. riksdagsledamot, Malmö
  10. Karin Eriksdotter, Egenföretagare, Trelleborg
  11. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  12. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  13. Birgitta von Freytag, Lomma-Bjärred
  14. Lennart Nilsson, Polis, Svedala
  15. Boo Björk, Marknadskonsult, Malmö
  16. Jan O Pålsson, Ingenjör, Malmö
  17. Hans Norén, Tullinspektör, Trelleborg
  18. Anja Lindqvist, Kontorschef, Kristianstad
  19. Bertil Pauli, Företagare, Malmö
  20. Thord Lindblom, Transportchef, Landskrona
  21. Vinko Softa, Skattetjänsteman, Malmö
  22. Ulf Petersson, Representant, Helsingborg
  23. Lars Göran Persson, Ekonomichef, Helsingborg
  24. Birgitta Persson, Ek. administratör, Ystad
  25. Nanny Rosendahl, Undersköterska, Ystad
  26. Tommy Ivarsson, Kontorist, Ystad
  27. Erik Nilsson, Lantbrukare
  28. Edvin Martinsson, Lantbrukare, Ystad
  29. Kerstin Sandlund, Läkare
  30. Annette Olsson, Undersköterska, Ystad
Sydostkretsen
0107-08916
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  2. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  3. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  4. Robert Jonhag, Företagsledare, Höganäs
  5. Birgitta Lindgren, Leg. grundskolelärare, Malmö
  6. Magnus Håkansson, Infrakonsult, Höganäs
  7. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  8. Staffan Appelros, Direktör, f.d. riksdagsledamot, Malmö
  9. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  10. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  11. Karin Eriksdotter, Företagare, Trelleborg
  12. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  13. Ulf Petersson, Representant, Helsingborg
  14. Ulla-Britt Erixson, Utbildare, Örkelljunga
  15. Lars Strömberg, Företagare, Helsingborg
  16. Gyöngyi Bán-Wrábel, Företagare, Helsingborg
  17. Lars Håkansson, Projektingenjör, Höganäs
  18. Lars Göran Persson, Ekonomichef, Helsingborg
  19. Kjell Söderlund, Homiatriker, Örkelljunga
  20. Erling Hansen, Lantbrukare
  21. Ronny Lindberg, Förvaltare, Landskrona
  22. Yvonne Nilsson, Utredare, Helsingborg
  23. Hans Sjöberg, Ekonom, Helsingborg
  24. Gustav Nordström, Smidesmekaniker, Helsingborg
  25. Sonny Jenfjord, Egenföretagare, Malmö
Nordvästkretsen
0107-08921
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  2. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  3. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  4. Barthold Hoffmann, Bankdirektör, Höör
  5. Birgitta Lindgren, Leg. Grundskolelärare, Malmö
  6. Gunnar Lindell, Försäkringskonsult, Staffanstorp
  7. Karin Eriksdotter, Företagare, Trelleborg
  8. Thord Lindblom, Transportchef, Landskrona
  9. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  10. Jan Möller, Hörby
  11. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  12. Bengt Bengtsson, Bussförare, Ludvigsborg
  13. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  14. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  15. Staffan Appelros, Direktör, f.d. riksdagsledamot, Malmö
  16. Uno Holm, Grafiker, Landskrona
  17. Maths Johansson, Tekniker, Staffanstorp
  18. Birgit Bengtsson, Lomma
  19. Lars Håkansson, Projektingenjör, Höganäs
  20. Lennart Nilsson, Polis, Svedala
  21. Elsa Hansen, Kvalitetskontrollant, Landskrona
  22. Jan-Åke Sajewicz, Fabriksarbetare, Landskrona
  23. Lars Strömberg, Företagare, Helsingborg
  24. Rolf Jönsson, Fastighetsskötare
  25. Gun Fisker, Projektledare, Tomelilla
Mellankretsen
0107-08938
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Dandelo, Partiledare, Kristianstad
  2. Birgitta Lindgren, Leg. Grundskolelärare, Malmö
  3. Conny Ivarsson, Elektriker, Hässleholm
  4. Karin Eriksdotter, Egenföretagare, Trelleborg
  5. Staffan Appelros, Företagare, Malmö
  6. AnnChristin Eriksson, Samordnare, Hästveda
  7. Birger Nilsson, Rektor, Helsingborg
  8. Iris Lundgren, Specialpedagog, Malmö
  9. Bengt Hedlund, Major, Lyby
  10. Anja Lindqvist, Kontorschef, Kristianstad
  11. Bertil Andersson, Jurist, Lund
  12. Lennart Nilsson, Civilekonom, Malmö
  13. Egon Hansson, Lantbrukare, Tomelilla
  14. Gun Fisker, Projektledare, Tomelilla
  15. Lennart Holmgren, Posttjänsteman, Ystad
  16. Thord Lindblom, Transportchef, Landskrona
  17. Boo Björk, Marknadskonsult, Limhamn
  18. Bertil Pauli, Företagare, Malmö
  19. Ulf Petersson, Representant, Helsingborg
  20. Jan O Pålsson, Ingenjör, Malmö
  21. Nancy Thern, Ekonomi/personalchef, Malmö
  22. Lars Strömberg, Företagare, Helsingborg
  23. Edvin Martinsson, Lantbrukare, Ystad
  24. Erik Ohlsson, Marknadschef, Landskrona
  25. Lars Göran Persson, Ekonomichef, Helsingborg
  26. Yvonne Nilsson, Utredare, Helsingborg
  27. Gustav Nordström, Smidesmekaniker, Helsingborg
Nordostkretsen
0107-09099

Svenskarnas parti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Svenskarnas parti

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Stefan Jacobsson, 31 år, Partiledare
  2. Anders Ärleskog, 37 år, Betonghåltagare
  3. Rickard Pekkarinen, 31 år, Styrman
  4. Christer Nilsson, 63 år, Vårdare
  5. Rasmus Björnberg, 24 år, Maskinoperatör
  6. Nils-Eric Hennix, 70 år, Författare
  7. Varenus Luckmann, 28 år, Studerande
Skåne läns landsting
0972-08848

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mikael Eskilandersson, Maskinförare, Örkelljunga
  2. Björn Söder, Civilingenjör/Partisekreterare, Helsingborg
  3. Michael Rosenberg, Kommunalråd, Helsingborg
  4. Therese Borg, Sekreterare, Klippan
  5. Alexander Aardgaard, Pensionär, Helsingborg
  6. Heidi Kronvall, Undersköterska, Bjuv
  7. Sören Ravn, Snickare, Höganäs
  8. Tommy Brorsson, Pensionär, Örkelljunga
  9. Eva Zensch, Transportbokare, Helsingborg
  10. Kent Davidsson, Chaufför, Helsingborg
  11. Pontus Andersson, Studerande, Helsingborg
  12. Rolf Ottosson, Pensionär, Åstorp
  13. Karin Forsell, Bibliotekarie, Helsingborg
  14. Ingemar Idegård, Bussförare, Höganäs
  15. Anneli Eskilandersson, Kokerska, Örkelljunga
  16. Eivor Söderberg, Barnskötare, Helsingborg
  17. Patrik Ohlsson, Systemutvecklare, Ängelholm
  18. Bo Åstrand, Elansvarig, Bjuv
  19. Ulrika Persson, Distrikssjuksköterska, Helsingborg
  20. Blagoveska Poulsen, Civilingenjör, Örkelljunga
  21. Michael Bengtsson, IT-Tekniker, Örkelljunga
  22. Anna-Lena Olsson, Pensionär, Åstorp
  23. Lennart Anderberg, Pensionerad Smed, Örkelljunga
  24. Richard Mattsson, Servicetekniker, Åstorp
  25. Niklas Andersson, Chaufför, Ängelholm
Nordvästkretsen
0110-06508
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Patrik Jönsson, Kvalitetssamordnare, Hässleholm
  2. Niclas Nilsson, Ingenjör, Kristianstad
  3. Åsa Erlandsson, Distriktssköterska, Hässleholm
  4. Anna Wigenstorp, Sekreterare, Kristianstad
  5. Gudrun Bengtsson, Tvättbiträde, Bromölla
  6. Jimmy Nilsson, Servicetekniker, Perstorp
  7. Marie-Louise Eriksson, Konditorbiträde, Osby
  8. Gunnel Bruhn, Pensionär, Hässleholm
  9. Anders Stone, Konstnär, Kristianstad
  10. Ola Lorentzson, Industriarbetare, Bromölla
  11. Andreas Lekandersson, Säljare, Kristianstad
  12. Jan Kornemalm, Operatör, Osby
  13. Jennie Åfeldt, Resurspersonal, Bromölla
  14. Pia Galia, Lokalvårdare, Perstorp
  15. Bo Kedegren, Pensionär, Osby
  16. Jens Andersson, Maskinoperatör, Kristianstad
  17. Ulf Erlandsson, Företagsledare, Hässleholm
  18. Mattias Persson, Egen företagare, Perstorp
  19. Petra Johansson, Ekonomibiträde, Hässleholm
  20. Agne Ingvardsson, Pensionär, Osby
  21. Mattias Åkerman, Industriarbetare, Bromölla
  22. Ulf Håkansson, Tekniker, Kristianstad
  23. Lars Klees, Lärare, Hässleholm
  24. Gun-Britt Bergquist, SFI-Lärare, Kristianstad
  25. Lena Lekandersson, Kanslist, Kristianstad
  26. Peter Dahlström, Byggingenjör, Osby
  27. Christer Bordin, Elingenjör, Kristianstad
  28. Robin Svensson, Svetsare, Bromölla
  29. Leif Seth, Ladugårdförman, Kristianstad
Nordostkretsen
0110-06968
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Hans-Olof Andersson, Politiker, Lund
  2. Anders Westergren, Egen Företagare, Höör
  3. Ibb Malmgren, Student, Höör
  4. Mattias Kristiansson, Läkare, Lund
  5. Marlen Jensen, Sjuksköterska, Eslöv
  6. Fredrik Ottesen, Soldat, Eslöv
  7. Jana Lund, Leg Arbetsterapeut, Kävlinge
  8. Ingrid Ekström, Vårdbiträde, Svalöv
  9. Teddy Nilsson, Arbetsledare, Svalöv
  10. Lars Andersson, Ekonomichef, Kävlinge
  11. Dragan Brankovic, Egen Företagare, Lund
  12. Gunilla Hedlund Mikulasek, Löneadministratör, Lund
  13. Birgitta Kullvén, Omvårdare, Landskrona
  14. Erik Nordmark, F.d. Polisinspektör, Kävlinge
  15. Johan Sandqvist, Arbetsledare, Eslöv
  16. George Albert Florea, Teoretisk Fysiker, Lund
  17. Daniel Petersson, Universitetsstudent, Landskrona
  18. Daniel Engström, Högskolestuderande, Landskrona
  19. Alexandra Borg, Väktare, Svalöv
  20. Mats Mårtensson, Sjökapten, Höör
  21. Kerstin Brink, Småföretagare, Eslöv
  22. Robert Nilsson, Maskinskötare, Höör
  23. Linda Lindberg, Egen Företagare,Svalöv
  24. Richard Olsson, Produktionschef, Staffanstorp
  25. Anders Persson, Anläggare, Svalöv
  26. Ingvar Mårtensson, Byggnadssnickare,Lund
  27. Fredrik Andersson, Tekniker, Staffanstorp
Mellankretsen
0110-06970
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jan-Åke Isaksson, Lantbrukare, Ystad
  2. Lars Nyström, Eldriftingenjör, Skurup
  3. Paul Svensson, Egen företagare, Ystad
  4. Anders Nilsson, Egen företagare, Sjöbo
  5. Jerker Ottosson, Svetsare, Tomelilla
  6. Laila Lindström, Pensionär, Simrishamn
  7. Jörgen Lidfeldt, Egen företagare, Skurup
  8. Michael Michaelsen, Fasighetsskötare, Ystad
  9. Johan Holgersson, Egen företagare, Sjöbo
  10. Eva Olsson, Svetsare, Tomelilla
  11. Jimmy Nilsson, Egen företagare, Skivarp
  12. Allan Backson, F.D Företagare, Sjöbo
  13. Arne Nilsson, Tjänsteman, Skurup
  14. Claes Isander, Egen företgare, Simrishamn
  15. Lars Swärd, Elinstallatör, Sjöbo
  16. Hans Erling Jensen, Direktör, Sjöbo
  17. Göran Björk, Egen företagare, Ystad
  18. Gert Ask, Ingenjör, Sjöbo
  19. Håkan Malmgren, Ingenjör, Tomelilla
  20. Håkan Levau, Lagerchef, Skurup
  21. Klas Nilsson, Frisörmästare, Ystad
  22. Christina Sjömark, Fotvårdsspecialist, Sjöbo
  23. Lars-Wilhelm Larsson, Maskinförare, Sjöbo
  24. Lars-Erik Larsson, Bussförare, Ystad
  25. Henrik Eriksson, Civilingenjör, Ystad
  26. Magnus Evergren, Murare, Tomelilla
  27. Emilia Jarl, Cateringvärd, Sjöbo
  28. Sven Andersson, Pensionär, Ystad
  29. Simona Svensson, Dataekonom, Ystad
  30. Robert Bodnar, Konsult, Ystad
  31. Kent Å Olofsson, Pensionär, Tomelilla
  32. Mitch Urshagen, Studerande, Sjöbo
Sydostkretsen
0110-06972
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lars-Johan Hallgren, Säljare, Malmö
  2. Mats Erlandsson, Överläkare, Malmö
  3. Magnus Olsson, Kommunalråd, Malmö
  4. Jörgen Grubb, Projektledare, Malmö
  5. Eva-Marie Olsson, Egen företagare, Malmö
  6. Tonni Andersson, Sjöbefäl, Malmö
  7. Anders Olin, Säljare, Malmö
  8. Lisbeth Persson-Ekström, Systemförvaltare, Malmö
  9. Ilvars Hansson, Elektroingenjör, Malmö
  10. Kristina Strande, Egen företagare, Malmö
  11. Rickard Åhman-Persson, Jurist, Malmö
  12. Kurt Eriksen, Pensionär, Malmö
  13. Stefan Plath, IT-Systemadministratör, Malmö
  14. Angelika Bengtsson, Dansare, Malmö
  15. Ortwin Lobbes, Tekniker, Malmö
  16. Christer Bengtsson, Socionom, Malmö
  17. Ingemar Andersson, Nämndeman, Malmö
  18. Patrick Angelin, Serviceagent, Malmö
  19. Roland Carlström, Konsult, Malmö
  20. Bertil Persson, Pensionär, Malmö
  21. Stefan Claesson, Pensionär, Malmö
  22. Andreas Johansson, Egen företagare, Malmö
  23. Mats Hansson, Elektroingenjör, Malmö
  24. Mariola-Helena Hansson, Pensionär, Malmö
  25. Sam Meyari, Stud Restaurangbiträde, Malmö
  26. Stefan Greschner, Brandman, Malmö
  27. Alexander Savic, Egen företagare, Malmö
  28. Håkan Andersson, Maskiningenjör, Malmö
  29. Mats Fredholm, Fotograf/Redigerare, Malmö
  30. Nils-Olov Jönsson, Säljare, Malmö
Sydvästkretsen I
0110-06976
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Leif Roos, Ingenjör, Trelleborg
  2. Jan Larsson, Lantbrukare, Trelleborg
  3. Nina Kain, Nätverks/Kommunikationsarkitekt, Vellinge
  4. Ingrid Pedersen, Undersköterska, Svedala
  5. Lina Jonsson, Undersköterska, Lomma
  6. Tommy Nilsson, Civilingenjör, Vellinge
  7. Niklas Jönsson, Yrkeslärare, Trelleborg
  8. Henrik Johansson, Verkstadsarbetare, Svedala
  9. Rolf Hagmann, Trädgårdsmästare, Burlöv
  10. Louise Tenorio, Jurist, Trelleborg
  11. Kristina Hansson, Undersköterska, Vellinge
  12. Bo Jönsson, Bussförare, Trelleborg
  13. Susanna Winterlin, Hundskötare, Trelleborg
  14. Bengt Andersson, Konsult, Trelleborg
  15. Håkan Lerstorp, Bussförare, Trelleborg
  16. Mattias Frithiof, Reservdelsförsäljare, Trelleborg
  17. Sune Larsson, Entreprenör, Trelleborg
  18. Christer Swahn, Skeppsklarerare, Burlöv
  19. Roland Gustafsson, Försäkringsmäklare, Vellinge
  20. Lisbeth Kvist Hallgren, Pensionär, Vellinge
  21. Ulf Löfgren, Pensionär, Svedala
  22. Jan Lexryd, Ingenjör, Vellinge
Sydvästkretsen II
0110-06978
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lars-Johan Hallgren, Säljare, Malmö
  2. Mats Erlandsson, Överläkare, Malmö
  3. Magnus Olsson, Kommunalråd, Malmö
  4. Jörgen Grubb, Projektledare, Malmö
  5. Tonni Andersson, Sjöbefäl, Malmö
  6. Anders Olin, Säljare, Malmö
  7. Lisbeth Persson-Ekström, Systemförvaltare, Malmö
  8. Ilvars Hansson, Elektroingenjör, Malmö
  9. Kristina Strande, Egen Företagare, Malmö
  10. Rickard Åhman-Persson, Jurist, Malmö
  11. Kurt Eriksen, Pensionär, Malmö
  12. Stefan Plath, IT-Systemadministratör, Malmö
  13. Angelika Bengtsson, Dansare, Malmö
  14. Ortwin Lobbes, Tekniker, Malmö
  15. Christer Bengtsson, Socionom, Malmö
  16. Ingemar Andersson, Nämndeman, Malmö
  17. Patrick Angelin, Serviceagent, Malmö
  18. Roland Carlström, Konsult, Malmö
  19. Bertil Persson, Pensionär, Malmö
  20. Stefan Claesson, Pensionär, Malmö
  21. Andreas Johansson, Egen Företagare, Malmö
  22. Mats Hansson, Elektroingenjör, Malmö
  23. Mariola-Helena Hansson, Pensionär, Malmö
  24. Sam Meyari, Stud Restaurangbiträde, Malmö
  25. Stefan Greschner, Brandman, Malmö
  26. Alexander Savic, Egen Företagare, Malmö
  27. Håkan Andersson, Maskiningenjör, Malmö
  28. Mats Fredholm, Fotograf/Redigerare, Malmö
  29. Nils-Olov Jönsson, Säljare, Malmö
Sydvästkretsen I
0110-09587

Sveriges Kommunistiska Parti (SKP)

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sveriges Kommunistiska Parti (SKP)

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Jan Jönson, byggnadsarbetare, Malmö
  2. Adriana Mateic, arbetssökande, Burlöv
  3. Sebastian Morin, vårdbiträde, Malmö
  4. Anja Khobareva, ekonom, Helsingborg
  5. Charlie Paulsson, översättare, Malmö
  6. Kjell Randehed, lärare, Klippan
  7. Liliana De Filippi, lokalvårdare, Malmö
  8. Hampus Fries, förtidspensionär, Lund
  9. Magdi Gzouli, livsmedelstekniker, Malmö
  10. Fredrik Jönsson, journalist, Burlöv
  11. Manoochehr Kiani, cykelreparatör, Malmö
  12. Meriam Sadayo, lärare, Lund
  13. Omel Hussain Sahil, personlig assistent, Malmö
  14. Kim Jensen, lagerarbetare, Helsingborg
  15. Huyen My Ho, lärare, Malmö
Skåne
1064-09350

Vårdpartiet i Skåne

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vårdpartiet i Skåne

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Eva Lenander, Sjuksköterska, Eslöv
  2. Marcus Persson, Läkare, Lund
  3. Berit Kallstenius, Läkare, Malmö
  4. Leslie Raie, Sjuksköterska, Staffanstorp
  5. Anna Hafström, Läkare, Lund
  6. Sten Lindholm, Kommunikatör, Lund
  7. Catarina Eek, Sjuksköterska, Helsingborg
  8. Hans Ingvarsson, Sjuksköterska, Kristianstad
  9. Mariela F. Hofman, Medicinsk sekreterare, Lund
  10. Anders Biörklund, Läkare, Lund
  11. Lotta Nordström, Socionom, Höör
  12. Tiberiu Kadar, Verksamhetsutvecklare, Malmö
  13. Penny Baaz, Sjuksköterska, Malmö
  14. Fredrik Kinnman, Läkare, Lund
  15. Cecilia Rydén, Läkare, Lund
  16. Mikael Silverberg, Undersköterska, Simrishamn
  17. Annelie Hultberg, Informatör, Lomma
  18. Kristin Sjöholm, Analytiker, Lund
  19. Annika Dersén, Medicinsk sekreterare, Lund
  20. Mikael Eriksson, Läkare, Helsingborg
Skåne läns landsting
1119-09019

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mikael Persson, politisk sekreterare, Kristianstad
  2. Linda Nilsson, församlingspedagog, Önnestad
  3. Ingrid Bromander, hästbonde, Huaröd
  4. Sven-Erik Sjöstrand, föreningsarbetare, Perstorp
  5. Anita Peterson, pensionär, Hässleholm
  6. Thommy Svensson, studerande, Östra Göinge
  7. Therese Bengtsson, Killeberg
  8. Per-Åke Purk, Hässleholm
  9. Julia Hansson, sjuksköterskestuderande, Kristianstad
  10. Oskar Frykholm, mekaniker, Kristianstad
  11. Tamam Awad, projektanställd, Kristianstad
  12. Leif Andersson, IT-ansvarig, Perstorp
  13. Birgitta Lööv, f d socialsekreterare, Kristianstad
  14. Leif Pettersson, Bromölla
  15. Hélena Thilderkvist, kokerska, Kristianstad
  16. Nicklas Martinsson, pedagog, Östra Göinge
  17. Jan Nordström, f d ombudsman GS, Kristianstad
  18. Evelina Nilsson, socionom, Degeberga
  19. Joakim Wendel, Östra Göinge
  20. Jenny Jönsson, förskollärare, Kristianstad
  21. Cecilia Lundbladh, kokerska, Kristianstad
  22. Timmy Sulasalmi, metallarbetare, Östra Göinge
  23. Shameron Karlsson, arbetssökande, Kristianstad
  24. Mikael Brännlund, Vinslöv
Nordostkretsen
0005-07481
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Agneta Lenander, sjuksköterska, Röstånga
  2. Peter Ahlbom, sjuksköterska, Helsingborg
  3. Emma Wennerholm, barnskötare, Höganäs
  4. Thord Kristiansson, Ängelholm
  5. Ingrid Mattiasson Saarinen, Helsingborg
  6. Magnus Henningsson, Ängelholm
  7. Claudia Velásquez, socialarbetare, Helsingborg.
  8. Karin Enqvist, handläggare, Klippan
  9. Emil Lord, industrimekaniker, Billesholm
  10. Monica Davidson, socionom/studievägledare, Helsingborg
  11. Sven Ohlsson, Åstorp
  12. Digna Mena, pedagog/undersköterska, Helsingborg
  13. Inger Nilsson, förskollärare, Höganäs
  14. Ilda Kahrimanovic, studerande, Helsingborg
  15. Emma Lord, undersköterska, Billesholm
  16. Gert-Olof Juhrich, Ängelholm.
  17. Jenny Hjälte, handläggare, Bjuv
  18. Mounir Mansour, ungdomscoach, Helsingborg
  19. Inger Johansson, Helsingborg
  20. Erik Edwardson, bibliotekarie, Höganäs
  21. Bonnie Berge, leg dietist, Helsingborg
  22. Mats Fuchs, skötare, Helsingborg
  23. Marie Steijner-Wollmer, familjebehandlare, Helsingborg
  24. Daniel Mena, civilingenjör/gymnasielärare, Helsingborg
  25. Roland Ottosson, chaufför, Klippan
Nordvästkretsen
0005-07483
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Margareta Hagstad, receptarie, Simrishamn
  2. Sven Ternov, leg läkare/teknologie doktor, Sjöbo
  3. Mona Nihlén, Tomelilla
  4. Mats Sundbeck, doktorand, Simrishamn
  5. Babak Rahimi, journalist, Skurup
  6. Britta Berg, Tomelilla
  7. Lucas Lennartsson, lärare, Sjöbo
  8. Inga-Lill Ek, sömmerska, Ystad
  9. Figge Bergquist, Tomelilla
  10. Mona Olsson, Ystad
  11. John Andersson, bildredigerare (fas 3), Skurup
  12. Ida Abrahamsson, Tomelilla
  13. Magnus Johansson, murare, Sjöbo
  14. Ingar Arenhag, folkhögskolelärare, Simrishamn
  15. Martin Severin, vårdbiträde, Ystad
  16. Åse Eriksson, affärsbiträde, Lövestad
  17. Jonas Pettersson, administrativ sekreterare, Ystad
  18. Lisen Hendeberg, trädgårdsdesigner, Skurup
  19. Bo Ek, tekniker, Ystad
  20. Lise Willumsen, egen företagare, Sjöbo
  21. Björn Ljungdahl, betongare, Skurup
  22. Anders Arenhag, ekonom, Simrishamn
  23. Dragan Tanasijevic, företagare, Sjöbo
  24. Ahmad Wali, elektriker, Sjöbo
Sydostkretsen
0005-07487
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Bo Lindquist, f d fabriksarbetare, Burlöv
  2. Irene Malmberg, Trelleborg
  3. Gustavo Garcia, logistikarbetare, Burlöv
  4. Lisbeth Lindquist, familjebehandlare, Burlöv
  5. Morgan Svensson, politisk sekreterare, Malmö
  6. Mona Olsson, Ystad
  7. Kerstin Lidén, habiliteringshandledare, Burlöv
  8. Jörgen Persson, facklig företrädare IF Metall, Svedala
  9. Saima Jönsson Fahoum, läkare, Lund
  10. Mats Mårtensson, Trelleborg
  11. Kerstin Maughan, lageradministratör, Burlöv
  12. Martin Severin, vårdbiträde, Ystad
  13. Birgitte Jensen, Trelleborg
  14. Bo Nylander, Trelleborg
  15. Agneta Lenander, sjuksköterska, Röstånga
  16. John Thörnlund, fackombud, Trelleborg
  17. Nita Lorimer, egen företagare, Lund
  18. Philip Maughan, fabriksarbetare, Burlöv
  19. Sara Svensson, lärare, Lund
Sydvästkretsen II
0005-07490
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Saima Jönsson Fahoum, läkare, Lund
  2. Bo Lindquist, f d fabriksarbetare, Burlöv
  3. Nita Lorimer, egen företagare, Lund
  4. Angelica Svensson, trafikingenjör, Lund
  5. Magnus Welroos, samhällsplanerare, Höör
  6. Görild Malmberg, undersköterska, Lund
  7. Christine Lenander, socialsekreterare, Landskrona
  8. Bengt Hall, Lund
  9. Agneta Lenander, sjuksköterska, Svalöv
  10. Said Hadrous, Landskrona
  11. Lisskulla Arnberg Håkansson, präst, Hörby
  12. Marika Jardert, fritidsledare, Svalöv
  13. Laila Vedmar, skötare, Eslöv
  14. Gustavo Garcia, logistikarbetare, Burlöv
  15. Kerstin Lidén, habiliteringshandledare, Burlöv
  16. Tobias Persson, behandlingspedagog, Svalöv
  17. Sara Svensson, lärare, Lund
  18. Eva Rebbling, arbetsterapeut, Eslöv
  19. Kerstin Maughan, lageradministratör, Burlöv
  20. Jan Persson, Kävlinge
  21. Håkan Svensson-Sixbo, tågvärd, Eslöv
  22. Ana Rubin, juridikstuderande, Landskrona
  23. Philip Maughan, fabriksarbetare, Burlöv
  24. Hanna Gunnarsson, lärare, Lund
  25. Lisbeth Lindquist, familjebehandlare, Burlöv
  26. Lars-Erik Björklund, pensionär, Eslöv
  27. Mats Olsson, professor, Lund
Mellankretsen
0005-08414
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Sara Svensson, lärare, 31 år
  2. Vilmer Andersen, gruppledare Region Skåne, 70 år
  3. Busi Dimitriu, politisk sekreterare, 34 år
  4. Susanne Björkenheim, pensionär, 68 år
  5. Roland Nilsson, affärsutvecklare, 65 år
  6. Anneli Philipson, bostadspolitisk utredare, 51 år
  7. Morgan Svensson, politisk sekreterare, 44 år
  8. Elin Rutqvist, sjuksköterska, 30 år
  9. Olof Holmgren, politisk sekreterare, 32 år
  10. Anne Kennedy, psykolog, 62 år
  11. Marcus Svensson, busschaufför, 37 år
  12. Hanna Granér, lärare, 37 år
  13. Carlos González, modersmålslärare, 63 år
  14. Eva Svegborn, pensionär, 73 år
  15. Boel Pettersson, ombudskvinna, 42 år
  16. Kristin Johansson, psykolog, 29 år
  17. Kabir Amiri, beteendevetare, 37 år
  18. Ola Nilsson, folkhögskolelärare, 34 år
  19. Susanna Lundberg, högskolelärare, 40 år
  20. Mansour Kafi, tolk, 51 år
  21. Sadiye Altundal, stadsutvecklare/miljövetare, 34 år
  22. Andreas Ek-Sarfraz, projektledare, 34 år
  23. Gunilla Ryd, pensionär, 66 år
  24. Juha Jurvanen, arbetsmarknadssekreterare, 51 år
  25. Linda Svensson, ombudsman Transport, 39 år
  26. Mattias Aspegren, bartender, 27 år
  27. Carl-Johan Mattsson, studerande, 31 år
  28. Anders Neergaard, universitetslektor/forskare, 52 år
  29. Martina Norrman, landskapsarkitekt, 31 år
  30. Åsa Svensson, personlig assistent, 28 år
  31. Wiktor Stenman, sjöman, 30 år
  32. Patrik Strand, skötare, 50 år
  33. Ylvar Emanuelsson, sjuksköterska, 31 år
Sydvästkretsen I
0005-08454

http://www.val.se