Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Jönköpings län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bo Kärreskog, Landstingsman, Gislaved
  2. Eva Eliasson, Socionom, Gislaved
  3. Evaggelos Tottas, Industriarbetare, Anderstorp
  4. Michael Bucht, Renhållningsingenjör, Gnosjö
  5. Susanne Josefsson, Industriarbetare, Anderstorp
  6. Lena Johansson, Distriktsarbetsterapeut, Marieholmsbruk
  7. Hasse Johansson, Pensionär, Hestra
  8. Stefan Balog, Transportarbetare, Gislaved
  9. Nena Stamenkovic, Leg. arbetsterapeut, Gislaved
  10. Tommy Stensson, Metallarbetare, Burseryd
  11. Anette Lundgren, Undersköterska, Smålandsstenar
  12. Inga-Lill Andersson Hjelm, Arbetsmiljöingenjör, Gnosjö
Gislaved och Gnosjö kommuner
0002-01418
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna-Carin Magnusson, Landstingsråd,Nässjö
  2. Kenth Persson, Samordnare,Nässjö
  3. Birgitta Dovskog, Pensionär,Solberga
  4. Torbjörn Laang, Lärare,Nässjö
  5. Jeanette Söderström, Undersköterska,Nässjö
  6. Eilert Gustafsson, Transportledare,Bodafors
  7. Sonja Johansson, Undersköterska,Nässjö
  8. Bo Ljungquist, Behandlingsassistent,Anneberg
  9. Yvonne Björkman, Boendestödjare,Nässjö
  10. Lars-Göran Bruce, Elektriker,Nässjö
  11. Mats Andersson, Lokförare,Nässjö
Nässjö kommun
0002-01484
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Isaksson, Fd förbundsordförande, Huskvarna
  2. Annika Nordin, Distriktssköterska, Jönköping
  3. Marcus Eskdahl, Handläggare, Habo
  4. Ann-Kristine Göransson, Skötare, Jönköping
  5. Håkan Sandgren, Rektor, Lekeryd
  6. Maria Hörnsten, Ombudsman, Gränna
  7. Jarl Karlsson, Kommunalråd, Habo
  8. Mari Karlsson, Skötare, Jönköping
  9. Jonas Magnusson, Lärare, Jönköping
  10. Rachel De Basso, Medicinsk bildvetare, Huskvarna
  11. Magnus Lagerqvist, Ombudsman, Huskvarna
  12. Marie Jonasson, Packare, Huskvarna
  13. Kjell Ekelund, Arbetsförmedlare, Huskvarna
  14. Ia Andersson, Vårdbiträde, Jönköping
  15. Sten-Åke Karlsson, VD, Jönköping
  16. Irada Söderberg, Ekonom, Jönköping
  17. Michael Lindberg, Ombudsman, Jönköping
  18. Brita Klerck, Vårdare, Bankeryd
  19. Nicklas Sjöberg, Brevbärare, Jönköping
  20. Ulla Alström, Handläggare, Jönköping
  21. Bo Högberg, Präst, Huskvarna
  22. Manige Beik-Ahl, Företagare, Norrahammar
  23. Johanna Reistad, Montör, Jönköping
  24. Thomas Olsson, Behandlingsassistent, Huskvarna
  25. Harrieth Cajfeldt Carlsson, Undersköterska, Mullsjö
  26. Thomas Sjöberg, Postanställd, Bankeryd
Habo, Mullsjö och Jönköping kommuner
0002-01511
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Hans Toll, Landstingspolitiker,Vetlanda
  2. Lena Persson, Fd försäkringssamordnare, Sävsjö
  3. Mona-Lisa Hagström Svensson, Verksamhetsutvecklare, Vetlanda
  4. Robin Andersson, Studerande, Vetlanda
  5. Ingrid Ivarsson, Vårdare, Sävsjö
  6. Lars Ljunggren, Industriarbetare,Vetlanda
  7. Kjell Emilson, Egen företagare, Sävsjö
  8. Lena Hållinder Berglund, Museiassistent, Vetlanda
  9. Bengt Jonzon, Skattehandläggare, Bäckseda
  10. Åsa Borg, Undersköterska, Sävsjö
  11. Henrik Tvarnö, Ungdomshandläggare, Myresjö
  12. Elisabeth Dolk, Undersköterska, Vetlanda
  13. Lasse Bergdalen, Lärare, Vetlanda
Sävsjö och Vetlanda kommuner
0002-01552
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carina Ödebrink, Förskollärare, Vaggeryd
  2. Anders Berglund, Elektriker,Värnamo
  3. Desiré Törnqvist, Biståndshandläggare,Värnamo
  4. Stefan Svensson, Verktygsmakare,Värnamo
  5. Magnus Dauhn, Elmontör,Vaggeryd
  6. Johanna Gustavsson, Sömmerska,Hagshult
  7. Jenny Johansson, Kokerska,Bredaryd
  8. Besim Matoshi, Metallarbetare,Skillingaryd
  9. Mirzeta Dedic, Industriarbetare,Värnamo
  10. Tommy Klingberg, Industriarbetare,Värnamo
  11. Anita Chestersson, Lokalvårdare,Vaggeryd
  12. Björn Edvinsson, Pensionär,Skillingaryd
  13. Ulrika Åberg, Byggnadsingenjör,Skillingaryd
  14. Lars-Göran Svensson, Kontorist,Värnamo
  15. Milka Cado, Industriarbetare,Värnamo
  16. Bo Svedberg, Produktionstekniker,Bredaryd
  17. Annika Wretblad, Studerande,Forsheda
  18. David Huynh, Verktygsmakare,Värnamo
  19. Anna-Stina Sjöholm Söder, Fru,Värnamo
  20. Björn Dahlbäck, Statsanställd,Värnamo
Vaggeryds och Värnamo kommuner
0002-02059
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Agneta Johansson, Folkhögskolelärare, Eksjö
  2. Tobias Gyllensten, Säljsupport,Tranås
  3. Ann-Katrin Stark, Undersköterska, Aneby
  4. Annika Hansson, Egen företagare, Tranås
  5. Emma Hermansson, Kock, Eksjö
  6. Marianne Cederqvist, Driftschef, Aneby
  7. Nils-Göran Lidén, Förrådsman,Eksjö
  8. Linda Antikainen, Studerande,Tranås
  9. Björn Thiele, Metallarbetare, Tranås
  10. Mona Pettersson, Pensionär, Tranås
  11. Ole Bak-Mikkelsen, Maskinoperatör, Aneby
  12. Inga-Lill Fransson, Tidningsbud, Aneby
  13. Amanda Nygren, Studerande, Eksjö
  14. Sven-Yngve Samuelsson, Metallarbetare, Aneby
  15. Marianne Lindström, Handläggare, Sunhultsbrunn
Aneby, Eksjö och Tranås kommuner
0002-02242

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rune Backlund, Landstingsråd, Visingsö
  2. Eva Lundemo, Fritidskonsulent, Jönköping
  3. Dhan Åstrand, Regionchef, Jönköping
  4. Sonja Rundgren, Affärsutvecklare, Habo
  5. Kjell Lindström, Läkare, Jönköping
  6. Anne-Charlotte Nore, Sjuksköterska, Jönköping
  7. Carl Johan Stillström, Skyddsing. Huskvarna
  8. Agneta Bengtsson, Enhetschef, Jönköping
  9. Arnold Sigonius, Socionom, Ölmstad
  10. Åke Haraldsson, Kyrkogårdsarb. Skärstad
  11. Erik Hartelius, Lantbrukare, Sandhem
  12. Lars Carlsson, Civilingenjör, Habo
  13. Magnus Sandberg, Socionom, Jönköping
  14. Sune Carlsson, Drifttekniker, Gränna
  15. Mikael Ekström, Enhetschef, Jönköping
  16. Mattias Ekström, Lastbilschaufför, Jönköping
  17. Bruno Hektor, Tjänsteman, Tenhult
  18. Peter Strandberg, Kock, Jönköping
  19. Bodil Käll, Undersköterska, Huskvarna
  20. Hans Gustavsson, Busschaufför, Lekeryd
Jönköping, Habo, Mullsjö
0004-00386
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inga-Maj Eleholt, Civilekonom, Smålandsstenar
  2. Bengt Petersson, Lantbrukare, Sunnaryd
  3. Carina Johansson, Omsorgshandledare, Anderstorp
  4. Gunilla Möller, Audionom, Gnosjö
  5. Ann-Britt Larsson, Lågstadielärare, Smålandsstenar
  6. Urban Nilsson, Idrottslärare, Ås
  7. Bength-Göran Johansson, Produktansvarig, Anderstorp
  8. Magnus Sjöberg, Företagare, Reftele
  9. Ann Nilsson, Behandlingspedagog, Ås
  10. Astrid Kam, Ingenjör, Hestra
Gislaved och Gnosjö kommuner
0004-01332
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Maria Leifland, Egenföretagare, Långshult, Värnamo
  2. Raymond Pettersson, Gymnasielärare, Malmstensgatan, Värnamo
  3. Kristina Nordquist, Grundskolelärare, Harkeryd, Hok
  4. Helena Berntsson, Pensionär, Höhället Torp, Värnamo
  5. Joe Aronsson, Sjukgymnast, Lillegårdsgatan, Värnamo
  6. Nexhat Shabani, Fritidsgårdsföreståndare, Gliets Gata, Vaggeryd
  7. Ing-Marie Karlsson, Barnmorska, Palmebo, Bredaryd
  8. Stefan Widerberg, Lärare, Getterslid, Horda
  9. Ulf Abrahamsson, Platschef, Katrineberg, Vaggeryd
  10. Johan Hilding, Entreprenör, Norrskog, Hånger
  11. Nina Arnes, Kock/Undersköterska, Lagastigen, Värnamo
  12. Ann-Britt Weinerling, Undersköterska, Palsbo, Bondstorp
  13. Lars-Olof Svensson, Lantbrukare, Lövåsen, Hånger
  14. Thomas Mörhed, Egenföretagare, Mörhult, Vaggeryd
  15. Ida Fransson, Studerande, Grevevägen, Värnamo
  16. Marie Olsson, Industriarbetare, Tjäderstigen, Hok
Vaggeryd och Värnamo kommuner
0004-01508
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per Persson, Landstingsledamot, Bodafors
  2. Camilla Eriksson, Arkitekt, Stensjön
  3. Eva Fransson-Esping, Skolsköterska, Flisby
  4. Sven-Erick Andersson, IT-tjänsteman, Flisby
  5. Barbro Carlberg-Klang, Affärsbiträde, Ormaryd
  6. Gunvor Karlsson, Lantbrukare, Nässjö
  7. Lars-Ivan Fransson, Lantbrukare, Bodafors
  8. Lars-Einar Dagerö, Verkmästare, Nässjö
  9. Anders Henriksson, Regionchef, Nässjö
  10. Hampus Wallentinsson, Administratör, Nässjö
  11. Bo Nilsson, Kyrkvaktmästare, Malmbäck
  12. Inga-Lill Andersson, Sjuksköterska, Forserum
  13. Magnus Palmgren, Lokförare, Nässjö
Nässjö kommun
0004-01635
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helena Stålhammar, Undersköterska, Stenberga
  2. Lena Ahnstedt, Lantbrukare, Hultsjö
  3. Karleric Andersson, Lantbrukare, Näshult
  4. Carina G Hördegård, Kulturgeograf, Södra Solberga
  5. Stig-Göran Fransson, Informatör, Landsbro
  6. Helena Ejdelius, Vårdlärare, Skede
  7. Pia Lindell, Enhetschef, Ekenässjön
  8. Håkan Thydén, Lantbrukare, Skede
  9. Kjell-Egon Strandh, Ingenjör, Bäckaby
  10. Jan Bergman, Truckförare, Ekenässjön
  11. Bo Karlsson, Lantbrukare, Näsby
  12. Hans Andersson, Civilingenjör, Nävelsjö
  13. Inge Carlsson, Senior, Bäckseda
Sävsjö och Vetlanda kommuner
0004-01637
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lena Ahnstedt, Lantbrukare, Hultsjö
  2. Helena Stålhammar, Undersköterska, Stenberga
  3. Patrik Christierson, Civilekonom, Hjärtlanda
  4. Tore Lagerqvist, Ekonom, Hultsjö
  5. Mirjam Johansson, Leg.sjuksköterska, Hjärtlanda
  6. Petter Jansson, Ingenjör, Hultsjö
  7. Marie Svensson, Distriktssköterska, Sävsjö
  8. Karl-Gustav Svensson, Lantbrukare, Rörvik
  9. Anette Gustafsson, Personlig assistent, Rörvik
  10. Stig Hagelvik, Truckförare, Stockaryd
Sävsjö och Vetlanda kommuner
0004-01638
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lennart Bogren, Kommunalråd, Eksjö
  2. Boel Lago, Skolsköterska, Tranås
  3. Lars-Erik Fälth, Kommunalråd, Aneby
  4. Maria Björk, Tandhygienist, Tranås
  5. Bengt Koltman, Lärare, Eksjö
  6. Inger Walleng, Specialpedagog, Tranås
  7. Arne Ullman, Sakkunnig, Eksjö
  8. Malin Karlsson, Studerande, Eksjö
  9. David Hultman, Ekonom, Tranås
  10. Ingbritt Martinsson, Specialpedagog, Eksjö
  11. Gösta Ripenås, Lantbrukare, Tranås
  12. Christina Hultman, Kulturpedagog, Aneby
  13. Berndt Bårring, Lantbrukare, Aneby
  14. Britt-Marie Gunnarsson, Arbetsterapibiträde, Eksjö
  15. Leif Andersson, Informatör, Tranås
  16. Eva Engström, Företagscoach, Tranås
Aneby, Eksjö och Tranås kommuner
0004-01639

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Thomas Hammarqvist, it chef/ISS Manager, Vetlanda
  2. Rune Solid, fd. rektor, Vetlanda
  3. Peter Grahn, civilingenjör, Sävsjö
  4. Anne-Marie Olofsgård, sjuksköterska, Skede
  5. Dagny Bergvall-Persson, f.d konsulent, Stockaryd
  6. Ola Axeland, säljare, Vetlanda
  7. Marita Hagelvik, lärare, Stockaryd
  8. Fikret Ulusoy, egenföretagare, Vetlanda
  9. Doris Petersson, fd. undersköterska, Stockaryd
  10. Bengt Antonsson, lärare, Sävsjö
  11. Kjell Hörnstein, arbetsledare, Vetlanda
  12. Astrid Axeland, pensionär, Ekekull
Sävsjö och Vetlanda
0003-00312
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Margareta Sigbladh, specialpedagog, Gnosjö
  2. Magnus Pålsson, verksamhetschef, Gislaved
  3. Lars Leander, lagerarbetare, Gnosjö
  4. Eva-Brita Liljedahl, kontorist, Reftele
  5. Norun Mattes, kanslist, Hillerstorp
  6. Sven-Erik Wennblom, pensionär, Nissafors
  7. Inga-Maj Lennartsson, affärsbiträde, Hestra
  8. Bernt Wallin, pensionär, Gnosjö
Gislaved och Gnosjö
0003-00346
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elisabeth Skålberg, inköpare, Nässjö
  2. Bengt Karlsson, civilekonom, Bodafors
  3. Inger Rickemark-Sandell, redovisningskonsult, Bodafors
  4. Bengt Ärleskog, fil mag., Forserum
  5. Ann-Chatrine Jonsson, redovisningskonsult, Nässjö
  6. Anders Källén, fd. biblotekarie, Nässjö
  7. Ingvar Milvert, fd. kyrkvaktmästare, Nässjö
  8. Lars Svensson, lärare, Nässjö
Nässjö
0003-00348
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Esse Petersson, landstingsgruppledare, Värnamo
  2. Anna Lindblad, vårdlärare, Vaggeryd
  3. Karl-Magnus Svensson, inköpschef, Bor
  4. Cecilia Jonsson, ekonom, Vaggeryd
  5. Johan Kristiansson, arbetsförmedlare, Värnamo
  6. Ann-Marie Lindman, ekonomichef, Vrigstad
  7. Jerry Karlsson, möbelman, Skillingaryd
  8. Ewa Magnusson, lärare, Vaggeryd
  9. Ingemar Lindman, företagare, Vrigstad
  10. Carin Sörensen-Munkholm, undersköterska, Värnamo
  11. Mattias Classon, lärare, Skillingaryd
  12. Åsa Svensson, förskollärare, Bor
  13. Robert Lindqvist, adjunkt, Värnamo
  14. Eva Svensson, förskollärare, Värnamo
  15. Kambiz Ahmadi, ingenjör, Värnamo
  16. Lilian Persson, undersköterska, Skillingaryd
  17. Jytte Halvordsson, sjuksköterska, Värnamo
  18. Sven-Olov Carlsson, företagare, Skillingaryd
Vaggeryd och Värnamo
0003-00349
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lena Skaring Thorsén, 61 år, barnmorska, Jönköping
  2. Per Hansson, 61 år, civilekonom, Jönköping
  3. Birgitta Sidenvall, 67 år, professor, med dr., Jönköping
  4. Stig-Arne Tengmer, 60 år, utredare, Jönköping
  5. Stefan Björk, 50 år, kriminalvårdschef, Habo
  6. Margareta Karlberg, 54 år, biomedicinsk analytiker, Bottnaryd
  7. Nicklas Bengtsson, 26 år, student, Jönköping
  8. Gun-Britt Sabelstierna, 59 år, socionom, Huskvarna
  9. Dag Jonasson, 66 år, pensionär, Norrahammar
  10. Thore Thorstensson, 67 år, företagare VD, Mullsjö
  11. Per-Erik Ohlin, 66 år, sjökapten, Visingsö
  12. Christer Wallinder, 61 år, journalist, Bankeryd
  13. Monica Zackrison, 60 år, barnmorska, Bottnaryd
  14. Rudi Mölling, 45 år, ombudsman, Jönköping
  15. Gunilla Everland Rylner, 64 år, skolledare, Visingsö
  16. Pontus Stange, 37 år, distriktsläkare, Habo
  17. Monica Kvarnstrand Andersson, 62 år, informatör, Bankeryd
  18. Gunnar Krantz, 55 år, servicesamordnare, Huskvarna
  19. Maria Alsén, 43 år, skötare, Habo
  20. Anders Mårtensson, 49 år, jurist, Jönköping
  21. Ann-Mari Davelid, 68 år, lärare, Huskvarna
  22. Inga-Maj Filipsson, 61 år, sjuksköterska, Jönköping
Habo, Mullsjö och Jönköping
0003-00381
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emma Carlsson Löfdahl, 40 år, riksdagsledamot, Eksjö
  2. Bernt Svensson, 68 år, företagsläkare, Tranås
  3. Hannah Örfelth, 29 år, barnskötare, Aneby
  4. Inga Fingal, 72 år, folkbildare, Linderås
  5. Åke Wredén, 61 år, journalist, Eksjö
  6. Dan-Åke Andersson, 44 år, servicetekniker Frinnaryd
  7. Micael Carlsson, 43 år, brandingenjör, Eksjö
  8. Ulla Hultman, 63 år, massageterapeut, Tranås
  9. Christer Flygt, 61 år, läkare, Aneby
  10. Ingemar Karlsson, 62 år, egenföretagare, Adelöv
  11. Anna-Lisa Lundvall, 64 år, SFI-lärare, Bruzaholm
  12. Olle Sjöberg, 56 år, lantbrukare, Danstorp
Aneby, Eksjö och Tranås
0003-00385

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mia Frisk, Ombudsman, Tenhult
  2. Ragnwald Ahlnér, Taxichaufför, Habo
  3. Tommy Bernevång Forsberg, Politisk sekreterare, Bankeryd
  4. Sofia Agrell, Studerande, Jönköping
  5. Staffan Bäckelid, Förvaltningssocionom, Mullsjö
  6. Rose-Marie Timell Johansson, Handläggare, Habo
  7. Maria Nord, Förskollärare, Jönköping
  8. Anna Zetterberg, Lärare, Mullsjö
  9. Yngve Lundgren, Senior, Habo
  10. Eva Stråth, Sjukgymnast, Jönköping
  11. Marie Lindholm, Montör, Habo
  12. Per Högberg, Företagare, Mullsjö
  13. Lennart Blåberg, Industriarbetare, Habo
  14. Madeleine Stjernström, Student, Jönköping
  15. Lars Eriksson, Redovisningskonsult, Mullsjö
  16. Emil Qvarnström, Säljare, Habo
  17. Anita Sätterman, Specialpedagog, Mullsjö
  18. Bengt Marklund, Försäljare, Jönköping
Habo, Mullsjö och Jönköping väster
0068-00282
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Pansell, Leg.optiker, Eksjö
  2. Maria Lundblom Bäckström, Sjuksköterska, Vireda
  3. Britt Antonsson, Förskollärare, Tranås
  4. Kenneth Jägsander, Major, Eksjö
  5. Roberth Johansson, Författare, Aneby
  6. Håkan Dufva, Senior, Eksjö
  7. Anne-Christine Backlund, Säljare, Gripenberg
  8. Monica Furfors, Arbetsförmedlare, Aneby
  9. Jimmy Rydé, Rektor, Tranås
  10. Carina Nilsdotter, Gymnasielärare, Eksjö
  11. Helén Sarafian, Socionom, Aneby
  12. Matz Dunåker, Ambulanssjuksköterska, Tranås
  13. Lars Samuelsohn, Skogsbrukare, Höreda
Aneby, Eksjö och Tranås kommuner
0068-01382
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Björn Jonasson, Distriktssköterska, Gnosjö
  2. Doris Lidman, Senior, Gnosjö
  3. Lennart Kastberg, Bussförare, Gislaved
  4. Ingrid Josefsson, Kanslist, Reftele
  5. Stefan Frylebäck, Företagare, Gnosjö
  6. Ingeborg Wendefors, Rektor, Gislaved
  7. Magnus Sjögren, Kyrkoherde, Kävsjö
  8. Agneta Stacke, Skolsköterska, Gnosjö
  9. Tomas Halldin, Skolledare, Smålandsstenar
  10. Margaretha Lindahl, Lärare, Gnosjö
  11. Sven Alkebratt, Gymnasielärare, Gislaved
  12. Thomas Perdsjö, Marknadschef, Hillerstorp
  13. Barbro Ekholm Nestander, Lärare, Gislaved
  14. Lars-Åke Magnusson, Kommunalråd, Gnosjö
  15. Börje Malmborg, Företagare, Broaryd
Gislaved och Gnosjö kommuner
0068-01670
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mia Frisk, Ombudsman, Tenhult
  2. Patrik Skogward, Leg.läkare, Jönköping
  3. Jan-Erik Lagärde, Kriminalinspektör, Tenhult
  4. Sara Pettersson, Socialsekreterare, Jönköping
  5. Göran Undevall, Pastor, Norrahammar
  6. Caroline Andersson, Studerande, Jönköping
  7. Ercan Atasayar, Lärarassistent, Jönköping
  8. Ewa Nilsson, Produktionschef, Skärstad
  9. Curt Ankarberg, Begravningsentreprenör, Jönköping
  10. Annika Wiberg, Barnmorska, Huskvarna
  11. Lars-Olov Nilsson, Lärare, Lekeryd
  12. Martina Poulsen, Verksamhetschef, Tenhult
  13. Göran Enell, Lantbrukare, Lekeryd
  14. Monica Folkesson, Undersköterska, Gränna
  15. Dag Alexandersson, Frivårdsinspektör, Jönköping
  16. Ewa Jonsson, Hotellchef, Gränna
  17. Michael Palm, Bussförare, Huskvarna
  18. Maria Özmen, Lärare, Huskvarna
  19. Allan Wendefors, Biståndsarbetare, Tenhult
Jönköping öster
0068-01680
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Reidar Wångehag, f.d.Vårdlärare, Nässjö
  2. Pernilla Mårtensson, Distriktssköterska, Nässjö
  3. James Sandstedt, Syo-konsulent, Bodafors
  4. Marita Hulth Ottosson, Rektor, Grimstorp
  5. Siw Damberg, Redovisningsekonom, Forserum
  6. Kenneth Andersson, Enhetschef, Malmbäck
  7. Eva-Britt Ackeby, Specialpedagog, Anneberg
  8. Per Ewert, Skribent, Forserum
  9. Mikael Lägermo, Vårdlärare, Malmbäck
  10. Laila Norss, Verksamhetsutvecklare, Flisby
  11. Hassan Likhaya, Sjuksköterskestudent, Forserum
  12. Evert Rydén, Begravningsentreprenör, Nässjö
  13. Emma Lööf, Sjuksköterska, Forserum
  14. Berno Hulth, Bankman, Nässjö
  15. Ullabritt Persson, Distriktsköterska, Forserum
  16. Per Andersson, Lantbrukare, Malmbäck
  17. Anna-Carin Mähler Sandstedt, Skolsköterska, Bodafors
  18. Helmuth Zechel, f.d.Yrkeslärare, Nässjö
  19. Ann Lindqvist, Behandlingsassistent, Nässjö
  20. Christin Borgström, Fritidspedagog, Malmbäck
Nässjö kommun
0068-01703
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Johansson, Företagare, Ekenässjön
  2. Anna-Karin Yngvesson, Undersköterska, Stockaryd
  3. Göran Ivarsson, Senior, Vetlanda
  4. Anders Griph, Präst, Nya Hjälmseryd
  5. Anette Madeland, Ungdomsdiakon, Vetlanda
  6. Ulrika Petersson, Sjuksköteska, Hyltan
  7. Mats Rendahl, Begravningsentreprenör, Vetlanda
  8. Jörgen Frej, Upphandlingssamordnare, Vrigstad
  9. Eva Bondesson, Undersköterska, Björkeryd
  10. Therese Petersson, Säljare, Sävsjö
  11. Kenneth Petersson, Personlig assistent, Skede
  12. Hugo Cruz, Personalledare, Sävsjö
  13. Jadranka Sandh, Undersköterska, Vetlanda
  14. Mari Karlsson, Florist, Hultsjö
  15. Bengt Wickstrand, Entreprenör, Björköby
  16. Anders Wisth, Marknadskonsult, Stockaryd
  17. Harrieth Andersson, Senior, Ekenässjön
  18. Madeleine Sjöstrand, Anhörigsamordnare, Stockaryd
  19. Kjell Brolin, Ingenjör, Vetlanda
  20. Lars-Göran Axelson, Senior, Vetlanda
Sävsjö och Vetlanda kommuner
0068-01732
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Torbjörn Eriksson, Läkare, Värnamo
  2. Marianne Andersson, Undersköterska, Skillingaryd
  3. Arnold Carlzon, Lärare, Bor
  4. Maritha Bengtsson, Ekonomisekreterare, Skillingaryd
  5. Monica Dahlgren, Distriktssköterska, Värnamo
  6. Maria Ottosson, Sjuksköterska, Vaggeryd
  7. Donald Crona, Kronofogde, Forsheda
  8. Patrik Isaksson, Industriarbetare, Hok
  9. Lars-Åke Egerbo, Pastor, Värnamo
  10. Johan Thelander, Lärare, Skillingaryd
  11. Xhilda Bushati, Labingenjör, Värnamo
  12. Lars Erik Sandahl, Maskinsnickare, Vaggeryd
  13. Camilla Rinaldo, Frisör, Bredaryd
  14. Per Pettersson, Processoperatör, Skillingaryd
  15. Lena Freij, Kokerska, Värnamo
  16. Lars Kinderbäck, Försäljare, Vaggeryd
  17. Gunnel Youngström, Servitris, Värnamo
  18. Leif Bäckrud, Konstruktör, Rydaholm
  19. Sofia Nygren, Student, Hok
  20. Ibrahim Candemir, Lönesupport, Värnamo
Vaggeryds och Värnamo kommuner
0068-01748

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kerstin Klasson, handläggare, Huskvarna
  2. Kajsa Carlsson, fd rektor, Värnamo
  3. Märta Svärd, med ansv sjuksköterska, Tranås
  4. Magnus Berndtzon, verksamhetsutv., Gränna
  5. Margareta Fick, socionom, Habo
  6. Peter Lundvall, informatör, Tenhult
  7. Gunnel Engström, specialpedagog, Mullsjö
  8. Anders Norgren, psykiatrisjuksköterska, Jönköping
  9. Birgit Sievers, marknadsförare, Gränna
  10. Gunvor Runström, pens. lärare, Huskvarna
  11. Claes Carlsson, kanslist, Jönköping
  12. Hilkka Eskelinen, direktör, Jönköping
Jönköpings län Norra
0055-03165
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Märta Svärd, med ansv sjuksköterska, Tranås
  2. Kerstin Klasson, handläggare, Huskvarna
  3. Kajsa Carlsson, fd rektor, Värnamo
  4. Ritva Hermanson, fd läkarsekr, Vetlanda
  5. Bevan Berthelsen, fd driftsmaskinist, Tranås
  6. Ida Maselli, student, Nässjö
  7. Lea Petersson, kontorist, Eksjö
  8. Colm ” CiarnŠin, personlig assistent, Tranås
  9. Etelka Huber, informatör, Bodafors
  10. Matilda Fransson, hantverksstudent, Tranås
  11. Rikard Salander, journalist, Nässjö
  12. Annica Nordqvist, förskolekonsulent, Tranås
Jönköpings län Östra
0055-03168
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kajsa Carlsson, fd rektor, Värnamo
  2. Märta Svärd, med ansv sjuksköterska, Tranås
  3. Kerstin Klasson, handläggare, Huskvarna
  4. Kajsa-Lena Amrén, grundskollärare, Värnamo
  5. Mikael Wahss, företagare, Vaggeryd
  6. Yvonne Johnsson, truckförare, Gislaved
  7. Jan Ekström, administrativ sekreterare, Anderstorp
  8. Inger Peterson, pensionär, Värnamo
  9. Per Gussarsson, tandläkare, Värnamo
  10. Gunilla Sveningsson, industriarbetare, Bredaryd
  11. Lars Thiger, adjunkt, Gnosjö
  12. Hans Persson, lantmästare, Reftele
Jönköpings län Södra
0055-03173

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Folke Solheim, 70 Leg.Läkare Gränna
  2. Håkan Jansson, 60 Landstingsledamot Mullsjö
  3. Urban Blomberg, 72 Civilekonom Tenhult
  4. Karin Velinder, 63 Sjuksköterska Jönköping
  5. Martin Hytting, 39 Marknadschef Jönköping
  6. Eva Nilsson, 58 Bussentreprenör Sandhem
  7. Mats Green, 31 Kommunalråd Jönköping
  8. Per-Olof Norlander, 63 Landstingsman Jönköping
  9. Rolf Westmar, 66 Ekonom Habo
  10. Charlotte Aschan, 29 Lärarstudent Bankeryd
  11. Joakim Dahlström, 34 Småbarnsförälder Bankeryd
  12. Katharina Åstrand, 72 fd. Textillärare Habo
  13. Eric Elmlid, 26 Jurist Jönköping
  14. Anders Rosén, 46 Företagare Jönköping
  15. Elisabeth Wahlström, 63 Företagare Bankeryd
  16. Göran Karlsson, 59 Ingenjör Jönköping
  17. Anita Spaak, 50 Skötare Brandstorp
  18. Ingemar Eriksson, 59 Entreprenör Mullsjö
  19. Tommie Lundgren, 30 Jurist Jönköping
  20. Kjell Bengtsson, 60 Konsult Jönköping
  21. Maja Flykt, 19 Studerande Jönköping
  22. Karl Erik Hansson, 75 Tandläkare Gränna
  23. Jan Damm, 73 fd. Personalkonsulent Jönköping
  24. Margareta Lorén, 44 Kommunikatör Jönköping
  25. Hans Olof Görebrant, 69 Behandlingsassistent Jönköping
Jönköping, Habo och Mullsjö kommuner
0001-01416
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Gustafsson, 61 Eksjö
  2. Hans Rocén, 65 Tranås
  3. Kerstin Robertsson, 71 Eksjö
  4. Birgit Andersson, 63 Aneby
  5. Barbro Sundström, 65 Tranås
  6. Marie-Louise Gunnarsson, 61 Eksjö
  7. Gina Pepin, 49 Aneby
  8. Mats Holmstedt, 42 Tranås
  9. Björn Alm, 67 Hult
  10. Tobias Nehm, 21 Tranås
  11. Göran Persson, 66 Eksjö
  12. Wanja Dolck, 61 Aneby
  13. Christina Häggstam, 65 Tranås
  14. Claes-Göran Stelpe, 69 Eksjö
  15. Björn Forsell, 60 Tranås
  16. Mats Danielsson, 52 Eksjö
  17. Yvonne Hillberg, 60 Aneby
  18. Helen Uddenberg, 35 Tranås
  19. Lennart Andersson, 59 Hult
  20. Yngve Modig, 65 Aneby
  21. Susanna Alexandersson, 58 Tranås
Aneby, Eksjö och Tranås kommuner
0001-01420
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Malin Olsson, 42 Nässjö
  2. Anders Karlgren, 58 Nässjö
  3. Bo Arencrantz, 63 Nässjö
  4. Carina Larsson, 43 Nässjö
  5. Urban Persson, 72 Nässjö
  6. Märit Strindberg, 56 Nässjö
  7. Bengt-Lennart Larson, 61 Anneberg
  8. Anita Johansson, 66 Nässjö
  9. Sven Enar Johansson, 66 Nässjö
  10. Joakim Larsson, 47 Nässjö
  11. Niclas Werneskog, 43 Forserum
Nässjö kommun
0001-01472
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lilian Sjöberg-Wärn, 55 Företagare Stockaryd
  2. Anders Bengtsson, 40 Pastor Vetlanda
  3. Carina Nylander, 53 Småföretagare Vetlanda
  4. Gunnel Svensson, 66 Vårdlärare Stockaryd
  5. Kjell Gunnarsson, 53 Ekonom Myresjö
  6. Mats Hermansson, 51 Designer Rörvik
  7. Nanna Axelsson, 68 Läkarsekreterare Vetlanda
  8. Thorbjörn Lund, 49 IT-samordnare Vetlanda
  9. Jan-Ove Fransson, 62 Lantbrukare Sävsjö
  10. Michael Petersson, 45 Företagare Vetlanda
  11. Magnus Lamme, 46 Företagare Ramkvilla
  12. Birgitta Axelsson, 58 Skogsbrukare Sävsjö
  13. Kjell Sandahl, 54 Lantbrukare Nye
  14. Peter Gustavsson Sjöblad, 48 Konsult Korsberga
  15. Karin Magnusson, 50 Tjänsteman Sävsjö
  16. Gudrun Johansson, 53 Socionom Landsbro
  17. Björn Rydén, 69 Bokhandlare Vetlanda
  18. Sara Granklint, 69 Jur.kand. Stockaryd
  19. Andreas Andersson, 30 Fastighetsskötare Vetlanda
  20. Hans Svensson, 65 Företagare Vrigstad
  21. Sten Johansson, 53 Lantbrukare Vetlanda
  22. Runa Jansson, 69 Redovisningschef Sävsjö
  23. Eric Sundler, 28 Fastighetsskötare Vetlanda
  24. Harald Petersson, 69 Kyrkomusiker Sävsjö
  25. Carl Axel Bengtsson, 67 Nämndeman Vetlanda
Sävsjö och Vetlanda kommuner
0001-01475
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Malin Wengholm, 34 Gymnasielärare Värnamo
  2. Britt Johansson, 66 Sjuksköterska Skillingaryd
  3. Arne Ekegren, 69 Ingenjör Bor
  4. Ingvar Björk, 68 Adjunkt Värnamo
  5. Ann Charlotte Granberg, 55 Undersköterska Rydaholm
  6. Bo Malmsten, 56 Företagare Värnamo
  7. David Wernow, 41 Gymnasielärare Forsheda
  8. Gerd Rydén, 70 Assistent Värnamo
  9. Karl Mats Bodestad, 54 Maskinförare Värnamo
  10. Catharina Poppen, 63 Lärare Värnamo
Valkrets 6 Värnamo kommun
0001-01476
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Britt Johansson, 66 Skillingaryd
  2. Malin Wengholm, 34 Värnamo
  3. Ing-Marie Hansen Paulsson, 49 Vaggeryd
  4. Christer Holmgren, 64 Vaggeryd
  5. Anita Jonsson, 45 Hok
  6. Allan Ragnarsson, 62 Vaggeryd
  7. Ann-Katrin Löfstedt, 56 Vaggeryd
  8. Perolof Kallings, 73 Skillingaryd
  9. Linnea Graab, 47 Vaggeryd
  10. Werner Andersson, 65 Skillingaryd
Valkrets 6 Vaggeryds kommun
0001-01478
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Peranders Johansson, Landstingsråd Smålandsstenar
  2. Lis Melin, Familjehem Anderstorp
  3. Bertil Nilsson, Företagare Hestra
  4. Rigo Fredriksson, Marknadsförare Anderstorp
  5. Clas Ebbeson, Småföretagare Smålandsstenar
  6. Alexander Josefsson, Företagare Gnosjö
  7. Pia Thulin, Företagare Hillerstorp
  8. Björn Sandwall, Säljare Smålandsstenar
  9. Kerstin Johnsson, fd. Sjuksköterska Hestra
  10. Rolf Davidsson, Egenföretagare Hillerstorp
  11. Ulla Fredriksson, Sjukvårdslärare Anderstorp
  12. Zdenka Sörensen-Munkholm, Tolk Gnosjö
Gislaved och Gnosjö kommuner
0001-01479

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Kristina Wahlberg, undersköterska, Tranås
  2. Marita Claesson, vårdbiträde, Aneby
  3. Gunnar Gadderyd, entreprenör, Nässjö
  4. Björn Runn, sjuksköterska, Jönköping
  5. Anita Karlsson, lantbrukare, Eksjö
  6. Arne Årevall, ingenjör, Sävsjö
  7. Anker Iskov Christensen, fd kyrkvärd, Vetlanda
  8. Reinhold Theodorsson, undersköterska, Tranås
  9. Melinda Hegedus, ateljesömmerska, Vetlanda
  10. Samuel Godrén, mättekniker, Nässjö
  11. Kristina Winberg, resesäljare, Jönköping
  12. Sven Evert Gunnarsson, företagare, Värnamo
  13. Ing-Britt Axelsson-Nilsson, miljövårdare, Värnamo
  14. Lars-Eric Gustafsson, företagare, Sävsjö
  15. Birger Söderberg, klinikchef, Värnamo
  16. Jonas Grahn, byggarbetare, Jönköping
  17. Carina L Svensson, butiksbiträde, Värnamo
  18. Per Svenhall, verkstadsarbetare, Jönköping
  19. Kristina Krusenfjord, jordbrukare, Gislaved
  20. Anders Gustafsson, vaktmästare, Gislaved
  21. Anne Karlsson, marknadsansvarig, Värnamo
  22. Pierre Dahlin, studerande, Jönköping
  23. Paul Borstam, egen företagare, Gnosjö
  24. Johan Nissinen, studerande, Värnamo
  25. Henric Andersson, verkstadsarbetare, Jönköping
Höglandskommunerna
0110-03389
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Sven Evert Gunnarsson, företagare, Värnamo
  2. Birger Söderberg, klinikchef, Värnamo
  3. Anne Karlsson, marknadsansvarig, Värnamo
  4. Kristina Wahlberg, undersköterska, Tranås
  5. Anders Gustafsson, vaktmästare, Gislaved
  6. Björn Runn, sjuksköterska, Jönköping
  7. Paul Borstam, egen företagare, Gnosjö
  8. Jan Nilsson, organisatör, Värnamo
  9. Peter Lundgren, chaufför, Gnosjö
  10. Axel Torlaksson, studerande, Gislaved
  11. Ing-Britt Axelsson-Nilsson, miljövårdare, Värnamo
  12. Reinhold Theodorsson, undersköterska, Tranås
  13. Carina L Svensson, butiksbiträde, Värnamo
  14. Jonas Grahn, byggarbetare, Jönköping
  15. Kristina Krusenfjord, jordbrukare, Gislaved
  16. Gunnar Gadderyd, entreprenör, Nässjö
  17. Kristina Winberg, resesäljare, Jönköping
  18. Anker Iskov Christensen, fd kyrkvärd, Vetlanda
  19. Marita Claesson, vårdbiträde, Aneby
  20. Arne Årevall, ingenjör, Sävsjö
  21. Anita Karlsson, lantbrukare, Eksjö
  22. Lars-Eric Gustafsson, företagare, Sävsjö
  23. Melinda Hegedus, ateljesömmerska, Vetlanda
  24. Samuel Godrén, mättekniker, Nässjö
  25. Johan Nissinen, studerande, Värnamo
Gislaved, Gnosjö, Vaggeryd, Värnamo
0110-03390
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Björn Runn, sjuksköterska, Jönköping
  2. Samuel Godrén, mättekniker, Nässjö
  3. Jonas Grahn, byggarbetare, Jönköping
  4. Sven Evert Gunnarsson, företagare, Värnamo
  5. Kristina Winberg, resesäljare, Jönköping
  6. Pierre Dahlin, studerande, Jönköping
  7. Per Svenhall, verkstadsarbetare, Jönköping
  8. Anita Winberg, pensionär, Jönköping
  9. Henric Andersson, verkstadsarbetare, Jönköping
  10. Kristina Wahlberg, undersköterska, Tranås
  11. Peter Lundgren, chaufför, Gnosjö
  12. Marita Claesson, vårdbiträde, Aneby
  13. Birger Söderberg, klinikchef, Värnamo
  14. Anita Karlsson, lantbrukare, Eksjö
  15. Arne Årevall, ingenjör, Sävsjö
  16. Carina L Svensson, butiksbiträde, Värnamo
  17. Anker Iskov Christensen, fd kyrkvärd, Vetlanda
  18. Anne Karlsson, marknadsansvarig, Värnamo
  19. Anders Gustafsson, vaktmästare, Gislaved
  20. Ing-Britt Axelsson-Nilsson, miljövårdare, Värnamo
  21. Gunnar Gadderyd, entreprenör, Nässjö
  22. Kristina Krusenfjord, jordbrukare, Gislaved
  23. Reinhold Theodorsson, undersköterska, Tranås
  24. Melinda Hegedus, ateljesömmerska, Vetlanda
  25. Paul Borstam, egen företagare, Gnosjö
Habo, Mullsjö, Jönköping
0110-03391

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Svante Olson, ledsagare Värnamo
  2. Amir Horozic, metallarbetare Gislaved
  3. Irene Fröne, personlig assistent Gislaved
  4. Linus Persson, bussresearrangör Skillingaryd
  5. Inga Jonasson, vårdlärare Gränna
  6. Erling Larsen, metallarbetare Kulltorp
  7. Fjodor Eklund, folkhögskolelärare Hörle
  8. Linda Svensson, Bor
  9. Simone Valsten, studerande Gislaved
  10. Sören Geist, förskollärare/kontorist Nissafors
  11. August Håkansson, studerande Gislaved
  12. Marianne Ericsson, ombudsman Huskvarna
  13. Monica S-Hevosmaa, assistent Forsheda
  14. Hans-Olof Carlson, fil kand Bor
  15. Mikael Ekvall, lärarstudent Jönköping
  16. Anita Fagerholm, undersköterska Landsbro
  17. Suzanne Schöblom, personlig assistent Tranås
  18. Kenny Hegg, rörmokare Huskvarna
  19. Raila Wasenius, arbetssökande Jönköping
  20. Monica Jönsson, pensionär Flisby
  21. Lennart Karlefur, pensionär Malmbäck
  22. Alexander Lowejko, utredare Anneberg
  23. Kenny Jönsson, renhållningsarbetare Flisby
  24. Björn Jonasson, lärare Gränna
  25. Sofie Adamsson, ledsagare Jönköping
  26. Per-Olof Bladh, pensionär Huskvarna
  27. Martin Ågren, studerande Vetlanda
  28. Mauno Virta, personlig assistent Huskvarna
  29. Åke Pettersson, socionom Huskvarna
  30. Smail Vejzovic, industriarbetare Jönköping
  31. Dorothea Josefsson, pensionär Huskvarna
  32. Annika Rubensson-Rosling, folkhögskolelärare Sävsjö
  33. Sanja Tafra, socialpedagog Jönköping
Vaggeryd, Värnamo, Gislaved, Gnosjö
0005-02306
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inga Jonasson, vårdlärare Gränna
  2. Per-Olof Bladh, pensionär Huskvarna
  3. Mikael Ekvall, lärarstudent Jönköping
  4. Sofie Adamsson, ledsagare Jönköping
  5. Raila Wasenius, arbetssökande Jönköping
  6. Björn Jonasson, lärare Gränna
  7. Kenny Hegg, rörmokare Huskvarna
  8. Mauno Virta, personlig assistent Huskvarna
  9. Marianne Ericsson, ombudsman Huskvarna
  10. Åke Pettersson, socionom Huskvarna
  11. Smail Vejzovic, industriarbetare Jönköping
  12. Suzanne Schöblom, personlig assistent Tranås
  13. Svante Olson, ledsagare Värnamo
  14. Anita Fagerholm, undersköterska Landsbro
  15. Lennart Karlefur, pensionär Malmbäck
  16. Amir Horozic, metallarbetare Gislaved
  17. Monica Jönsson, pensionär Flisby
  18. Dorothea Josefsson, pensionär Huskvarna
  19. Annika Rubensson-Rosling, folkhögskolelärare Sävsjö
  20. August Håkansson, studerande Gislaved
  21. Linda Svensson, Bor
  22. Erling Larsen, metallarbetare Kulltorp
  23. Simone Valsten, studerande Gislaved
  24. Fjodor Eklund, folkhögskolelärare Hörle
  25. Irene Fröne, personlig assistent Gislaved
  26. Sören Geist, förskollärare/kontorist Nissafors
  27. Linus Persson, bussresearrangör Skillingaryd
  28. Hans-Olof Carlson, fil kand Bor
  29. Alexander Lowejko, utredare Anneberg
  30. Martin Ågren, studerande Vetlanda
  31. Monica S-Hevosmaa, assistent Forsheda
  32. Kenny Jönsson, renhållningsarbetare Flisby
  33. Sanja Tafra, socialpedagog Jönköping
Jönköping, Habo, Mullsjö
0005-02329
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Suzanne Schöblom, personlig assistent Tranås
  2. Anita Fagerholm, undersköterska Landsbro
  3. Mikael Ekvall, lärarstudent Jönköping
  4. Inga Jonasson, vårdlärare Gränna
  5. Monica Jönsson, pensionär Flisby
  6. Marianne Ericsson, ombudsman Huskvarna
  7. Martin Ågren, studerande Vetlanda
  8. Kenny Jönsson, renhållningsarbetare Flisby
  9. Lennart Karlefur, pensionär Malmbäck
  10. Alexander Lowejko, utredare Anneberg
  11. Svante Olson, ledsagare Värnamo
  12. Kenny Hegg, rörmokare Huskvarna
  13. Raila Wasenius, arbetssökande Jönköping
  14. Per-Olof Bladh, pensionär Huskvarna
  15. Linda Svensson, Bor
  16. Smail Vejzovic, industriarbetare Jönköping
  17. Sofie Adamsson, ledsagare Jönköping
  18. Mauno Virta, personlig assistent Huskvarna
  19. Annika Rubensson-Rosling, folkhögskolelärare Sävsjö
  20. August Håkansson, studerande Gislaved
  21. Irene Fröne, personlig assistent Gislaved
  22. Amir Horozic, metallarbetare Gislaved
  23. Björn Jonasson, lärare Gränna
  24. Erling Larsen, metallarbetare Kulltorp
  25. Fjodor Eklund, folkhögskolelärare Hörle
  26. Hans-Olof Carlson, fil kand Bor
  27. Sören Geist, förskollärare/kontorist Nissafors
  28. Simone Valsten, studerande Gislaved
  29. Åke Pettersson, socionom Huskvarna
  30. Dorothea Josefsson, pensionär Huskvarna
  31. Linus Persson, bussresearrangör Skillingaryd
  32. Monica S-Hevosmaa, assistent Forsheda
  33. Sanja Tafra, socialpedagog Jönköping
Höglandskommunerna
0005-02352

http://www.val.se