Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Västra Götalands län - Valsedlar

Observera att det hölls omval till landstingsfullmäktige i Västra Götaland 2011-05-15, med ett annat valresultat som följd.

Klicka här för att se valresultatet från omvalet

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Alex Bergström, Falköping
  2. Annelie Stark, Grästorp
  3. Kjell Nordström, Skara
  4. Anna-Karin Skatt, Tidaholm
  5. Lars-Erik Lindh, Skövde
  6. Linnéa Wall, Mariestad
  7. Hasse Andersson, Lidköping
  8. Carina Gullberg, Gullspång
  9. Mohamad Rezkar, Vara
  10. Anne-Charlotte Karlsson, Töreboda
  11. Peter Legendi, Götene
  12. Laila Neck, Tibro
  13. Stig Carlsson, Karlsborg
  14. Maria Radivoj, Essunga
  15. Pierre Rydén, Hjo
  16. Susanne Larsson, Falköping
  17. Jonas Sundström, Lidköping
  18. Barbro Hassel, Skara
  19. Conny Johansson, Falköping
  20. Anita Löfgren, Skövde
  21. Jens Persson, Grästorp
  22. Anna Friberg, Götene
  23. Johan Ask, Skövde
  24. Anna-Karin Holgersson, Töreboda
  25. Niclas Johansson, Essunga
  26. Emelie Löfgren, Skövde
  27. Sture Pettersson, Mariestad
  28. Therése Johansson, Skara
  29. Per Gren, Tibro
  30. Maria Gustavsson, Karlsborg
  31. Per-Arne Brandberg, Gullspång
  32. Maria Henriksson, Falköping
  33. Kenneth Carlsson, Töreboda
  34. Ann Österberg, Tidaholm
  35. Kjell Aldsten, Hjo
  36. Ros-Marie Persson, Vara
  37. Tommy Pettersson, Mariestad
  38. Linda Henricsson, Skövde
  39. Georgos Moschos, Tidaholm
  40. Laila Skantz, Skara
  41. Jan Hassel, Gullspång
  42. Lisbeth Blom, Götene
  43. Gunnar Ekfeldt, Karlsborg
  44. Annelie Nilsson, Hjo
  45. Jakob Jakobsson, Vara
  46. Jessica Bredenberg, Skara
  47. Fredrik Ahlén, Essunga
  48. Erlinda Andersson, Tibro
  49. Åke Johansson, Lidköping
  50. Malin Wadman, Skövde
  51. Michael Karlsson, Skara
  52. Monica Högberg, Gullspång
  53. Roger Lundberg, Falköping
Skaraborg / Västra Götalands östra
0002-01956
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gert-Inge Andersson, Regionråd, Trollhättan
  2. Lena Hult, Sjuksköterska, Alingsås
  3. Jim Aleberg, Metallarbetare, Ale
  4. Ewa Arvidsson, Elevassistent, Åmål
  5. Kenneth Borgmalm, Utvecklingsledare, Vänersborg
  6. Maria Andersson Willner, Regionsekreterare, Vårgårda
  7. Bijan Zainali, Kvalitetschef, Trollhättan
  8. Ann-Christin Holgersson, Lokalvårdare, Trollhättan
  9. Tore Hult, Kommunalarbetare, Alingsås
  10. Christin Slättmyr, Verksamhetsutvecklare, Vänersborg
  11. Michael Melby, Smältverksarbetare, Mellerud
  12. Anne-Lie Palm, Kontorist, Lilla Edet
  13. Mikael Andersson, Ombudsman, Vänersborg
  14. Ulla Börjesson, Redovisningskonsult, Färgelanda
  15. Kalle Blomgren, Ambulanssjukvårdare, Trollhättan
  16. Annelie Björkdahl, Ombudsman, Lerum
  17. Per Johansson, Maskinoperatör, Vårgårda
  18. Christina Lundqvist, Folkbildare, Bengtsfors
  19. Mika Andersson, Lärare, Herrljunga
  20. Mariam Hagberg, Samhällsvetare, Ale
  21. Per Erik Norlin, Livsstilscoach, Dals Ed
  22. Agneta Stroh, Personlig handläggare, Trollhättan
  23. Per Eriksson, Arbetsförmedlare, Bengtsfors
  24. Gisela Holtersson, Vänersborg
  25. Evert Magnusson, Pensionär, Mellerud
  26. Maria Hardardottir, Studerande, Trollhättan
  27. Mussa Selim, Sjuksköterska, Trollhättan
  28. Sofia Jeryd, Studerande, Lerum
  29. Andreas Hector, Handläggare, Ale
  30. Hanna Alexandersson, Studerande, Alingsås
  31. Reidar Eriksson, Vänersborg
  32. Carina Halmberg, Dals Ed
  33. Michael Karlsson, Omvårdare, Åmål
  34. Anna Hedenskog, Ekonomisekreterare, Lilla Edet
  35. Jakob Tilhon, Studerande, Trollhättan
  36. Kerstin Fredriksson, Polis, Färgelanda
  37. Andrée Storm, Studerande, Vänersborg
  38. Margreth Johnsson, Kommunalråd, Trollhättan
  39. Lennart Sandgren, Ambulanssjukvårdare, Trollhättan
  40. Birgitta Larsson, Pensionär, Herrljunga
  41. Pär-Göran Björkman, F.d. officer, Alingsås
  42. Jenny Brycker, Studerande, Vänersborg
  43. Anders Rapp, Byggnadsmålare, Trollhättan
  44. Anna Lena Mellquist, Jourist, Lerum
  45. Fredrik Ahola, Studerande, Vänersborg
  46. Fredrika Almqvist, Studerande, Trollhättan
  47. Ola Johansson, Fabriksarbetare, Mellerud
  48. Anita Hedén Unosson, Ekonomiassistent, Alingsås
  49. Jan Ove Berntson, Teaterkonsulent, Trollhättan
  50. Helena Alfredsson, Vänersborg
  51. Roger Johansson, Dals Ed
  52. Pamela Danielsson, Undersköterska, Lerum
  53. Mohammed Bitar, Ale
  54. Johanna Olsson, Vänersborg
  55. Karl Järvelä, Plåtslagare, Trollhättan
  56. Gerd Abrahamsson, Röntgensjuksköterska, Färgelanda
  57. Lennart Jonasson, Fabriksarbetare, Bengtfsors
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0002-02115
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helén Eliasson, Enhetschef Borås
  2. Krister Andersson, Ombudsman Fritsla
  3. Hanne Jensen, Badmästare Borås
  4. Claes Redberg, Bygglovsingenjör Tranemo
  5. Gunnel Brandt, Pensionär Bollebygd
  6. Per-Åke Magnusson, Pensionär Borås
  7. Hanna G Svenson, Ekonom Skene
  8. Stefan Carlsson, Planerare Svenljunga
  9. Marianne Engberg, Personlig assistent Borås
  10. Bo Petersson, Öxabäck
  11. Anne Helin, Borås
  12. Robert Hansson, Lagerarbetare Borås
  13. Barbro Orrestrand, Hultafors
  14. Tommy Mårtensson, Ulricehamn
  15. Anna Österström, Lärare Kinna
  16. Mats Dalmyr, Tjänsteman Borås
  17. Linda Schoultz, Datapedagog Borås
  18. Johnny Ohlsson, Lärare Länghem
  19. Kerstin Berggren, Specialpedagog Blidsberg
  20. Pelle Pellby, Kinna
  21. Marianne Gustafson, Assistent Borås
  22. Jonas Adelsten Kristiansen, Studerande Svenljunga
  23. Petra Vainionpää, Småföretagare Månstad
  24. Christian Hedlund, Verksamhetsansvarig Seglora
  25. Birgitta Andersson, Kontorist Borås
  26. Peter Rosholm, Lokförare Bollebygd
  27. Gunnel Johansson, Undersköterska Svenljunga
  28. Johan Hallberg, Studerande Borås
  29. Ann-Marie Franzén Molin, Fotvårdsspecialist Svenljunga
  30. Göran Eksberg, Pensionär Limmared
  31. Peder Backlund, Metallarbetare Sjömarken
  32. Patrick Söderholm, Fritidsledare Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0002-02150
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Karin Engdahl, Regionråd, Uddevalla
  2. Jan Åke Simonsson, Ingenjör, Öckerö
  3. Petra Sundbladh, Undersköterska, Sotenäs
  4. Evert Svenningsson, Samverkansansvarig, Partille
  5. Britt-Marie Nordin, Föreståndare, Härryda
  6. Mats Frisell, Snickare, Kungälv
  7. Britt-Marie Andrén Karlsson, Rektor, Orust
  8. Anders Nilsson, Vårdbiträde, Lysekil
  9. Birgitta Evans, Socionom, Mölndal
  10. Christer Ahlén, Utredningssekreterare, Stenungsund
  11. Lena Sällström, Kurator, Tanum
  12. Hans Strandberg, Förskollärare, Tjörn
  13. Caritha Jacobsson, Personalutvecklare, Munkedal
  14. Uno Nilsson, Socionom, Strömstad
  15. Marlene Segerson, Statistikhandläggare, Partille
  16. Per Arne Brink, Ombudsman, Munkedal
  17. Janette Olsson, Lärare, Stenungsund
  18. Christian Persson, Gymnasielärare, Uddevalla
  19. Gunilla Josefsson, Mentalskötare, Orust
  20. Leif Andersson, Restaurangarbetare, Strömstad
  21. Lena Berglund, Socionom, Öckerö
  22. Jan Linde, Folkbildare, Härryda
  23. Isabell Eriksson, Företagare, Tjörn
  24. Liban Wehlie, Habiliteringspersonal, Kungälv
  25. Cecilia Sandberg, Utvecklare, Uddevalla
  26. Anders Nilsson, Regissör, Tanum
  27. Ritva Stubelius, Distriktssköterska, Stenungsund
  28. Filip Nordqvist, Undersköterska, Lysekil
  29. Eva Johansson, Pensionär, Mölndal
  30. Roger Hansson, Snickare, Orust
  31. Eva Carlsson, Rektor, Partille
  32. Ronnie Bryngelsson, Kock, Öckerö
  33. Annica Erlandsson, Företagare, Sotenäs
  34. Jan-Erik Hansson, Företagare, Partille
  35. Klara Strandberg, Student, Tjörn
  36. Eric Insulan, Studerande, Kungälv
  37. Birgitta Berndtsson, Behandlingsassistent, Härryda
  38. Fredrik Malmberg, Handelsanställd, Mölndal
  39. Anna-Lena Heydar, Kooperativ konsult, Uddevalla
  40. Christian Wiklund, Företagare, Tanum
  41. Birgit Lotzner, Behandlare, Strömstad
  42. Stellan Welin, Professor, Sotenäs
  43. Malin Servin, Skötare, Munkedal
  44. Alexander Hutter, Tidningsbud, Orust
  45. Wiwiann Niklasson, Administratör, Härryda
  46. Morgan Hedman, Förvaltare, Kungälv
  47. Karin Vedlin, Handelsanställd, Mölndal
  48. Jacob Nittinger, Tekniker, Partille
  49. Gunilla Brufelt Hallberg, Läkarsekreterare, Stenungsund
  50. Andreas Antonsson, Elevassistent, Uddevalla
  51. Gunilla Nordberg, Industriarbetare, Tjörn
  52. Rolf Berg, Ingenjör, Munkedal
  53. Johanna Malmqvist, Grundskollärare, Partille
  54. Fredrik Gullbrantz, Studerande, Kungälv
  55. Rigmor Friis, Pensionär, Tjörn
  56. Oskar Sköld, Student, Härryda
  57. Bajwa Varinder, Förskollärare, Härryda
  58. Åke Hansson, F. d. organisatör, Uddevalla
  59. Susanne Arvidsson, Undersköterska, Partille
  60. Jan Rohlén, Produktionsledare, Stenungsund
  61. Lisa Blom, Studerande, Uddevalla
  62. Leif Gabrielsson, F.d. tekniker, Sotenäs
  63. Marie Raask, Försäkringstjänsteman, Partille
  64. John Gunnar Ericsson, Pensionär, Tjörn
Bohusläns/Västra Götalands västra
0002-02494
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kerstin Brunnström, miljöingenjör, 57 år
  2. Leif Blomqvist, regionråd, 62 år
  3. Ulla Y Gustafsson, utredningssekreterare, 62 år
  4. Frank Andersson, fritidspedagog, 54 år
  5. Vivi-Ann Nilsson, lärare, 59 år
  6. Håkan Werner Linnarsson, utvecklingsansvarig, 38 år
  7. Gladys Yannelli, mentalskötare, 53 år
  8. Abbas Zarrinpour, energiexpert, 56 år
  9. Sofi Bringsoniou, studerande, 28 år
  10. Henrik Johansson, ombudsman, 40 år
  11. Beatrice Toll, områdeschef, 64 år
  12. Robert Hammarstrand, stadssekreterare, 38 år
  13. Gunilla Dörner Buskas, jurist, 42 år
  14. Bengt Arne Reinholdson, pensionär, 65 år
  15. Shilan Majid Abdulrahman, studerande, 33 år
  16. Dragan Dobromirovic, pensionär, 68 år
  17. Sofia Jonsson, studerande, 25 år
  18. Gabriel Veble, industriarbetare, 33 år
  19. Anette Bernhardsson, tandsköterska, 63 år
  20. Goran Meriwani, lärare, 54 år
  21. Kalsoom Kaleem, lärare, 46 år
  22. Jan-Åke Ryberg, samordnare, 58 år
  23. Ingrid Forsberg, bibliotekarie, 58 år
  24. Per Tenggren, analytiker, 50 år
  25. Liisa Kirjavainen Hyväri, projektledare, 65 år
  26. Patrik Johansson, regionsekreterare, 37 år
  27. Inga-Lill Börjesson, utvecklingssekreterare, 64 år
  28. Karim Zendegani, konsulent, 37 år
  29. Ann-Britt Svensson, gymnasielärare, 62 år
  30. Kjell-Åke Lans, egen företagare, 49 år
  31. Pirkko Rudanko, pensionär, 68 år
  32. Gürcan Özaksel, forskningsingenjör, 31 år
  33. Ann-Marie Palm, mentalskötare, 32 år
  34. John Hedlund, industriarbetare, 56 år
  35. Nada Alami, sjuksköterska, 54 år
  36. Joakim Hagberg, industriarbetare, 37 år
  37. Ingrid Olsson, lärare, 57 år
  38. Ronnie Gustafsson, radioloksoperatör, 48 år
  39. Tannaz Memarchi, banktjänsteman, 29 år
  40. Göran Wirmark, ingenjör, 58 år
  41. Susanne Sillberg Ligander, enhetschef, 56 år
  42. Karanta Bojang, lärare, 63 år
  43. Elizabeth Callejas Panozo, undersköterska, 54 år
  44. Sam Assadi, studerande, 19 år
  45. Annelie Schagerström, lokalvårdare, 43 år
Göteborgs kommun
0002-02816

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig-Olov Tingbratt, 57 år, Leg. Sjukskötare, Vårgårda
  2. Annika Olsson, 47 år, Vårdlärare, Mellerud
  3. Bo Carlsson, 60 år, Kommunalråd, Vänersborg
  4. Viola Blomberg, 52 år, Sjuksköterska, Färgelanda
  5. Martin Carling, 44 år, Kommunalråd, Dals Ed
  6. Ingrid Gustafsson, 22 år, Studerande, Trollhättan
  7. Margaretha Yngvesson, 68 år, Egen företagare, Herrljunga
  8. Lennart Wassenius, 63 år, Ingenjör, Lerum
  9. Anne Sörqvist, 59 år, Sjuksköterska, Åmål
  10. Boel Holgersson, 56 år, Företagare, Ale
  11. Staffan Albinsson, 58 år, Musikproducent, Alingsås
  12. Carina Andersson, 44 år, Bibliotekarie, Lilla Edet
  13. Ann Blomberg, 47 år, Systemvetare, Färgelanda
  14. Åsa Edvardsson, 47 år, Landsbygdsutvecklare, Vänersborg
  15. Per Jonsson, 53 år, Kommunalråd, Bengtsfors
  16. Jan Hagelbrand, 55 år, Utbildningskonsulent, Åmål
  17. Diana Johansson, 67 år, Distriktssköterska, Vårgårda
  18. Britt-Mari Palmestål, 60 år, Vårdlärare, Trollhättan
  19. Kenneth Gustavsson, 42 år, Försäljningschef, Dals Ed
  20. Christina Larsson, 49 år, Lantbrukare, Vänersborg
  21. Bo Lundbladh, 65 år, Pensionär, Alingsås
  22. Ann-Marie Wennerberg, 52 år, Kanslist, Trollhättan
  23. Gunilla Karlsson, 53 år, Kanslist, Trollhättan
  24. Anelia Dotcheva, 43 år, Personlig ass, Åmål
  25. Inga Lill Schwartz, 66 år, Ekonom, Lerum
  26. Usa Charoensawat, 48 år, Undersköterska, Vänersborg
  27. Maj-Britt Lundberg, 61 år, Textillärare, Herrljunga
  28. Sven Erik Arvidsson, 58 år, Leg. Sjuksökterska, Vänersborg
  29. Lerny Hermansson, 54 år, Byggnadsinspektör, Lerum
  30. Ann Charlott Axelsson, 41 år, Praktikant, Alingsås
  31. Jörgen Andersson, 45 år, Elektriker, Lilla Edet
  32. Marion Pelli, 58 år, Säljare, Färgelanda
  33. Anitha Kristiansson, 60 år, Administratör, Ale
  34. Örjan Wennersten, 61 år, Kustbevakningsinsp, Lerum
  35. Niclas Emanuelsson, 45 år, CNC-operatör, Herrljunga
  36. Agneta Lindberg, 42 år, Leg Sjuksköterska, Vårgårda
  37. Zalim Dilovan, 40 år, Egen företagare, Dals Ed
  38. Görsev Kaymaz, 44 år, Tolk, Dals Ed
  39. Jerker Johansson, 54 år, Lantbrukare, Bengtsfors
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0004-00474
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gunilla Druve Jansson, Annonschef, Skara
  2. Ulf Eriksson, Kommunalråd, Falköping
  3. Linnéa Hultmark, Arbetsförmedlare, Hjo
  4. Christer Eliasson, Lantbrukare, Falköping
  5. Roger Andersson, Kommunalråd, Grästorp
  6. Paula Bäckman, Verksamhetsutvecklare, Skövde
  7. Karl-Johan Gustafson, Lantbrukare, Töreboda
  8. Susanne Andersson, Kommunfullmäktigeordförande, Götene
  9. Rune Skogsberg, Lantbrukare, Mariestad
  10. Erik Kvarndal, Kamrer, Skara
  11. Anneli Sandstedt, Husdjurstekniker, Tidaholm
  12. Christer Aronsson, Kommunalråd, Essunga
  13. Jan Larsson, Officer, Lidköping
  14. Shorik Adam, Projektledare, Skövde
  15. Kjell Gustafsson, Ingenjör, Vara
  16. Fanny Gustafson, Studerande, Töreboda
  17. Eva Aronsson, Arbetsmiljöinspektör, Essunga
  18. Monica Oskarson, Lärare, Falköping
  19. Gunvor Kvick, Informatör, Skövde
  20. Mats Mellblom, Skogsmästare,Tibro
  21. Anders Sigurd, Lantmästare, Lidköping
  22. Kjell Sjölund, Kommunalråd, Karlsborg
  23. Annica Johansson, Lärare, Götene
  24. Orvar Eriksson, Ingenjör, Skövde
  25. Irene Karlsson, Egen företagare, Vara
  26. Kent-Olof Söderqvist, Agronom, Götene
  27. Andreas Svensson, Ombudsman, Gullspång
  28. Amanda Henrysson, Säljare, Mariestad
  29. Åke Högberg, Rektor, Falköping
  30. Thomas Carlsson, Lantbrukare, Grästorp
  31. Anna Dalström, Förskollärare, Götene
  32. Lars-Erik Sondell, Företagare, Hjo
  33. Åsa Olsson, Fritidspedagog, Skövde
  34. Per Arnesson, Veterinär, Falköping
  35. Kiki Broholm, Sjuksköterska, Hjo
Skaraborg/Västra Götalands östra
0004-00581
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ann-Christine Simonsson, 56 år, Biblioteksassistent, Dalstorp
  2. Cecilia Andersson, 36 år, Politisk sekreterare, Brämhult
  3. Thomas Mellqvist, 64 år, Företagare, Sexdrega
  4. Lars-Olof Johansson, 67 år, Pensionär, Hajom
  5. Roland Karlsson, 50 år, Kommunalråd, Tvärred
  6. Maj-Britt Eckerström, 51 år, Ombudsman, Vänga
  7. Eva-Karin Torhem Arnell, 44 år, Organisatör, Hyssna
  8. Hasse Persson, 67 år, Konstmuseichef, Hyssna
  9. Roland Andersson, 58 år, Byggmaterialhandlare, Töllsjö
  10. Ionel Barbos, 52 år, Distriktsveterinär, Örsås
  11. Liselotte Andersson, 56 år, Enhetschef, Möne
  12. Solveig Landegren, 60 år, Kriminalinspektör, Sjömarken
  13. Erika Agnarsson, 37 år, Vårdchef, Sätila
  14. Lennart Haglund, 50 år, Samhällsbyggnadschef, Nittorp
  15. Eva Bengtsson, 53 år, Hälsoutveklare, Kalv
  16. Anders Andersson, 47 år, Ekonom, Ulricehamn
  17. Sandra Eliasson, 25 år, Egenföretagare, Bollebygd
  18. Börje Eckerlid, 56 år, Lantmästare, Möne
  19. Rolf Sjölin, 75 år, Pensionär, Gällstad
  20. Birgitta Andersson, 44 år, Gymnasielärare, Hyssna
  21. Bengt Melkersson, 59 år, Va-tekniker, Sjötofta
  22. Mikael Carlsson, 49 år, Företagare, Hökerum
  23. John Johansson, 18 år, Studerande, Hajom
  24. EvaLena Åström Söderlind, 59 år, Företagssköterska, Ulricehamn
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0004-01016
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kristina Jonäng, Uddevalla
  2. Elving Andersson, Uddevalla
  3. Lena Bjurström, Kungälv
  4. Clas-Åke Sörkvist, Tanum
  5. Hans-Inge Sältenberg, Strömstad
  6. Anders Dahlberg, Lysekil
  7. Eva Rydén, Härryda
  8. Inga Göransson, Orust
  9. Anna Strand, Partille
  10. Maria Kornevik Jakobsson, Härryda
  11. Anna-Lena Carlsson, Strömstad
  12. Maria Martini, Mölndal
  13. Maria Hult, Tjörn
  14. Sveza Daceva-Filipova, Strömstad
  15. Hans Torwald, Kungälv
  16. Inger Johnsson, Stenungsund
  17. Kathrin Dahlberg, Lysekil
  18. Lennart Johansson, Sotenäs
  19. Eiwor Backelund, Munkedal
  20. Roger Jodensvi, Tanum
  21. Birgit Jönsson, Mölndal
  22. Maria Hultberg, Uddevalla
  23. Ove Wiktorsson, Kungälv
  24. Paula H. Widén, Tanum
  25. Hans Hansson, Kungälv
  26. Georg Strömbom, Tjörn
  27. Mats Kristensson, Tjörn
  28. Christian Erlandsson, Kungälv
  29. Berit Karlsson, Tanum
  30. Birgitta Larsson, Kungälv
  31. Tage Larsson, Lysekil
  32. Johan Stein, Orust
  33. Fredrik Christensson, Lysekil
  34. Jan Niklasson, Kungälv
  35. Petra Andersson, Uddevalla
  36. Ingemar Edwardsson, Strömstad
  37. Maria Eriksson, Kungälv
  38. Rune Hermansson, Tanum
  39. Rune Johansson, Sotenäs
  40. Siw Lycke, Lysekil
  41. Olof Kjellström, Tjörn
  42. Mona Petri, Munkedal
  43. Christer Hammarqvist, Lysekil
  44. Birgitta Hansson, Kungälv
  45. Bo Åslund, Kungälv
  46. Jonas Lindqvist, Tjörn
  47. Inga Olsson, Tjörn
  48. Ingrid Nyström, Orust
  49. Kenneth Frii, Kungälv
  50. Birthe Hellman, Orust
  51. Göte Olsson, Uddevalla
  52. Stig Allansson, Kungälv
  53. Lennart Kristiansson, Kungälv
  54. Peter Heie, Strömstad
Bohusläns/Västra Götalands västra
0004-01519
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Karin Greenberg, 51 år, Småföretagare
  2. Roland Norlén, 68 år, Sjökapten
  3. Ingegerd Granat, 55 år, Personlig assistent
  4. Resad Bruncevic, 56 år, Civilingenjör
  5. Karin Östring Bergman, 39 år, Bilkonstruktör
  6. Mats Brännström, 55 år, IT-samordnare
  7. Franziska O. Gustafsson, 47 år, Gymnasielärare
  8. Niklas Dahlgren, 21 år, Ombudsman
  9. Veera Arak, 63 år, Projektledare
  10. Anders Dahlberg, 23 år, Studerande
  11. Eva Selin Lindgren, 74 år, Professor
  12. Yvonne Kjellström, 45 år, Ombudsman
  13. Ingvar Ekbrand, 75 år, Bibliotekarie
  14. Linda Mathiasson, 36 år, Administratör
  15. Niklas Fröjd, 24 år, Civilingenjör
  16. Dorothy Andersson, 32 år, Ekonomie Magister
  17. Laila Wickman Hedén, 72 år, Leg.sjuksköterska
  18. Anders Grebelius, 61 år, Statsvetare
  19. Rigmor Dahlström, 64 år, Pensionär
  20. Frank Thorén Hall, 39 år, Lagledare
  21. Peter Hellman, 29 år, Jurist
  22. Linda Thorsson, 34 år, Informationsansvarig
Göteborgs kommun
0004-01649

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Perallan Orrbeck, 65 år, Socionom, Ulricehamn
  2. Patric Cerny, 47 år, Präst, Borås
  3. Marita Karlsson, 58 år, Enhetschef, Svenljunga
  4. Peder Danesved, 47 år, Ombudsman, Ulricehamn
  5. Birgit Andersson, 62 år, Anhörigvårdare, Vegby
  6. Gunnel Romild, 70 år, f.d Rektor, Äspered
  7. Hannu Sutinen, 55 år, Ekonom, Olsfors,
  8. Rolf Hallberg, 68 år, Byggnadsingenjör, Kinna
  9. Gunilla Hellén Dalevik, 29 år, Personalsekreterare, Brämhult
  10. Hamid Fard, 43 år, Företagsrådgivare, Borås
  11. Gunilla Blomgren, 66 år, Områdeschef, Limmared
  12. Lucas Regnér, 19 år, Universitetsstuderande, Borås
  13. Britt-Marie Halldén, 63 år, Universitetsadjunkt, Borås
  14. Nuhi Bajqinca, 52 år, Fil. magister, Borås
  15. Heléne Vistbacka Roth, 65 år, f.d. Sjuksköterska, Borås
  16. Lennart Svensson, 46 år, Civilingenjör, Skene
  17. Kersti Magnuson, 75 år, Ekonom, Kinnarumma
  18. Owe Lundin, 67 år, Boktryckare, Svenljunga
  19. Åse Borg, 64 år, Hökerum
  20. Peter Zeijersborger, 40 år, Jurist, Borås
  21. Elham Morshedy Alamdari, 39 år, Projektassistent, Borås
  22. Folke Röllgårdh, 73 år, Ingenjör, Dannike
  23. Baldur Reynirsson, 55 år, Skötare, Ulricehamn
  24. Fredrik Nilströmer, 38 år, It-chef, Dalsjöfors
  25. Jan Karlsson, 63 år, Köpman, Ubbhult
  26. Lisbeth Gustafsson, 66 år, Småföretagare, Gällstad
  27. Lars Gustaf Andersson, 61 år, Marknadskonsult, Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0003-00629
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jonas Andersson, regionråd, Partille
  2. Birgitta Adolfsson, lärare, Skärhamn
  3. Roland Karlsson, ambulanssjukvårdare, Lysekil
  4. Veronica Almroth, försäkringsombud, Orust
  5. Pär Lundqvist, ekonom, Härryda
  6. Berit af Geijerstam, lärare, Uddevalla
  7. Frode Slinde, forskare, Kungälv
  8. Margareetta Waldén, distriktssköterska, Smögen
  9. Göran Levin, management konsult, Mölndal
  10. Marianne Ahlborg, företagare, Partille
  11. Michael Johansson, företagare, Kungshamn
  12. Benita Nilsson, Skärhamn
  13. Stefan Robertson, övertandläkare, Mölndal
  14. Marianne Lönn, personalsekreterare, Öckerö
  15. Ingemar Nordström, handlare, Strömstad
  16. Marita Aronson, fil.dr. (psykolog), Mölndal
  17. Björn Jacobson, museiman, Munkedal
  18. Lotta Toreld, sfi-lärare, Fjällbacka
  19. Anders Jansson, Kungälv
  20. Annika Dahlberg, Lysekil
  21. Anders Wernesten, företagare, Tjörn
  22. Valentina Vokshi, socialpedagog, Mölnlycke
  23. Hans-Robert Hansson, marknadsassistent miljö, Strömstad
  24. Harriet Larsåsen, Tanumshede
  25. Christer Schale, lärare, Mölndal
  26. Bo Englund, Lysekil
  27. Terje Bjönness, läkare, Kungälv
  28. Ulrica Almhöjd, fil. Licentiat MSC, Öckerö
  29. Essam El-Naggar, kommunalråd, Uddevalla
  30. Jan Glimstedt, advokat, Stenungsund
Bohusläns/Västra Götalands västra
0003-00839
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rosie Rothstein, internationell koordinator, 64 år
  2. Lars Nordström, regionråd, f.d. professor, 69 år
  3. Helena Holmberg, egenföretagare, 40 år
  4. Mariella Olsson, rektor, 69 år
  5. Daniel Andersson, nattportier, 27 år
  6. Kerstin Keen, egenföretagare, 71 år
  7. Erik Fristedt, rektor, 67 år
  8. Judith Wiberg, ekonomichef, hälsorådgivare, 54 år
  9. Olle Andersson, kultur- och fritidschef, 65 år
  10. Sandra Isgren, studerande, 23 år
  11. Robert Hörnquist, civilekonom, 47 år
  12. Ann-Marie Beckman, undersköterska, 47 år
  13. Göran Thomte, verksamhetschef, 54 år
  14. Peter Hellgren, kyrkoherde, 58 år
  15. Birgitta Friberg, adjunkt, 66 år
  16. Lennart Staberg, arkivarie, 50 år
  17. Olov Ånskog, bankman, 67 år
  18. Birgitta Lindholm, biolog, klinisk proj.ledare, 51 år
  19. Lars Nordin, byggnadsingenjör, 69 år
  20. Jim-Alex Minorsson Hirschi, enhetschef, 31 år
  21. Sigfrid Deminger, teologie dr., 72 år
  22. Britt Lerneby, småföretagare, 59 år
  23. Kent Wetterskog, MCSI, 49 år
  24. Tobias Setterborg, studerande, 28 år
  25. Anna Thunes, administratör, 50 år
  26. Ferid Jusufovic, behandlingsassistent, 39 år
  27. Jens Karlsson, socialsekreterare, 33 år
  28. Ronak Mawlod Saleh, tolk, 63 år
  29. Peter Kääpä, kallskänka, 41 år
  30. Werner Olsson, fd. skolledare, 74 år
Göteborgs kommun
0003-01130
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ulrik Hammar, 60, Länsombudsman, Trollhättan
  2. Kristina Grapenholm, 60, Lärare, Alingsås
  3. Ingvar Frid, 65, Universitetslektor, Floda
  4. Nanna Siewertz Tulinius, 36, Näringslivsutvecklare, Lerum
  5. Johan Ekström, 67, Ekonom, Vänersborg
  6. Rose-Marie Fihn, 61, Språklärare, Ale
  7. Kenneth Carlsson, 57, t.f. Kommunalråd, Färgelanda
  8. Catharina Thell, 47, Ekonomibiträde, Trollhättan
  9. Per-Eric Stjerna, 56 Byggnadsingenjör, Vårgårda
  10. Tove af Geijerstam, 34, Logoped, Vargön
  11. Thomas Olson, 40, Civilekonom, Åmål
  12. Karin Poulsen, 53, Forskningsinformatör, Lerum
  13. Holger Andersson, 54, Samordnare, Alingsås
  14. Ingegerd Andréasson, 62, Diakoniarbetare, Herrljunga
  15. Ulf Wetterlund, 56, Verksamhetsutvecklare, Lilla Edet
  16. Anette Levin, 45, Exploateringsingenjör, Mellerud
  17. Franco Landini, 69, Företagare, Trollhättan
  18. Lill Jansson, 45, Företagare, Lerum
  19. Carl Kullgren, 61, Småbrukare+Psykolog, Bengtsfors
  20. Kerstin Sandqvist, 61, Fritids/Kulturchef, Dals Ed
  21. Peter Göthblad, 42, Företagare, Vänersborg
  22. Rigmor Andrén, 69, f.d. Rektor, Lerum
  23. Fredrik van den Broek, 48, Företagare, Alingsås
  24. Britt Hallgren, 71, Pensionär, Trollhättan
  25. Håkan Gusteus, 62, Kvalitetschef, Ödeborg
  26. Eva-Britt P. Jarskär, 49, Enhetschef, Alingsås
  27. Jan-Eric Thorin, 64, Poliskommissarie, Åmål
  28. Barbro Andersson, 63, Distriktssköterska, Trollhättan
  29. Lars-Erik Carlbom, 57, Fordonstekniker, Ale
  30. Inger Gustavsson, 70, Specialpedagog, Herrljunga
  31. Mathias Forsell, 40, Socionom, Alingsås
  32. Michelle Winkel, 50, Småföretagare, Lilla Edet
  33. Jan-Olof Brorson, 63, Skogskonsulent, Herrljunga
  34. Johan Lundgren, 47, Företagare, Sjuntorp
  35. Olle Hagström, 65, Pensionär, Färgelanda
  36. Alexandra Grönvall, 37, Biolog, Lilla Edet
  37. Lars G Blomgren, 69, Pensionär, Vänersborg
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0003-02432
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mikael Wendt, Företagare, Skövde
  2. Awaz Karim, Rektor, Lidköping
  3. Karlolof Fernow, Regionpolitiker, Lidköping
  4. IngMarie Larsson, Högstadielärare, Falköping
  5. Sewon Ekberg, Regionpolitiker, Skövde
  6. Ulla-Britt Hagström, Lärare ped mag, Skövde
  7. Claes Jägevall, Kommunstyrelsens ordförande, Tibro
  8. Louise Jern, Studerande, Falköping
  9. Pär Johnson, Högskoleekonom, Lidköping
  10. Lilian Kindbom, f.d. Rektor, Tidaholm
  11. Stig H Johansson, Fil. Magister, Mariestad
  12. Ann Ohlsson, Leg. Optiker, Tibro
  13. Dag Högrell, Socionom, Falköping
  14. Maria Jern, Kriminalvårdare, Falköping
  15. Kaj-Eve Enroth, f.d. Officer, Skövde
  16. Anita Afzelius-Alm, Övertandläkare, Skara
  17. Stig Palmqvist, Gymnasielärare, Karlsborg
  18. Birgitta Friesjö, Handläggare, Vara
  19. Börje Holgersson, Småföretagare, Mariestad
  20. Margareta Palmquist, Lärare, Lundsbrunn
  21. Philip Appeby, Säljare, Skara
  22. Alda Danial, Studerande, Tibro
  23. Bengt A Klang, Leg. Läkare, Lidköping
  24. Monica Holm, Bostadsanpassare, Lundsbrunn
  25. Björn Bröne, Civil Ingenjör, Hjo
  26. Halina Gustavsson, Skoladministratör, Tidaholm
  27. Ingemar Jacobson, Lantbrukare, Vara
  28. Pia Kedén, Personlig assistent, Lidköping
  29. Eva Lager, Lärare, Lidköping
  30. Leif Avlskarl, Teknikkonsult, Essunga
  31. Fredrik Lindström, Rektor, Töreboda
  32. Jan-Håkan Otterberg, f.d. Överstelöjtnant, Lidköping
  33. Christer Svanström, Datatekniker, Mariestad
  34. Cecilia Wendt, Försäljare, Skövde
  35. Inghar Främberg, Reseföretagare, Lidköping
  36. Lars Elfverson, Ingenjör, Skövde
  37. Andreas Wändahl, Ambulanssjukvårdare, Götene
  38. Mattias Hätting, It Ekonom, Lidköping
  39. Martin Alfborger, Samolog/Idrottslärare, Nossebro
  40. Klas Ljungberg, Företagare, Otterbäcken
  41. Karl-Gustav Bynke, Företagare, Skara
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0003-03580

Kommunistiska Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elsa-Lena Åström, arbetsterapeut, Norsesund
  2. Jan Strömqvist, spårvagnsreparatör, Hällingsjö
  3. Britt-Marie Kjellgren, lärare, Lysekil
  4. Lars Rothelius, chefredaktör, Göteborg
  5. Ingela Eriksson Thelin, tvätteriarbetare, Alingsås
  6. Robert Mathiasson, partianställd, Alingsås
  7. Hjördis Fohrman, läkare, Partille
  8. Kenneth Johansson, metallarbetare, Uddevalla
  9. Tove Johnsson, vaktmästare, Mölndal
  10. Tobias Stenvall, brevbärare, Vargön
  11. Inga-Lill Atterlöf, sjuksköterska, Göteborg
  12. Luis Armando Elgueta, behandlingsassistent, Göteborg
  13. Eva Ludvigsson, lärare, Vänersborg
  14. Krister Hägg, SJ-arbetare, Partille
  15. Lisbeth Jonsson, undersköterska, Vårgårda
  16. Frank Baude, pensionär, Göteborg
  17. Carina Berlin, metallarbetare, Lysekil
  18. Örjan Mattsson, volvoarbetare, Kungälv
  19. Cornelia Wahlgren, vårdbiträde, Göteborg
  20. Lars Carlsson, brevbärare, Tranemo
  21. Jenny Tedjeza, journalist, Donsö
  22. Hannu Lintunen, lärare, Orust
  23. Vera Petersson, fritidspedagog, Göteborg
  24. Gabryjel Blom, truckförare, Hällekis
  25. Kristina Abou Ali, sjuksköterska, Göteborg
  26. Björn Jansson, metallarbetare, Kode
  27. Anita Danielsson, pensionär, Göteborg
  28. Ingemar Örlin, elmontör, Kungälv
  29. Anna-Nora Zell, sjuksköterska, Göteborg
  30. Henrik Källén, studerande, Lysekil
Västra Götaland
0471-02936

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Valéria Kant, kostrådgivare,Borås
  2. Margareta Sjögren, hemmafru,Ulricehamn
  3. Keijo Laine, chaufför,Bollebygd
  4. Håkan Bergeld, civilingenjör,Örby
  5. Katja Lecznar, egenföretagare,Borås
  6. Bo Erlandsson, ombudsman,Ambjörnarp
  7. Ola Andréasson, företagsrådgivare,Hyssna
  8. Cristina Bernevång, personlig assistent,Ulricehamn
  9. Alfred Carlsson, student,Bollebygd
  10. Thomas Elg, kyrkoherde,Brämhult
  11. Margareta Palmqvist, tandsköterska,Uddebo
  12. Falco Güldenpfennig, överstelöjtnant,Borås
  13. Josefina Klemetz, ekonom,Borås
  14. Stig Nilsson, arbetsledare,Svenljunga
  15. Inga-Maj Krüger, pensionär,Mark
  16. Daniel Swedengren, egenföretagare,Brämhult
  17. Ingela Widell, musikdirektör,Ulricehamn
  18. Ingvar Kärrsmyr, lärare,Blidsberg
  19. Ellen Skaare Håkansson, administratör,Borås
  20. Rune Imberg, teologie doktor,Mark
  21. Eva-Britt Gustavsson, diakon,Svenljunga
  22. Erik Nyström, civilekonom,Borås
  23. Siv Evebring, pensionär,Ulricehamn
  24. Andreas Bergeld, student,Mark
  25. Eivor Carlsson, 1:e socialsekreterare,Bollebygd
  26. Bengt Bredin, pensionär,Limmared
  27. Kathrin Larsson, sjuksköterska,Mark
  28. Sivert Oxelbark, pensionär,Dalsjöfors
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0068-01280
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Conny Brännberg, 54 år, gymnasielärare, Skövde
  2. Eva-Lott Gram, 56 år, barnmorska, Hjo
  3. Dan Hovskär, 40 år, behandlingspersonal, Falköping
  4. Elin Liljebäck Nilsson, 31 år, kultur & turistchef, Falköping
  5. Tommy Larsson, 55 år, familjebehandlare, Lidköping
  6. Gunilla Hermansson, 65 år, lärare, Nossebro
  7. Peter Eclund, 50 år, ombudsman,Tibro
  8. Maj Ader, 69 år, Lidköping
  9. Sven-Inge Eriksson, 52 år, inköpare, Mariestad
  10. Mona Johansson, 59 år, vårdlärare, Skövde
  11. Bo Bergsten, 57 år, kommunalråd, Götene
  12. Monica Selin, 49 år, regionråd, Sjuntorp
  13. Michael Malmborg, 41 år, kommunikatör, Lidköping
  14. Linda Sjödin Leo, 36 år, skoladministratör, Skövde
  15. Marcus Brohede, 33 år, fil.mag.datalogi, Götene
  16. Jessica Rytter, 35 år, Skövde
  17. Valdemar Landgren, 22 år, studerande, Mariestad
  18. Margareta Rosvall, 61 år, lärare, Falköping
  19. Michael Kihlström, 48 år, politisk sekreterare, Hjo
  20. Isabella Carlén, 39 år, beteendevetare, Götene
  21. Bengt Sävhammar, 60 år, Skara
  22. Ann-Katrin Jönsson, 57 år, sjuksköterska, företagare, Skövde
  23. Claes Ljunggren, 66 år, Skövde
  24. Margareta Alexandersson, 59 år, personlig assistent, Mariestad
  25. Gunnar Jonsson, 67 år, leg.sjukgymnast, Falköping
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0068-01994
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Magnus Berntsson, 37 år, civilingenjör
  2. Ragnwi Marcelind, 57 år, statssekreterare
  3. Anders Fasth, 60 år, trafikledare
  4. Kristina Carlsson, 60 år, filosofie doktor
  5. Aziz Bulun, 52 år, tolk
  6. Curt Hedström, 74 år, tandläkare
  7. Branka Ilic, 57 år, leg sjuksköterska
  8. Marie Berg, 55 år, barnmorska
  9. Magnus Nilsson, 54 år, tandläkare
  10. Irma Wright, 74 år, läkare
  11. Erik Granberg, 28 år, ekonom
  12. Monica Selin, 50 år, regionråd
  13. Oscar Pihlblad, 46 år, ambulanssjuksköterska
  14. Rose-Marie Kronberg, 60 år, samtalsterapeut
  15. Johan Holmdahl, 55 år, läkare
  16. Susanne Enger, 49 år, leg barnmorska
  17. Göran Insulan, 61 år, advokat
  18. Julia Stålbert, 24 år, ombudsman
  19. Marie Ericson, 47 år, byråsekreterare
  20. Jonatan Hedin, 27 år, analytiker
  21. Marita Hildås, 57 år, aukt zonterapeut
  22. Benny Strandberg, 54 år, specialpedagog
  23. Erika Falk, 37 år, arkivarie
  24. Gunnar Mattsson, 60 år, begravningsentreprenör
  25. Owe Åsberg, 72 år, pensionär
Göteborg
0068-02583
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Monica Selin, regionråd, Sjuntorp
  2. Stig Andersson, pensionär, Dals Långed
  3. Gunilla Gomér, sjuksköterska, Alingsås
  4. Christer Törnell, lärare, Åmål
  5. Maria Nilsson, lärare, Trollhättan
  6. Andreas Vänerlöv, försäkringstjänsteman, Vargön
  7. Anja Möller, affärsbiträde, Lerum
  8. Daniel Jensen, maskintekniker, Mellerud
  9. Gunilla Lindell, civilekonom, Gråbo
  10. Orvar Carlsson, kyrkogårdsvaktmästare, Brålanda
  11. Penilla Gunther, företagsutvecklare, Trollhättan
  12. Sune Rydén, tullspecialist, Nol
  13. Helena Klahr Fast, projeltledare, Trollhättan
  14. Arne Olsson, lantbrukare, Vårgårda
  15. Marie-Louise Bäckman, leg. sjuksköterska, Vargön
  16. Stefan Svensson, lärare, Alingsås
  17. Karin Johansson, författare, Vårgårda
  18. Daniel Dalén, projektledare, Vårgårda
  19. Cecilia Johansson, vårdbiträde, Lilla Edet
  20. Åke Henningsson, pensionär, Herrljunga
  21. Lina Sandberg, lärare, Herrljunga
  22. Bedros Cicek, busschaufför, Trollhättan
  23. Annelie Lundström, ambulanssjuksköterska, Gråbo
  24. Tommy Olsson, egenföretagare, Ed
  25. Camilla Johansson, sjuksköterska, Ljung
  26. Ingvar Arvidsson, pensionär, Älvängen
  27. Karin Johansson, personlig assistent, Bolstad
  28. Zoran Firis, lantr.maskintekniker, Mellerud
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0068-02869
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Benny Strandberg, specialpedagog, Kungälv
  2. Anne-Lie Sundling, undersköterska, Öckerö
  3. Hans-Carl Carlson, verkstadssnickare, Munkedal
  4. Marianne Nilsson, specialpedagog, Ytterby
  5. Marie Henriksen, företagare, Ljungskile
  6. Kent Klarenius, civilingenjör, Mölndal
  7. Annette Nord, vårdbiträde, Partille
  8. Håkan Eriksson, företagare, Hindås
  9. Reidun Lorentzon, gymnasielärare, Dyrön
  10. Peter Johnson, lärare, Mölndal
  11. Gun-Marie Daun, samhällsvägledare, Kungälv
  12. Berndt Hansson, företagare fiske & turism, Fjällbacka
  13. Mattias Johansson, köpman, Uddevalla
  14. Anton Nyblom, skorstensfejare, Kungälv
  15. Ulla Bertrandsson, samordnare, Öckerö
  16. Johan Lindahl, elkonstruktör, Hunnebostrand
  17. Roland Flyckt, chefgymnast, Åstol
  18. Rebecca Olsson, student/egenföretagare, Hedekas
  19. Elisabeth Larsson, församlingsassistent, Lysekil
  20. Leif Apelgren, ingenjör, Henån
  21. Eva Wallin, civilingenjör, Öckerö
  22. Bert Nygren, servicechef, Partille
  23. Lena Hedlund, handläggare, Stenungsund
  24. Anna-Carin Bromander, konsthantverkare, Mölnlycke
  25. Olle Olsson, produktionschef, Hedekas
Bohusläns/Västra Götalands västra
0068-02917

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Losman, 37 år, småföretagare
  2. Joakim Larsson, 22 år, Olskroken, ombudsperson
  3. Anna Sibinska, 47 år, Göteborg/Centrum, lärare
  4. Göran Hådén, 29 år, Biskopsgården, goran@mp.se
  5. Elisabeth Undén, 33 år, Högsbohöjd, miljövetare
  6. Martin Joneskär, 46 år, Majorna
  7. Merete Kapstad, projektledare, 0708-941 951
  8. Ronnie Ljungh, 49 år, Kortedala, miljöutredare
  9. Monica von Martens, 51 år, Torslanda
  10. Elias Ytterbrink, 21 år, Bergsjön, studerande
  11. Annelie Nilsson, 51 år, Majorna, lärare
  12. José Isla, senior, Härlanda, fritidsledare
  13. Hillevi Werring, 67 år, Gunnared, leg psykolog
  14. Mikael Malm, kulturintresserad
  15. Ingrid Bergman, 63 år, leg sjuksköterska
  16. John Henriksson, Masthugget, läkare
  17. Åse-Lill Törnqvist, 37 år, Härlanda, bebyggelseantikvarie
  18. Micha Zurowetz, 47 år
  19. John Wright, 46 år, Örgryte, studerande
  20. Tina Wallenius, 41 år, konsthistoriker (bachelour) & studiecirkelledare
  21. Richard Klinsmeister, djurrättsaktivist
  22. Eva Sonnert, 50 år, Torslanda, civilingenjör & gymnasielärare
  23. Lars-Gunnar Landin, 60 år, Angered
  24. Ingvar Andersson, 61 år, Tynnered, pastor
  25. Thomas Larsson, 31 år, Centrum
Göteborgs regionkandidater
0055-01584
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Göran Larsson, 42, leg. sjuksköterska, Lidköping
  2. Roland Wanner, 58, sjuksköterska, Falköping
  3. Karin Olofsson, kurator, Tidaholm
  4. Birgitta Losman, 37, småföretagare/förälder, Bollebygd
  5. Jasmin Vizlin, 42, lärare, Skövde
  6. Malin Larsson, 39, agronom, Skara
  7. Lars Nordgren, 65, Falköping
  8. Bernt Blomgren, 70, ingenjör, Skövde
  9. Caisa Lycken, 20, student, Borås
  10. Christer Haagman, 62, miljöinspektör, Hjo
  11. Nils Farken, 37, huvudskyddsombud, Mariestad
  12. Lisa Bring, 20, student, Hjo
  13. Sven Olsson, 35,frilansjournalist, Orust
  14. Laila Blom, 47, Falköping
  15. Anders Johansson, 50, arbetssökande, Götene
  16. Anna Olofsson, 34, administratör, Skövde
  17. Ines Downey Leijon, 45,sjuksköterska, Skövde
  18. Herman Andersson, 18, studerande, Lidköping
  19. Madeleine Larsson, 44, organisationssekreterare, Lidköping
  20. Sture Grönblad, f.d. ingenjör, Skövde
  21. Göran Olofsson, Ergonom, Tidaholm
  22. Jennie Sundvall, 28, sjuksköterskestuderande, Vara
  23. Ulf von Corswant, Karlsborg
  24. Roger Almgren, 45, räddningschef, Skövde
  25. Anna Kelemen Ejstes, 55, tolk, Lidköping
  26. Christer Eriksson, Gullspång
  27. Yngve Johansson, 39, lantbrukare/tidningsbud, Sotenäs
  28. Ann-Sofie Andersson, 31, fil.mag lektor, Karlsborg
  29. Magnus Gunnarsson, 54, Varnhem
  30. Sten Sundvall, 38, svetsare/montör, Vedum
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0055-02017
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ulrika Frick, 39 år, grundskollärare, Mölndal
  2. Nicklas Attefjord, 37 år, ombudsman, Öckerö
  3. Jenny Svanergren, 41 år, egen företagare, Partille
  4. Sven Olsson, 36 år, frilansjournalist, Orust
  5. Tina Ehn, 50 år, riksdagsledamot, Orust
  6. Yngve Johansson, 39 år, tidningsbud/lantbrukare, Sotenäs
  7. Gunilla Magnusson, 58 år, biolog, Uddevalla
  8. Leif Engström, 57 år, projektledare, Mölndal
  9. Anita Rylander, 60 år, ekonomiassistent, Strömstad
  10. Raymond Johansson, 69 år, pensionär, arkitekt, f.d. hälsokosthandlare, Orust
  11. Azar Hedemalm, 50 år, universitetslärare, Tjörn
  12. Michael Rudvall, 59 år, ekoby-entreprenör, Stenungsund
  13. AnnKristin Allvin, 49 år, gymnasielärare, Uddevalla
  14. Anton Abrahamsson, 39 år, högstadielärare matte/historia, Öckerö
  15. Lena Linke, 56 år, sjuksköterska, vårdlärare, marknadsekonom, Sotenäs
  16. Hans Sternlycke, 69 år, journalist, Mölndal
  17. Ulla Abel Engdahl, 62 år, NO-lärare, Partille
  18. Johan Söderpalm, 57 år, undersköterska, Orust
  19. Stig Marklund, 60 år, socionom, Uddevalla
  20. Pär Allvin, 56 år, rektor, Uddevalla
Bohusläns/Västra Götalands västra
0055-02295
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helen Persgren, Vårgårda, småbrukare, 43 år
  2. Lars-Erik Strömbergson, Trollhättan, läkare,69 år
  3. Janine Alm Ericson, Alingsås, egen företagare, 37 år
  4. Dragan Vrdoljak, Trollhättan, IT-samordnare, 46 år
  5. Hulda Johansson, Trollhättan, leg sjuksköterska,74 år
  6. Tommy Nilzén, Lilla Edet, säljare, 61 år
  7. Mona Eriksson, Lerum, leg sjuksköterska, 71 år
  8. Lise Augustsson, Lerum, undersköterska, 59 år
  9. Lisa Malm, Åmål, personlig assistent, 32 år
  10. Birgit Karlsson, Åmål, pensionär, 69 år
  11. Märta Collén, Mellerud, sjuksköterska, 69 år
  12. Rutger Fridholm, Lerum, fd rektor, 70 år
  13. Marika Isetorp, Vänersborg, teaterpedagog, 41 år
  14. Bo Eriksson, Trollhättan,småföretagare, 61 år
  15. Leif Olsén, Herrljunga, grön senior, 65 år
  16. Kjell Johansson, Herrljunga, socionom,60 år
  17. Anders Rådmark, Vänersborg, psykolog, 64 år
  18. Alli-Marie Tuominen-Eriksson, Trollhättan, logoped, 60 år
  19. Per Sjödahl, Vänersborg, fritidspedagog, 54 år
  20. Johanna Thorén, Trollhättan, massage- och friskvårdsterapeut, 26 år
  21. Ann-Sofi Nilsson, Vänersborg, sjukgymnast, 35 år
  22. Inger Jochnick, Mellerud, vårdbiträde, 61 år
  23. Emma Liljewall, Alingsås, biolog, 40 år
Älvsborgs norra
0055-02469
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Losman, 37, småföretagare/förälder, Bollebygd
  2. Staffan Falk, 63, lärare, Borås
  3. Ingegerd Borg-Saviharju, 62, ekonom, Ulricehamn
  4. Göran Larsson, 42, leg. sjuksköterska, Lidköping
  5. Hanna Werner, 61, socionom/organisationskonsult, Sandared
  6. Tony Johansson, 35, sekreterare, Mellerud
  7. Gun Moss Bjerling, 50, sjuksköterska, Äspered
  8. Ingemar Basth, 53, lärare, Timmele
  9. Tova Lidbeck, 45, grafisk formgivare, Kinna
  10. Henrik Jörneblom, 42, undersköterska, Kinna
  11. Ellie Blickfors, 69, pensionär, Borås
  12. Peter Källqvist, 22, systemutvecklare, Fritsla
  13. Johanna Westerlund, 26, studerande, Svenljunga
  14. Heiti Ernits, 31, student, Viskafors
  15. Caisa Lycken, 20, student, Borås
  16. Per Törnstrand, 64, socionom, Dalstorp
  17. Elisabeth Thudén, 59, musiklärare, Bollebygd
  18. Sassi Wemmer, 44, ekoturismarrangör, Hultafors
  19. Kristina Hasselblad, 65, egen företagare, Kinna
  20. Thomas Ågren, 31, arbetslivsvetare/lagerarbetare, Dalsjöfors
  21. Ingrid Samuelsson, 52, humanekolog/fritidsped, Borås
  22. Bo-Lennart Bäcklund, 48, ekonom, Borås
  23. Patrik Thorén, 35, lantbruksarbetare, Svenljunga
  24. Lars Engström, 58, fastighetsskötare, Sexdrega
  25. Claes Hasselblad, 59, läkare, Kinna
Sjuhärad
0055-02998

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johnny Magnusson, 57, Regionråd
  2. Lisbeth Sundén Andersson, 60, Biomedicinsk analytiker
  3. Agneta Granberg, 59, Kommunalråd, Socionom
  4. Johnny Bröndt, 54, Civilekonom
  5. Mimmi von Troil, 48, Marknadsekonom
  6. Peter Hermansson, 27, Studerande
  7. Henrik Ekelund, 32, Politisk sekreterare
  8. Johan Fält, 50, Konstruktionschef
  9. Kristina Holmgren, 65, Lågstadielärare
  10. Magnus Palmlöf, 48, Civilingenjör/Tekn. Dr
  11. Erland Lundell, 61, Fiskare
  12. Kajsa Olofsson, 31, Originalare
  13. Nils-Erik Wangler, 64, Pensionär
  14. Susanna Cassberg, 40, Administratör
  15. Martin Sjögren, 27, Kundmottagare
  16. Börje Olsson, 63, F.d polisinspektör
  17. Otto Linton, 73, Jägmästare
  18. Anna-Maria Raimer, 34, Pol.mag./ Kommunaltjänsteman
  19. Paul Flisak, 42, IT-strateg
  20. David Josefsson, 26, Ekonom
  21. Christina Hjort, 45, Sekreterare
  22. Pär Sundaeus, 63, Aukt. revisor
  23. Isabella Szajewska, 26, Studerande
  24. Linda Arnströmer, 34, Leg. sjuksköterska
  25. Andreas Rydbo, 36, Stabschef
  26. Göran Larsson, 59, Skyddstekniker
  27. Per-Ola Maneschiöld, 43, Universitetslektor
  28. Bertil Kärnefelt, 54, Tjänsteman
  29. Lena Ferm, 38, Säljare
  30. Anita Carlstedt, 70, Leg. psykolog
  31. Helena-Maria Olsson, 37, Säljare, Egenföretagare
  32. Eva Jansson, 44, Busschaufför
  33. Mikael J Gustafsson, 26, Croupier
  34. Carina Ridenius, 44, Informationsvetare
  35. Johan Hammerby, 25, Journalist
  36. Tibor Ritzl, 67, Ingenjör
  37. Louise Hyltander, 22, Jur. stud.
  38. Mehmet Bekar, 46, Revisor
  39. Ulf M Nilsson, 71, Frisörmästare
Göteborgs kommun
0001-00050
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Annika Tännström, Regionråd, Kungälv
  2. Mats Abrahamsson, Kommunalråd, Sotenäs
  3. Lars-Inge Stomberg, Företagare, Partille
  4. Linda Fröberg, Jurist/Regionchef, Partille
  5. Maria Abrahamson, Egenföretagare, Kungälv
  6. Stefan Caplan, Gymnasielärare, Mölndal
  7. Christian Romberg, Distriktsordförande MUF, Orust
  8. Arne Lernhag, Kommunalråd, Öckerö
  9. Ellen Juntti, Kriminalinspektör, Härryda
  10. Anders G Högmark, Civilekonom, Tjörn
  11. Yvonne Andersson, Säljare, Tjörn
  12. Susanne Aronsson, Ambulanssjukvårdare, Sotenäs
  13. Marith Hesse, Besiktningsingenjör, Partille
  14. Marcus Ewerstrand, Masterstudent, Mölndal
  15. Staffan Cronholm, Kommunalråd emeritus, Uddevalla
  16. Ann-Sofie Alm, Entreprenör, Munkedal
  17. Henrik Sundström, Advokat, Uddevalla
  18. Mikael Staxäng, Lärare, Uddevalla
  19. Johanna Rantsi, Studerande, Mölndal
  20. Gunnar Lidén, Konsult/Rådgivare, Orust
  21. Jan W Kjellberg, Bergsingenjör, Orust
  22. Eva Abrahamsson, Livsmedelskemist, Sotenäs
  23. Maria Pehrson, Projektledare/studerande, Kungälv
  24. Per Vorberg, IT-manager, Härryda
  25. Kent Lagrell, Ambulansentreprenör, Öckerö
  26. Gerhard Bengtsson, Ingenjör/Marknadsekonom, Mölndal
  27. Carin Ramneskär, Affärsrådgivare, Uddevalla
  28. Helen Andersson, Receptionist, Stenungsund
  29. André Wiktorsson, Studerande, Uddevalla
  30. Peter Hultman, Logistiktekniker, Partille
  31. Ingela Ruthner, Lågstadielärare, Uddevalla
  32. Ingvar Paulsson, Företagare, Mölndal
  33. Ingemar Larsson, Brandmästare, Kungälv
  34. Anna Lifjorden, Kvalitetsstrateg äldreomsorg, Kungälv
  35. Gerd Persson, Administratör, Lysekil
  36. Ann-Marie Zackrisson, Speciallärare, Kungälv
  37. Nina Jansson, Naturläkare, Tanum
  38. Jan Abrahamsson, Konsult, Kungälv
  39. Johan Wiktorsson, Tekniker, Uddevalla
  40. Lasse Andersson, Överstelöjtnant, Sotenäs
  41. Gunila Jivén, Arkitekt, Uddevalla
  42. Sture Svennberg, Kommunalråd, Uddevalla
  43. Håkan Bergstam, f.d. Räddningschef, Tjörn
  44. Jonas Mårdbrink, Leg. sjuksköterska, Partille
  45. Göran Fahlgren, Överstelöjtnant, Sotenäs
  46. Lars Stålheim, Civilingenjör, Partille
  47. Sture Sandström, Egenföretagare, Tjörn
  48. Björn Skår, Sjukskötare, Uddevalla
  49. Christian Schultz, Studerande, Partille
  50. Maria Rantsi, Socionom, Mölndal
  51. Jesper Ringholm, Studerande, Uddevalla
  52. Jan-Eric Andersson, Pensionär, Uddevalla
  53. Margareta Örnell, Civilekonom, Kungälv
  54. Said Olsson, Mentalskötare, Uddevalla
  55. Johanna Ramneskär, Studerande, Uddevalla
  56. Charlotta Windeman, Tjänsteförsäljare, Kungälv
  57. Tomas Andersson, Småbarnsförälder, Uddevalla
  58. Olli Högström, Säkerhetskonsult, Partille
  59. Lars Wagner, Personalvetare, Mölndal
  60. Christina Engström, Socionom, Stenungsund
  61. Johan Ahlsell, Teaterproducent, Mölndal
  62. Jan Jacobsson, Admin. chef/egenföretagare, Mölndal
  63. Kjell Ström, Grafiker, Uddevalla
  64. Roberto Gustafsson, Lärarvikarie, Uddevalla
Bohusläns/Västra Götalands västra
0001-00104
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christer Johansson, Kommunalråd, Bollebygd
  2. Elise Benjaminsson, Politisk sekreterare, Hyssna
  3. Christina Brandt, Jurist, Borås
  4. Berndt Andersson, Leg.läkare, Bredared
  5. Malin Wickberg, Civilekonom, Borås
  6. Alexis Mouschopanis, Key Account Manager, Borås
  7. Kristina Wilhelmsson, Kamrer, Ulricehamn
  8. Stefan Hjertén, Polisinspektör, Limmared
  9. Sven-Olof Carlsson, Fd företagare, Tostared
  10. Ulrik Nilsson, Kommunalråd, Brämhult
  11. ChrisTina Yngvesson, Logistikkonsult, Månstad
  12. Johan Medelius, Områdesansvarig, Borås
  13. Anders Dahlén, Företagare, Ulricehamn
  14. Pirita Isegran, Ekonomistuderande, Borås
  15. Nina Högström, Partiombudsman, Bollebygd
  16. Madeleine Ekman Boldizar, Civilekonom, Kinna
  17. Annette Persson Carlson, Grundskollärare, Borås
  18. Michael von Braun, Entreprenör, Skene
  19. Tomas Johansson, Ekonomiansvarig, Hyssna
  20. Ingridh Anderén, Egenföretagare, Bollebygd
  21. Maria Lindgren, Aukt. Socionom, Borås
  22. Kerstin Weimman-Lindén, Ekonom och egenföretagare, Hajom
  23. Olle Engström, Egenföretagare, Fristad
  24. Lotta Löfgren Hjelm, Barnmorska, Vårdlärare, Fristad
  25. Mikael Wickberg, Civilingenjör, Borås
  26. Lars Dahlén, Konsult, Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0001-00432
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Martin Andreasson, Oppositionsråd, 31 år, Dals Ed
  2. Anneli Rhedin, Pol.Mag, 45 år, Lerum
  3. Gunnar Lidell, Lantbrukare, 50 år, Vänersborg
  4. Ulla Berne, Egen Företagare, 58 år, Åmål
  5. Daniel Filipsson, Kommunalråd, 33 år, Alingsås
  6. Mariana Ekberg, Förskollärare, 63 år, Trollhättan
  7. Henrik Josten, Lärare, 41 år, Vänersborg
  8. Anna-Lena Holberg, Politisk tjänsteman, 48 år, Lerum
  9. Peter Hemlin, Oppositionsråd, 63 år, Trollhättan
  10. Krister Stensson, Enhetschef, 42 år, Bengtsfors
  11. Anita Skoglund, Egen Företagare, 57 år, Alingsås
  12. Tor Wendel, Ingenjör, 45 år, Vänersborg
  13. David Jansson, Säljare, 22 år, Trollhättan
  14. Kai Bengtsson, Civilekonom, 65 år, Lerum
  15. Therese Karlsson, Företagare, 41 år Bengtsfors
  16. Patrik Sandvall, Civilingenjör, 34 år, Åmål
  17. Roland Almquist, Egen Företagare, 64 år, Lerum
  18. Niklas Claesson, Kommunikationsrådgivare, 36 år, Vänersborg
  19. Remigiusz Bielinski, Ingenjör, 54 år, Trollhättan
  20. Mikael Berglund, Försäljningsingenjör, 37 år Ale
  21. Thorsten Larsson, Egen Företagare, 59 år Alingsås
  22. Douglas Thisell, Kronokommissarie, 60 år, Lerum
  23. Oskar Ahlman, Studerande, 21 år, Lerum
  24. Roland Salomonsson, Egen Företagare, 66 år, Alingsås
  25. Tomy Granqvist, Egen Företagare, 52 år, Lilla Edet
  26. Ulf Utgård, Pensionär, 64 år, Lerum
  27. Michael Meijer, Driftsansvarig, 47 år, Trollhättan
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0001-00503
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gunilla Levén, Regionråd, Vara
  2. Bertil Jonsson, Företagskonsult, Lidköping
  3. Linn Brandström, Beteendevetare, Töreboda
  4. Tord Gustafsson, Kommunalråd, Skövde
  5. Lars Åke Carlsson, Förtroendevald, Karlsborg
  6. Ingrid A. Jarlsson, Kundsupport, Falköping
  7. Elisabet Stålarm, Journalist, Skara
  8. Johan Abrahamsson, Oppositionsråd, Mariestad
  9. Anna Johansson, Gymnasielärare, Hjo
  10. Bengt Sjöberg, Jordbrukare, Töreboda
  11. Peter Friberg, Metallarbetare, Tidaholm
  12. Annika Håkanson, Informationskonsult, Lidköping
  13. Joachim Grundin, Partiombudsman, Skara
  14. Katarina Johansson, Administratör, Skövde
  15. Fredrik Almgren, Åkeriägare, Lekåsa
  16. Jan-Olof Bohlin, Produktionschef, Skara
  17. Anna Danielsbacka, Lärare, Karlsborg
  18. Svante Hemberg, Lantbrukare, Lidköping
  19. Ed Kahrs, Oppositionsråd, Falköping
  20. Kristina Classon, Sjuksköterska, Lidköping
  21. Magnus Hammar Borsch, Yrkesofficer, Skövde
  22. Marcus Nohlberg, Högskolelärare/Filosofie Doktor, Skövde
  23. Christina Jorméus, Företagare, Falköping
  24. Caroline Persson, Ekonomikonsult, Falköping
  25. Lars Glad, Konsult, Hjo
  26. Niclas Andrén, CNC-operatör, Grästorp
  27. Carina Ahlström, Fil.mag, Skara
  28. Sture Karsåker, Lantbrukare, Falköping
  29. Elisabeth Svalefelt, Arbetsförmedlare, Skövde
  30. Ulla Johansson, Företagare, Vara
  31. Kent Hansson, F.d. Yrkesofficer, Grästorp
  32. Marie Guhrén, Projektledare offentlig upphandling, Skövde
  33. Sture Olsson, Medicinskt ansvarig sjuksköterska, Falköping
  34. Christina Åkerman, Agronom, Lidköping
  35. Sören Rafstedt, Kriminalvårdstjänsteman, Falköping,
  36. Mikael Axelsson, Lagledare, Mariestad
  37. Jill Schoultz, Kriminalvårdare, Mariestad
  38. Marianne Pettersson, Verksamhetsutvecklare, Grästorp
  39. Patrik Ragnar, Civilekonom, Skara
  40. Carl-Erik Skårman, F.d. Riksdagsledamot, Falköping
  41. Lisbeth Paulsson, Receptionist, Skara
  42. Lars Johansson-Åhl, Officer, Lidköping
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0001-00797

Piratpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Björn Odlund, Borås, 27 år
  2. Jenny Gröhn, Trollhättan, 29 år
  3. Jacob Hallén, Göteborg, 52 år
  4. Kent Holmblad, Göta, 42 år
  5. Daniel Svensson, Vänersnäs, 43 år
  6. Anders Andersson, Göteborg, 31 år
  7. Paulina Holmberg, Tidaholm, 18 år
  8. Erik Fredriksen, Trollhättan, 24 år
  9. Olof Noaksson, Trollhättan, 18 år
  10. Erik Möller, Tidaholm, 38 år
  11. Martin Holmberg, Tidaholm, 29 år
  12. Sven Petersson, Angered, 69 år
  13. Henry Rouhivuori, Borås, 43 år
  14. Arne Möller, Tidaholm, 68 år
  15. Daniel Megitt, Göteborg, 39 år
  16. Jimmy Callin, Askim, 20 år
  17. Stigbjörn Juthberg, Trollhättan, 34 år
  18. Pierre Ahnland, Göteborg, 45 år
Västra Götaland
0524-03766

Rättvisepartiet Socialisterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Rättvisepartiet Socialisterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stefan Berg, leg. djursjukskötare
  2. Mirian Arely Larios, arbetssökande
  3. Patrik Berg, vårdbiträde
  4. Klara Heydar, studerande
  5. Kristofer Lundberg, ordf. RS Göteborg
  6. Patricia Degerman, studerande
  7. Karl Heydar, vårdbiträde
  8. Linnéa Wallberg, personlig assistent
  9. Jonatan Modig, vårdbiträde
  10. Tahmineh Mam Mustafa, undersköterska
  11. Kaan Özsan, sparkad bilarbetare
  12. Sanaz Mohamadian, sjuksköterska
  13. Louise Rydström, studerande
  14. Alexander Olsson, arbetssökande
  15. Kristina Jaksic, butiksbiträde
  16. Jimmy Lied, städare
  17. Nathalie Wingård, servitris
  18. John Tumpane, hbt-socialist
  19. Linn Bensryd, hbt-socialist
  20. Amer Mohammed Ali, Socialistiska Studenter
  21. Derya Areb, folkhögskolestuderande
Västra Götalands län
0131-02347

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Roland Abwin, Rydal
  2. Monica Abwin, Rydal
  3. Jonas Hansson, Borås
  4. Thina Mattsson, Borås
  5. Christine Dahl, Rydal
  6. Orvar Martinsson, Henån
  7. Lennart Ludvigsson, Göteborg
  8. Anders Bohlin, Göteborg
  9. Nurhan Kovacevic, Ucklum
  10. Mikael Adielson, Kungälv
  11. Laila Antonsson, Tanum
  12. Frese Nielsen, Lindome
  13. Billy Bertilson, Lidköping
  14. Anita Andrén Lum, Henån
  15. Marie Louise Karlin, Göteborg
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0447-02318
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Orvar Martinsson, Henån
  2. Nurhan Kovacevic, Ucklum
  3. Frese Nielsen, Lindome
  4. Els-Marie Ragnar, Hälleviksstrand
  5. Helen Ragnar Ljungqvist, Ellös
  6. Mikael Adielson, Kungälv
  7. Laila Antonsson, Tanum
  8. Anita Andrén Lum, Henån
  9. Inger Nielsen, Lindome
  10. Anders Wingård, Henån
  11. Margaret Olsson, Grebbestad
  12. Kerstin Christoffersson, Uddevalla
  13. Karin Cedervall, Brastad
  14. Roland Abwin, Rydal
  15. Anders Bohlin, Göteborg
Bohusläns/Västra Götalands västra
0447-02417
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Billy Bertilson, Lidköping
  2. Anita Lindman, Töreboda
  3. Lars-Göran Ytterberg, Hova
  4. Christina Bladh, Lidköping
  5. Ingemar Lindman, Töreboda
  6. Margareta Nyman, Lidköping
  7. Mona Schagerström, Skövde
  8. Tommy Thour, Kinnarp
  9. Benny Bertilson, Lidköping
  10. Harry Johansson, Mariestad
  11. Arne Karlsson, Lidköping
  12. Els-Marie Ragnar, Hälleviksstrand
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0447-02431
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lennart Ludvigsson
  2. Anders Bohlin
  3. Stefan Kihlberg
  4. Marie Louise Karlin
  5. Magnus Brännberg
  6. Anders Åkvist
  7. Bertil Sirenius
  8. Johan Svensson
  9. Lars Hellner
  10. Orvar Martinsson
  11. Roland Abwin
  12. Billy Bertilson
  13. Els-Marie Ragnar
Göteborgs kommun
0447-02443
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mikael Hansson, Trollhättan
  2. Marie Mell, Ed
  3. Kent Larsson, Sjuntorp
  4. Inga-Britt Andersson, Trollhättan
  5. Gerd Andersson, Vänersborg
  6. Birgitta Jarl Wogenius, Upphärad
  7. Christina Glad, Ljung
  8. Nurhan Kovacevic, Ucklum
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0447-02742

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Solbritt Ullberg, Företagssköterska, Ulricehamn
  2. Karl-Erik Nyberg, Dataingenjör, Marbäck
  3. Maria Fyhr, Ekonom, Lerum
  4. Gerth Ekström, Fullmäktigeledamot, Partille
  5. Margareta Anderson-Björner, Fullmäktigeledamot, Sävedalen
  6. Oddvar Skjelbred, Verkmästare, Stenungsund
  7. Märtha Davidsson, Socialarbetare, Stenungsund
  8. Nils Fyhr, Vaktchef, Lerum
  9. Anneli Ekström, Studerande, Öjersjö
  10. Sonja Karlsson, Informationschef, Sävedalen
  11. Ole Olesen, Textiltekniker, Ulricehamn
  12. Bengt-Olof Schmidt, Kapten Flygvapnet, Sävedalen
  13. Mariana Buller, Administratör, Borås
Västra Götaland
0107-01901

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Patrik Ehn, 43, lärare
  2. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför
  3. Thomas Åvall, 67, byggnadssnickare
  4. Arne Steen, 62, överpostiljon
  5. Leif A Påhlsson, 75, stiftsfullmäktig
  6. Tina Kahns, 48, kokerska
  7. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska
  8. Axel W Karlsson, 62, präst
  9. Kurt Karlsson, 63, socionom
  10. Irene Blom, 69, väktare
  11. Elinor Englesson, 39, väktare
  12. Jacob Brendelius, 37, logistiker
  13. Sabine Linneheden, 48, montör
  14. Emilie Wincent, 23, hästskötare
  15. Jan Borsing, 64, köpman
  16. Evald Lindqvist, 89, ingenjör
  17. Torbjörn Jansson, 54, fil.kand.
  18. Staffan Levinsson, 44, civilingenjör
  19. Issa Issa, 31, väktare
  20. Robert Quiding, 73, sjökapten
  21. Göran Storm, 68, hamnarbetare
  22. Ingrid Swensson, 50, kontorist
  23. Rune Karlsson, 66, byggmästare
  24. Birgit Martinsson, 78, fd postmästare
  25. Nils Melin, 75, konsthantverkare
  26. Johan Munter, 30, skyddsvakt
  27. Nils-Assar Larsson, 66, jur.kand.
  28. Gustav Kasselstrand, 23, ek.kand.
  29. Hanna Wigh, 23, assistent
  30. Mikael Jansson, 45, ingenjör
  31. Jimmie Stranne, 35, montör
  32. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör
  33. Tommy Larsson, 30, företagare
  34. Michael Andersson, 43, färdtjänstchaufför
  35. Conny Jörgensen, 43, företagare
  36. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman
  37. Glenn Sjögren, 42, säljare
  38. Lars Hansson, 53, bussförare
  39. Jan Åke Andersson, 66, maskinist
  40. Maria Ottosson, 20, värdinna
  41. Aron Emilsson, 20, studerande
  42. Joakim Lindrot, 19, högskolestuderande
  43. Dennis Fernholm, 38, företagare
  44. Christer Widholm, 59, direktör
  45. Leif A Westbom, 58, jurist
  46. Jannicke Stranne, 34, hudvårdskonsult
  47. Per-Erik Sjöösten, 55, skogvaktare
  48. Jonathan Alperud, 18, studerande
  49. Mattias Axner, 38, IT-tekniker
  50. Roland Larsson, 54, taxichaufför
  51. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför
  52. Oskar Lindblom, 28, VVS-ingenjör
  53. Michel Wallin, 48, arbetsledare
  54. Olof Paulin, 63, pensionär
  55. Fredrik Lind, 41, arbetsledare
  56. Stig Larsson, 64, chaufför
  57. Kjell Persson, 67, pensionär
  58. Leif Johansson, 67, taxichaufför
  59. Uno Johansson, 84, fd lärare
  60. Ingemar Brelid, 85, advokat
Göteborgs kommun
0110-02195
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Michael Andersson, 43, färdtjänstchaufför, Mölndal
  2. Birgit Martinsson, 78, pensionär, Kungälv
  3. Kurt Karlsson, 63, socionom, Vänersborg
  4. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska, Åmål
  5. Rune Karlsson, 71, pensionär, Ale
  6. Jimmie Stranne, 35, montör, Lerum
  7. Conny Jörgensen, 43, företagare, Alingsås
  8. Leif A Westbom, 58, jurist, Färgelanda
  9. Christer Widholm, 59, direktör, Ale
  10. Ingrid Swensson, 50, kontorist, Lerum
  11. Aron Emilsson, 20, studerande, Lerum
  12. Per-Erik Sjöösten, 55, skogvaktare, Mellerud
  13. Jonathan Alperud, 18, studerande, Lerum
  14. Patrik Ehn, 43, lärare, Göteborg
  15. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör, Skövde
  16. Tommy Larsson, 30, företagare, Ulricehamn
  17. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför, Göteborg
  18. Mattias Axner, 38, IT-tekniker, Skövde
  19. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman, Borås
  20. Thomas Åvall, 67, byggnadssnickare, Göteborg
  21. Hanna Wigh, 23, assistent, Falköping
  22. Fredrik Lind, 41, arbetsledare, Bollebygd
  23. Arne Steen, 62, överpostiljon, Göteborg
  24. Maria Ottosson, 20, värdinna, Falköping
  25. Joakim Lindrot, 19, högskolestuderande, Tranemo
  26. Jan Borsing, 64, köpman, Göteborg
  27. Ingemar Brelid, 85, advokat, Mariestad
  28. Dennis Fernholm, 38, företagare, Borås
  29. Emilie Wincent, 23, hästskötare, Göteborg
  30. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför, Skövde
Bohusläns/Västra Götalands västra
0110-02198
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jimmie Stranne, 35, montör, Lerum
  2. Conny Jörgensen, 43, företagare, Alingsås
  3. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska, Åmål
  4. Kurt Karlsson, 63, socionom, Vänersborg
  5. Ingrid Swensson, 50, kontorist, Lerum
  6. Michael Andersson, 43, färdtjänstchaufför, Mölndal
  7. Christer Widholm, 59, direktör, Ale
  8. Aron Emilsson, 20, studerande, Lerum
  9. Leif A Westbom, 58, jurist, Färgelanda
  10. Per-Erik Sjöösten, 55, skogvaktare, Mellerud
  11. Birgit Martinsson, 78, pensionär, Kungälv
  12. Jonathan Alperud, 18, studerande, Lerum
  13. Tina Kahns, 48, kokerska, Göteborg
  14. Patrik Ehn, 43, lärare, Göteborg
  15. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör, Skövde
  16. Tommy Larsson, 30, företagare, Ulricehamn
  17. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför, Göteborg
  18. Mattias Axner, 38, IT-tekniker, Skövde
  19. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman, Borås
  20. Thomas Åvall, 67, byggnadssnickare, Göteborg
  21. Hanna Wigh, 23, assistent, Falköping
  22. Fredrik Lind, 41, arbetsledare, Bollebygd
  23. Arne Steen, 62, överpostiljon, Göteborg
  24. Maria Ottosson, 20, värdinna, Falköping
  25. Joakim Lindrot, 19, högskolestuderande, Tranemo
  26. Jan Borsing, 64, köpman, Göteborg
  27. Ingemar Brelid, 85, advokat, Mariestad
  28. Dennis Fernholm, 38, företagare, Borås
  29. Emilie Wincent, 23, hästskötare, Göteborg
  30. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför, Skövde
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0110-02200
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör, Skövde
  2. Mattias Axner, 38, IT-tekniker, Skövde
  3. Hanna Wigh, 23, assistent, Falköping
  4. Maria Ottosson, 20, värdinna, Falköping
  5. Staffan Gising, 47, egenföretagare, Mariestad
  6. Ingemar Brelid, 85, advokat, Mariestad
  7. Roland Larsson, 54, taxichaufför, Skövde
  8. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför, Skövde
  9. Oskar Lindblom, 28, VVS-ingenjör, Skara
  10. Michel Wallin, 48, arbetsledare, Lidköping
  11. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska, Åmål
  12. Tommy Larsson, 30, företagare, Ulricehamn
  13. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman, Borås
  14. Patrik Ehn, 43, lärare, Göteborg
  15. Emilie Wincent, 23, hästskötare, Göteborg
  16. Jimmie Stranne, 35, montör, Lerum
  17. Mikael Jansson, 45, ingenjör, Göteborg
  18. Elinor Englesson, 39, väktare, Göteborg
  19. Aron Emilsson, 20, studerande, Lerum
  20. Irene Blom, 69, väktare, Göteborg
  21. Ingrid Swensson, 50, kontorist, Lerum
  22. Birgit Martinsson, 78, pensionär, Kungälv
  23. Leif Johansson, 67, taxichaufför, Borås
  24. Fredrik Lind, 41, arbetsledare, Bollebygd
  25. Tina Kahns, 48, kokerska, Göteborg
  26. Rune Karlsson, 66, pensionär, Ale
  27. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför, Göteborg
  28. Dennis Fernholm, 38, företagare, Borås
  29. Jannicke Stranne, 34, hudvårdskonsult, Lerum
  30. Michael Andersson, 43, färdtjänstchaufför, Mölndal
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0110-02202
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Tommy Larsson, 30, företagare, Ulricehamn
  2. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman, Borås
  3. Olof Paulin, 63, pensionär, Svenljunga
  4. Fredrik Lind, 41, arbetsledare, Bollebygd
  5. Joakim Lindrot, 19, högskolestuderande, Tranemo
  6. Dennis Fernholm, 38, företagare, Borås
  7. Kjell Persson, 67, pensionär, Svenljunga
  8. Leif Johansson, 67, taxichaufför, Borås
  9. Hanna Wigh, 23, assistent, Falköping
  10. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör, Skövde
  11. Elinor Englesson, 39, väktare, Göteborg
  12. Oskar Lindblom, 28, VVS-ingenjör, Skara
  13. Maria Ottosson, 20, värdinna, Falköping
  14. Mikael Jansson, 45, ingenjör, Göteborg
  15. Kurt Karlsson, 63, socionom, Vänersborg
  16. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska, Åmål
  17. Emilie Wincent, 23, hästskötare, Göteborg
  18. Jimmie Stranne, 35, montör, Lerum
  19. Patrik Ehn, 43, lärare, Göteborg
  20. Irene Blom, 69, väktare, Göteborg
  21. Ingrid Swensson, 50, kontorist, Lerum
  22. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför, Skövde
  23. Rune Karlsson, 66, pensionär, Ale
  24. Birgit Martinsson, 78, pensionär, Kungälv
  25. Tina Kahns, 48, kokerska, Göteborg
  26. Staffan Levinsson, 44, Göteborg
  27. Axel W Karlsson, 62, präst, Göteborg
  28. Aron Emilsson, 20, studerande, Lerum
  29. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför, Göteborg
  30. Jannicke Stranne, 34, hudvårdskonsult, Lerum
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0110-02205
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Josef Fransson, 31, högskoleingenjör, Skövde
  2. Mattias Axner, 38, IT-tekniker, Skövde
  3. Hanna Wigh, 23, assistent, Falköping
  4. Oskar Lindblom, 28, VVS-ingenjör, Skara
  5. Jan-Åke Johansson, 51, chaufför, Skövde
  6. Maria Ottosson, 20, värdinna, Falköping
  7. Ingemar Brelid, 85, advokat, Mariestad
  8. Roland Larsson, 54, taxichaufför, Skövde
  9. Michel Wallin, 48, arbetsledare, Lidköping
  10. Birgitta Kullvén, 49, undersköterska, Åmål
  11. Tommy Larsson, 30, företagare, Ulricehamn
  12. William Petzäll, 22, politisk tjänsteman, Borås
  13. Patrik Ehn, 43, lärare, Göteborg
  14. Emilie Wincent, 23, hästskötare, Göteborg
  15. Jimmie Stranne, 35, montör, Lerum
  16. Mikael Jansson, 45, ingenjör, Göteborg
  17. Elinor Englesson, 39, väktare, Göteborg
  18. Aron Emilsson, 20, studerande, Lerum
  19. Irene Blom, 69, väktare, Göteborg
  20. Ingrid Swensson, 50, kontorist, Lerum
  21. Birgit Martinsson, 78, pensionär, Kungälv
  22. Leif Johansson, 67, taxichaufför, Borås
  23. Fredrik Lind, 41, arbetsledare, Bollebygd
  24. Tina Kahns, 48, kokerska, Göteborg
  25. Rune Karlsson, 66, pensionär, Ale
  26. Daniel Rondslätt, 36, färdtjänstchaufför, Göteborg
  27. Dennis Fernholm, 38, företagare, Borås
  28. Jannicke Stranne, 34, hudvårdskonsult, Lerum
  29. Michael Andersson, 43, färdtjänstchaufför, Mölndal
  30. Lars Hansson, 53, bussförare, Göteborg
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0110-03821

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Claes-Göran Borg, sjuksköterska, Lidköping
  2. Inger Lilja, skötare, Falköping
  3. Martin Johansson, miljövetare, Skara
  4. Elizabeth Fredriksson, miljöinspektör, Skövde
  5. Fredrik Bellino, lärare, Hjo
  6. Åsa Olsson, undersköterska, Mariestad
  7. Carl-Magnus Bengtegård, folkhögskollärare, Vara
  8. Ewa Hamberg, gymnasielärare, Falköping
  9. Hajrudin Abdihodzic, grundskolelärare, Tidaholm
  10. Marita Asp, nämndsekreterare, Tidaholm
  11. Larseric Bergqvist, socionom, Skara
  12. Berith Bohrén, verksamhetsstödjare, Karlsborg
  13. Jonas Johansson, restaurangarbetare, Tibro
  14. Birgitta Nielsen, undersköterska, Essunga
  15. Mikael Jonsson, industriarbetare, Mariestad
  16. EvaLena Varhelyi, veterinär, Skara
  17. Mikael Nilsson, simlärare/badmästare, Töreboda
  18. Katali Jarefjäll, kulturarbetare, Lidköping
  19. Carlos Bobadilla, lärare, Skövde
  20. Christina Hagberg, personligt ombud, Vara
  21. Claes-Uno Frisk, Falköping
  22. Lena Morin, undersköterska, Götene
  23. Bertil Arvidsson, pensionär, Lidköping
  24. Ulf Sandberg, informatör, Gullspång
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0005-00069
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Peter Spjuth, 60 år, universitetsadjunkt, Lilla Edet
  2. Annette Ternstedt, 59 år, adm. sekreterare, Bengtsfors
  3. Karl Ask, 22 år, metallarbetare, Lerum
  4. Åsa Olin, 45 år, sjuksköterska, Vänersborg
  5. Leif Hansson, 64 år, tjänsteman, Ale
  6. Ingmarie Torstensson, 48 år, adm. sekreterare, Ale
  7. Jan Gustafsson, 62 år, grupphandledare, Alingsås
  8. Sofia Kämpe, 22 år, studerande, Lilla Edet
  9. Edgardo Varas, 46 år, sjukgymnast, Färgelanda
  10. Rose-Marie Jansson, 63 år, SOS-operatör, Lerum
  11. Kim Pedersen, 49 år, metallarbetare, Lilla Edet
  12. Maria Palm, 42 år, beteendevetare, Mellerud
  13. Ivan Andrés Castillo, 31 år, sjuksköterska, Trollhättan
  14. Birgitta Eriksson, 70 år, pensionär, Färgelanda
  15. Vanja Larsson, 64 år, pensionär, Alingsås
  16. Linda Holmer Nordlund, 34 år, studerande, Lilla Edet
  17. Tina Carlson, 40 år, arbetslös, Åmål
  18. Åsa Halvordsson, 25 år, miljölaborant, Bengtsfors
  19. Eva Lindgren, 60 år, gymnasielärare, Vänersborg
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0005-00719
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jennica Vainu, 35 år, socionom, Tranemo
  2. Fredrich Legnemark, 32 år, socionom, Borås
  3. Marjan Garmroudi, 41 år, lärare, Borås
  4. Barbro Ridell, 51 år, marknadsförare, Bollebygd
  5. Eva Andersson, 46 år, socionom, Ulricehamn
  6. Emil Persson, 26 år, sociolog, Mark
  7. Ulla Sundhage, 55 år, undersköterska, Ulricehamn
  8. Peter Lund, 33 år, habiliteringspersonal, Borås
  9. Mehmet Kaplan, 60 år, busschaufför, Borås
  10. Jimmy Johansson, 29 år, sjuksköterska, Borås
  11. Marica Löfgren, 21 år, föräldraledig, Tranemo
  12. Arne Sjögren, 65 år, yrkeslärare, Ulricehamn
  13. Anna Gustavsson, 24 år, omvårdnadspersonal/informatör, Borås
  14. Bengt G. Eriksson, 73 år, konstnär, Ulricehamn
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0005-00720
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jan Alexandersson, Stenungsund
  2. Lena Jagers Bladini, Partille
  3. Kerstin Wallsby, Munkedal
  4. Helge Lind, Strömstad
  5. Mikael Danielsson, Uddevalla
  6. Marie Lindqvist, Mölndal
  7. Björn Saletti, Kungälv
  8. Birgit Lövkvist, Stenungsund
  9. Håkan Smedja, Lysekil
  10. Karin Hansson, Härryda
  11. Holger Cannerfors, Mölndal
  12. Annika Andersson, Öckerö
  13. Leif Larsson, Partille
  14. Lena Köllerström, Strömstad
  15. Mikael Wallgren, Spekeröd
  16. Ana Maria Stuparich, Mölndal
  17. Emilio Cotroneo, Tjörn
  18. Mona Roos, Sotenäs
  19. Ronny Lindqvist, Mölndal
  20. Margareta Jansén, Partille
  21. Sten Brodén, Strömstad
  22. Ingrid Höjer, Partille
  23. Ingemar Thorsson, Kungälv
  24. Eva Magnusson, Mölndal
Bohusläns/Västra Götalands västra
0005-02420
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elise Norberg Pilhem, sjuksköterska, 57 år
  2. Sören Kviberg, oppositionsråd, 59 år
  3. Amanda Åhall, ombudsman, 31 år
  4. Marie-Ann Eriksson, deltidspolitiker, 64 år
  5. Lars Engen, sjuksköterska/univ.adj., 56 år
  6. Nadia Mousa, sjukpensionär, 48 år
  7. Lars-Erik Hansson, läkare, 57 år
  8. Leni Persson, systemerare, 60 år
  9. Daniel Gustafsson, student/personlig ass., 24 år
  10. Gun Cederborg, socionom, 61 år
  11. Alberto Jorge, läkare, 61 år
  12. Anne Christine Gillberg, leg psykolog/psykoterapeut, 64 år
  13. Hardy Svan, arkitekt, 68 år
  14. Monika Djurner, sjuksköterska, 31 år
  15. Börje Carlsson, metallarbetare, 62 år
  16. Yasmine Posio Nilsson, lärare, 36 år
  17. Ingemar Svensson, f.d. journalist, 83 år
  18. Ianthe Holmberg, pensionär, 75 år
  19. Rikard Edgren, programvarutestare, 38 år
  20. Yvonne Palm, personalansv. på förskola, 57 år
Göteborgs kommun
0005-02790

http://www.val.se