Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Kronobergs län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Monica Haider, oppositionsråd, 47 år, Diö
  2. Peter Freij, undersköterska, 45 år, Ryssby
  3. RosMarie J. Neckö, studievägledare, 57 år, Markaryd
  4. Ricardo Salsamendi, pensionär, 65 år, Alvesta
  5. Marie Liljedahl, jobbcoach, 43 år, Ljungby
  6. Joakim Pohlman, kommunalråd, 41 år, Markaryd
  7. Valbone Hasani, behandlingsassistent, 40 år, Alvesta
  8. Roland Johansson, distriktsläkare, 65 år, Älmhult
  9. Sandra Björk, städerska, 32 år, Markaryd
  10. Bo Dalesjö, controller, 59 år, Ljungby
  11. Ulla-Britt Storck, pensionär, 65 år, Ljungby
  12. Ingemar Almkvist, verksamhetsansvarig, 58 år, Älmhult
  13. Ann Johansson, lagerarbetare, 54 år, Älmhult
  14. Johnny Lundberg, arbetsförmedlare, 64 år, Moheda
  15. Sofia Johansson, farmaceut, 30 år, Lagan
  16. Carl Bladh-Johansson, sjukhusfysiker, 24 år, Hallaryd
  17. Astrid Kamischke, socionom, 43 år, Hallaryd
  18. Sebastian Ohlsson, metallarbetare, 38 år, Moheda
  19. Gun Lindell, försäkringsombud, 61 år, Kvänslöv
  20. Stefan Jönsson, svetsare, 51 år, Diö
  21. Lisbeth Holmqvist, undersköterska, 51 år, Lönashult
  22. Ljabinot Gashi, studerande, 20 år, Ljungby
  23. Johanna Eliasson, metallarbetare, 28 år, Strömsnäsbruk
  24. Torgny Karlsson, pappersarbetare, 54 år, Timsfors
  25. Rose-Marie Larsson, chef fritid/musikskola, 58 år, Alvesta
  26. Conny Simonsson, metallarbetare, 46 år, Ljungby
  27. Gentiana Marmullakaj, studerande, 21 år, Ljungby
  28. Per Ribacke, lagerarbetare, 38 år, Torne
  29. Margaretha Andersson, löneekonom, 57 år, Ljungby
  30. Sven-Olov Stenqvist, jordbrukare, 60 år, Kånna
Västra Kronoberg
0002-01136
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna Fransson, landstingsråd, 45 år, Växjö
  2. Michael Sjöö, försäljningschef, 49 år, Växjö
  3. Ann-Charlotte Kakoulidou, undersköterska, 63 år, Alstermo
  4. Ragnar Lindberg, virkesmästare, 59 år, Lessebo
  5. Marianne Nordin, barnskötare, 65 år, Växjö
  6. Ola Gustafsson, ombudsman, 45 år, Växjö
  7. Sofie Erlandsson, ridskolechef, 38 år, Växjö
  8. Åke Gummesson, behandlingsassistent, 49 år, Tingsryd
  9. Henrietta Serrate, studerande, 18 år, Växjö
  10. Olof Björkmarker, ombudsman, 31 år, Växjö
  11. Martina Gustafsson, studerande, 22 år, Lenhovda
  12. Johan Nyman, studerande, 23 år, Växjö
  13. Annette Severinsson-Åstrand, lärare, 53 år, Hovmantorp
  14. Sten Wijkander, planeringssamordnare, 67 år, Ingelstad
  15. Camilla Håård-Andersson, politisk sekreterare, 46 år, Växjö
  16. Janeric Kandenäs, lärare, 61 år, Växjö
  17. Gunilla Svensson, kyrkokamrer, 66 år, Linneryd
  18. Joakim Sjöö, studerande, 19 år, Gemla
  19. Ewa Borgström, lokalvårdare, 47 år, Växjö
  20. Christer Larsson, vaktmästare, 59 år, Växjö
  21. Paola Soto, fakturahandläggare, 37 år, Växjö
  22. Göran Liljedahl, sjukgymnast, 51 år, Lessebo
  23. Barbro Svensson, 65 år, Tingsryd
  24. Benny Jarhall, 49 år, Alstermo
  25. Berit Skogmalm, 58 år, Lammhult
  26. Lars-Ove Hedman, systemtekniker, 44 år, Växjö
  27. Svetlana Riabieheva, 56 år, Växjö
  28. Stefan Ankarbranth, taxiförare, 50 år, Växjö
  29. Mona Wirkander, pensionär, 71 år, Skruv
  30. Erik Jonasson, studerande, 22 år, Växjö
Östra Kronoberg
0002-01917

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lena Karlsson, Åseda, Landstingsråd
  2. Annelill Davidson, Strömsnäsbruk, Landstingsledamot
  3. Kjell Gustafsson, Växjö, Specialpedagog
  4. Britt-Louise Berndtsson, Älmeboda, Projektsamordnare
  5. Lars-Erik Karlsson, Ljungby, Lantbrukare
  6. Vidar Lundbäck, Hallaryd, Kyrkomusiker
  7. Thomas Haraldsson, Vislanda, Student
  8. Marie-Louise Hilmersson, Älmeboda, Lågstadielärare
  9. Bengt-Göran Birgersson, Åseda, Skogsbonde
  10. Sölwe Franzén, Kosta, Civilekonom
  11. Yngve Sunesson, Markaryd, Politisk redaktör
  12. Anita Svensson, Gemla, Frisör o hästbonde
  13. Marianne Eckerbom, Ljungby, Rehab konsult
  14. Sven Sunesson, Lönashult, Bonde
  15. Björn Elmqvist, Tingsryd, Lantmästare
  16. Carl Svensson, Växjö, Distansteknikexpert
  17. Ingrid Hugosson, Åseda, Civilekonom
  18. Anita Håkansson, Älmhult, Bitr. enhetschef/ass
  19. Lars-Erik Gustafsson, Alvesta, Fd kommunalråd
  20. Sven-Erik Svensson, Urshult, Lantbrukare
  21. Annette Mårtensson, Strömsnäsbruk, Flyktingsamordnare
  22. Johny Haraldsson, Grimslöv, Lantbrukare
  23. Åke Carlson, Lenhovda, Agronom
  24. Thomas Lindberg, Norrhult, Sjuksköterska
  25. Malin Kind, Vederslöv, Kommunpolitiker
  26. Kerstin Petersson, Väckelsång, Rehabsamordnare
  27. Eva-Lena Falk, Lammhult, Sjuksköterska
  28. Isak Engqvist, Markaryd, Juridikstuderande
  29. Angelica Carlsson, Lessebo, Socionom
  30. Ann-Christin Johansson, Ryd, Lärare
  31. Marie Skogh, Ljungby, Vårdbiträde
  32. Marie Fransson, Väckelsång, Undersköterska
  33. Christian Bjelk, Liatorp, Lärare
  34. Torbjörn Gustafsson, Lenhovda, Skogsinspektör
  35. Krister Lindkvist, Agunnaryd, Företagare
  36. Monica Bylow, Alstermo, Gymnasieekonom
  37. Yvonne Wilhelmsson, Älghult, Biomedicinsk analytiker
  38. Per Ragnarson, Lenhovda, Aukt. Redovisningskonsult
  39. Karolina Johansson, Växjö, Byggnadsingenjör
  40. Ingemar Hugosson, Åseda, Projektingenjör
  41. Mikael Andersson, Ryd, Behandlingsassistent
  42. Mathias Knutsson, Tingsryd, Civilekonom
  43. Ingrid Johansson, Braås, Undersköterska
  44. Eva Söderling, Växjö, Pensionär
  45. Anders Karlson, Linneryd, Lantbrukare
  46. Lars Nilsson, Tingsryd, Vägledare
Västra Kronoberg och Östra Kronoberg
0004-03635

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rolf Andersson, ingenjör, Ljungby
  2. Carl-Gustav Arvidsson, säljare, Ljungby
  3. Susann Diesner, personlig assistent, Ljungby
  4. Lars Andersson, lärare, Alvesta
  5. Gunilla Hult, psykolog, Ljungby
  6. Yngve Filipsson, chefsrektor , Växjö
  7. Rolf Bengtsson, säljare, Strömsnäsbruk
  8. Christer Wessfeldt, fil mag, Älmhult
  9. Gerd Gränfors, f d vårdbiträde, Alvesta
  10. Gunnar Nordmark, grundskolelärare, Växjö
  11. Tomas Simonsson, affärsutvecklare, Älmhult
  12. Bengt-Olof Söderström, trafikingenjör, Moheda
  13. Charlotte Branting, f d riksdagsledamot, Vederslöv
  14. Patric Svensson, fil kand, Växjö
  15. Leena Berlin Hallrup, doktorand, Växjö
  16. Jimmi Jonsson, terminalarbetare, Växjö
  17. Sigbrit Svensson, egenföretagare, Markaryd
  18. Annika Stacke, kyrkoherde, Lammhult
  19. Jonas Aronsson, lärarassistent, Växjö
  20. Ingegerd Lennartsson, socionom, Liatorp
  21. Karin Sjöblom, egen företagare, Växjö
Västra Kronoberg
0003-02792
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Yngve Filipsson, chefsrektor, Växjö
  2. Charlotte Branting, f d riksdagsledamot, Vederslöv
  3. Annika Stacke, kyrkoherde, Lammhult
  4. Gunnar Nordmark, grundskolelärare, Växjö
  5. Ylva Munsterhjelm Kajander, fru, Lessebo
  6. Margareta Artéus Thor, redaktör/DGI, Fagerhult
  7. Jonas Aronsson, lärarassistent, Växjö
  8. Torgny Klasson, statsvetare, Växjö
  9. Saga Johnsson, f d affärsbiträde, Ingelstad
  10. Nils Erik Carlström, ingenjör, Växjö
  11. Sivert Eklundh, f d stabschef, Linneryd
  12. Björn Johansson, lastbilschaufför, Lenhovda
  13. Leena Berlin Hallrup, doktorand, Växjö
  14. Jimmi Jonsson, terminalarbetare, Växjö
  15. Lars Andersson, lärare, Alvesta
  16. Ola Sennehed, enhetschef, Växjö
  17. Sven-Olof Karlborg, ingenjör, Tingsryd
  18. Els-Marie Oscarsson, nämndeman, Växjö
  19. Magnus Söderström, professor, Växjö
  20. Patric Svensson, fil kand, Växjö
  21. Evert Kajander, pensionär, Lessebo
  22. Susann Diesner, personlig assistent, Ljungby
  23. Stanley Källner, pastor, Växjö
  24. Lidia Smektala Hellberg, egen företagare, Tingsryd
  25. Rolf Andersson, ingenjör, Ljungby
  26. Jörgen Klinteskog, adjunkt, Växjö
  27. Eva R Ericsson, gymnasielärare, Växjö
  28. Nils-Ivar Köhlin, lärare, Växjö
  29. Mikael Kamfjord, egen företagare, Vederslöv
  30. Christian Tegnvallius, student, Växjö
  31. Karin Sjöblom, egen företagare, Växjö
Östra Kronoberg
0003-03052

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rolf Sällryd, Landstingsfullmäktiges ordförande, Uråsa
  2. Christer Henriksson, Företagsjurist, Lagan
  3. Eva Johnsson, Riksdagsledamot, Vederslöv
  4. Mats Kollind, Civilingenjör, Moheda
  5. Berth Karlén, Kantor, Älmhult
  6. Maria Svensson-Lundin, Designer, Markaryd
  7. Olle Sandahl, Övertandläkare, Ormesberga
  8. Nils-Erik Wetter, Pensionär, Ljungby
  9. Gerd Lansler, Fru, Jät
  10. Simon Logren, Studerande, Alvesta
  11. Carl-Eric Svensäter, Prost, Markaryd
  12. Mats Karlsson, Egen företagare, Torpa
  13. Yvonne Takvam, Biblioteksassistent, Markaryd
  14. Erik Thordin, Ungdomsledare, Växjö
  15. Ann-Charlotte Eriksson, Undersköterska, Lagan
Västra Kronoberg
0068-02741
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rolf Sällryd, Landstingsfullmäktiges ordförande, Uråsa
  2. Eva Johnsson, Riksdagsledamot, Vederslöv
  3. Olle Sandahl, Övertandläkare, Ormesberga
  4. Gerd Lansler, Fru, Jät
  5. Erik Thordin, Ungdomsledare, Växjö
  6. Christina Lindqvist, Lantbrukare, Åseda
  7. René Jaramillo, Kommunpolitiker, Rottne
  8. Gustaf Bergström, Träingenjör, Växjö
  9. Hans Thulesius, Läkare, Växjö
  10. Gunhild Olofsson, Sjuksköterska, Tingsryd
  11. Arne Karlsson, Pastor, Lenhovda
  12. Louise Ekman, Studerande, Åseda
  13. Edvin Sjöstrand, Studerande, Växjö
  14. Bryan Karlsson, Studerande, Kråksjö
  15. Krister Elbrink, Tekniker, Lenhovda
  16. Jacob Thulesius, Studerande, Växjö
Östra Kronoberg
0068-02851

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Michael Öberg, 41, Personalvetare, Älmhult
  2. Cheryl Jones Fur, 50, Zoolog, Växjö
  3. Mats Öhrn, 42, Andlig lärare, Växjö
  4. Annelise Hed, 63, Distriktssköterska, Tingsryd
  5. Kjell Jormfeldt, 65, Leg. psykolog, Ljungby
  6. Kerstin Axén Krag, 68, Senior, Växjö
  7. Per-Inge Olsson, 59, Pol. mag, Kosta
  8. Gullvi Andersson, 66, Naturguide, Växjö
  9. Daniel Hagberg, 39, Civilingengör, Växjö
  10. Ulrika Eckeskog, 39, Studerande, Växjö
  11. Nobuaki Kudo, 57, Civilingenjör/civilekonom, Markaryd
  12. Ariella Landqvist, 33, Regionkanslisamordnare, Växjö
  13. Gunnar Engblom, 47, Regissör och pedagog, Tingsryd
  14. Ingemar Ljungcrantz, 75, Biokemist, Växjö
  15. Lars Edqvist, 63, Företagare, Växjö
  16. Marita Bengtsson, 57, Utbildningssekreterare, Växjö
  17. Kerstin Kindstrand, 65, Senior, Växjö
  18. Roland Persson-Schmidt, 19, Musiker, Tingsryd
Östra Kronoberg och Västra Kronoberg
0055-02873

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Suzanne Frank, 53, landstingsråd, Växjö
  2. Ingemar Swalander, 67, civilekonom, Växjö
  3. Pernilla Sjöberg, 63, leg sjuk sköt, Växjö
  4. Peter Löfström, 62, kvalitetskoordinator,Hovmantorp
  5. Margareta Schlee, 59, sångerska,Norrhult
  6. John Hed, 38, säljare, Tingsryd
  7. Arnela Hadzisakovic, 18, studerande, Växjö
  8. Ginger Ekwurtzel, 63, Hovmantorp
  9. Hugo Carlsson, 68, Gemla
  10. Carl Geijer, 61, civ ekonom, Växjö
  11. Kerstin Laakso Rungegård, 64, specialpedagog, Tingsryd
  12. Rolf Green, 62, Lindshammar
  13. Eva Christensen, 52, arbetsmiljöinsp, Växjö
  14. Carl-Magnus Forslund, 46, lärare, Gemla
  15. Ann Iversen, 32, företagare, Sävsjöström
  16. Patrick Ståhlgren, 52, lantmätare, Tingsryd
  17. Per-Magnus Pettersson, tjänsteman, Lessebo
  18. Jonas Tenje, informatör, Växjö
  19. Johanna Cronwall, 19, danslärare, Växjö
  20. Ove Löfqvist, 63, civ ekonom, Växjö
  21. Marie Sohlberg, 53, partiombudsman, Urshult
  22. Paul Lindgren, 25, säkerhetskonsult, Växjö
  23. Joacim Benes, 33, föreläsare, Växjö
  24. Lena Wibroe, 53, leg sjuk sköt, Växjö
  25. Magdalena Andersson, 55, marknadsekonom, Urshult
  26. Michal Kubiak, 59, Alstermo
  27. Hannington Lubwama, 57, företagare, Växjö
  28. Christina Ruscon Dahlheim, 57, avd. chef, Växjö
  29. Michael Gripenskans, 55, företagare, Tingsryd
  30. Tomas Jacopsohn, 55, företagare, Gårdsby
  31. Cenneth Quick, 67, seniorkonsult, Lammhult
  32. Oliver Rosengren, 18, studerande, Växjö
  33. Andreas Tornéus, 36, lärare, Växjö
  34. Pernilla Tornéus, 33, lärare, Växjö
  35. Daniel Noregran, 22, studerande, Växjö
  36. Jolanta Nässert, 57, ingenjör, Växjö
  37. Florence N´Kaaya, 30, socionom, Växjö
  38. Jonathan Ekros, 19, pers assistent, Växjö
  39. Robert Nordmark, 40, kval chef, Växjö
  40. Catharina Carlsson, 45, verksamhetschef, Växjö
Östra Kronoberg
0001-01441
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Göran Giselsson, 60, Markaryd
  2. Jessica Lyckvall, 39, Ljungby
  3. Sonja Emilsson, 56, Liatorp
  4. Kent Alriksson, 59, Alvesta
  5. Ulla Hansson, 59, Vittaryd
  6. Helen Gustavsson, 45, Alvesta
  7. Soili Lång-Söderberg, 55, Hallaryd
  8. Milica Dragas, 41, Markaryd
  9. Peter Berg, 62, Ljungby
  10. Christopher Olsson, 24, Alvesta
  11. Krister Lundin, 66, Ljungby
  12. Bodil Hansen, 58, Eneryda
  13. Gun-Maj Carlsson, 63, Ljungby
  14. Marcus Mattisson, 21, Markaryd
  15. Zeljko Jelica, 47, Ljungby
  16. Tomas Öhling, 55, Alvesta
  17. Lisbeth Bramstedt, 54, Torpa
  18. Per Garnegård, 51, Häradsbäck
  19. Thomas Jeppsson, 67, Ljungby
  20. Mats Johnsson, 53, Härlöv
  21. Bengt Gustafson, 64, Ryssby
  22. Anna-Karin Nilsson, 66, Älmhult
  23. Niclas Salomonsson, 36, Vislanda
  24. Göran O Persson, 66, Markaryd
  25. Rune Gustafsson, 61, Torpsbruk
Västra Kronoberg
0001-01464

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Börje Tranvik, skogsförvaltare, Älmhult
  2. Charlotte Holmström, skötare, Växjö
  3. Håkan Engdahl, säljare, Växjö
  4. Håkan Klasson, hemmansägare, Tingsryd
  5. Jan Lorentzson, montör, Ljungby
  6. Anders Brandell, yrkeschaufför, Alvesta
  7. Gull-Britt Tranvik, vårdbiträde, Älmhult
  8. Rolf Blomqvist, fd språklärare, Markaryd
  9. Leif Rogerstam, chaufför, Ljungby
  10. Andreas Sjösten, studerande, Växjö
  11. Tina Johansson, studerande, Uppvidinge
  12. Lennart Svensson, skogsägare, Markaryd
  13. Pontus Nordfjell, yrkeschaufför, Växjö
  14. Mats Örnberg, kontorsarbetare, Tingsryd
  15. Samuel Älgemalm, systemtekniker, Växjö
  16. Sören Fröjd, pensionär, Uppvidinge
Västra Kronoberg
0110-03349
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Håkan Klasson, hemmansägare, Tingsryd
  2. Pontus Nordfjell, yrkeschaufför, Växjö
  3. Samuel Älgemalm, systemtekniker, Växjö
  4. Börje Tranvik, skogsförvaltare, Älmhult
  5. Mats Örnberg, kontorsarbetare, Tingsryd
  6. Tina Johansson, studerande, Uppvidinge
  7. Andreas Sjösten, studerande, Växjö
  8. Charlotte Holmström, skötare, Växjö
  9. Håkan Engdahl, säljare, Växjö
  10. Gull-Britt Tranvik, vårdbiträde, Älmhult
  11. Anders Brandell, yrkeschaufför, Alvesta
  12. Jan Lorentzson, montör, Ljungby
  13. Rolf Blomqvist, fd språklärare, Markaryd
  14. Leif Rogerstam, chaufför, Ljungby
  15. Sören Fröjd, pensionär, Uppvidinge
  16. Lennart Svensson, skogsägare, Markaryd
Östra Kronoberg
0110-03357

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lennart Värmby, vindkraftsamordnare, Växjö
  2. Carina Ek, studie-yrkesvägledare, Växjö
  3. Tryggve Svensson, fd arbetsförmedlare, Ljungby
  4. Ann-Christin Eriksson, Gemla
  5. Jerker Nilsson, kyrkovaktmästare, Liatorp
  6. Fanny Battistutta, egen företagare, Växjö
  7. Ilich Idensjö, metallarbetare, Alvesta
  8. Laurice Mobarak, lärare, Växjö
  9. Peter Almlöf, valombudsman, Växjö
  10. Margareta Fredriksson, undersköterska, Ljungby
  11. Leif Jacobsson, pensionär, Markaryd
  12. Ann-Christine Magnusson, Lenhovda
  13. Börge Nielsen, gymnasielärare, Lekaryd
  14. Lena Bergman, Ljungby
  15. Göran Mård, arbetsförmedlare, Tingsryd
  16. Ylva Jönsson, grundskolelärare, Rottne
  17. Eric Holmback, metallarbetare, Angelstad
  18. Somayeh Hassanzadeh, studerande, Växjö
  19. Staffan Sandström, Braås
  20. Kerstin Lundin, undersköterska, Älghult
  21. Håkan Johansson, arbetslös, Visslaryd
  22. Ulrika Patron, studerande, Lessebo
  23. Björn Gullander, gymnasielärare, Ljungby
  24. Petra Tullberg, studerande, Växjö
  25. Anders Mårtensson, lärare, Centrum
  26. Wirginia Bogatic, Växjö
  27. Oskar Dahl, betonglärling, Ingelstad
  28. Anette Nilsson, Älmhult
Östra Kronoberg och Västra Kronoberg
0005-01996

http://www.val.se