Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Östergötlands län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christoffer Bernsköld, 27 år, ombudsman
  2. Kikki Liljeblad, 34 år, samhällsvetare
  3. Klas Corbelius, 34 år, rörelsesekreterare
  4. Kaisa Karro, 21 år, studerande
  5. Micael Ottoson, 54 år, folkhögskollärare
  6. Birgitta Wessman Thyrsson, 62 år, biståndshandläggare
  7. Stellan Johnsson, 39 år, lagerarbetare
  8. Helene Andersson-Molina, 44 år, läkare
  9. Thord Borggren Karlsson, 67 år, folkhögskollärare
  10. Birgit Pohjanen, 54 år, arbetskonsulent
  11. David Ergūl, 44 år, behandlingsassistent
  12. Sara Mayer, 34 år
  13. Magnus Leijon, 39 år, industriarbetare
  14. Linda Uller, 31 år
  15. Anders Pettersson, 46 år, industriarbetare
  16. Inger Winbladh, 48 år, röntgensjuksköterska
  17. Thommy Falck, 55 år, administratör
  18. Suat Arslan, 54 år
  19. Ibrahim Mohsen, 67 år
  20. Inger Björk, 61 år, enhetschef
  21. Leif Ahlström, 63 år, vaktmästare
  22. Ingvar Almrot, 69 år
  23. Pepa Sarafova, 52 år, lärare
  24. Maurice Gharib, 30 år, lärare
  25. Ann-Charlotte Wiberg, 49 år, vårdare
  26. Sonny Gynnhammar, 74 år
  27. Elias Said, 35 år
  28. Berit Karlsson, 61 år, sekreterare
  29. Lars Karlsson, 62 år, pensionär
Norrköping
0002-00630
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elisabeth Edlund, 57 år, fritidspedagog, Åtvidaberg
  2. Sten Krigsman, 70 år, pensionär, Valdemarsvik
  3. Barbro Carlsson, 62 år, barnskötare, Söderköping
  4. Britt Olauson, 65 år, ekonom, Ringarum
  5. Thomas Lidberg, 49 år, vuxenpedagog, Åtvidaberg
  6. Anna Olsson Blom, 38 år, lärare, Rimforsa
  7. Anders Grönqvist, 52 år, utbildningssamordnare, Söderköping
  8. Kerstin Gustavsson, 67 år, pensionär, Åtvidaberg
  9. Roger Rydström, 61 år, metallarbetare, Kisa
  10. Carina Plomén, 51 år, lokalvårdare, Gusum
  11. Peder Griph, 54 år, försäkringssekreterare, Åtvidaberg
  12. Sanna Fogelby, 29 år, undersköterska, Söderköping
  13. Peter Abrahamsson, 55 år, vårdare, Söderköping
  14. Helena Johansson, 66 år, pensionär, Gusum
  15. Ronald Jacobsson, 67 år, f d arbetsförmedlare, Söderköping
  16. Pia Dingsten, 50 år, vårdbiträde, Söderköping
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0002-00740
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per-Arne Larsson, 59 år,reparatör, Boxholm
  2. Madelaine Vilgren, 51 år, ekonom, Ödeshög
  3. Miko Månsson, 34 år, lagerarbetare, Mjölby
  4. Eva-Lotta Nilsson, 27 år, Ydre
  5. Ulf Eirevik, 64 år, Vadstena
  6. Ellinor Karlsson, 41 år, fastighetsskötare, Mjölby
  7. Börje Lindholm, 60 år, personskadereglerare, Ödeshög
  8. Monica Oscarsson, 51 år, skötare, Vadstena
  9. Rainer Fredriksson, 61 år, kemikaliesamordnare, Mjölby
  10. Ann-Marie Flink, 62 år, arbetsförmedlare, Boxholm
  11. Anders Ahl, 67 år, plåtslagare, Vadstena
  12. Karin Andersson, 56 år, lokalvårdare, Mjölby
  13. Kjell Åke Gauffin, 59 år, verktygsmakare, Ödeshög
  14. Birgitta Hellman Magnusson, 56 år, bibliotekskonsulent, Ödeshög
  15. Samuel Bäck, 64 år, pensionär, Ydre
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0002-00803
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Torbjörn Holmqvist, 50 år, utbildningsledare, Motala
  2. Christina Hasselrot, 58 år, specialpedagog, Finspång
  3. Bernt Bergholm, 69 år, pensionär, Finspång
  4. Lena Westerlund, 51 år, undersköterska, Motala
  5. Hans Elf, 52 år, parkarbetare, Motala
  6. Anita Grundström, 54 år, vårdare, Finspång
  7. Conny Eriksson, 60 år, arbetslös, Finspång
  8. Gunnel Jarméus, 51 år, barnskötare, Motala
  9. Anders Petersson, 57 år, samordnare, Motala
  10. Riitta Leiviskä-Widlund, 50 år, skötare, Finspång
  11. Karl-Axel Pettersson Molinder, 58 år, herr, Motala
  12. Sladjana Petrov, 29 år, undersköterska, Motala
  13. Patrik Karlsson, 41 år, industrielektriker, Finspång
  14. Annika Svensson, 41 år, Finspång
  15. Sleiman Abdo, 57 år, herr, Motala
  16. Solvig Svensson, 67 år, pensionär, Finspång
  17. Sead Mulahusic, 56 år, flyktingsekreterare, Motala
  18. Stefan Gustafsson, 44 år, Finspång
  19. Klas Pettersson, 32 år, verkstadsarbetare, Motala
Motala Finspång
0002-00809
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mats Johansson, 53 år, kommunalråd, Linköping
  2. Anna Larsson, 33 år, Linköping
  3. Nicklas Andersson, 38 år, byggnadsarbetare, Linköping
  4. Efat Saiady, 55 år, Linköping
  5. Martin Tollén, 36 år, civilingenjör, Linköping
  6. Alma Basic, 50 år, Linköping
  7. Lars "Laban" Bengtsson, 55 år, ombudsman, Linköping
  8. Camilla Jonsson, 41 år, Linköping
  9. Peter Hermansson, 50 år, ambulanssjukvårdare, Linköping
  10. Birgitta Larsson, 54 år, socionom, Linköping
  11. Elias Aguirre Hammarlund, 26 år, ombudsman, Linköping
  12. Helena Iacobaeus, 30 år, internationell koordinator, Linköping
  13. Conny Öhman, 59 år, f d riksdagsledamot, Linköping
  14. Rebecca Hägg, 28 år, grundskollärare, Linköping
  15. Artturi Affleckt, 65 år, reparatör, Linköping
  16. Anne Habbe, 58 år, vårdare, Linköping
  17. Melek Ruya, 56 år, Linköping
  18. Lenita Söderlund, 28 år, säljare, Linköping
  19. Arvid Sjögedahl, 32 år, elektriker, Linköping
  20. Ebba Sörenson, 21 år, Linköping
  21. Joakim Gustafsson, 41 år, administrativ assistent, Linköping
  22. Katarina Berzell, 42 år, socionom, Linköping
  23. Jan Christensen, 47 år, Linköping
  24. Ann-Charlott Bäckman, 40 år, Linköping
  25. Göran Stenberg, 54 år, konsult, Linköping
Linköping
0002-00821
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elisabeth Edlund, 57 år, fritidspedagog, Åtvidaberg
  2. Barbro Carlsson, 62 år, barnskötare, Söderköping
  3. Britt Olauson, 65 år, ekonom, Ringarum
  4. Thomas Lidberg, 49 år, vuxenpedagog, Åtvidaberg
  5. Anna Olsson Blom, 38 år, lärare, Rimforsa
  6. Anders Grönqvist, 52 år, utbildningssamordnare, Söderköping
  7. Kerstin Gustavsson, 67 år, pensionär, Åtvidaberg
  8. Roger Rydström, 61 år, metallarbetare, Kisa
  9. Carina Plomén, 51 år, lokalvårdare, Gusum
  10. Peder Griph, 54 år, försäkringssekreterare, Åtvidaberg
  11. Sanna Fogelby, 29 år, undersköterska, Söderköping
  12. Peter Abrahamsson, 55 år, vårdare, Söderköping
  13. Helena Johansson, 66 år, pensionär, Gusum
  14. Ronald Jacobsson, 67 år, f d arbetsförmedlare, Söderköping
  15. Pia Dingsten, 50 år, vårdbiträde, Söderköping
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0002-03739

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sara Larsson, beteendevetare, Linköping
  2. Göran Gunnarsson, kommunal sekreterare, Linköping
  3. Lars Vikinge, egen företagare, Brokind
  4. Marita Granath, receptarie, Stjärnorp
  5. Johan Lundgren, leg. sjuksköterska, Linköping
  6. Pontus Knutsson, studerande, Linköping
  7. Britt-Marie Gustafsson, lantbrukare, Bankekind
  8. Solveig Lundin, bibliotekarie, Linköping
  9. Inge Svensson, ungdomsresurs, Linköping
  10. Gösta Gustavsson, ekonom, Vikingstad
  11. Marie Gren, distriktssjuksköterska, Linköping
  12. Eje Svensson, mjukvaruutvecklare, Linköping
  13. Olov Johansson, studerande, Linköping
  14. Julie Tran, Linköping
  15. Yvonne de Martin, ingenjör/folkhälsovetare, Linköping
Linköping
0004-01032
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars-Olof Johansson, verksamhetschef, Vikbolandet
  2. Lisa Holmgren, socionom, Norrköping
  3. Madeleine Johansson, företagare, Åby
  4. Gösta Nilsson, pensionär, Norrköping
  5. Christian Widlund, logistiker, Norrköping
  6. Kennert Hallberg, lantmästare, Norsholm
  7. Kerstin Sjöberg, lärare, Vikbolandet
  8. Annika Altnäs, projektledare, Norrköping
  9. Lars-Magnus Cederblad, entreprenör, Vikbolandet
  10. Ann-Britt Leo, Norrköping
  11. Sören Glimnér, lantbrukare, Vikbolandet
Norrköping
0004-01038
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carola Andersson, chef/sjuksköterska, Valdemarsvik
  2. Lennart Johansson, rörmontör/pensionär, Kinda
  3. Madelene Lindgren, lärare, Valdemarsvik
  4. Johan Knutsson, studerande, Åtvidaberg
  5. Katarina Karlberg, lantbrukare, Söderköping
  6. Pär-Anders Olovsson, virkesköpare, Kinda
  7. Astrid-Marie Jonsson, lanthandlare, Åtvidaberg
  8. Anders Ek, lantbrukare, Valdemarsvik
  9. Magnus Berge, lantbrukare/kommunalråd, Söderköping
  10. Karin Skärby, lantbrukare, Kinda
  11. Åke Andersson, Åtvidaberg
  12. Roger Holgersson, el-konsult, Söderköping
  13. Marie Lindh Eriksson, ingenjör, Valdemarsvik
  14. Anna Thuresson, fritidspedagog, Åtvidaberg
  15. Kjell-Åke Bondesson, lantbrukare, Söderköping
  16. Britt-Marie Nilsson, Åtvidaberg
  17. Bengt Johansson, lantbrukare, Söderköping
  18. Göran Karlsson, lantbrukare, Valdemarsvik
  19. Viviann Ovinder, vårdare, Valdemarsvik
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0004-01039
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Michael Cornell, förbundssekreterare, Ödeshög
  2. Inga Arnell Lindgren, kommunalråd, primärvårdsintendent, Ydre
  3. Christina Knutsson, Mjölby
  4. Anders Agnemar, Vadstena
  5. Inger Gustafsson, sjuksköterska, Boxholm
  6. Wolmar Unemo, projektledare/anbudsingenjör, Ödeshög
  7. Birgitta Gunnarsson, Mjölby
  8. Göran Tunemar, lantbrukare, Vadstena
  9. Anette Andersson, fd. arbetsmiljöinspektör, Boxholm
  10. Bo Johansson, lantmästare, Vadstena
  11. Solveig Agnevik, arkivarie, Boxholm
  12. Maud Lindh, undersköterska, Mjölby
  13. Britt-Mari Ekholm, sjukgymnast, Ödeshög
  14. Tony Lingeby, lantarbetare, Mjölby
  15. Roland Sjödahl, agronom, Vadstena
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0004-01042
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna Creutz, enhetschef, Finspång
  2. Michael Cornell, förbundssekreterare, Ödeshög
  3. Madeleine Johansson, företagare, Norrköping
  4. Lena Berglert, leg. biomedicinsk analytiker, Motala
  5. Elisabeth Åsén, undersköterska, Finspång
  6. Sten Westberg, ingenjör, Motala
  7. Åsa Johansson, sjuksköterska, Finspång
  8. Gunilla Johansson, adm. assistent, Motala
  9. Kristin Yderfors, lantmästare, Finspång
  10. Christer Petersson, lantbrukare, Motala
  11. Pontus Slottner, civilingenjör, Finspång
Motala Finspång
0004-01608

Feministiskt initiativ

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gunnel Lindström, Linköping
  2. Anna-Karin Torp, Linköping
  3. Britt Uhrenius, Norrköping
  4. Diana Torp, Linköping
  5. Etina Deniz, Norrköping
Östergötlands läns landsting
0532-02247

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carina Johansson, Kommunalråd,Mantorp
  2. Sven-Åke Persson, Pensionär,Mantorp
  3. Björn Asserhed, Pastor,Mjölby
  4. Karin Claesson, Personalansvarig,Ödeshög
  5. Monika Broman, Distriktssköterska,Linköping
  6. Magnus Liwing, Försäljningschef,Mantorp
  7. Magnus Ekholm, Ungdomsvårdare,Vadstena
  8. Gun-Inger Andersson, Adjunkt,Mantorp
  9. Anna Bernemalm, It-tekniker,Skänninge
  10. Ingemar Lindaräng, Pensionär,Vadstena
  11. Yvonne Jakobsson-Mellberg, Hälsocoach,Mantorp
  12. Anna-Greta Hübsch, Fru,Ydre
  13. Bill Sjölund, Speditör,Mantorp
  14. Bengt Norenberg, Pensionär,Vadstena
  15. Tobias Josefsson, Journalist,Mjölby
  16. Birgitta Jansson, Beteendevetare,Mantorp
  17. Siv Clasén, Fru,Mantorp
  18. Ingegerd Lindaräng, Lärare,Vadstena
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0003-00874
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Reza Zarenoe, Leg.Audionom
  2. Madeleine Pavlidis, Leg.Sjuksköterska
  3. Ralf Falkhede, Pensionär
  4. Monika Broman, Distriktssköterska
  5. Mattias Emanuelsson, Civilingenjör
  6. Evalill Nilsson, Läkare
  7. Carl-Fredrik Ideström, Samhällsvetare
  8. Gunnar Broman, Civilekonom
  9. Thomas Bystedt, Religionsvetare
  10. Jan Törnfeldt, Lärare
  11. Ahmed Alkhani, Undersköterska
  12. Anita Jernberger, Folkhälsovetare
  13. Samad Tiemori, Operationssjuksköterska
  14. Claes Almén, Ingenjör
Linköping
0003-01257
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anita Jernberger, folkhälsovetare
  2. José Kimenga, jurist
  3. Robert Nordman, ridande bågskytt
  4. Anna Zhou, nationalekonom,sjuksköterskestuderande
  5. Daniel Collin, distriktsordförande LUF
  6. Pia Gustafsson, civilingenjör
  7. Ingemar Rahm, Teliasenior
  8. Lars Glänneskog, rektor
  9. Fredrik Franzén, socialliberal pedagog
  10. Linda Lundqvist, teamledare
  11. Lars-Gunnar Öhrn, företagsledare
  12. Billy Josefsson, flygledare
Norrköping
0003-01290
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gun Jareblad, Motala
  2. Britt-Marie Hamnevik Söderberg, Lotorp
  3. Jan-Erik Fors, Finspång
  4. Maths Andersson, Sjökumla
  5. Ann-Britt Johansson, Finspång
  6. Cari Rylander, Motala
  7. Andreas Ramlöv, Finspång
  8. Anders Lindgren, Tjällmo
  9. Anita Jernberger, Norrköping
  10. Ruth Liminga, Borensberg
  11. Birgitta Jacobsson, Sonstorp
  12. André Medborg, Borensberg
  13. Bengt Jansson, Sonstorp
  14. Ann-Marie Gustavsson, Borensberg
  15. Berit Ramlöv, Finspång
  16. Stig Malm, Motala
  17. Tommy Jacobsson, Sonstorp
  18. Solveig Jansson, Motala
  19. Anders Thuresson, Finspång
  20. Erik Weiborn, Motala
  21. Ulrike Åkesson, Ljusfallshammar
  22. Berit Andersson, Sjökumla
  23. Bertil Hjelmgren, Finspång
  24. Bengt Pettersson, Motala
  25. Bengt Andersson, Igelfors
Motala Finspång
0003-01318
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Byström, Åtvidaberg
  2. Annica Danielsson, Söderköping
  3. Staffan Dalin, Valdemarsvik
  4. Christina Nilsson, Kinda
  5. Lillies Rydberg, Åtvidaberg
  6. Sture Elgstig, Söderköping
  7. Helena von Schantz, Valdemarsvik
  8. Jörgen Nord, Kinda
  9. Lars Karlsson, Kinda
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0003-01883

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Levi Eckeskog, Landstingsråd, Boxholm
  2. Lars Eklund, Gruppledare, Askeby
  3. Berit K. Lehnér, Leg. sjuksköterska, Linköping
  4. Tommy Sennehed, Patienttransportör, Östra Skrukeby
  5. Per Larsson, Politisk sekreterare, Linköping
  6. Liselotte Fager, Ombudsman, Linköping
  7. Stefan Redéen, Läkare, Linköping
  8. Ellinor Petersen, Fil.kand., Linköping
  9. Sven Brus, F.d. Riksdagsledamot, Norrköping
  10. Iréne Langvik, Undersköterska, Skänninge
  11. Nils-Ingvar Graan, KF-ordförande, Borensberg
  12. Lena Käcker Johansson, Leg. sjuksköterska, Rimforsa
  13. Preben Bendtsen, Professor, Linköping
  14. David Högberg, Förbundsstyrelseledamot KDU, Linköping
  15. Anita Hedman, Pensionär, Ledberg
  16. Lillemor Gustavson, Biträdande lönechef, Linköping
  17. Anders Svensson, Civilingenjör, Linköping
  18. Erik Sedell, Studerande, Linköping
  19. Kalle Sandell, Folkhögskollärare, Kisa
  20. Karin Starkhammar, Leg. sjuksköterska, Mantorp
  21. Karen Magnin Andersson, Företagare, Vreta Kloster
  22. Gabor Lorant, Konsult, Linköping
  23. Caroline Berggren, Skolsköterska, Linköping
  24. Bengt Arne Nyman, Utvecklingsingenjör, Vikingstad
Linköping
0068-00540
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Levi Eckeskog, Landstingsråd, Boxholm
  2. Sven Brus, F.d. Riksdagsledamot, Norrköping
  3. Noomi Nilsson, Auktoriserad socionom, Norrköping
  4. Marita Forsman, Egenföretagare, Vikbolandet
  5. Anibal Rojas Jorquera, Studerande, Norrköping
  6. Anders Eksmo, Kommunalråd, Söderköping
  7. Preben Bendtsen, Professor, Linköping
  8. Iréne Langvik, Undersköterska, Skänninge
  9. Nils-Ingvar Graan, KF-ordförande, Borensberg
  10. Lena Käcker Johansson, Leg. sjuksköterska, Rimforsa
  11. Lars Eklund, Gruppledare, Linköping
  12. Margaretha Ericsson, Oppositionsråd, Kolmården
  13. Bengt Ekström, Politisk sekreterare, Norrköping
  14. Elisabeth Nison, Barnskötare, Norrköping
  15. Berit K. Lehnér, Leg. sjuksköterska, Linköping
  16. Roger Hedin, Lärare, musiker, Norrköping
  17. Åke Henrysson, HR-konsult, Norrköping
  18. Hatun Akpinar-Can, Behandlingsassistent, Norrköping
  19. Ingrid Lindwall, Försäljningsassistent, Norrköping
  20. Ingo Alander, Skolledare, Finspång
  21. Tommy Sennehed, Patienttransportör, Linköping
  22. Kalle Sandell, Folkhögskollärare, Kisa
  23. Karin Starkhammar, Leg. sjuksköterska, Mantorp
  24. Katarina Ekström, Socionom, Norrköping
  25. Per-Gunnar Gunnarsson, Lantbrukare, Vikbolandet
  26. Eva-Britt Sjöberg, Skoladministratör, Norrköping
Norrköping
0068-00541
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Levi Eckeskog, Landstingsråd, Boxholm
  2. Lena Käcker Johansson, Leg. sjuksköterska, Rimforsa
  3. Anders Eksmo, Kommunalråd, Söderköping
  4. Solveig Danielson, Barnmorska, Kisa
  5. Madeléne Ottosson, Förskollärare, Valdemarsvik
  6. Kalle Sandell, Folkhögskollärare, Kisa
  7. Sven Brus, F.d. Riksdagsledamot, Norrköping
  8. Iréne Langvik, Undersköterska, Skänninge
  9. Nils-Ingvar Graan, KF-ordförande, Borensberg
  10. Lars Eklund, Gruppledare, Askeby
  11. Ebbe Lundgren, Projektledare, Åtvidaberg
  12. Gretel Karlsson, Behandlingsassistent, Söderköping
  13. Marita Forsman, Egenföretagare, Vikbolandet
  14. Bengt Svensson, Säljare, Valdemarsvik
  15. Tommy Risarp, Personlig assistent, Åtvidaberg
  16. Ingrid Larsson, Diakon, Åtvidaberg
  17. Berit K. Lehnér, Leg. sjuksköterska, Linköping
  18. Tommy Sennehed, Patienttransportör, Linghem
  19. Karin Starkhammar, Leg. sjuksköterska, Mantorp
  20. Stefan Redéen, Läkare, Linköping
  21. Martina Axene, Undersköterska, Motala
  22. Margaretha Ericsson, Oppositionsråd, Kolmården
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0068-00542
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Levi Eckeskog, Landstingsråd, Boxholm
  2. Iréne Langvik, Undersköterska, Skänninge
  3. Magnus Oscarsson, Kommunalråd, snickare, Ödeshög
  4. Karin Starkhammar, Leg. sjuksköterska, Mantorp
  5. Linus Dagbäck Printz, Studerande, Vadstena
  6. Therese Gustafsson, Badvärd, Mjölby
  7. Lars Eklund, Gruppledare, Linköping
  8. Sven Brus, F.d. Riksdagsledamot, Norrköping
  9. Nils-Ingvar Graan, KF-ordförande, Borensberg
  10. Lena Käcker Johansson, Leg. sjuksköterska, Rimforsa
  11. Håkan Wass, Företagare, Mjölby
  12. Doris Andersson, Kanslist, Österbymo
  13. Mikael Brickarp, Verkstadsmekaniker, Ödeshög
  14. Kennerth Sjösten, Posttjänsteman, Vadstena
  15. Martina Axene, Undersköterska, Motala
  16. Tommy Sennehed, Patienttransportör, Linköping
  17. Stefan Redéen, Läkare, Linköping
  18. Kalle Sandell, Folkhögskollärare, Kisa
  19. Robert Wahlström, Skötare, Ödeshög
  20. Lisbeth Eckeskog, Specialpedagog, Boxholm
  21. David Ekwueme, Industriarbetare, Ödeshög
  22. Urban Tellström, Leg. skötare, Vadstena
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0068-00543
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Levi Eckeskog, Landstingsråd, Boxholm
  2. Nils-Ingvar Graan, KF-ordförande, Borensberg
  3. Jessica Antebrink, Behandlingsassistent, Motala
  4. Ingo Alander, Skolledare, Finspång
  5. Sofie Drake, Egenföretagare, Finspång
  6. Martina Axene, Undersköterska, Motala
  7. Sven Brus, F.d. Riksdagsledamot, Norrköping
  8. Iréne Langvik, Undersköterska, Skänninge
  9. Lars Eklund, Gruppledare, Linköping
  10. Lars-Johan Sunnerberg, Assistent, Motala
  11. Lena Käcker Johansson, Leg. sjuksköterska, Rimforsa
  12. Stefan Redéen, Läkare, Linköping
  13. Berit K. Lehnér, Leg. sjuksköterska, Linköping
  14. Tommy Sennehed, Patienttransportör, Linköping
  15. Marita Forsman, Egenföretagare, Vikbolandet
  16. Kalle Sandell, Folkhögskollärare, Kisa
  17. Karin Starkhammar, Leg. sjuksköterska, Mantorp
  18. Preben Bendtsen, Professor, Linköping
  19. Raendie Andersson, F.d. Postkassör, Tjällmo
  20. Åke Henrysson, HR-konsult, Norrköping
  21. Linus Dagbäck Printz, Studerande, Vadstena
  22. Börje Wåhleman, Pensionär, Finspång
Motala Finspång
0068-00544

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gunnar Gustafsson, 42, statstjänsteman, Linghem
  2. Catarina Engström, 58, rektor, Motala
  3. Ulf Flodin, 64, överläkare, Linköping
  4. Eva-Lotta Kalman, 49, egen företagare, Brokind
  5. Lars Wilzén, 54, förste forskningsingenjör, Linköping
  6. Ulrica Matz, 51, personalvetare, Linköping
  7. Göran Waldenström, 25, läkarstuderande, Linköping
  8. Hildegard Jarskog, 62, vårdadministratör, Norrköping
  9. Nils Hillerbrand, 33, civilekonom, Linköping
  10. Margareta Fransson, 39, leg sjuksköterska, Norrköping
  11. Eric Westerberg, 36, civilingenjör, Mjölby
  12. Cvijeta Stojnic-Karlsson, 59, ekonom, Ödeshög
  13. Pontus Wessman, 44, företagare, Hycklinge
  14. Eva Karlsson, 48, Norrköping
  15. Jens Lindell, 50, informationssekreterare, Norrköping
  16. Ylva Engström, 40, Linköping
  17. Joakim Hörsing, 39, politisk sekreterare, Linköping
  18. Friederike Gerlach, 32, samhällsvetare, Norrköping
  19. Klas Linné, 66, civilingenjör, Norrköping
  20. Madeleine Mye Sigfridsson, 50, Linköping
  21. Martin Nyberg, 39, kommunfullmäktigeledamot, Finspång
  22. Herman Vinterhjärta, 34, småföretagare och lärare, Finspång
  23. Inge Lindahl, 55, civilingenjör, Boxholm
  24. Ulf Nilsson, 64, folkbildare, Norrköping
  25. Markus Hall, 38, egenföretagare, Oppeby
Linköping
0055-03263
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per-Olof Svensson, 45, Norrköping
  2. Margareta Fransson, 39, leg sjuksköterska, Norrköping
  3. Jens Lindell, 50, informationssekreterare, Norrköping
  4. Eva Karlsson, 48, Norrköping
  5. Martin Nyberg, 39, kommunfullmäktigeledamot, Finspång
  6. Cvijeta Stojnic-Karlsson, 59, ekonom, Ödeshög
  7. Lars Wilzén, 54, förste forskningsingenjör, Linköping
  8. Hildegard Jarskog, 62, vårdadministratör, Norrköping
  9. Pontus Wessman, 44, företagare, Hycklinge
  10. Friederike Gerlach, 32, samhällsvetare, Norrköping
  11. Klas Linné, 66, civilingenjör, Norrköping
  12. Catarina Engström, 58, rektor, Motala
  13. Ulf Flodin, 64, överläkare, Linköping
  14. Eva-Lotta Kalman, 49, egen företagare, Brokind
  15. Rickard Sallermo, 29, miljövetare, Norrköping
  16. Ulrica Matz, 51, personalvetare, Linköping
  17. Bror-Tommy Sturk, 52, stadsantikvarie, Valdemarsvik
  18. Ylva Engström, 40, Linköping
  19. Gunnar Gustafsson, 42, statstjänsteman, Linghem
  20. Madeleine Mye Sigfridsson, 50, Linköping
  21. Abdulkadir Ahmed Mohammed, 37, studerande, Norrköping
  22. Joakim Hörsing, 39, politisk sekreterare, Linköping
  23. Göran Petersson, 68, Norrköping
  24. Ulf Nilsson, 64, folkbildare, Norrköping
  25. Markus Hall, 38, egenföretagare, Oppeby
  26. Britta Kahanpää, 68, leg. sjukgymnast, Vikbolandet
Norrköping
0055-03264
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Pontus Wessman, 44, företagare, Hycklinge
  2. Cvijeta Stojnic-Karlsson, 59, ekonom, Ödeshög
  3. Lars Wilzén, 54, förste forskningsingenjör, Linköping
  4. Catarina Engström, 58, rektor, Motala
  5. Markus Hall, 38, egenföretagare, Oppeby
  6. Eva Karlsson, 48, Norrköping
  7. Bror-Tommy Sturk, 52, stadsantikvarie, Valdemarsvik
  8. Hildegard Jarskog, 62, vårdadministratör, Norrköping
  9. Martin Nyberg, 39, kommunfullmäktigeledamot, Finspång
  10. Friederike Gerlach, 32, samhällsvetare, Norrköping
  11. Ulf Flodin, 64, överläkare, Linköping
  12. Eva-Lotta Kalman, 49, egen företagare, Brokind
  13. Inge Lindahl, 55, civilingenjör, Boxholm
  14. Ulrica Matz, 51, personalvetare, Linköping
  15. Jens Lindell, 50, informationssekreterare, Norrköping
  16. Margareta Fransson, 39, leg sjuksköterska, Norrköping
  17. Abdulkadir Ahmed Mohammed, 37, studerande, Norrköping
  18. Madeleine Mye Sigfridsson, 50, Linköping
  19. Joakim Hörsing, 39, politisk sekreterare, Linköping
  20. Göran Waldenström, 25, läkarstuderande, Linköping
  21. Herman Vinterhjärta, 34, småföretagare och lärare, Finspång
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0055-03265
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Cvijeta Stojnic-Karlsson, 59, ekonom, Ödeshög
  2. Pontus Wessman, 44, företagare, Hycklinge
  3. Catarina Engström, 58, rektor, Motala
  4. Jens Lindell, 50, informationssekreterare, Norrköping
  5. Eva Karlsson, 48, Norrköping
  6. Lars Wilzén, 54, förste forskningsingenjör, Linköping
  7. Ylva Engström, 40, Linköping
  8. Ulf Flodin, 64, överläkare, Linköping
  9. Ulrica Matz, 51, personalvetare, Linköping
  10. Joakim Hörsing, 39, politisk sekreterare, Linköping
  11. Friederike Gerlach, 32, samhällsvetare, Norrköping
  12. Abdulkadir Ahmed Mohammed, 37, studerande, Norrköping
  13. Eva-Lotta Kalman, 49, egen företagare, Brokind
  14. Markus Hall, 38, egenföretagare, Oppeby
  15. Madeleine Mye Sigfridsson, 50, Linköping
  16. Inge Lindahl, 55, civilingenjör, Boxholm
  17. Bror-Tommy Sturk, 52, stadsantikvarie, Valdemarsvik
  18. Martin Nyberg, 39, kommunfullmäktigeledamot, Finspång
  19. Ulf Nilsson, 64, folkbildare, Norrköping
  20. Nils Hillerbrand, 33, civilekonom, Linköping
  21. Herman Vinterhjärta, 34, småföretagare och lärare, Finspång
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0055-03266
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Catarina Engström, 58, rektor, Motala
  2. Martin Nyberg, 39, kommunfullmäktigeledamot, Finspång
  3. Margareta Fransson, 39, leg sjuksköterska, Norrköping
  4. Herman Vinterhjärta, 34, småföretagare och lärare, Finspång
  5. Caroline Wiklund, 21, habiliteringsassistent, Finspång
  6. Abdulkadir Ahmed Mohammed, 37, studerande, Norrköping
  7. Ylva Engström, 40, Linköping
  8. Bror-Tommy Sturk, 52, stadsantikvarie, Valdemarsvik
  9. Eva Karlsson, 48, Norrköping
  10. Pontus Wessman, 44, företagare, Hycklinge
  11. Friederike Gerlach, 32, samhällsvetare, Norrköping
  12. Inge Lindahl, 55, civilingenjör, Boxholm
  13. Cvijeta Stojnic-Karlsson, 59, ekonom, Ödeshög
  14. Ulf Flodin, 64, överläkare, Linköping
  15. Madeleine Mye Sigfridsson, 50, Linköping
  16. Rickard Sallermo, 29, miljövetare, Norrköping
  17. Hildegard Jarskog, 62, vårdadministratör, Norrköping
  18. Ulf Nilsson, 64, folkbildare, Norrköping
  19. Eva-Lotta Kalman, 49, egen företagare, Brokind
  20. Nils Hillerbrand, 33, civilekonom, Linköping
  21. Jens Lindell, 50, informationssekreterare, Norrköping
  22. Markus Hall, 38, egenföretagare, Oppeby
  23. Lars Wilzén, 54, förste forskningsingenjör, Linköping
  24. Gunnar Gustafsson, 42, statstjänsteman, Linghem
  25. Göran Waldenström, 25, läkarstuderande, Linköping
  26. Klas Linné, 66, civilingenjör, Norrköping
Motala Finspång
0055-03267

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gary Sparrborn, Ingenjör, Vadstena
  2. Viola Ingvarsson, Ödeshög
  3. Carl Rydberg, Rektor, Ydre
  4. Monika Gideskog, Mjölby
  5. Lennart Karlsson, Väderstad
  6. Åke Carlsson, Boxholm
  7. Rolf Stenward, Boxholm
  8. Anna-Karin Cronstedt, Ödeshög
  9. Christer Wiström, Ydre
  10. Lindhia Petersson, Undersköterska, Mjölby
  11. Jonas Konstenius, Mjölby
  12. Stig Johansson, Ingenjör, Boxholm
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0001-00170
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Fredrik Sjöstrand, Nationalekonom, Linköping
  2. Hanna Österman, Biolog/Politisk sekreterare, Linköping
  3. Anders Senestad, Kommunalråd, Söderköping
  4. Bo Lennhammar, Linköping
  5. Markus Jonsson, Linköping
  6. Linda Cederlund, Vreta Kloster
  7. Alexandra Wigg, Linköping
  8. Torolf Nilzén, Fil.mag, Linköping
  9. Maria Almesåker, Linköping
  10. Fredrik Lundell, Röntgenläkare, Sturefors
  11. Marianne Almesåker, Doktorand, Linköping
  12. Bertil Wahlbom, Egen företagare, Linköping
  13. Per Åkerström, Fil.mag, Sturefors
  14. Fredrik Viksten, Civilingenjör, Linköping
  15. Alf Lindgren, Adjunkt, Linköping
  16. Robert Fransson, F.d lektor, Linköping
  17. Åke Wennerklint, Ingenjör, Linköping
  18. Bertil Skogström, VD eget företag, Linköping
  19. Christian Gustavsson, Landstingsråd, Linköping
  20. Tommy Ählström, Utvecklingschef, Linköping
  21. Magnus Redin, Linköping
  22. Mohammad Al Zoghbi, Arkitekt, Linköping
  23. Inger Persson, Advokat, Linköping
  24. Susanne Nordström, Partiombudsman, Linköping
  25. Björn Olsson, Projektledare, Linköping
Linköping
0001-00395
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ulla Ordell, Tandläkare, Motala
  2. Ritha Andersson, Leg. sjuksköterska, Finspång
  3. Anna Lust, Lantbrukare, Borensberg
  4. Åke Svensson, Lantbrukare, Klockrike
  5. Hans Abrahamsson, Kapten, Tjällmo
  6. Erik Mildh, Linjemontör, Finspång
  7. Bo Malmquist, Ingenjör, Motala
  8. Inge Jacobsson, Finspång
  9. Anna-Lena Jansson, Konsumentsekreterare, Motala
  10. Christer Nannis, Byggnadsingenjör, Motala
  11. Sven Svensson, Borensberg
  12. Carl-Johan Böttinger, Ingenjör,Motala
Motala Finspång
0001-00397
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna Nilsson, Leg sjuksköterska, Fil.mag, Valdemarsvik
  2. Eva Cox, Fil.kand, Socionom, Söderköping
  3. Rolf Wilhelmsson, Tandläkare, Åtvidaberg
  4. Fredrik Björkman, Gymnasiechef, Rimforsa
  5. Anders Boqvist, Utbildningschef, Söderköping
  6. Elisabeth Andersson, Företagare, Valdemarsvik
  7. Lars Ekblad, Konsult, Valdemarsvik
  8. Rolf Swärd, F.d officier, Gryt
  9. Åsa Merving, Företagare, Åtvidaberg
  10. Anita Esbjörnsson, Revisor, Valdemarsvik
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0001-00398
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Morell, Landstingsråd, Åby
  2. Per Jameson, Egen företagare, Åby
  3. Peder Drott, Överläkare, Norrköping
  4. Viktoria Strömberg, Ekonom, Norrköping
  5. Jenny Bergqvist, Statsanställd, Norrköping
  6. Jan Owe-Larsson, Företagare, Norrköping
  7. Päivi Johansson, Civilingenjör, Norrköping
  8. Claes Hallert, Överläkare, Norrköping
  9. Sylvia Nilsson, Friskvårdskonsulent, Norrköping
  10. Jirina Klevstigh, Norrköping
  11. Kerstin Nordenberg, Sjuksköterska/vårdlärare, Norrköping
  12. Criss Hagfeldt, Beteendevetare, Norrköping
  13. Said Nison, Egen företagare, Norrköping
  14. Joakim Liljeberg, Student, Norrköping
  15. Carl Tjäderhane, Norrköping
  16. Eva Åbrodd, Boendekonsulent, Vikbolandet
  17. Olle Ström, Rekryteringskonsult, Norrköping
  18. Christina Blomqvist, Grafisk formgivare, Norrköping
  19. Hervor Wallentin, Undersköterska, Norrköping
  20. Joanna Sjölander, Marknadschef, Norrköping
  21. Christer Sjöberth, Major, Svärtinge
  22. Rickard Söderholm, Norrköping
Norrköping
0001-00723

Piratpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marit Deldén, Linköping, 27 år
  2. Gabriel Sjölund, Linköping, 26 år
  3. Sammy Nordström, Söderköping, 30 år
  4. Birgitta Lilja, Norrköping, 58 år
  5. Malin Ahnberg, Norrköping, 18 år
  6. Björn BG Nilsson, Norrköping, 29 år
  7. Tobias Fagerström, Norrköping, 35 år
  8. Yan Ryberg, Nykil, 51 år
  9. Hanna Rydberg, Linköping, 28 år
  10. Henri Rydberg, Linköping, 32 år
  11. Tobias Jernér, Linköping, 18 år
  12. Johan Hellberg, Söderköping, 21 år
  13. Lukas Samuelsson, Söderköping, 19 år
  14. Matilda Rehneström, Norrköping, 19 år
  15. Lars Berg, Linköping, 49 år
  16. Michael Carlsson, Linköping, 39 år
  17. Antti Willberg, Linköping, 41 år
  18. Rasmus Svensson, Linköping, 23 år
  19. Sandra Andersson, Östra Ryd, 18 år
  20. Mårten Björkman, Norrköping, 20 år
Östergötlands Landsting
0524-02401

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lola Alseby, Sjuksköterska
  2. Arne Borgen, Verktygsmakare
  3. Margareta Svanlund, B.dir.
  4. Alf Johansson, Konstruktör
  5. Sture Thörnesjö, Kriminalinspektör
  6. Torgny Johansson, Byggnadsentreprenör
  7. Hans Hollander, Rektor
  8. Lars E. Ljungblad, Förvaltningssocionom
  9. Bengt Melin, Byggmaterialhandlare
  10. Lilian Alexandersson, Behandlingsassistent
  11. Alice Ekman, Advokatsekreterare
  12. Benny Gustafsson, fd.Biståndsarbetare
  13. Mary Yman, Företagare
  14. Tord Ringqvist, Maskinist
  15. Stig Ericson, Gymnastikdirektör
  16. Ewert Lindell, Pensionär
  17. Rut Edman, Sekreterare
  18. Åke Hjalmarsson, Bokhandlare
Östergötlands läns landsting
0107-00977

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Joacim Pripp, Motala,chaufför
  2. Klas Orring, Norrköping,sjuksköterska
  3. Johan Karlsson, Linköping,charketurist
  4. Ingvar Våxmo, Norrköping,högskoleingenjör
  5. Jonas Andersson, Linköping,student
  6. Cecilia Almgren, Valdemarsvik,student
  7. Bernt Eklund, Norrköping,civilingenjör
  8. Anna Larsson, Linköping,restaurangbiträde
  9. Björn Stridbeck, Mjölby,pensionär
  10. Mikaela Asklöf, Mjölby,arbetssökande
  11. Daniel Lundh, Motala,golvläggare
  12. Lars Mikaelsson, Motala,tekniker
  13. Marianne Visti, Norrköping,personlig assistent,undersköterska
  14. Inga-Britt Simonsson, Mjölby,pensionär
  15. Gunnel Daun, Norrköping,sadelmakare
  16. Jan Pettersson, Norrköping,vd
  17. Karin Forell, Norrköping,kartograf
  18. Mikael Malmström, Norrköping,truckförare
  19. Bror Nilsson, Ydre,pensionär
  20. Markus Wiechel, Norrköping,partiombudsman
Östergötlands läns landsting
0110-03422
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Joacim Pripp, chaufför, Motala
  2. Klas Orring, leg.sjuksköterska, Norrköping
  3. Johan Karlsson, charkuterist, Linköping
  4. Ingvar Våxmo, högskoleingenjör, Norrköping
  5. Jonas Andersson, student, Linköping
  6. Cecilia Almgren, student, Valdemarsvik
  7. Anna Larsson, restaurangbiträde, Linköping
  8. Björn Stridbeck, pensionär, Mjölby
  9. Daniel Lundh, golvläggare, Motala
  10. Ingemar Sleman, lärare, Norrköping
  11. Daniel Bergsten, projektledare, Norrköping
  12. Gerd Wall, mentalskötare, Vadstena
  13. Alexander Andersson, drifttekniker, Norrköping
  14. Cornelia Dahlberg, eurytmist, Norrköping
  15. Lars Mikaelsson, tekniker, Motala
  16. Marianne Visti, personlig assistent, undersköterska, Norrköping
  17. Inga-Britt Simonsson, pensionär, Mjölby
  18. Gunnel Daun, sadelmakare, Norrköping
  19. Jan Pettersson, vd, Norrköping
  20. Karin Forell, kartograf, Norrköping
  21. Mikael Malmström, truckförare, Norrköping
  22. Mikaela Asklöf, arbetssökande, Mjölby
  23. Bror Nilsson, pensionär, Ydre
  24. Markus Wiechel, partiombudsman, Norrköping
Östergötlands län
0110-03953

Vrinnevilistan

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vrinnevilistan

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lasse Pettersson, Läkare
  2. Camilla Ericson, Sjuksköterska
  3. Malin Ekholm, Sjuksköterska
  4. Pernilla Claar Johansson, Undersköterska
  5. Eva Hermansson, Sjukgymnast
  6. Göran Nordström, Pensionär
  7. Claes Jönsson, Obduktionstekniker
  8. Monica Holtstad Sandberg, Sjukgymnast
  9. Angelo Alegria-Galas, Undersköterska
  10. Birgitta Andersson, Sjuksköterska
  11. John Brauns, Studerande
  12. Pelle Gravin, Sjuksköterska
  13. Patrik Björling, Ambulanssjukvårdare
  14. Helene Fridh, Undersköterska
  15. Gunilla Stefan, Sjuksköterska
  16. Kerstin Ullstrand, Sjuksköterska
  17. Susanne Tärning, Studerande
  18. Susanne Berglund, Sjukgymnast
  19. Kalev Teder, Läkare
  20. Aihry Åsberg, Undersköterska
  21. Birgitta Norrsäter, Pensionär
  22. Kent Ekholm, Ambulanssjukvårdare
  23. Bernt Hermansson Bergström, Civilingenjör
  24. Bo Ekerling, Läkare
  25. Lars Norén, Läkare
  26. Willy Landstedt, Fastighetschef/Musiker
  27. Runar Delin, Pensionär
  28. Hans Samuelsson, Pensionär
Östergötlands län
0475-03179

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emil Broberg, politisk sekreterare, 34 år, Linköping
  2. Sara Frank, gymnasielärare, 34 år, Kinda
  3. Ricardo Olivares, ombudsman, 48 år, Norrköping
  4. Lena Höjdevall, kanslist, 50 år, Mjölby
  5. Örjan Albihn, studie- och yrkesvägledare, 61 år, Linköping
  6. Draginja Femic, förskollärare, 59 år, Motala
  7. Lelle Karlsson, kooperatör, 62 år, Norrköping
  8. Christer Timvik, operationssjuksköterska, 38 år, Linköping
  9. Lottie Broman, 51 år, Norrköping
  10. Isa Yalman, lärare, 53 år, Norrköping
  11. Kerstin Hildebrand, kommunalråd, 64 år, Norrköping
  12. Elin Melander, student, 24 år, Norrköping
  13. Linda Snecker, domstolshandläggare, 27 år, Norrköping
  14. Charlotta Andersson, samordnare, 38 år, Norrköping
  15. Lennart Pettersson, pensionär, 68 år, Norrköping
  16. Atea Baravdish, kanslist, 48 år, Norrköping
  17. Juan Perez-Leyton, pensionär, 66 år, Norrköping
  18. Kalle Hildebrand, dataingenjör, 35 år, Linköping
Norrköping
0005-02585
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emil Broberg, politisk sekreterare, 34 år, Linköping
  2. Sara Frank, gymnasielärare, 34 år, Kinda
  3. Ricardo Olivares, ombudsman, 48 år, Norrköping
  4. Lena Höjdevall, kanslist, 50 år, Mjölby
  5. Örjan Albihn, studie- och yrkesvägledare, 61 år, Linköping
  6. Draginja Femic, förskollärare, 59 år, Motala
  7. Lelle Karlsson, kooperatör, 62 år, Norrköping
  8. Christer Timvik, operationssjuksköterska, 38 år, Linköping
  9. Eva Lindblad, fakultetssamordnare, 64 år, Linköping
  10. Kerstin Sagström, lärare, 60 år, Linköping
  11. Rebecka Arnell, kanslist, 29 år, Linköping
  12. Isa Yalman, lärare, 53 år, Norrköping
  13. Noomi Engström, 47 år, Linköping
  14. Ester Andréasson, doktorand, 28 år, Linköping
  15. Björn Alling, fysiker, 29 år, Linköping
  16. Kalle Hildebrand, dataingenjör, 35 år, Linköping
Linköping
0005-02592
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emil Broberg, politisk sekreterare, 34 år, Linköping
  2. Sara Frank, gymnasielärare, 34 år, Kinda
  3. Ricardo Olivares, ombudsman, 48 år, Norrköping
  4. Lena Höjdevall, kanslist, 50 år,Mjölby
  5. Örjan Albihn, studie- och yrkesvägledare, 61 år, Linköping
  6. Draginja Femic, förskollärare, 59 år, Motala
  7. Lelle Karlsson, kooperatör, 62 år, Norrköping
  8. Christer Timvik, operationssjuksköterska, 38 år, Linköping
  9. Anja Leiding, bibliotekarie, 47 år, Åtvidaberg
  10. Marja Bergström, journalist, 65 år, Söderköping
  11. Isa Yalman, lärare, 53 år, Norrköping
  12. Eva Lindblad, fakultetssamordnare, 64 år, Linköping
  13. Kerstin Hildebrand, kommunalråd, 64 år, Norrköping
  14. Helena Falk, ekonom, 39 år, Kinda
  15. Björn Morell, undersköterska natt, 58 år, Kinda
Kinda Åtvid Valdemarsvik Söderköping
0005-02630
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emil Broberg, politisk sekreterare, 34 år, Linköping
  2. Sara Frank, gymnasielärare, 34 år, Kinda
  3. Ricardo Olivares, ombudsman, 48 år, Norrköping
  4. Lena Höjdevall, kanslist, 50 år, Mjölby
  5. Örjan Albihn, studie- och yrkesvägledare, 61 år, Linköping
  6. Draginja Femic, förskollärare, 59 år, Motala
  7. Lelle Karlsson, kooperatör, 62 år, Norrköping
  8. Christer Timvik, operationssjuksköterska, 38 år, Linköping
  9. Anja Leiding, bibliotekarie, 47 år, Åtvidaberg
  10. Stefan Carlsson, värderingsman, 40 år, Finspång
  11. Isa Yalman, lärare, 53 år, Norrköping
  12. Valentina Younger, biologie doktor, 60 år, Mjölby
Ödeshög Ydre Boxholm Mjölby Vadstena
0005-02647
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emil Broberg, politisk sekreterare, 34 år, Linköping
  2. Sara Frank, gymnasielärare, 34 år, Kinda
  3. Ricardo Olivares, ombudsman, 48 år, Norrköping
  4. Lena Höjdevall, kanslist, 50 år, Mjölby
  5. Örjan Albihn, studie- och yrkesvägledare, 61 år, Linköping
  6. Draginja Femic, förskollärare, 59 år, Motala
  7. Lelle Karlsson, kooperatör, 62 år, Norrköping
  8. Christer Timvik, operationssjuksköterska, 38 år, Linköping
  9. Stefan Carlsson, värderingsman, 40 år, Finspång
  10. Kerstin Lundberg, f olkhögskolelärare, 57 år, Motala
  11. Anders Andersson, lärare, 61 år, Motala
  12. Peter Karlberg, IT-samordnare, 52 år, Motala
  13. Eva Lindblad, fakultetssamordnare, 64 år, Linköping
  14. Kerstin Hildebrand, kommunalråd, 64 år, Norrköping
  15. Björn Alling, fysiker, 29 år, Linköping
Motala Finspång
0005-02651

http://www.val.se