Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Skåne län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Allianspartiet/Medborgarens röst

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Allianspartiet/Medborgarens röst

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Leo Harvigsson, Åkarp
  2. Rolf Hagmann, Burlöv
  3. Håkan Harvigsson, Åkarp
  4. Dahn Pettersson, Arlöv
  5. Petra Malmquist, Åkarp
Skåne
0014-01589

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christine Axelsson, Regionråd
  2. Daniel Hedén, Politisk sekreterare
  3. Birgitta Nilsson, Bussförare
  4. Nils T Svensson, Ombudsman
  5. Åsa Otterström, Statlig tjänsteman
  6. Per Olof Olofsson, Pensionär
  7. Ida-Therese Högfeldt, Personlig assistent
  8. Rolf Pålsson, F.d. Kommunalråd
  9. Eva Holmström, Leg. Sjuksköterska
  10. Sten Svensson, Förhandlare
  11. Amela Hodzic, Samhällsvetare
  12. Olle Hammarlund, Undersköterska
  13. Susanne Nilsson, Fritidspedagog/studerande
  14. Naser Hasan, Samhällsvetare
  15. Julia Janiec, Utredare
  16. Mathias Persson, IT-handläggare
  17. Anita Aagesen-Svärd, Fritidspedagog
  18. Preben Karlsson, Pensionär
  19. Maija Himanen, Livsmedelsarbetare
  20. Ted Kateb, Servitör
  21. Helene Neldestam, Frisör/egen företagare/socionom
  22. Tahmoures Yassami, Kanslichef
  23. Jessicka Rivera, Vårdare
  24. Paul Andersson, Arbetsförmedlare
  25. Frida Andersson, Student
  26. Patrik Lindqvist, Programledare
  27. Havva Karanlik, Personlig assistent
  28. Paul Liljenström, Varustyrare
  29. Ingela Svensson, Kock
  30. Andreas Jönsson, Lärare
  31. Janina Kihlgren, Sekreterare
  32. Tommy Persson, Försäkringstjänsteman
  33. Christel Ragger, Litteraturvetare
Malmö
0002-00738
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Schultz, Ombudsman, Svedala
  2. Anne-Marie Hansson, Enhetschef, Trelleborg
  3. Conny Bäck, Miljösamordnare, Lomma
  4. Birgitta Tengqvist, Personlig assistent, Vellinge
  5. Lars-Erik Nilsson, Järnvägstjänsteman, Trelleborg
  6. Katja Larsson, Ombudsman, Burlöv
  7. Frans af Schmidt, Redaktör, Svedala
  8. Kerstin Fredriksson, Fru, Trelleborg
  9. Willy Olsson, Pensionär, Vellinge
  10. Alma Salcinovic, Lärare, Lomma
  11. Hans-Åke Mårtensson, Chaufför, Burlöv
  12. Lena Näslund, Journalist, Trelleborg
  13. Ferenc Kovács, Fabriksarbetare, Burlöv
  14. Pernilla Eriksson, Arbetsförmedlare, Trelleborg
  15. Karl-Gustav Nilsson, Kontorist, Lomma
  16. Gunilla Edberg, Leg. Sjuksköterska, Svedala
  17. Gert-Åke Nilsson, Verkstadstekniker, Trelleborg
  18. Carina Lindholm, Egen företagare, Trelleborg
  19. Dick Stenberg, Träarbetare, Vellinge
  20. Lisa Bäck, Förvaltningschef, Lomma
  21. Karl-Erik Evgård, Enhetsledare, Svedala
  22. Inger Borgenberg, Samordnare, Burlöv
  23. Kenneth Andersson, Barnskötare, Lomma
  24. Linda Rahm, Lärare, Trelleborg
Sydvästkretsen
0002-00775
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ingrid Lennerwald, Regionråd, Eslöv
  2. Rikard Larsson, Regionråd, Staffanstorp
  3. Anna-Lena Hogerud, Jur. kand, Lund
  4. Lars Wallstén, Pensionär, Landskrona
  5. Eva Örtegren, Möbelsnickare, Landskrona
  6. Roland Palmqvist, Kommunalråd, Kävlinge
  7. Birgitta Jönsson, Vårdbiträde, Svalöv
  8. Gunnar Jönsson, Skogsentreprenör, Lund
  9. Anna-Carin Håkansson, Undersköterska, Hörby
  10. Claes Göran Jönsson, F.d. lärare, Lund
  11. Ellinor Dahlgren, Ekonom, Höör
  12. Johan Andersson, Biträdande personalchef, Eslöv
  13. Marie Saltarski, Fritidspedagog, Staffanstorp
  14. Anders Magnhagen, Ombudsman, Höör
  15. Eleni Rezaii Liakov, Barnskötare, Lund
  16. Niklas Karlsson, Kommunalråd, Landskrona
  17. Gunilla Tornqvist, Socialarbetare, Kävlinge
  18. Karl-Erik Kruse, Leg. Sjuksköt., Svalöv
  19. Carina Dilton, Undersköterska, Staffanstorp
  20. Åke Hansson, Arbetsledare, Hörby
  21. Erika Mattsson, Undersköterska, Eslöv
  22. Olof Nyman, Lärarstudent, Lund
  23. Britt-Marie Boije Lundqvist, Konsult, Lund
  24. Gert Nilsson, Arbetare, Kävlinge
  25. Vaino Roth, Elevassistent, Landskrona
  26. Stefan Andersson, Screentryckare, Svalöv
  27. Kerstin Nilsson, Utredare, Kävlinge
  28. Torbjörn Lövendahl, Oppositionsråd, Staffanstorp
  29. Pia Jönsson, Enhetschef, Staffanstorp
  30. Joakim Friberg, IT-tekniker, Lund
  31. Jessica Olofsson, Montris, Landskrona
  32. Claes Hallberg, Arbetsmiljökoordinator, Svalöv
  33. Margareta Kristensson, Ekonomibiträde, Lund
  34. Bernt Nilsson, Ombudsman, Eslöv
  35. Kerstin Lindström, Landskapsarkitekt, Eslöv
  36. Daniel Barteg, Elektriker, Kävlinge
Mellankretsen
0002-00889
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Pihl Krabbe, Leg. Psykolog, Osby
  2. Henrik Fritzon, Skribent, Kristianstad
  3. Ing-Britt Hoff, Assistent, Kristianstad
  4. Karl-Erik Innala, Metallarbetare, Östra Göinge
  5. Lena Nilsson, Hälsokonsult, Hässleholm
  6. Anders Wallentheim, Skötare, Hässleholm
  7. Jenny Önnevik, Folkhälsostrateg, Bromölla
  8. Ulf-Peter Honoré, Verksamhetsansvarig, Kristianstad
  9. Elisabeth Holmer, Undersköterska, Perstorp
  10. Rolf Delcomyn, Egen företagare, Hässleholm
  11. Lena Fantenberg, Leg. Sjuksköterska, Kristianstad
  12. Per Andersson, Undersköterska, Östra Göinge
  13. Siv Harrysson, Kontorist, Osby
  14. Lars Petersson, Projektanställd, Bromölla
  15. Irene Nilsson, Skötare, Hässleholm
  16. Kay Svorén, Enhetschef, Kristianstad
  17. Helene Norrback, Undersköterska, Perstorp
  18. Erland Nilsson, Oppositionsråd, Osby
  19. Ruth Piatek, Undersköterska, Kristianstad
  20. Benny Petersson, Metallarbetare, Hässleholm
  21. Ann Ahlbin, Studerande, Östra Göinge
  22. Per Nilsson, Samhällsgeograf, Hässleholm
  23. Ulrika Tollgren, Undersköterska, Kristianstad
  24. Lars Svensson, Processoperatör, Perstorp
  25. Monica Svensson, Facklig ledare, Osby
  26. Inge Zweiniger, Fastighetsskötare, Kristianstad
  27. Ida Ahlbin, Studerande, Östra Göinge
  28. Ibrahim Cicek, Grundskolelärare, busschaufför, Kristianstad
Nordostkretsen
0002-00924
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stefan Malmberg, Kommunikationsdirektör, Ystad
  2. Anne-Maj Råberg, Vårdlärare, Tomelilla
  3. Karl-Erik Olsson, Maskinsnickare, Simrishamn
  4. Maria Nyman Stjärnskog, Folkbildare, Skurup
  5. Rolf Nilsson, Pensionär, Sjöbo
  6. Lilian Borén, Fru, Ystad
  7. Jan-Erik Andersson, Oppositionsråd, Tomelilla
  8. Pia Ingvarsson, Dagbarnvårdare, Simrishamn
  9. Lasse Häggquist, Socionom, Skurup
  10. Sonya Jonasson, Personligt ombud, Sjöbo
  11. Tony Rosén, Byggnadsträarbetare, Ystad
  12. Shukrije Pllashniku, Jurist/lärare, Ystad
  13. Per Andersson, Egen företagare, Simrishamn
  14. Maritha Johansson, Undersköterska, Skurup
  15. Magnus Alm, Byggnadsarbetare, Skurup
  16. Ulla Valldén, Fabriksarbetare, Sjöbo
  17. Jan-Erik Jönsson, Undersköterska, Ystad
  18. Else-Beth Rolf, Skötare, Simrishamn
  19. Kent Mårtensson, Planerare, Ystad
  20. Ingrid Ek, Arbetsförmedlare, Ystad
Sydostkretsen
0002-00930
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Uno Aldegren, Regionråd, Helsingborg
  2. Yvonne Augustin, Socionom, Helsingborg
  3. Stefan Svalö, Kommunalråd, Bjuv
  4. Susanne Jönsson, Samordnare, Ängelholm
  5. Reino Persson, Snickeriarbetare, Åstorp
  6. Kerstin Björkäng Wirehed, Utredningssekreterare, Höganäs
  7. Michael Nemeti, Behandlingsassistent, Klippan
  8. Franziska Larsson, Rektor, Helsingborg
  9. Christer Olsson, F.d. Anläggningsarbetare, Örkelljunga
  10. Emma Yngvesson, Lärare, Ängelholm
  11. Hans Johansson, Samordnare, Helsingborg
  12. Ingela Andersson, Kommunalråd, Helsingborg
  13. Per-Arne Ljungmark, Lagerarbetare, Helsingborg
  14. Lillemor Björk-Önnerfjord, Konsulent, Bjuv
  15. Mikael von Krassow, Kontorist, Ängelholm
  16. Anna-Lena Lundin, Jur. kand., Klippan
  17. Alexander Harich, Utbildare, Höganäs
  18. Ioana Cimpoeru, Ekonom, Åstorp
  19. Thomas Bjertner, Museiarbetare, Örkelljunga
  20. Caroline Bondesson, Arbetare, Helsingborg
  21. Per-Arne Håkansson, Ombudsman, Åstorp
  22. Anneli Eriksson, Ombudsman, Höganäs
  23. Johan Hermodsson, Student, Ängelholm
  24. Ann Strand Fransson, Habiliteringsassistent, Åstorp
  25. Bjarne Daa, Egen företagare, Örkelljunga
  26. Yvonne Rollmark, Pensionär, Höganäs
Nordvästkretsen
0002-00960

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per-Ingvar Johnsson, f. Regionråd, Åhus, 66 år
  2. Nils Olof Sennmalm, Civilekonom, Hässleholm, 67 år
  3. Ulla Ekdahl, Jurist, Visseltofta, 55 år
  4. Sofia Bengtsson, Sjuksköterskestuderande, Broby, 28 år
  5. Bengt Marntell, Ingenjör, Perstorp, 56 år
  6. Ingrid Karlsson, Ekonom, Kristianstad, 68 år
  7. Niklas Larsson, Studerande, Osby, 22 år
  8. Lars-Göran Wiberg, Kommunalråd, Hässleholm, 46 år
  9. Ann Andersson, Kronoinspektör, Kristianstad, 55 år
  10. Lars-Ivar Ericson, Präst, Tyringe, 62 år
  11. Lotte Melin, Lantbrukare, Osby, 43 år
  12. Lars Olsson, Pensionär, Hästveda, 64 år
  13. Catarina Walles, Bibliotikarie, 51 år
  14. Sven-Erik Andersson, Skolvaktmästare, Sösdala, 52 år
  15. Cia Brinkåker, Konsult, Perstorp, 56 år
  16. Mats Jönsson, Lantmästare, Bromölla, 47 år
  17. Kerstin Nilsson, Cytodiagnostiker, Hästveda, 63 år
  18. Jan Nilsson, IT-lärare, Bjärnum, 57 år
  19. Anders Pettersson, Kommunalråd, Osby, 64 år
  20. Mats Sturesson, Företagare, Hörja, 47 år
  21. Lena Svensson, Äldrepedagog, Tyringe, 51 år
  22. Jonathan Lindborg, Studerande, Mala, 19 år
  23. Kerstin Andersson, Kliniksamordnare, Ignaberga, 70år
  24. Eva Persson, Handläggare, Vinslöv, 59 år
  25. Emil Nilsson, Lantbrukssäljare, Röke, 26år
Nordostkretsen
0004-01194
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lennart Nilsson, Lantbrukare, Ängelholm, 50 år
  2. Maria Nilsson, Kommunalråd, Helsingborg, 29 år
  3. Christian Nilsson, Banktjänsteman, Båstad, 45 år
  4. Ulf Molin, Kommunalråd, Jonstorp, 62 år
  5. Ann Hörnebrant-Sturesson, Företagare, Vejbystrand, 59 år
  6. Torbjörn Raimosson, Ingenjör, Örkelljunga, 49 år
  7. Ann-Marie Johnsson, Biomed. Analytiker, Båstad, 56 år
  8. Carina Söderqvist, Arbetsterapeut, Åstorp, 49 år
  9. Gunnel Johansson, Pensionär, Klippan, 68 år
  10. Anna Hedbrandt, Företagare, Höganäs, 52år
  11. Karin Olsson, Sjuksköterska, Bjuv, 70 år
  12. Gulliver Chahrour, Kvallitetskontrollant, Helsingborg, 39 år
  13. Martin Gustafsson, Projektchef, Skånes Värsjö, 33 år
  14. Carin Olsson, Studie- och yrkesvägledare, Ängelholm, 63 år
  15. Karl Olofsson, Trädgårdsingenjör, Helsingborg, 72 år
  16. Anders Hansson, Läkare, Förslöv, 52 år
  17. Anne Cronström, Redaktör, Nyhamnsläge, 73 år
  18. Sune Jonasson, Utvecklingschef, Helsingborg, 71 år
  19. Sonja Persson, Sekreterare, Vallåkra, 66 år
  20. Gunnar Hejll, Språklärare, Båstad, 66 år
  21. Magnus Nilsson, Företagare, Förslöv, 31 år
  22. Hans Östring, Företagare, Ekeby, 41 år
  23. Anders Åkesson, Gymnasielärare, Helsingborg, 47 år
  24. Anna Corshammar-Bojerud, Handlägg., Helsingborg, 63 år
  25. Lars-Erik Lindberg, Officer, Mörarp, 44 år
Nordvästkretsen
0004-01197
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Katarina Erlingson, Regionråd, Lund, 48 år
  2. Ingemar Jeppsson, Föreståndare, Eslöv, 47 år
  3. Lennart Pettersson, Riksdagsledamot, Svalöv, 58 år
  4. Lars V Andersson, Fil. mag./f. ledarskribent, Lund, 64 år
  5. Kristina Backe, Vissångerska, Svalöv, 65 år
  6. Mattias Andersson, Grundskollärare, Kävlinge, 40 år
  7. Annette Linander, Planerare, Löberöd, 39 år
  8. Bodil Persson, Lågstadielärare, Virke, 60 år
  9. Christer Laurell, Lantmästare, Svalöv, 66 år
  10. Rose-Mari Linde, Ekonomiansvarig, Saxtorp, 46 år
  11. Gunvor Håkansson, Socionom, Hörby, 58 år
  12. Erik Hultgren, Studerande, Lund, 24 år
  13. Björn Larsson, Ingenjör, Esarp, 48 år
  14. Rolf Svensson, Lantmästare, Röstånga, 63 år
  15. Lars Frostemark, Driftsingenjör, Häggenäs, 52 år
  16. Ingrid Sonander, Områdeschef, Lund, 50 år
  17. Anders Molin, Säljare, Stockamöllan, 51 år
  18. Ola Kollén, Industriarbetare, Höör, 44 år
  19. Jenny Eberyd, Barnskötare, Stockamöllan, 35 år
  20. Håkan Olsson, Lantbrukare, Harlösa, 50 år
  21. Alexander Stavreski, Fil. mag/Valombudsman, Lund, 38 år
  22. Margareta Ottmer Svensson, Specialped., Dösjebro, 55 år
  23. Sven Svederberg, Läkare, S:t Ibb, 63 år
  24. Lars-Olof Andersson, Skogsbrukare, N Rörum, 38år
  25. Eva Olofsson, Tapetserare, Svalöv, 56 år
  26. Erika Nilsson, Ingenjör, Annelöv, 41 år
  27. Margaretha Pettersson, Regionchef, Dalby, 52 år
Mellankretsen
0004-01200
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birte Sandberg, Grundskollärare, Tomelilla, 45 år
  2. Ulrika Axelsson, Förskolechef, Lövestad, 42 år
  3. Jörgen Sjöslätt, Speditör, Skurup, 41 år
  4. Jan Erlandsson, Redovisningsekonom, Ystad, 45 år
  5. Margareta Nilsson, Kontorist, Järrestad, 52 år
  6. Jörgen Jönsson, Civilingenjör, Sjöbo, 49 år
  7. Thomas Leandersson, Auktionsförrättare, Tomelilla, 60 år
  8. Katarina Erlingson, Regionråd, Lund, 48 år
  9. Börje Andersson, Lantbrukare, Ingelstorp, 59 år
  10. Ann-Helen Nilsson, Fastighetsförvaltare, Skurup, 48 år
  11. Ulf Johansson, Ingenjör, Gladsax, 67 år
  12. Karin Olsson, Leg. arbetsterapeut, Sjöbo, 43 år
  13. Lars Jeppsson, Kommendörkapten, Tomelilla, 66 år
  14. Mattias Haglund, Teologistuderande, Bjärsjölagård, 38 år
  15. Carina Gustafsson, Leg. sjuksköt./gymn.lärare, Glemmingebro, 49 år
  16. John-Erik Ottosson, Lantmästare, Vallingsdal, 65 år
  17. Solbritt Lundgren, Redovisningsekonom, Rydsgård, 54 år
  18. Nils-Evert Erlandsson, Lantmästare, Hunnestad, 62 år
  19. Martin Nkoubou, Bussförare, S:t Olof, 51 år
  20. Göran Stensson, Civilingenjör, Brösarp, 57 år
  21. Ola Jönsson, VD, Simrishamn, 76 år
  22. Claes-Göran Kullberg, Terminalarbetare, Skivarp, 59 år
  23. Martin Andersson, Lantmästare, Löderup, 33 år
  24. Liselott Nilsson, Administratör, Skurup, 46 år
  25. Tommy Lövgren, VVS-säljare, Sjöbo, 40 år
Sydostkretsen
0004-01342
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Katarina Erlingson, Regionråd, Lund, 48 år
  2. Hanna Ershytt, Ekologisk ekonom, Höör, 36 år
  3. Staffan Fredlund, Projektledare, Käglinge, 35 år
  4. Bengt Svensson, Civilingenjör, Malmö, 57 år
  5. Nils-Henrik Jakobsson, Säljare, Limhamn, 42 år
  6. Anette Roslund, Egen företagare/Tidningsbud, Oxie, 53 år
  7. Niels Paarup-Petersen, VD/Politisk sekreterare, Malmö, 32 år
  8. Martina Haggren, leg. Apotekare, Malmö, 28 år
  9. Gunnel Kristiansson, leg. Skolsköterska, Malmö, 62 år
  10. Elin Herrström, Civilingenjör, Malmö, 31 år
  11. Erik Hultgren, Studerande, Lund, 24 år
  12. Per-Ingvar Jönsson, Försäkringskonsult, Malmö, 68 år
  13. Jonas Gren, Fastighetsförvaltare, Malmö, 27 år
  14. Erika Hedblom, Projektledare, Malmö, 34 år
  15. Alicja Berggren, Kontorist, Malmö, 62 år
Sydvästkretsen I
0004-01343
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Patrik Holmberg, Socialpedagog, Trelleborg, 43 år
  2. Fredrik Jörgensen, Lantmästare, Arlöv, 59 år
  3. Anneli Kihlstrand, Agronom, Arlöv, 43 år
  4. Birgitta Sjögren, Kyrkokamrer, Fuglie, 62 år
  5. Martha Henriksson-Witt, Jur. kand. Bjärred, 27 år
  6. Hans Hansson, Chaufför, Ö. Grevie, 41 år
  7. Kristina Larsson, Grundskollärare, Svedala, 54 år
  8. Lars-Göran Svensson, Civilekonom, Bjärred, 63 år
  9. Bo Andersson, Lantbrukare, St. Slågarp, 63 år
  10. Eddie Juhlin, Advokat, Lomma, 40 år
  11. Rolf Stridsberg, Egen företagare, Anderslöv, 64 år
  12. Christel Sund, Undersköterska, Trelleborg, 60 år
  13. Ingvar Svensson, Ingenjör, Arlöv, 47 år
  14. Mariann Sjöström, Banktjänsteman, Ö. Värlinge, 43 år
  15. Tolu Taylor, Tågvärd, Arlöv, 43 år
  16. Christina Björklund, Civilekonom,Gislöv, 49
Sydvästkretsen II
0004-01760

Feministiskt initiativ

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Beth Melander, 63 år, uppdragschef, Kristianstad
  2. Björn Nilsved, 30 år, egenföretagare IT, Malmö
  3. Agneta Skyllberg, 57 år, pensionär, Kristianstad
  4. Kåge Klang, 53 år, bildkonstnär & ledsagare, Smedstorp
  5. Charlotte Eliasson, 41 år, konstnär & filmare, Malmö
  6. Ulla Inezdotter, 58 år, beteendevetare, Kristianstad
  7. Linda Hiltmann, 33 år, föräldraledig egenföretagare, Malmö
  8. Farahroz Gasmi Rangbar, 50 år, affärsinnehavare, Malmö
  9. Björn Jacobsen, 26 år, studerande, Malmö
  10. Annelie Reimer, 43 år, religionsvetare, Hörby
  11. Maria Pettersson, 32 år, handläggare, Malmö
  12. Tove Gladh, 34 år, jurist med mr-inriktning, Lund
  13. Hannie Petersson, 21 år, studerande, Lund
  14. Annica S. Ericsson, 64 år, verksamhetsassistent, Malmö
Skåne
0532-02522

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Bertz
  2. Caroline Öwall
  3. Hans Berg
  4. Agneta Olsson Theodosopoulos
  5. Björn Lagerbäck
  6. Sanna Björke
  7. Fredrik Sjögren
  8. Gun Rosenlund Chrintz-Gath
  9. Herman Berger
  10. Tore Robertsson
  11. Erland Zadig
  12. Arne Bojesson
  13. Janina Lillo-Gil
  14. Narcis Spahovic
  15. Per Fornander
  16. Stefan Zablocki
  17. Peter Cavala
  18. Therese Nilsson
  19. Muhammed Khurshid
  20. Azad Amin
  21. Peter Gustafsson
  22. Ramtin Massoumi Ashjerdi
  23. Lars Hellström
  24. Orit Dahlgren
  25. Charlie Levin
  26. Karin Brissman Wigren
  27. Stefan Kramer
  28. Ann Christin Gaskell-Brown
Sydvästkretsen I
0003-00057
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Wahlgren, Arlöv
  2. Ann-Charlotte Faleberg, Lomma
  3. Magnus Bergström, Skanör
  4. Henrik Silfverstolpe, Klagstorp
  5. Gustav Georgson, Lomma
  6. Per Olof Lindgren, Svedala
  7. Mats Lithner, Arlöv
  8. Gunilla Tynell, Bjärred
  9. Yvonne Andreasson, Lomma
  10. Malin Kihlman, Bjärred
  11. Lennart Eriksson, Falsterbo
  12. Ulf Hegnelius, Bjärred
  13. Örjan Ulfshagen, Svedala
  14. Jan Schön, Bjärred
  15. Kristoffer Linné, Bara
  16. Mats Persson, Lund
  17. Gilbert Tribo, Kristianstad
Sydvästkretsen II
0003-00058
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Karin Olsson Lindström, Ystad
  2. Sven Rosengren, Abbekås
  3. Anders Albäck, Brösarp
  4. Fredric Strömberg, Simrishamn
  5. Charlotte Ramel-Andersson, Sjöbo
  6. Sofie Albäck, Hammenhög
  7. Peter Eriksson, Ystad
  8. Sabina Ahlbeck, Simrishamn
  9. Conny Thoresson, Brösarp
  10. Britt-Marie Norelius, Brantevik
  11. Inger Ekelund, Skurup
  12. Ingrid Sandelin, Sjöbo
  13. Monica Johanson-Thor, Smedstorp
Sydostkretsen
0003-00059
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mats Persson, Lund
  2. Lena Benediktsson, Landskrona
  3. Brita Edholm, Höör
  4. Marie Keismar, Hörby
  5. Gilbert Tribo, Kristianstad
  6. Torbjörn Ekelund, Teckomatorp
  7. Jessica Presits, Kävlinge
  8. Lesley Holmberg, Löberöd
  9. Helene Öhman, Staffanstorp
  10. Carolina Nordbeck, Dalby
  11. Bodil Ericsson, Lund
  12. Bina Ausfelt, Lund
  13. Gustav Georgson, Lomma
  14. Jörgen Jörgensen, Lund
  15. Annica Egvärn, Asmundtorp
  16. Bengt Petersson, Landskrona
  17. Carina Ingelsson, Kävlinge
  18. Kerstin Lindbom, Lund
  19. Daniel Kronmann, Lund
  20. Ola Svedin, Lund
  21. Solweig Lewin, Billinge
  22. Mie Doeleman-Widholm, Veberöd
  23. Henrik Isberg, Malmö
  24. Gert Johansson, Dösjebro
  25. Pernilla Ekelund, Teckomatorp
  26. Per Wikström, Eslöv
  27. Bo Polsten, Hjärup
  28. Bengt-Erik Nilsson, Kågeröd
  29. Shkendije Krasniqi, Eslöv
  30. Johan Chytraeus, Lund
Mellankretsen
0003-00060
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christer Sörliden, Ödåkra
  2. Eva Kullenberg, Ängelholm
  3. Åsa Holmén, Åstorp
  4. Kenneth Backström, Helsingborg
  5. Louise Stjernquist, Höganäs
  6. Percy Nessling, Helsingborg
  7. Hassaan EL-Hinidy, Helsingborg
  8. Lars Edler, Ängelholm
  9. Charlotte Engblom-Carlsson, Ängelholm
  10. Magnus Grill, Råå
  11. Gilbert Tribo, Kristianstad
  12. Mats Persson, Lund
  13. Ros-Mari Paulsson, Nyhamnsläge
  14. Nina Mäkelä, Ekeby
  15. Tore Bryneholt, Helsingborg
  16. Per Johansson, Helsingborg
  17. Ronny Svensson, Höganäs
  18. Charlotta Bjärholm, Båstad
  19. Björn Zorec, Örkelljunga
  20. Katarina Angel, Båstad
  21. Nils-Olof Johansson, Ljungbyhed
  22. Annika Ingelström-Nilsson, Östra Ljungby
Nordvästkretsen
0003-00062
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gilbert Tribo, Kristianstad
  2. Anna-Kerstin Larsson, Kristianstad
  3. Hans J Werner, Tyringe
  4. Lisbeth Thorsson, Kristianstad
  5. Olle Henricson, Knislinge
  6. Radovan Javurek, Åhus
  7. Ola Forslin, Fjälkinge
  8. Annie Axelsson, Knislinge
  9. Eva-Lotte Campbell, Kristianstad
  10. Fredrik Jernek, Kristianstad
  11. Rolf Bexell, Perstorp
  12. Mats Persson, Lund
  13. Birger Fahlby, Hanaskog
  14. Ulf Sjöström, Hässleholm
  15. Kerstin Paborn, Kristianstad
  16. John Bruun, Hässleholm
  17. Marcus Grundén, Degeberga
  18. Per Åke Grelsson, Åhus
  19. Birger Bergenholtz, Kristianstad
  20. Tommy Aspegren, Broby
  21. Kenneth Aronsson, Osby
  22. Anders Nicander, Bromölla
  23. Lena Bobäck Figueroa, Färlöv
  24. Barbro Kärrstrand, Kristianstad
Nordostkretsen
0003-03752

Kommunistiska Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inga Lanemar, 1:e Skötare, Lund
  2. Ingemar Gustavsson, Kyrkogårdsarbetare, Malmö
  3. Håkan Lundgren, Busschaufför, Hörby
  4. Dennis Andersson, Snickare, Trelleborg
  5. Mattias Olsson, Vårdbiträde, Helsingborg
  6. Stina Bernhardsson, Sjuksköterskestuderande, Malmö
  7. Eleonora Preston, Arbetslös, Helsingborg
  8. Torsten Nilsson, Pensionär, Trelleborg
  9. Sven Sundquist, Busschaufför, Malmö
  10. Oskar Lager, Kurator, Helsingborg
  11. Ulf Johansson, Mejeriarbetare, Kristianstad
  12. Bengt Nilsson, Förskollärare, Osby
  13. Lukas Persson, Kock, Landskrona
  14. Martin Nygren, Sjuksköterska, Malmö
  15. Nils Littorin, Läkarstuderande, Lund
  16. Erik Tell, metallarbetare, Kristianstad
  17. Hector Palma, Undersköterska, Kävlinge
  18. Paul Ingemansson, Förskollärare, Malmö
  19. Aoni Al Tmizi, Pensionär, Kristianstad
  20. Kaj Mortensen, Pensionär, Trelleborg
  21. Göran Svahn, Lärare, Bromölla
  22. Susanne Cederhäll, Specialpedagog, Helsingborg
  23. Malin Nilsson, Industriarbetare, Lund
  24. Joe Nilsson, Rehabiliteringskonsulent, Helsingborg
  25. Roland Lindahl, Truckförare, Trelleborg
  26. Jaime Carmona, Undersköterska, Malmö
  27. Sergio Montes, Driftsingenjör, Åkarp
  28. Christer Holm, Busschaufför, Malmö
  29. Krister Rehn, Kock, Trelleborg
  30. Tim Sandberg, Studerande, Skurup
Region Skåne
0471-00421

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Berit Wirödal, f.d.regionråd, Hässleholm
  2. Marilyn Pettersson, ekonom, Malmö
  3. Juan Tapia, överläkare, Malmö
  4. Sig-Britt Johansson, tandsköterska, Malmö
  5. Nils-Erik Claesson, pastor, Malmö
  6. Ardavan Khoshnood, vik.underläkare, Malmö
  7. Beata Olejnicka, läkare, Malmö
  8. Kim Brynte, säljare, Malmö
  9. Ioannis Ioannidis, siminstruktör, Malmö
  10. Inger Bermar, pensionär, Malmö
  11. Sven Steén, posttjänsteman, Malmö
  12. Lars-Gunnar Geijer, pensionär, Malmö
  13. Ove Theander, prost, Malmö
  14. Lennart Gunnarsson, pensionär, Malmö
  15. Rune Bermar, pensionär, Malmö
  16. Anders Evander, överläkare, Ystad
Sydvästkretsen I
0068-03098
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Södertun, kommunalråd, Helsingborg
  2. Christer Unosson, socionom, Örkelljunga
  3. Kenneth Lantz, f.d.riksdagsman, Helsingborg
  4. Katarina Nilsson, biomedicinsk analytiker, Ängelholm
  5. Lars Thunberg, marknadsekonom, Helsingborg
  6. Cecilia Engström, ekonomichef, Helsingborg
  7. Lennart Engström, strutsbonde, Ängelholm
  8. Urban Berglund, ingenjör,Bjuv
  9. Henrik Thott, omvärldsanalytiker, Helsingborg
  10. Bente Unosson, distriktssköterska, Örkelljunga
  11. Barbro Nielsen, lärare, Åstorp
  12. Torgny Yngvesson, rektor, Örkelljunga
  13. Bo Sjödahl, skogsmästare, Örkelljunga
  14. Barbara Struglics-Bogs, diakon, Höganäs
  15. Margaretha Sturesson, verksamhetschef, Klippan
  16. Robert Södertun, pastor, Helsingborg
  17. Bodil Andersson, massör, Klippan
  18. Lars Johansson, läkare, Örkelljunga
  19. Jonathan Ashauer, diakon Ängelholm
  20. Anders Ivarsson, utredningssekreterare, Helsingborg
  21. Kenneth Pettersson, fd ekonomichef, Helsingborg
  22. Ljerka Cacija, specialpedagog, Klippan
  23. Anne-Margret Norberg, Helsingborg
  24. Bengt Schölander, marknadschef Helsingborg
  25. Bengt Svensson, konsult, Båstad
Nordvästkretsen
0068-03110
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per Einarsson, föreståndare, Kristianstad
  2. Ing-Marie Nilsson Axelsson, leg.sjuksköterska, Kristianstad
  3. Berit Wirödal, f.d.regionråd, Hässleholm
  4. Christina Anefur Borglund, lärare, Kristianstad
  5. Robin Gustavsson, f.d. poliskommissarie, Hässleholm
  6. Johnny Bergman, försäljare, Osby
  7. Ulla-Britt Brandin, rektor, Perstorp
  8. Gunnel Brännström, diakon, Hässleholm
  9. Mattias Svensson, studerande, Kristianstad
  10. Samuel Ek, produktchef, Hässleholm
  11. Mirjam Ibstedt, pensionär, Östra Göinge
  12. Christer Caesar, ingenjör, Hässleholm
  13. Margaretha Lindquist, butiksbiträde, Hässleholm
  14. Nenna Zithrine, stationsvärd, Hässleholm
  15. Eskil Engström, programmerare, Hässleholm
  16. Clas Frisk, ålderspresident, Osby
  17. Jan Svensson, egen företagare, Kristianstad
  18. Bengt Jarring, kontorist, Perstorp
  19. Karl-Johan Svensson, major, Kristianstad
  20. Mikael Andersson, företagare, Hässleholm
  21. Thérčse Engdahl, leg.barnmorska, Kristianstad
  22. Margaretha Jämstorp, leg.sjuksköterska, Kristianstad
  23. Roland Anvegård, företagsledare, Osby
  24. Alexander Harrison, logistiker, Kristianstad
  25. Kerstin Lundgren, socionom, Kristianstad
Nordostkretsen
0068-03140
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kjell Bornhager, specialpedagog, Vellinge
  2. Birgitta Svensson, sekreterare, Trelleborg
  3. Otto von Arnold, riksdagsledamot, Trelleborg
  4. Mats Svensson, VD, Trelleborg
  5. Roland Hansson, speditör, Trelleborg
  6. Lotta Wikerud, polis, Vellinge
  7. Åke Svensson, lärare, Trelleborg
  8. Jan-Erik Larsson, vvs ingenjör, Trelleborg
  9. Jan Jönsson, direktör, Trelleborg
  10. Birgitta Juhlin, konsult, Vellinge
  11. Ulf Ericson, ekonom, Vellinge
  12. Gert-Åke Malmgren, maskinist, Svedala
Sydvästkretsen II
0068-03147
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Torsten Czernyson, företagare, Lund
  2. Daniel Sturesson, ombudsman, Höör
  3. Agneta Lindskog, distriktsläkare, Lund
  4. Aase Jönsson, assistent, Svalöv
  5. Margareta Johansson, socionom, Höör
  6. Magnus Sjödahl, företagare, Lund
  7. Olle Aronson, datakonsult, Hörby
  8. Melinda Frigyesi-Almström, kommunikationskonsult, Lund
  9. Magnus Lunderquist, restaurangchef, Staffanstorp
  10. Zoltán G-Wagner, radiofysiker, Lund
  11. Agnes Borg, statsvetare, Lund
  12. Birgitta Sörlycke, jur.kand. Lund
  13. Thomas Persson, konsult, Hörby
  14. Sten Johansson, prost, Svalöv
  15. Ingvar Nilsson, distributör, Kävlinge
  16. Ewe K. Nilsson, busschaufför, Hörby
  17. Emil Öberg, studerande, Lund
  18. Mio Fric, marknadsekonom, Lund
  19. Anna-Karin Forsberg, ekonomistuderande, Höör
  20. Aleksander Mlynarczyk, studerande Lund
  21. Göran Brandin, egenföretagare, Kävlinge
  22. Alexandra Mossberg, studerande, Lund
  23. Hans-Ove Lunde, pappersarbetare, Eslöv
  24. Kent Karlsson, f.d. skolledare, Eslöv
  25. Peter Rugarn, marknadsekonom, Kävlinge
  26. Boris Damljanovic, studerande, Lund
  27. Jörgen Lindell, boktryckare, Svalöv
  28. Love Ahlström, läkarstudent, Lund
  29. Daniel Holpers, fastighetsskötare, Landskrona
Mellankretsen
0068-03153
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ingela Bröndel, utvecklingsstrateg, Österlen
  2. Lars Lundberg, lantmästare, Sjöbo
  3. Pernilla Magnusson, arbetsförmedlare, Ystad
  4. Susanne Balczar-Herou, biomedicinsk analytiker, Tomelilla
  5. Carl-Axel Johansson, läkare, Köpingebro
  6. Monica Olsson, nämndeman, Sjöbo
  7. Michael von Gersdorff, waldorfpedagog, Simrishamn
  8. Bo Herou, jur.kand, Onslunda
  9. Lennart Svensson, leg.veterinär, Simrishamn
  10. Lars-Olof Olsson, lantmästare, Skurup
  11. Fredrik Hellwig, kyrkvaktmästare, Sjöbo
  12. Stina Karlsson, instruktör, Sjöbo
  13. Paul Frogner-Kockum, forskare, Simrishamn
  14. Stig Johansson, pensionär, Tomelilla
  15. Annika Kjellén, leg. psykolog, Ystad
Sydostkretsen
0068-03645

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ove Johansson, utredare, 51 år, Arlöv
  2. Aina Andersson, specialpedagog, 60 år, Alstad
  3. Anders Svensson, organisationssekreterare, 33 år, Trelleborg
  4. Angela Everbäck, marknadschef, 52 år, Höllviken
  5. Awaz Modaber, egen företagare, 52 år, Arlöv
  6. Mätta Ivarsson, organisationssekreterare, 36 år, Lund
  7. Jan Rydén, hortonom, 63 år, Lomma
  8. Love Nilsson, VVS-konsult, 37 år, Trelleborg
  9. Jan Björkman, livsmedelstekniker, 46 år, Vellinge
  10. Zuzanna Domsta, konstnär, 41 år, Degeberga
  11. Vlado Somljacan, studerande, 34 år, Arlöv
  12. Monika Ekström, samhällsvägledare, 49 år, Lund
  13. Kurt Nilsson, pensionär, 67 år, Arlöv
  14. Lisbeth Adelmyr, sjuksköterska, 54 år, Höör
  15. Anders Åkesson, regionråd, 45 år, Malmö
  16. Pia-Maria Bergius, distriktssköterska, 58 år, Malmö
Sydvästkretsen II
0055-01358
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Åkesson, regionråd, 45 år, Kirseberg
  2. Rasmus Ling, politisk sekreterare, 26 år, Gamla staden
  3. Pia-Maria Bergius, distriktssköterska, 58 år, Södra Innerstaden
  4. Anna Glistrup, teologistuderande, 25 år, Limhamn
  5. Ann Touré, politisk sekreterare, 62 år, Simrishamn
  6. Lucas Carlsson, utvecklare, 39 år, Fågelbacken
  7. Anders Söderberg, miljövetare, 38 år, Centrum
  8. Aldijana Tanovic, handläggare, 28 år, Bunkeflostrand
  9. Mikaela Persson, studerande, 22 år, Landskrona
  10. Inger Torstensdotter Åhlin, antikvarie, 60 år, Tygelsjö
  11. Sverre Dahlstedt Eriksson, studerande, 24 år, Bellevue
  12. Anders Törnblad, förskollärare, 46 år, Värnhem
  13. Robert Jacob, projektledare/förare, 45 år, Gamla staden
  14. Bo Adamsson, humanekolog, 67 år, Lönngården
Sydvästkretsen I
0055-01391
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna-Maria Myszka-Gustafsson, folkhögskollärare, 64 år, Helsingborg
  2. Lars Goedecke, skötare/arbetsanpassare psykiatrisk vård, 56 år, Ängelholm
  3. Mikaela Persson, 22 år, Landskrona
  4. Slobodan Narancic, maskintekniker, 34 år, Helsingborg
  5. Karoline Månsson, studerande, 23 år, Perstorp
  6. Karl-Otto Rosenqvist, 35 år, Ängelholm
  7. Matthias Sjöberg, vårdare, 34 år, Påarp
  8. Jenny A Wenhammar, egen företagare, 38 år, Kågeröd
  9. Magnus Ehrencrona, gruppledare, 31 år, Helsingborg
  10. Liselotte Lindskog, socionom, 52 år, Rydebäck
  11. Annika Román Lundskog, sångpedagog, 47 år, Råå
  12. Gustaf Wiklund, miljöinspektör, 28 år, Helsingborg
  13. Karin Lång, pensionär, 71 år, Helsingborg
  14. Kerstin Dahlin, läkare, 78 år, Helsingborg
  15. Lars Dahlin, läkare, 78 år, Helsingborg
  16. Mätta Ivarsson, organisationssekreterare, 36 år, Lund
  17. Kjell Johansson, f.d. verkmästare, 68 år, Ramlösa
  18. Ralf Nymberg, speditör, 48 år, Ramlösa
Nordvästkretsen
0055-02095
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Monika Ekström, samhällsvägledare, 49 år, Lund
  2. Yngve Petersson, civilingenjör, 55 år, Lund
  3. Farid Sharafuddin, lärare, 52 år, Hörby
  4. Lisbeth Adelmyr, sjuksköterska, 54 år, Höör
  5. Mätta Ivarsson, organisationssekreterare, 36 år, Lund
  6. Anette Mårtensson, studerande, 27 år, Lund
  7. Johan Mattsson, lärare, 35 år, Lund
  8. Lena Chabi, handläggare, 51 år, Lund
  9. Anders Ebbesson, ekonom, 58 år, Lund
  10. Agneta Helmius, idéhistoriker, 50 år, Lund
  11. Petter Forkstam, studerande, 27 år, Lund
  12. Hanna Örnskär, 28 år, Lund
  13. Ebbe Pehrsson, f.d. ingenjör, 69 år, Furulund
  14. Mikaela Persson, 22 år, Landskrona
  15. Bengt Jönsson, leg. biomedicinsk analytiker, 58 år, Höör
  16. Matilda Modig, socionom, 28 år, Hörby
  17. Arno Werner, gymnasielärare, 41 år, Höör
  18. Emelie Kärre, humanekolog, 26 år, Lund
  19. Daniel Tukia, politisk sekreterare, 31 år, Lund
  20. Anneli Elmelid, präst, 49 år, Höör
  21. Anette Bächi, miljösamordnare, 68 år, Höör
  22. Anna Baumann, jurist, 51 år, Lund
  23. Ulf Holm, riksdagsledamot, 41 år, Lund
Mellankretsen
0055-02099
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Nicklas Ljungström, ekonomstuderande, 38 år, Ystad
  2. Lisa Kvarnbäck, informatör, 66 år, Simrishamn
  3. Thomas Hansson, landskapsarkitekt, 54 år, Rörum
  4. Ann Touré, politisk sekreterare, 62 år, Gärsnäs
  5. Jan Friheden, ekologisk odlare, 68 år, Sjöbo
  6. Laura Fernandez, ekofrisör, 37 år, Tomelilla
  7. Daniel Wilby, föreläsare, 36 år, Tomelilla
  8. Lotta Hedström, f.d. riksdagsledamot, 55 år, Tomelilla
  9. Johan Niss, biolog, 43 år, Kivik
  10. Siv Bildtsén, småbrukare, 70 år, Simrishamn
  11. Anders Åkesson, regionråd, 45 år, Malmö
  12. Zuzanne Ljungblad, lärarkandidat, 50 år, Tomelilla
  13. Lena Hjelte, agronom, 60 år, Simrishamn
  14. Samuel Migård, entreprenör, 45 år, Ystad
  15. Karin Josephson, gallerist, 69 år, Smedstorp
  16. Gerrit Hoogendoorn, mekaniker, 70 år, Tomelilla
  17. Ann-Mari de Léon, socionom, 77 år, Malmö
Sydostkretsen
0055-02430
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bo Thunell, civilekonom, 62 år, Kristianstad
  2. Anita Zieme, småföretagare, 52 år, Tollarp
  3. Stefan Edenborg, producent, 55 år, Tollarp
  4. Elisabet Knutsson, småföretagare, 58 år, Bromölla
  5. Kalle Heise, biblioteksanställd, 52 år, Östra Sönnarslöv
  6. Ida Nilsson, studerande, 24 år, Kristianstad
  7. Karoline Månsson, studerande, 23 år, Perstorp
  8. Åke Petersson, socionom, 69 år, Kristianstad
  9. Elsa Christersson, socionom, 71 år, Kristianstad
  10. Bo Jönsson, socionom, 62 år, Bromölla
  11. Zuzanna Domsta, konstnär, 41 år, Degeberga
Nordostkretsen
0055-02996

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carl Johan Sonesson, 32 år, fil kand statsvetenskap
  2. Carl-Axel Roslund, 61 år, adjunkt
  3. Cornelia Björklund Röjner, 62 år, verksamhetsledare
  4. Rickard Wendel, 44 år, företagare
  5. Anders Lunderquist, 26 år, administratör
  6. Caroline Månsson, 32 år, politisk sekreterare/fil mag
  7. Staffan Appelros, 59 år, direktör, riksdagsledamot
  8. Peter Österlin, 58 år, marknadsekonom
  9. Anette Clair, 39 år, marknadsassistent
  10. John Roslund, 41 år, MaNO-lärare
  11. Margareta Appel, 67 år, legitinerad sjuksköterska
  12. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande
  13. Käthe Berggren, 74 år, fil kand/lärare
  14. Danica Srnic, 54 år, mångfaldskonsult
  15. Peter Lindqvist, 50 år, företagare
  16. Anna Adell, 59 år, legitimerad tandläkare
  17. Göran Wiberg, 62 år, fd. internrevisor
  18. Ing-Marie Hultberg, 54 år, webdesigner
  19. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman
  20. Kristina Ekelund, 56 år, utbildningsledare
  21. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent
  22. Ragnhild Ståleker, 65 år, projektledare
  23. Gull-Maj Banke, 66 år, jurist
  24. Bengt-Erik Svernby, 72 år, försäkringstjänsteman
  25. Helen Lundin, 65 år, ekonom
  26. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare
  27. Peter Arvebro, 35 år, statstjänsteman
Sydvästkretsen I - Malmö kommun
0001-00141
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  2. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  3. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  4. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  5. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  6. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  7. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  8. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  9. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  10. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  11. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  12. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  13. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  14. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  15. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  16. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  17. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  18. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  19. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  20. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
  21. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  22. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  23. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Lomma
Sydvästkretsen I - Malmö kommun
0001-00142
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Pia Kinhult, 51 år, företagare, regionråd, Ängelholm
  2. Carin Wredström, 61 år, folkskollärare, Vallåkra
  3. Marie Ljung, 34 år, logoped, Höganäs
  4. Jerker Swanstein, 58 år, advokat, regionråd, Båstad
  5. Hans-Bertil Sinclair, 60 år, fd. flygvapenofficer, Klippan
  6. Carina Zachau, 48 år, jur kand, kommunalråd, Örkelljunga
  7. Joakim Andersson, 43 år, ingenjör, Helsingborg
  8. Jan Olof Sewring, 59 år, styrelseordförande, Ängelholm
  9. Pontus Pålsson, 42 år, projektledare, Kvidinge
  10. Henrik Hammar, 64 år, regionråd, Örkelljunga
  11. Madeleine Roos, 49 år, läkare, med dr, Örkelljunga
  12. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  13. Elisabeth Sandberg Kullenberg, 58 år, barnläkare, Ängelholm
  14. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  15. Marie Rosenquist, 61 år, biomedicinsk analytiker, Helsingborg
  16. Jan Olof Karlsson, 38 år, lärare, Klippan
  17. Peter Bengtsson, 45 år, docent, Rydebäck
  18. Sverker Engebladh, 39 år, fil kand företagekonomi, Ödåkra
  19. Carl-Johan Carlborg, 72 år, civilekonom, Helsingborg
  20. Gunilla Carlborg, 65 år, fil kand/egen företagare, Helsingborg
  21. Inga Hasselcrona, 58 år, legitimerad sjuksköterska, Båstad
  22. Patrik Bellner, 41 år, arbetsförmedlare, Ödåkra
  23. Kristina Filipson Jonsson, 69 år, talpedagog, Helsingborg
  24. Bertil Olsson, 54 år, företagare, Bjuv
  25. Janna Rosenquist, 33 år, elsäljare, Helsingborg
  26. Katrina Dakouri, 53 år, biomedicinsk analytiker, Åstorp
  27. Solweig Adam Stjernvall, 57 år, Nyhamnsläge
  28. Urban Johansson, 63 år, utbildningsledare, Helsingborg
  29. Kerstin Gustafsson, 62 år, ekonomichef, Torekov
  30. Erik Christensson, 69 år, företagare, Förslöv
  31. Alexander Nilsson, 33 år, kontoansvarig, Ängelholm
  32. Marie-Louise Lindén, 68 år, utbildningsansvarig, socionom, Båstad
  33. Esa Jääskeläinen, 54 år, certifierad besiktningsingenjör, Ängelholm
  34. Lars-Ivar Kahl, 65 år, meteorolog, Viken
  35. Julija Kaljevic Edström, 49 år, konsult/coach, Örkelljunga
  36. Christer Lindén, 69 år, företagsledare, elektronikingenjör, Båstad
  37. Nihad Sarajlic, 41 år, gymnasielärare, Åstorp
  38. Björn Källbäck, 66 år, fd. skolledare, Båstad
Nordvästkretsen
0001-00143
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  2. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  3. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  4. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  5. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  6. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  7. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  8. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  9. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  10. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  11. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  12. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  13. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  14. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  15. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  16. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  17. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  18. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  19. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  20. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
  21. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  22. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  23. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Lomma
Nordvästkretsen
0001-00144
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Douglas Roth, 61 år, jur kand, Hässleholm
  2. Pontus Lindberg, 44 år, omvärldsanalytiker, Kristianstad
  3. Karin Axelsson, 56 år, socionom, Hässleholm
  4. Sladjana Critén, 40 år, universitetsadjunkt, Östra Sönnarslöv
  5. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  6. Bo Silverbern, 64 år, kapten, Kristianstad
  7. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  8. Lars Johnsson, 46 år, advokat, Hästveda
  9. Peter Johansson, 45 år, entreprenör, Åhus
  10. Ann-Christine Sandell, 36 år, ekonom, Perstorp
  11. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  12. Lotta Hellström, 46 år, enhetschef äldreomsorgen, Bromölla
  13. Johan Berglund, 45 år, leg. sjuksköterska, Tyringe
  14. Ewa Jakobsen, 57 år, enhetschef Vård och Omsorg, Tollarp
  15. Pär Palmgren, 57 år, skogsinspektor, Hässleholm
  16. Kristina Berglund, 43 år, tullspecialist, Tyringe
  17. Sylvia Olander, 54 år, specialistsjuksköterska, Degeberga
  18. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  19. Nisse Neumann, 46 år, turistentreprenör, Osby
  20. Anna-Karin Nilsson, 57 år, legitimerad arbetsterapeut/egen företagare, Åhus
  21. Mats Erlingsson, 50 år, chaufför, Röke
  22. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  23. Bengt Troedsson, 62 år, företagare, Bjärnum
  24. Paul Olsson, 58 år, förvaltare, företagsekonom, Linderöd
  25. Márika Bernadt, 52 år, tolk, Västra Torup
  26. Ole Torffvit, 58 år, läkare/docent, Knislinge
Nordostkretsen
0001-00145
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  2. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  3. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  4. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  5. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  6. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
  7. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  8. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  9. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  10. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  11. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  12. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  13. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  14. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  15. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  16. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  17. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  18. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  19. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  20. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  21. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  22. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  23. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Lomma
Nordostkretsen
0001-00146
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Thomas Lantz, 65 år, officer, Ystad
  2. Stefan Lamme, 62 år, överläkare, verksamhetschef, Kivik
  3. Christer Akej, 54 år, civilingenjör, kommunalråd, Hammenhög
  4. Paula Nilsson, 39 år, lärare, Ystad
  5. Mia Böcker, 44 år, undersköterska, Tomelilla
  6. Kent Ivan Andersson, 59 år, officer, Sjöbo
  7. Åsa Nilsson, 46 år, registrerad fastighetsmäklare, Rydsgård
  8. Håkan Rosenkvist, 47 år, företagare, Kivik
  9. Anders Johnsson, 48 år, företagare, Gärsnäs
  10. Kristina Jönsson, 38 år, företagare, kommunalråd, Ystad
  11. Gustaf von Arnold, 51 år, lantmästare, Tomelilla
  12. Per-Olof Olsson, 54 år, egen företagare, Skivarp
  13. Madli-Ann Pohla, 68 år, läkare, Gärsnäs
  14. Cecilia Fahlborg, 53 år, arbetsmarknadshandläggare, Ystad
  15. Camilla Hansen, 44 år, civilekonom och maskör, Skivarp
  16. Per-Martin Svensson, 43 år, lantbrukare, Tomelilla
  17. Sara Calmram, 35 år, marknadsansvarig, Ystad
  18. Mikael Brorsson, 44 år, egen företagare, Tomelilla
  19. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  20. Marianne Åkerblad, 63 år, gymnasielärare, Tomelilla
  21. Monica Jägholt Gripp, 63 år, adjunkt, Simrishamn
  22. Ann-Marie Sjöberg, 44 år, administrativ chef, Skurup
  23. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  24. Gunborg Johansson, 57 år, undersköterska, Lövestad
  25. Matts Karlsson, 54 år, avdelningschef, Gärsnäs
  26. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  27. Gordon Greitans, 61 år, direktör, Lövestad
  28. Mats Andersson, 46 år, företagare, Brösarp
Sydostkretsen
0001-00147
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  2. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  3. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  4. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  5. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  6. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  7. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  8. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  9. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  10. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  11. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  12. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  13. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  14. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  15. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  16. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  17. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  18. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  19. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  20. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
  21. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  22. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  23. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Lomma
Sydostkretsen
0001-00148
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars-Ingvar Ljungman, 57 år, tandläkare, kommmunalråd, Höllviken
  2. Catharina von Blixen-Finecke, 58 år, företagare, regionråd, Trelleborg
  3. Göran Holm, 65 år, borgmästare, Höllviken
  4. Carina Larsson, 40 år, säljare, Vellinge
  5. Ulf Bingsgård, 35 år, fil kand i handelsrätt, kommunalråd, Trelleborg
  6. Gunilla Nordgren, 53 år, civilekonom, kommunalråd, Svedala
  7. Linda Wahlquist, 37 år, rekryteringskonsult, Bjärred
  8. Fredrik Thott, 67 år, lantmästare, Svedala
  9. Patrik Åkesson, 57 år, advokat, Skanör
  10. Sven Sonesson, 68 år, avdelningschef, Åkarp
  11. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  12. Mozhgan Zachrison, 47 år, forskningsledare, Bjärred
  13. Eric Samuelson, 63 år, civilingenjör/civilekonom, Smygehamn
  14. Christian Idström, 58 år, socialnämndsordförande, Flädie
  15. Cecilia Wittrock Lindoff, 45 år, studerande, Bjärred
  16. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  17. Nils Holmqvist, 60 år, konsult, Åkarp
  18. Elisabeth Svensson, 41 år, administrativ chef, Bjärred
  19. Björn Haaland, 63 år, legitimerad läkare, Lomma
Sydvästkretsen II
0001-00149
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  2. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  3. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  4. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  5. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Bjärred
  6. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  7. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  8. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  9. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  10. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  11. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  12. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  13. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  14. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  15. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  16. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  17. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  18. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  19. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  20. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  21. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  22. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  23. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
Sydvästkretsen II
0001-00150
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Annika Annerby Jansson, 65 år, ordförande i regionfullmäktige, Lund
  2. Charlotte Wachtmeister, 54 år, fil kand, Master of Arts, förskolelärare, Kågeröd
  3. Lars Johansson, 58 år, partiombudsman, Södra Sandby
  4. Cecilia Brorsson, 38 år, egen företagare, kommunalråd, Landskrona
  5. Henrik Kvennberg, 35 år, föredragande, Höör
  6. Adrian Borin, 33 år, ekonomistuderande, Lund
  7. Liliana Lindström, 44 år, projektledare, Staffanstorp
  8. Michael Sandin, 45 år, redovisningskonsult, kommunalråd, Staffanstorp
  9. Tutti Johansson Falk, 47 år, studerande, Landskrona
  10. Anna Palm, 49 år, företagare, Höör
  11. Lars Ahlkvist, 53 år, partiombudsman, kommunalråd, Hörby
  12. Ronny Johannessen, 38 år, egen företagare, Lund
  13. Christine Melinder, 57 år, informationsansvarig, Eslöv
  14. Marlene Hassel, 47 år, affärs och marknadschef, Löddeköpinge
  15. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  16. Göran Wallén, 60 år, kriminalvårdschef, Lund
  17. Louise Rehn Winsborg, 57 år, ekonom, Dalby
  18. Jenny Andersson, 31 år, managementkonsult, Lund
  19. Bo Alfredsson, 66 år, RO/major, Lund
  20. Carl Fredrik Öqvist, 32 år, jurist, Lund
  21. Birgitta Andersson, 49 år, skolledare, Hörby
  22. Björn Andreasson, 35 år, projektledare, Höör
  23. Per Jakobsson, 60 år, brandmästare, Veberöd
  24. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  25. Magnus Marvéus, 40 år, egen företagare, Höör
  26. Mia Hamnedalen, 43 år, gymnasielärare/specialpedagog, Staffanstorp
  27. Venche Larsson, 48 år, fastighetsförvaltare, Hörby
  28. Klas Svanberg, 45 år, jurist, Veberöd
  29. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  30. Hans Raita, 55 år, civilekonom, Landskrona
  31. Kamer Bytyqi, 46 år, företagare, Hörby
  32. Leif Skytte, 54 år, tjänsteman, Löddeköpinge
  33. Anders Lövkvist, 39 år, Höör
  34. Kjell-Arne Ohlsson, 58 år, serviceingenjör, Löddeköpinge
  35. Thomas Löfgren, 50 år, psykologstudent, Kågeröd
  36. Carl Ling, 41 år, handläggare, Lund
  37. Carl-Eric Björkman, 62 år, civilekonom, Eslöv
  38. Arne Alvemarker, 65 år, managementkonsult, Löddeköpinge
  39. Jonas Lundgren, 48 år, säljcoach, Höör
  40. Ronald Gummesson, 38 år, fastighetsägare, Landskrona
  41. Anders Malmgren, 65 år, ingenjör, Hörby
Mellankretsen
0001-00151
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johan Svahnberg, 26 år, studerande, Höör
  2. Erik Frank, 24 år, affärsområdeschef, Landskrona
  3. Sebastian Rolf, 25 år, försäkringstjänsteman, Lund
  4. Ulrika Heindorff, 26 år, jurist, Helsingborg
  5. Robin Holmberg, 22 år, studerande, Ängelholm
  6. Fredrik Axelsson, 26 år, studerande, Kristianstad
  7. Camilla Westdahl, 26 år, civilekonom, Sibbhult
  8. Fredrik Ljunghill, 27 år, studerande, Malmö
  9. Stefan Didrik, 27 år, ombudsman, Malmö
  10. Daniel Kolm, 24 år, psykologstudent, Höllviken
  11. Tony Rahm, 23 år, civilekonomstudent, Malmö
  12. Richard Bernsheim, 25 år, marknadsförare, Vittsjö
  13. Fredrik Rosenlind, 24 år, kök och badsäljare, Malmö
  14. Emma Köster, 23 år, lärare i bild och svenska, Lomma
  15. Jonathan R. Jönsson, 21 år, juriststuderande, Vittsjö
  16. Johan Pebré, 28 år, administrativ chef, Rydsgård
  17. Elise Böcker, 21 år, vikarierande fritidsledare, Tomelilla
  18. Daniel Karlsson, 20 år, studerande, Bromölla
  19. Jakob Källblad Falck, 21 år, värnpliktig, Gärsnäs
  20. Robert Lövdahl, 28 år, SPA-terapeut, Perstorp
  21. Bob Ericsson, 23 år, studerande, Höllviken
  22. Dag Håkansson, 21 år, studerande, Trelleborg
  23. Jonathan Gradén, 23 år, studerande, Lomma
Mellankretsen
0001-00152

Piratpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Nipe, Malmö, 22 år
  2. Christoffer Willenfort, Rydebäck, 39 år
  3. Anders Hedberg, Lund, 40 år
  4. Klara Ellström, Lund, 22 år
  5. Daniel Gustafsson, Kristianstad, 34 år
  6. Rene Malmgren, Lund, 35 år
  7. Simon Rosenqvist, Lund, 22 år
  8. Jacob Dexe, Lund, 23 år
  9. Nelly Mathilda Fredlund, Malmö, 30 år
  10. Sandra Grosse, Ödåkra, 19 år
  11. Ronny Nord, Ystad, 27 år
  12. Lars Bohman, Bjärred, 61 år
  13. Jonatan Gonte Kindh, Malmö, 22 år
  14. Tomas Kronvall, Oxie, 27 år
  15. Hans Donnerborg, Kvidinge, 52 år
  16. Peter Johansson, Helsingborg, 31 år
  17. Fredrik Strandin, Lund, 21 år
  18. Jan-Erik Fiske, Lund, 58 år
  19. Uno Engborg, Malmö, 49 år
  20. Alexander Masic, Lund, 44 år
  21. Göran Pantzar, Perstorp, 42 år
  22. Hans-G Hansson, Lund, 58 år
  23. Kristian Rönn, Lund, 21 år
  24. Mikael Larson, Södra Sandby, 61 år
  25. John Hawkins, Staffanstorp, 45 år
  26. Michael Mřller-Kristensen, Malmö, 38 år
  27. Henrik Bergenheim, Lund, 22 år
Skåneregionen
0524-02346

Skånepartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Skånepartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carl P. Herslow, Civilekonom
  2. Harry Franzén, Vininsurgent
  3. Laila Fernholm, Egenföretagare
  4. Britt Borronha, Undersköterska
  5. Bengt Rydberg, Brevbärare
  6. Gerth Sjögren, Trädgårdsmästare
  7. Ingvar Wiik, Ingenjör
  8. Margaretha Wendel, Läkemedelsassistent
  9. Tommy Ohlsson, Matros
  10. Siv Forsgren, Servitris
  11. José Borronha, Verkstadsarbetare
  12. Jan Svanebjär, Sockerbruksarbetare
  13. Alf Olsson, Operatör
  14. Inger Johansson, Elektronikmontör
  15. Britt-Lis Rydberg, Assistent
  16. Annie Holm, Vårdbiträde
  17. Bengt Persson, Elektriker
  18. Roland Karlsson, Sopåkare
  19. Ulla Clavenheim, Busschaufför
  20. Rolf Olsson, Byggnadsingenjör
  21. Ulla Edén, Sekreterare
  22. Per-Olof Carlsson, Sjöbefäl
  23. Sven Nilsson, Maskinreparatör
  24. Sven U. Larsson, Analytiker
Skåne
0054-03414

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bertil Pauli, Trädgårdsarkitekt
  2. Iris Lundgren, Specialpedgog
  3. Ulf Hägg, regionchef
  4. Barthold Hoffmann, Bankdirektör
  5. Jan Steimer, Sjökapten
  6. Hanna Steimer, Undersköterska
  7. Susanne Björk, Socionom
  8. Ragnar Landerholm, Skådespelare
  9. Lennart Lundgren, Byggarbetsledare
  10. Ferenc Horvath, Versamhetskoordinator
  11. Gösta Melander, Civilingenjör
  12. Lars-Erik Holm, Köpman
  13. Hans-Arne Novén, Polisinspektör
  14. Siv Wiktorsson, Köpman
  15. Gunilla Hjalmar, Sekreterare
  16. Birgitta Muhri, Kontorist
Sydvästkretsen I
0107-01871
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Nanny Rosendahl, Ystad
  2. Lennart Holm, Sjöbo
  3. Gun Petersson, Skivarp/Skurup
  4. Lars Nilsson, Ystad
  5. Owe Alenheim, Sjöbo
  6. Bengt Lydén, Tomelilla
  7. Siv Alenheim, Sjöbo
  8. Siv Köhlmark Aldrin, Abbekås/Skurup
  9. Lars Erik Ottosson, Tomelilla
  10. Stig Nilsson, Ystad
  11. Berith Albihn, Ystad
  12. Gun Fisker, Tomelilla
  13. Mona Sjögren, Sjöbo
  14. Tommy Ivarsson, Ystad
  15. Elisabeth Lagerholm, Sjöbo
  16. Karin Franzén, Ystad
Sydostkretsen
0107-02221
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Wramling Lundell, Vellinge
  2. Bertil Magnusson, Trelleborg
  3. Birgit Bengtsson, Lomma
  4. Kjell Andersson, Vellinge
  5. Solveig Persson, Vellinge
  6. Göte Nilsson, Trelleborg
  7. Thomas Lundell, Vellinge
  8. Annika Franzén, Trelleborg
  9. Olle Davidsson, Svedala
  10. Rolf Persson, Trelleborg
  11. Kjell Håkansson, Vellinge
  12. Marcus Middleton, Trelleborg
  13. John Nilsson, Trelleborg
  14. Gert Rosenquist, Trelleborg
  15. Bo Göran Jönsson, Svedala
  16. Ulla Thornberg, Trelleborg
Sydvästkretsen II
0107-02222
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Claes Thorell, Helsingborg
  2. Leif Svensson, Höganäs
  3. Lennart Erlandsson, Ängelholm
  4. Bertil Nordström, Ängelholm
  5. Jan Edefell, Helsingborg
  6. Ulla Fagerström, Helsingborg
  7. Ulla-Britt Erixson, Örkelljunga
  8. Stig R. Andersson, Helsingborg
  9. Kjell Söderlund, Örkelljunga
  10. Csaba Illyés, Ängelholm
  11. Karin Lundström, Torekov
  12. Christer Skantze, Torekov
  13. Tore Larsson, Segeltorp
  14. Åsa Hedlund-Frantz, Örkelljunga
  15. Svend Alstrup, Helsingborg
  16. Bertil Frantz, Örkelljunga
  17. Rose-Marie Malmqvist, Helsingborg
  18. Per Martin Asp, Helsingborg
Nordvästkretsen
0107-03304
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bertil Pauli, Malmö
  2. Gunnel Olsson, Perstorp
  3. Bengt Lydén, Smedstorp
  4. Esko Hyvärinen, Perstorp
  5. Lars Erik Ottosson, Tomelilla
  6. Lena Andreasson, Perstorp
  7. Gun Fisker, Övraby
Nordost
0107-03334
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gert Nygren, Hörby
  2. Nils Rosberg, Höör
  3. Anita Östergren, Staffanstorp
  4. Kjell Jönsson, Staffanstorp
  5. Elsy Olson, Eslöv
  6. Lars Melander, Hörby
  7. Georg Kurzböck, Svalöv
  8. Alvar Nilsson, Höör
  9. Gunnar Lindell, Staffanstorp
  10. Birgit Rafstedt, Eslöv
  11. Bengt Rahm, Billeberga
  12. Gudrun Nilsson, Hörby
  13. Bengt Hemberg, Höör
  14. Johnny Nilsson, Eslöv
  15. Inga Holmqvist, Tågarp
  16. Börje Pettersson, Höör
  17. Bertil Bengtsson, Eslöv
  18. Ulrich Bunse, Eslöv
Mellankretsen
0107-03435

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Patrik Jönsson, Eldriftledare,Hässleholm
  2. Niclas Nilsson, Projektledare,Kristianstad
  3. Edward Galia, Trafikövervakare,Perstorp
  4. Jan Kornemalm, Operatör,Osby
  5. Pia Galia, Lokalvårdare,Perstorp
  6. Ulf Erlandsson, Företagare,Hässleholm
  7. Gudrun Bengtsson, Tvättbiträde,Bromölla
  8. Chang Frick, Egen företagare,Kristianstad
  9. Magnus Persson, Montör,Bromölla
  10. Olle Sjöholm, Ingenjör,Kristianstad
  11. Ola Lorentzon, Industriarbetare,Bromölla
  12. Björn Söder, Civilingenjör,Helsingborg
  13. Jens Leandersson, Politisk sekreterare,Klippan
  14. Michael Rosenberg, Studerande,Helsingborg
  15. Mikael Eskilandersson, Maskinförare,Örkelljunga
  16. Tony Wiklander, Pensionär,Åstorp
  17. Kent Kjellgren, Yrkeschaufför,Helsingborg
  18. Pontus Bergqvist, Säljare,Höganäs
  19. Lars-Erik Stadler, Chaufför,Ängelholm
  20. Liz Edman, Egen företagare,Helsingborg
  21. Britt Kjellgren, PensionärHelsingborg
  22. Lars Lindau, Busschaufför,Helsingborg
  23. Bengt Lindahl, Chaufför,Helsingborg
  24. Allan Jönsson, Reparatör,Bjuv
  25. Dag Sundius, Chaufför,Helsingborg
  26. Heidi Kronvall, Skötare,Bjuv
  27. Kjell Dahlin, Chaufför,Helsingborg
  28. Bo Åstrand, Elektriker,Bjuv
  29. Uno Holm, Grafiker,Landskrona
Nordostkretsen
0110-03395
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Björn Söder, Civilingenjör,Helsingborg
  2. Jens Leandersson, Politisk sekreterare,Klippan
  3. Michael Rosenberg, Studerande,Helsingborg
  4. Mikael Eskilandersson, Maskinförare,Örkelljunga
  5. Tony Wiklander, Pensionär,Åstorp
  6. Kent Kjellgren, Yrkeschaufför,Helsingborg
  7. Pontus Bergqvist, Säljare,Höganäs
  8. Lars-Erik Stadler, Chaufför,Ängelholm
  9. Liz Edman, Egen företagare,Helsingborg
  10. Britt Kjellgren, Pensionär,Helsingborg
  11. Lars Lindau, Busschaufför,Helsingborg
  12. Bengt Lindahl, Busschaufför,Helsingborg
  13. Allan Jönsson, Reparatör,Bjuv
  14. Dag Sundius, Chaufför,Helsingborg
  15. Heidi Kronvall, Skötare,Bjuv
  16. Kjell Dahlin, Chaufför,Helsingborg
  17. Bo Åstrand, Elektriker,Bjuv
  18. Jessica Hult, Undersköterska,Klippan
  19. Linda Ohlsson, Undersköterska,Ängelholm
  20. Göran Andreasson, Skogsarbetare,Klippan
  21. Patrik Ohlsson, Systemutvecklare,Ängelholm
  22. Elisabeth Gustafsson, Hunduppfödare,Båstad
  23. Kaarina Andersson, Redovisningsekonom,Helsingborg
  24. Patrik Jönsson, Eldriftledare,Hässleholm
  25. Niclas Nilsson, Projektledare,Kristianstad
  26. Edward Galia, Trafikövervakare,Perstorp
  27. Jan Kornemalm, Operatör,Osby
  28. Pia Galia, Lokalvårdare,Perstorp
  29. Ulf Erlandsson, Företagare,Hässleholm
  30. Gudrun Bengtsson, Tvättbiträde,Bromölla
  31. Arvid Frandsen, Programmerare,Eslöv
Nordvästkretsen
0110-03399
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Jana Lund, Arbetsterapeut,Kävlinge
  2. Erik Almqvist, Politisk sekreterare,Lund
  3. Stefan Olsson, Kanslist,Landskrona
  4. Ingrid Ekström, Arbetare,Svalöv
  5. Hans-Olof Andersson, Nämndeman,Lund
  6. Carina Herrstedt, Personlig assistent,Landskrona
  7. Anders Westergren, Skogsarbetare,Höör
  8. Kristina Drwiega-Magnusson, Sjukgymnast,Landskrona
  9. Mona Andersson, Kanslist,Landskrona
  10. Fredrik Ottesen, Studerande,Eslöv
  11. Peter Fink, Kökschef,Eslöv
  12. Uno Holm, Grafiker,Landskrona
  13. Arvid Frandsen, Programmerare,Eslöv
  14. Gerty Holst, Ingenjör,Hörby
  15. Roy Nilsson, Egen företagare,Hörby
  16. Svenny Håkansson, Fd.Hamnchef,Landskrona
  17. Daniel Engström, Grafiker,Landskrona
  18. Pontus Bergqvist, Säljare,Höganäs
  19. Lars-Erik Stadler, Chaufför,Ängelholm
  20. Liz Edman, Egen företagare,Helsingborg
  21. Britt Kjellgren, PensionärHelsingborg
  22. Lars Lindau, Busschaufför,Helsingborg
  23. Bengt Lindahl, Chaufför,Helsingborg
  24. Allan Jönsson, Reparatör,Bjuv
  25. Sammy Sjöblad, Hisstekniker,Skurup
  26. Heidi Kronvall, Skötare,Bjuv
  27. Lars Wilhelm Larsson, Arbetare,Sjöbo
  28. Dag Sundius, Chaufför,Helsingborg
Mellankretsen
0110-03406
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Jan-Åke Isaksson, Lantbrukare,Ystad
  2. Paul Svensson, Egen företagare,Ystad
  3. Sammy Sjöblad, Hisstekniker,Skurup
  4. Lars Rosenberg, Konstnär,Ystad
  5. Bengt Ohlsson, Sjökapten, Sjöbo
  6. Arne Nilsson, Reseproducent, Skurup
  7. Linus Mattisson, Svetsare,Tommelilla
  8. Lars Wilhelm Larsson, Arbetare,Sjöbo
  9. Kerstin Pihlman, Sjuksköterska,Ystad
  10. Johannes Mårtensson, Studerande,Simrishamn
  11. Jan-Olof Kjellgren, Djuruppfödare,Simrishamn
  12. Jan-Uno Jeppsson, Pensionär,Sjöbo
  13. Jimmy Nilsson, Byggnadsbranchen,Skurup
  14. Jörgen Lidfeldt, Byggnadssnickare,Skurup
  15. Jana Lund, Arbetsterapeut,Kävlinge
  16. Erik Almqvist, Politisk sekreterare,Lund
  17. Stefan Olsson, Kanslist,Landskrona
  18. Ingrid Ekström, Arbetare,Svalöv
  19. Hans-Olof Andersson, Nämndeman,Lund
  20. Carina Herrstedt, Personlig assistent,Landskrona
  21. Anders Westergren, Skogsarbetare,Höör
  22. Kristina Drwiega-Magnusson, Sjukgymnast,Landskrona
  23. Mona Andersson, Kanslist,Landskrona
  24. Fredrik Ottesen, Studerande,Eslöv
  25. Peter Fink, Kökschef,Eslöv
  26. Uno Holm, Grafiker,Landskrona
  27. Arvid Frandsen, Programmerare,Eslöv
  28. Liz Edman, Egen företagare,Helsingborg
  29. Lars Lindau, Busschaufför,Helsingborg
  30. Bengt Lindahl, Chaufför,Helsingborg
Sydostkretsen
0110-03407
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Leif Roos, Pensionär,Trelleborg
  2. Lars-Anders Espert, VoV Ingenjör,Burlöv
  3. Per Klarberg, Lokförare,Trelleborg
  4. Helmuth Petersén, Distriktschef,Trelleborg
  5. Anita Dewár, Pensionär,Trelleborg
  6. Annika Sköldekrans, Butiksbiträde,Trelleborg
  7. Jan Larsson, Pensionär,Trelleborg
  8. Tom Thörnqvist, Ingenjör,Svedala
  9. Pirjo Nilsson, Fastighetsmäklare,Vellinge
  10. Lena Thörnqvist, Pensionär,Svedala
  11. Karl-Johan Persson, Gjuteriarbetare,Vellinge
  12. Jan-Åke Isaksson, Lantbrukare,Ystad
  13. Paul Svensson, Egen företagare,Ystad
  14. Sammy Sjöblad, Hisstekniker,Skurup
  15. Lars Rosenberg, Konstnär,Ystad
  16. Bengt Ohlsson, Sjökapten, Sjöbo
  17. Arne Nilsson, Reseproducent, Skurup
  18. Linus Mattisson, Svetsare,Tommelilla
  19. Lars Wilhelm Larsson, Arbetare,Sjöbo
  20. Björn Söder, Civilingenjör,Helsingborg
  21. Jens Leandersson, Politisk sekreterare,Klippan
  22. Michael Rosenberg, Studerande,Helsingborg
  23. Mikael Eskilandersson, Maskinförare,Örkelljunga
  24. Tony Wiklander, Pensionär,Åstorp
  25. Kent Kjellgren, Yrkeschaufför,Helsingborg
  26. Bengt Lindahl, Chaufför,Helsingborg
  27. Lars-Erik Stadler, Chaufför,Ängelholm
  28. Liz Edman, Egen företagare,Helsingborg
Sydvästkretsen II
0110-03408
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Sten Andersson, Kommunalråd,Malmö
  2. Lars-Johan Hallgren, Säljare,Malmö
  3. Per Ramhorn, Vårdare,Malmö
  4. Mats Erlandsson, Överläkare,Malmö
  5. Christer Voigt, Besiktningstekniker,Malmö
  6. Magnus Olsson, Tryckare,Malmö
  7. David von Arnold Antoni, Datatekniker,Malmö
  8. Mona Erichsen, Studerande,Malmö
  9. Dejan Dozic, Tekniker,Malmö
  10. Jimi Krånglin, Säljare,Malmö
  11. Klara Talos, Biomedicinsk analytiker,Malmö
  12. Emmanuel Martyris, Pensionär
  13. Leif Roos, Pensionär,Trelleborg
  14. Lars-Anders Espert, VoV Ingenjör,Burlöv
  15. Per Klarberg, Lokförare,Trelleborg
  16. Helmuth Petersén, Distriktschef,Trelleborg
  17. Anita Dewár, Pensionär,Trelleborg
  18. Annika Sköldekrans, Butiksbiträde,Trelleborg
  19. Jan Larsson, Pensionär,Trelleborg
  20. Jan-Åke Isaksson, Lantbrukare,Ystad
  21. Paul Svensson, Egen företagare,Ystad
  22. Sammy Sjöblad, Hisstekniker,Skurup
  23. Lars Rosenberg, Konstnär,Ystad
  24. Bengt Ohlsson, Sjökapten, Sjöbo
  25. Arne Nilsson, Reseproducent,Skurup
  26. Fredrik Ottesen, Studerande,Eslöv
  27. Lars Wilhelm Larsson, Arbetare,Sjöbo
  28. Britt Kjellgren, Pensionär,Helsingborg
Sydvästkretsen I
0110-03442

Sveriges Kommunistiska Parti (SKP)

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sveriges Kommunistiska Parti (SKP)

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Kim Jensen, Lagerarbetare, Helsingborg
  2. Sebastian Morin, Student, Malmö
  3. Ahmad Rouhani, Sjuksköterska, Eslöv
  4. Maria Westrin, Naturgeograf, Malmö
  5. Hampus Fries, Förtidspensionär, Lund
  6. Krister Palm, Byggnadsarbetare, Malmö
  7. Sven-Erik Wallenius, Pensionär, Hässleholm
  8. Lilliana De Filippi Montecinos, Pensionär, Malmö
  9. Håkan Jönsson, Byggnadsarbetare, Staffanstorp
  10. Markus Georgiou, Cafébiträde, Malmö
  11. Kjell Randehed, Lärare, Klippan
  12. Ismo Siirtola, Student, Malmö
  13. Jonny Sjöholm, Livsmedelsarbetare, Kävlinge
  14. Rikard Stenberg, Skuldsanerare, Malmö
  15. Emma Jönsson, Restaurangbiträde, Burlöv
  16. Magdi Elgezoli, Livsmedelstekniker, Malmö
SKÅNE
1064-03468

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mariette Rosenlöf, socionom/familjeterapeut, Helsingborg
  2. Carina Andersson, Klippan
  3. Sven-Erik Sjöstrand, Perstorp
  4. Tommy Borg, Klippan
  5. Marianne Alfredsson, förskollärare, Helsingborg
  6. Peter Ahlbom, leg. sjuksköterska/pedagog, Helsingborg
  7. Inger Nilsson, förskollärare, Höganäs
  8. Bo-Hilmer Magnusson, bokbindare, Helsingborg
  9. Helen Albertsson, student, Helsingborg
  10. Reneé Tibblin, fritidspedagog/fritidsledare, Helsingborg
  11. Christina Sandberg, Bjuv
Region Skåne Nordvästkretsen
0005-01116
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mikael Persson, politisk sekreterare, Kristianstad
  2. Anita Peterson, kanslist, Hässleholm
  3. Hanna Awad, Kristianstad
  4. Per-Åke Purk, mångsysslare, Hässleholm
  5. Alexandra Kronqvist, ombudsman Ung Vänster, Osby
  6. Leif Andersson, Perstorp
  7. Jenny Svensson, vårdbiträde, Kristianstad
  8. Joakim Vendel, Östra Göinge
  9. Ruzica Stanojevic, förskollärare, Kristianstad
  10. Bernardo Espinoza, Östra Göinge
  11. Thomas Nilsson, Östra Göinge
Region Skåne Nordostkretsen
0005-01123
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Saima Jönsson Fahoum, läkare, Lund
  2. Nita Lorimer, egen företagare, Lund
  3. Ray Grönlund, Landskrona
  4. Bo Lindquist, fabriksarbetare, Burlöv
  5. Ingrid Bromander, bonde, Hörby
  6. Refika Fetahovic, assistentsamordnare, Härslöv
  7. Knud Nörrelökke, Teckomatorp
  8. Angelica Svensson, trafik- och gatuingenjör, Lund
  9. Olov Ferneborg, ombudsman, Staffanstorp
  10. Hanna Gunnarsson, studentkårsaktiv/lärare, Lund
  11. Matz Gullberg, personlig assistent/ kulturarbetare, Kävlinge
  12. Anne Dederichs, lektor, Lund
  13. Alija Fetahovic, lärare, Härslöv
  14. Olof Norborg, ombudsman, Lund
  15. Tove Hultberg, skogsekolog, Höör
  16. Elisabeth Iregren, universitetslärare, Lund
  17. Stefan Olsson, ekolog, Lund
  18. Ritha Jarlegren, undersköterska, Lund
  19. Lars A. Ohlsson, f.d. byggnadsingenjör, Lund
  20. Hans Persson, avdelningschef, Lund
  21. Clas Fleming, byggnadssnickare, Lund
  22. Kajsa Nilsson, ST-läkare i allmänmedicin, Lund
  23. Gösta Eklund, lärare/bibliotekarie, Lund
  24. Mari J. Fransson, socionom, Lund
  25. Peter Bengtsson, Lund
  26. Kenth Lundström, Landskrona
  27. Mohamad Abdul Karim, leg. biomedicinsk analytiker, Landskrona
Region Skåne Mellankretsen
0005-01137
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bo Lindquist, fabriksarbetare, Burlöv
  2. Pernilla Tammerkvist, skötare, Vellinge
  3. Farah Adibi Zadeh, socionom, Burlöv
  4. Bengt Håkansson, universitetsadjunkt, Lomma
  5. Lisbeth Lindquist, socialarbetare, Burlöv
  6. Philip Maughan, fabriksarbetare, Burlöv
  7. Jörgen Persson, facklig företrädare IF Metall, Svedala
  8. Unto Seppälä, tidningsgrafiker, Vellinge
  9. Gustavo Garcia, lagerarbetare, Burlöv
Region Skåne Sydvästkretsen II
0005-01156
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lucas Lennartsson, lärare, Sjöbo
  2. Eva Lindstedt, undersköterska, Skurup
  3. Björn Ek, konsult, Ystad
  4. Laura Ilabaca, Simrishamn
  5. Leo Vukadin, kriminalvårdare, Skurup
  6. Stina Andersson, transportarbetare, Sjöbo
  7. Britta Berg, Tomelilla
  8. Margareta Hagstad, Simrishamn
  9. Maria Stenman, kock, Ystad
  10. Christina Berggren, försäkringshandläggare, Sjöbo
  11. Christel Harvigsson, behandlingsassistent, Tomelilla
  12. Inga-Lill Ek, sömmerska, Ystad
Region Skåne Sydostkretsen
0005-01166
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Vilmer Andersen, sociolog, 65 år
  2. Anna-Karin Larsson, socionom, 57 år
  3. Roland Nilsson, ekonom, 61 år
  4. Martina Norrman, landskapsarkitekt, 26 år
  5. Magnus Welroos, samhällsplanerare, 31 år
  6. Stanislaw Bromberger, kock, 62 år
  7. Olof Péterffy, lokförare, 25 år
  8. Johanna Carlsson, brevbärare, 33 år
  9. Linda Svensson, ombudsman Transport, 35 år
  10. Jon Davidsson, sjuksköterska, 30 år
  11. Patrik Strand, skötare, 45 år
  12. Paula Mulinari, forskare, 33 år
  13. Gustaf Lindfors, betongarbetare, 29 år
  14. Pinar Dal, sjuksköterskestuderande, 28 år
  15. Skúli Collins, sjuksköterska, 33 år
  16. Sara Mohammadi, student, 26 år
  17. Lars Lindkvist, kulturarbetare, 56 år
  18. Barbara Bromberger, undersköterska, 62 år
  19. Anders Skans, specialpedagog, 48 år
  20. Hanna Granér, lärare, 33 år
  21. Kafi Mansour, 47 år
  22. Anna Jönsson, lärarstudent, 26 år
  23. Ola Nilsson, folkhögskollärare, 30 år
  24. Hanna Thomé, socionom, 33 år
  25. Richard Ströberg, bussförare, 30 år
  26. Annika Nilsson, socionom, 30 år
  27. Isabel Costa de González, 58 år
  28. Busi Dimitriu, socionom, 31 år
Region Skåne Sydväst I - Malmö
0005-01590

http://www.val.se