2014-09-13 06:51:13

Val till kommunfullmäktige i Trelleborg - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Torbjörn Karlsson, Projektledare, 49 år
  2. Veronica Larsson, Turistassistent, 33 år
  3. Thomas Westman, Ombudsman, 44 år
  4. Cecilia Dahl-Andersson, Folkhögskolelärare, 42 år
  5. Sven Lindkvist, Ombudsman, 63 år
  6. Terezija Macas, Industriarbetare, 63 år
  7. Johnny Nilsson, Metallarbetare, 59 år
  8. Hanna Skånberg, Personlig assistent, 30 år
  9. Alf Hansson, Ingenjör, 71 år
  10. Catherine Persson, Leg. sjuksköterska, 48 år
  11. Ismet Dedic, Kontorsvaktmästare, 49 år
  12. Marianne Pettersson, Undersköterska, 55 år
  13. Andreas Persson, Arbetsledare, 33 år
  14. Anna Nordstrandh, Administratör, 40 år
  15. Linus Pernum, Projektledare, 33 år
  16. Anitha Lata, Socionom, 69 år
  17. Sten Björk, Sjöofficer, 73 år
  18. Eva Höckert, Grundskollärare, 40 år
  19. Paul Lövdahl, Metallarbetare, 41 år
  20. Gerd Klein, Lärare, 71 år
  21. Jan Lundgren, Marknadsansvarig, 65 år
  22. Monica Nordbladh, Affärsbiträde, 65 år
  23. Kenneth Johansson, Vaktmästare, 64 år
  24. Layal Chidiac, Jobbcoach/etableringslots, 29 år
  25. Anders Söderberg, Järnvägstjänsteman, 60 år
  26. Solveig Lundgren, Pensionär, 69 år
  27. Lennart Höckert, Verksamhetsutvecklare, 48 år
  28. Emelie Elwing, Studerande, 34 år
  29. Anders Yngve, Smed, 63 år
  30. Lena Näslund, Journalist, 67 år
  31. Göran Hansson, Fabriksarbetare, 52 år
  32. Anna Karolji, Pensionär, 66 år
  33. Stefan Larsson, Reparatör, 57 år
  34. Lizian Kyreus, Fd Förskolelärare, 71 år
  35. Bertil Knutsson, Kanslist, 64 år
  36. Josefin Nilsson, Studerande, 19 år
  37. Martin Skånberg, Medlemsinformatör, 33 år
  38. Jelena Simic´, Barnskötare, 62 år
  39. Mats Hansson, Produktionskontrollant, 50 år
  40. Kerstin Johansson, Skolsköterska, 59 år
  41. Tim Lundgren, Studerande, 19 år
  42. Jonna Paulin, Assistent, 35 år
  43. Jörgen Tenggren, Pensionär, 69 år
  44. Anita Widerberg, Pensionär, 68 år
  45. Jonas Sjöberg, Murare,Ombudsman, 47 år
  46. Isabella Karlsson, Målare, 46 år
  47. Patrik Johansson, Ombudsman, 44 år
  48. Vita Åstrand, Pensionär, 65 år
  49. Jan Ahlkvist, Pensionär, 67 år
  50. Chadia Mårtensson, Tolk, 61 år
  51. Jonas Gustafsson, Gummiarbetare, 47 år
  52. Ninia Rönndal-Sävström, Socionom, 57 år
  53. Alf B.Rosengren, Reparatör, 62 år
  54. Kerstin Pernum, Förskolelärare, 30 år
  55. Roger Thell, Arbetssökande, 46 år
  56. Ingela Andersson, Undersköterska, 57 år
  57. Robert Borg, Målare, 61 år
  58. Gun Tenggren, Fd. Undersköterska Pensionär, 66 år
  59. Hans Björklund, Byggnadsträarbetare, 49 år
Trelleborg
0002-05771

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Patrik Holmberg, Socialpedagog, Trelleborg, 47år
  2. Mats Sjöslätt, Försäkr.tjänsteman, Stora Beddinge, 42år
  3. Mariann Sjöström, Redovisningskonsult, Ö. Värlinge, 47år
  4. Josefin Holmberg, Avdelningschef, Trelleborg, 38år
  5. Bo Andersson, Lantbrukare, Stora Slågarp, 68år
  6. Leif Sjögren, Lantbrukare, Fuglie, 66år
  7. Pernilla Linde, Landskapsingenjör, Fuglie, 35år
  8. Lars-Ingvar Andersson, Lantmästare, Maglarp, 55år
  9. Johanna Sjögren, Lärare, Stävesjö, 31år
  10. Jan-Eric Anselmsson, Lantbrukare, Tågarp, 76år
  11. Mats Ingvarsson, Distriktsrepresentant, Smygehamn, 51år
  12. Christina S Björklund, Civilekonom, Gislöv, 53år
  13. Birgitta Sjögren, Kyrkokamrer, Fuglie, 66år
  14. Rolf Stridsberg, Entreprenör, Önnarp, 68år
  15. Olof Rempe, Lantmästare, Gylle, 63år
  16. Christel Sund, Undersköterska, Trelleborg, 64år
  17. Maj-Lis Fredriksson, Undersköterska, Tullstorp, 48år
  18. Kerstin Gahne, Företagare, Beddingestrand, 81år
Trelleborg
0004-06283

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Henrik Silfverstolpe, Konsult, Äspö
  2. Inger Persson, Specialpedadog, V Alstad
  3. Jonas Ralving, Chaufför, Anderslöv
  4. Ann-Christine Seehusen, Kriminalvårdare, Gislövs läge
  5. Bert Ekstrand, Säkerhetsinspektör, Fru Alstad
  6. Margaretha Blennhede, Ekonomikonsult, Trelleborg
  7. Sverrir Valgeirsson, Civilingenjör, Smygehamn
  8. Emma Lindstrii, Företagsrådgivare, Trelleborg
  9. Gustaf Centervall, Präst, Trelleborg
  10. Ylva Ekstrand, Lärare, Fru Alstad
  11. Lars Henric Ekstrand, Professor emeritus, Klagstorp
  12. Lars-Erik Christiansson, Konstruktör, Skegrie
  13. Klas Regland, Utvecklingsingenjör, Fru Alstad
  14. Olof Blennhede, Butiksanställd, Trelleborg
  15. Jyrki Hänninen, Inköpare, Fru Alstad
Trelleborg
0003-06257

Handikappspartiet i Trelleborg

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Handikappspartiet i Trelleborg

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Herkko Siponen
  2. Virve Viteli Svensson
Trelleborg
1171-08194

Klassiskt liberala partiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Klassiskt liberala partiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Gert-Åke Rosqvist, Fjärrtågklarerare, Trelleborg
Trelleborg
1185-08894

Kommunistiska Partiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Dennis Andersson, Byggnadsarbetare
  2. Krister Rehn, Kock
  3. Torsten Nilsson, Pensionär
  4. Roland Lindahl, Pensionär
  5. Mikael Sjögren, Socionom
  6. Benjamin Berglinden, Lärare
Trelleborg
0471-07585

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mats Svensson, VD, Trelleborg
  2. Sonny Spurr, Maskintekniker, Trelleborg
  3. Åke Svensson, Ämneslärare, Trelleborg
  4. Thomas Borgström, Regionchef, Beddingestrand
  5. Erik Lundström, VD, Smygehamn
  6. Birgitta Svensson, Sekreterare, Trelleborg
  7. Jan Jönsson, VD, Trelleborg
  8. Kent Sjövall, Försäljningschef, Trelleborg
  9. Monica Edström, Leg. Sjuksköterska, Trelleborg
  10. Lars Ekander, Konsult, Trelleborg
  11. Eva Svensson, Kontorist, Trelleborg
  12. Sonny Hilding, Ingenjör, Trelleborg
  13. Johanna Varga, Spec. undersköterska, Trelleborg
  14. Bengt Nilmo, Ingenjör, Smygehamn
  15. Gun Fritz Olsson, Volontär, Trelleborg
  16. Joakim Freiman, Pastor, Trelleborg
  17. Karin Jönsson, Studie- och yrkesvägledare, Trelleborg
  18. Bo Sandblom, Säljare, Trelleborg
  19. Rastagar Ismaeeli, Proffsboxare, Trelleborg
  20. Estrid Nimåker, Ekonomiassistent, Trelleborg
  21. Maria Nilmo, Butiksägare, Trelleborg
  22. Tim Lundvall, Egenföretagare, Trelleborg
  23. Kenneth Nilsson, Egenföretagare, Trelleborg
  24. Christina Hilding, Leg. Sjuksköterska, Trelleborg
  25. Thomas Nilsson, Brevbärare, Trelleborg
  26. Christer Nelander, Speditör, Trelleborg
  27. Birgitta Jönsson, Kontorist, Trelleborg
  28. Leila Virtanen, Econom controller, Smygehamn
  29. Fredrik Svensson, Snickare, Trelleborg
  30. Tony Varga, Lagerarbetare, Trelleborg
  31. Bert Lundvall, Åkeriägare, Trelleborg
Trelleborg
0068-08144

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lina Wedin Hansson, forskare, 35 år, Beddingestrand
  2. Emil Samnegård, pol. mag, 33 år, Gylle
  3. Amanda Stjärnqvist, elevassistent, 25 år, Maglarp
  4. Tomas Tigerschiöld, 47 år, Trelleborg
  5. Anne-Sophie Dureigne, samhällsplanerare, 26 år, Gylle
  6. Anders Svensson, organisationssekreterare, 36 år, Trelleborg
  7. Klara Spangenberg, statsvetare, 33 år, Trelleborg
  8. Kai Regnell, f.d lärare, 72 år, Trelleborg
  9. Gull-Britt Persson, studie- och yrkesvägledare, 66 år, Beddingestrand
  10. Kjell Forsberg, f.d elkonsult, 69 år, Trelleborg
  11. Aina Andersson, specialpedagog, 64 år, Alstad
  12. Bo Hansson, entreprenör, 52 år, Stora Jordberga
  13. Elisabeth Deber, vårdlärare, 47 år, Trelleborg
  14. Rolf Olsson, vingårdsarbetare, 72 år, Anderslöv
  15. Christine Stafström, socionom, 68 år, Grönby
  16. Tobias Stjärnqvist, student, 26 år, Maglarp
  17. Britten Morän Jystrand, socionom, 71 år, Anderslöv
Trelleborgs kommun
0055-08480

Moderaterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderaterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ulf Bingsgård, 39 år, fil kand i handelsrätt, Trelleborg
  2. Lars Mikkelä, 61 år, IT-konsult, Smygehamn
  3. Marianne Ohrlander, 65 år, leg sjuksköterska, Dalköpinge ängar
  4. Mikael Rubin, 50 år, bankdirektör, Trelleborg
  5. Matilda Malmgren, 26 år, logistiker, Trelleborg
  6. Jan Isaksson, 63 år, f.d. marknadschef, Smygehamn
  7. Göran Gärtner, 56 år, IT-administratör, Kurland
  8. Susana Apostolovska, 48 år, kundassistent, Trelleborg
  9. Eric Samuelson, 67 år, civilingenjör, civilekonom, Smygehamn
  10. Linda Strandfjäll, 41 år, utredare, Trelleborg
  11. Anders Colstrup, 52 år, idrottspsykolog, Haglösa
  12. Håkan Sjöberg, 61 år, ingenjör, Stavstensudde
  13. Mårten Bönnemark, 66 år, egen företagare, Böste/Västra Torp
  14. Birgitta Sandblom, 70 år, pedagog, Dalköpinge
  15. Gunnar Hedin, 59 år, kriminalinspektör, Dalajär
  16. Gunnar Grafström, 62 år, civilekonom, Gislövs läge
  17. Jennifer Jarl, 22 år, studerande, Trelleborg
  18. Bertil Tomelius, 71 år, vuxenutbildare, Trelleborg
  19. Nils Svensson, 62 år, lantmästare, Västra Vemmerlöv
  20. Charlotte Odell Zinn, 59 år, agronom, Södra Åby
  21. Roger Persson, 57 år, idrottslärare, Beddingestrand
  22. Jonas Bjunö, 41 år, förskolechef, Trelleborg
  23. Fredrik Schlyter, 40 år, kyltekniker, servicechef, Trelleborg
  24. Gunilla Folkesson, 56 år, VD/antikvarie, Trelleborg
  25. Lars E Fränngård, 64 år, sjökapten, Trelleborg
  26. Ola Pärson, 68 år, egen företagare, Gislövs strandmark
  27. Veronica Rubin, 41 år, gymnasielärare, Trelleborg
  28. Clas-G Jönsson, 70 år, frivårdsinspektör, Smygehamn
  29. Linda Svensson, 37 år, nätdriftsingenjör, Trelleborg
  30. Annica Samuelson, 39 år, narkossköterska, Gislövs läge
  31. Christer Holst, 66 år, f.d. skeppsmäklare, Maglarp
  32. Inger Persson, 64 år, personlig assistent, Trelleborg
  33. Tord Larsson, 76 år, ingenjör, Dalköpinge
  34. Ulla Thornberg, 81 år, datahandledare, Trelleborg
  35. Marina Thelanderson, 77 år, sekreterare, Trelleborg
  36. Göran Persson, 67 år, f.d. fastighetschef, Klagstorp
  37. Bo-Göran Strandfjäll, 52 år, polisinspektör, Trelleborg
  38. Birgitta Nilsson, 69 år, ekonom, Beddingestrand
  39. Sten Andersson, 68 år, ingenjör, Kyrkoköpinge
  40. Staffan Svensson, 70 år, personalchef, Beddingestrand
  41. Ina Liljeberg, 69 år, ekonom, Trelleborg
  42. Nicklas Ekblad, 35 år, samordnare, Beddingestrand
  43. Josefin Sjöberg, 23 år, flygingenjör, Stavstensudde
  44. Ola Svanberg, 27 år, väktare, Trelleborg
  45. Eva Ekström, 66 år, trafiklärare, Trelleborg
  46. Lukas Fryklund, 32 år, VD, Trelleborg
  47. Lena Bönnemark, 64 år, VD-sekreterare, Böste/Västra Torp
  48. Anastasios Manetopoulos, 69 år, rättssociolog, Trelleborg
  49. Aino Vastagh, 73 år, sekreterare, Trelleborg
  50. Torbjörn Lanker, 66 år, f.d. business manager, Beddingestrand
  51. Lars Raneke, 68 år, konsult, Beddinge
  52. Leif Malmstein, 71 år, bankrevisor, Trelleborg
  53. Marianne Ahlgren, 67 år, sjuksköterska, Kyrkoköpinge
  54. Ove Carlsson, 74 år, läkare, Dalköpinge ängar
  55. Lennart Larsson, 59 år, lantmästare, Norra Åby
  56. Olle Zinn, 68 år, pensionär, Anderslöv
  57. Mikael Månsson, 28 år, IT-konsult, Simremarken
  58. Fatmir Seremeti, 31 år, paralympier, goalballinstruktör, Trelleborg
Trelleborgs kommun
0001-05654

SPI Välfärden

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

SPI Välfärden

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Hans Norén, Tullinspektör
  2. John Nilsson, Bankdirektör
  3. Ann Larsson, Fritidspedagog
  4. Gunnar Klasén, Sjöingenjör
  5. Bengt Siwersson, Personalchef
  6. Karin Eriksdotter, Egenföretagare
  7. Bertil Magnusson, VD
  8. Olle Nilsson, Byggnadssnickare
  9. Bodil Francke Ohlsson, Bibliotekarie, f.d. Riksdagsledamot
Trelleborg
0107-08576

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Helmuth Petersén, 59, Oppositionsråd, Källstorp
  2. Anita Persson, 54, Undersköterska, Trelleborg
  3. Per Klarberg, 49, Lokförare, Smygehamn
  4. Leif Roos, 73, Produktionsingenjör, Trelleborg
  5. Tommy Hedin, 62, Byggnadssnickare, Äspö
  6. Jan Larsson, 72, Lantbrukare, V Vemmerlöv
  7. Ken Karlsson, 59, 1.e motorman, Trelleborg
  8. Mathias Andersson, 31, Elevassistent, Trelleborg
  9. Anita Dewar, 69, Pensionär, Smygehamn
  10. Mattias Frithiof, 37, Reservdelssäljare, Vallby
  11. Gunilla Sjölin, 58, Tjänsteman, Äspö
  12. Bengt Andersson, 67, Konsult, Trelleborg
  13. Jimmy Ryberg, 57, Snickare, Trelleborg
  14. Martin Andersson, 24, Terminalanställd, Trelleborg
  15. Håkan Lerstorp, 55, Bussförare, Anderslöv
  16. Anna Holst, 23, Florist, Beddingestrand
  17. Tomas Olsson, 38, Snickare, Trelleborg
  18. Louise Tenorio, 42, Jurist, Skegrie
  19. Karl-Gunnar Jönsson, 59, Entreprenör, Fuglie
  20. Leif Olsson, 70, Pensionär, Trelleborg
  21. Elsa Olsson, 67, Pensionär, Trelleborg
  22. Manne Olsson, 63, Sjöman, Fuglie
  23. Nathalie Tangen, 23, Florist, Trelleborg
  24. Mark Sjölin, 52, Besiktningsman, V Vemmerlöv
  25. Bo Jönsson, 62, Bussförare, Trelleborg
  26. Jan Holst, 52, Fabriksoperatör, Beddingestrand
  27. Eddie Larsson, 20, Elektriker, Trelleborg
  28. Åke Persson, 80, Pensionär, Trelleborg
  29. Sune Larsson, 67, Entreprenör, V Vemmerlöv
  30. Sonja Persson, 79, Pensionär, Trelleborg
  31. Anette Reinbach, 37, Tågvärd, V Vemmerlöv
  32. Biserka Petersén, 56, Kyrkogårdsarbetare, Källstorp
  33. Brita Larsson, 61, Chaufför, V Vemmerlöv
  34. Sebastian Petersén, 27, Studerande, Klagstorp
  35. Maximilian Strömberg, 37, Sverigevän, Trelleborg
  36. Kristine Ryberg, 58, Vårdare,Trelleborg
  37. Eva Karlsson, 54, Hemvårdare, Trelleborg
  38. Tomas Dewar, 39, Lokförare, Trelleborg
  39. Edward Galia, 48, Parkeringsvakt, Trelleborg
  40. Rolf Dewar, 71, Pensionär, Smygehamn
  41. Martin Karlsson, 41, Operativ chef, Trelleborg
Trelleborg
0110-09347

Söderslättspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Söderslättspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Bertil Larsson, Företagskonsult, Maglarp
  2. Britta Brinck-Nehlin, Fastighetskonsult, Smygehuk
  3. Lars-Olof Flink, Egenföretagare, Trelleborg
  4. Gunilla Thysell, Civilekonom, Beddingestrand
  5. Christer Dahlberg, Inköp/logistik, Trelleborg
  6. Bengt Gunnarsson, Skogsägare, Anderslöv
  7. Christian Ottergren, Civilingenjör, Gislövs strandmark
  8. Tom Magnusson, Företagare, Skåre
  9. Ben Benrabah, Pensionär, Trelleborg
  10. Magnus Christensson, Företagskonsult, Jordberga
  11. Birgitta Nogeman, Tandläkare, Gylle
  12. Lena Björk Blixt, Kommunikationsansvarig, Östra Värlinge
  13. Sven-Ingvar Göransson, Ekonom, Gislöv
  14. Mona Svärd, Laboratorieingenjör, Trelleborg
  15. Gustaf Ekberg, Civilingenjör, Hammarlöv
  16. Anders Lindén, Student, Anderslöv
  17. Bjaerne Persson, Museiassistent, Trelleborg
  18. Sven Tilly, Driftchef, Trelleborg
  19. Lars Hemzelius, Lärare, Klagstorp
  20. Bo Anselmsson, Agronom, Västra Värlinge
  21. Sten Arnfeldt, Affärsutvecklare, Gislövs läge
  22. Rolf Andersson, F.d. tillsynslärare, Trelleborg
  23. Anja Greiff, Präst, Trelleborg
  24. Leif Kristoffersson, Pensionär, Trelleborg
  25. Karin Munthe, Lärare, Skåre
  26. Rickard Johansson, Ingenjör, Trelleborg
  27. Fredrik Winge, Fysiker, Trelleborg
  28. Gunnar Eriksson, Kemiingenjör, Västra Torp
  29. Thomas Nehlin, Redovisningsekonom, Trelleborg
  30. Sten Grönberg, Datalärare, Anderslöv
  31. Mats Svensson, Eltekniker, Trelleborg
  32. Alf Christensson, Egenföretagare, Gislöv
  33. Kristina Öhling-Gunnarsson, Distriktssköterska, Anderslöv
  34. Ann-Christin Dahlgren, Undersköterska, Trelleborg
  35. Mait Risberg, Kulturmänniska, Trelleborg
  36. Mesut Erkan, Banktjänsteman, Anderslöv
  37. Pia Zetterlund, Sjuksköterska, Trelleborg
  38. Niklas Batcheller, Lärare, Trelleborg
Trelleborg
1006-07952

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mats Sjölin, ekonom
  2. Kersti Engström, socionom
  3. Birgitte Jensen, kontorsassistent
  4. John Thörnlund, fackombud
  5. Susanne Möller, arbetsterapeut
  6. Bo Nylander, kemist
  7. Vera Pedersen, hushållslärare
  8. Christian Gisselquist, bibliotekarie
  9. Berit Sjölin, förskollärare
  10. Rolf Nilsson, boendestödjare
  11. Yvonne Nord, pensionär
  12. Mats Mårtensson, kulturarbetare
  13. Irene Malmberg, socionom
Trelleborg
0005-07070

http://www.val.se