Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till landstingsfullmäktige i Stockholms län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Dag Larsson, 50, SÖDERMALM
  2. Kristina Söderlund, 50, SÖDERMALM
  3. Christian Stener, 31, SÖDERMALM
  4. Catarina Carbell, 73, SÖDERMALM
  5. Urban Ryadal, 69, SÖDERMALM
  6. Mervi Mäkinen Andersson, 46, ÅRSTA
  7. Mattias Sääksjärvi, 27, ENSKEDE
  8. Jennie Hansson Åkerlind, 32, HAMMARBY SJÖSTAD
  9. Håkan Andersson, 46, SÖDERMALM
  10. Tove Tillenius, 33, ÅRSTA
  11. Karin Falk, 47, ÅRSTA
  12. Monzer Dia, 47, ÅRSTA
  13. Malin Quick Oljelund, 39, ENSKEDE
  14. Owe Olausson, 63, ÅRSTA
  15. Marianne Upmark, 65, STOCKHOLM
  16. Pablo A. Leiva, 46, ENSKEDEDALEN
  17. Hanna Kriss, 20, SÖDERMALM
  18. Fredrik Johansson, 31, ÄRVINGE
  19. Kristina von Engeström, 39, HÖGALID
  20. Lazarus Kulaba-Malingha, 63, SÖDERMALM
  21. Christina Järnstedt, 58, SÖDERMALM
  22. Jan Holmquist, 64, ÅRSTA
  23. Jeanette Hemmingsson, 57, SÖDERMALM
  24. Ralf Örvi, 67, SÖDERMALM
  25. Mia Munro, 42, ÅRSTA
  26. Jimmy Ekman, 37, ENSKEDEDALEN
  27. Sylvia Lindgren, 65, ENSKEDEDALEN
  28. Martin Humble, 33, HAMMARBYHAMNEN
  29. Ulla Johansson, 44, SÖDERMALM
1 Södermalm-Enskede
0002-00517
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johan Heinonen, 44, ÅKESHOVS GÅRD
  2. Catarina Agrell, 68, KUNGSHOLMEN
  3. Tomas Rudin, 45, SKÖNDAL
  4. Anna Amundberg, 27, KUNGSHOLMEN
  5. Gustav Pettersson, 28, ÅKESLUND
  6. Susanne Lund, 55, ÅKESHOVS GÅRD
  7. Benny Hanqvist, 67, BLACKEBERG
  8. Inger Segelström, 58, KUNGSHOLMEN
  9. Jonas Olsson, 48, TRANEBERG
  10. Birgitta Castelius, 71, KUNGSHOLMEN
  11. Jan-Åke Porseryd, 67, MARIEBERG
  12. Margrethe Höglund, 62, STORA MOSSEN
  13. Lars Grönwall, 72, KUNGSHOLMEN
  14. Kerstin Gradin, 54, BLACKEBERG
  15. Sonny Jonsson, 64, MARIEHÄLL
  16. Annika Martin, 48, KUNGSHOLMEN
  17. Lars Olsson, 72, KUNGSHOLMEN
  18. Helle Lindskog, 19, KUNGSHOLMEN
  19. Jon Bodin, 34, VAXHOLM
  20. Birgit Stenberg, 65, BROMMA
  21. Tony Nilsson, 60, KUNGSHOLMEN
  22. Novin Harsan, 55, BLACKEBERG
  23. Seve Boudrie, 78, KUNGSHOLMEN
  24. Mery Gissberg, 35, KUNGSHOLMEN
  25. Toni Eriksson, 53, KUNGSHOLMEN
  26. Inger Grufman, 69, BROMMA
2 Bromma-Kungsholmen
0002-00520
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rolf Lindell, 69, GÄRDET
  2. Mariana Penchansky de Buzaglo, 65, ÖSTERMALM
  3. Homayon Akhtarzand, 63, VASASTAN
  4. Ulla-Liza Blom, 71, ÖSTERMALM
  5. Pontus Walter, 24, ÖSTERMALM
  6. Paula Rasmusson, 36, ÖSTERMALM
  7. Dimitrios Dirhalidis, 35, VASASTAN
  8. Barbro Gåije, 79, VASASTAN
  9. Olof Tappert, 51, NORRMALM
  10. Solveig Holmgren, 70, HJORTHAGEN
  11. Tore Lidbom, 66, VASASTAN
  12. Sonja Gardefjord, 77, VASASTAN
  13. Leif Krafft, 67, ÖSTERMALM
  14. Gunhild Glingvall-Priftakis, 67, NORRMALM
  15. Dimitrios Karkamanis, 58, ÖSTERMALM
  16. Johanna Garefelt, 23, ÖSTERMALM
  17. Rolf Monéus, 64, GAMLA STAN
  18. Barbro Nilsson, 73, ENGELBREKT
  19. Christer Lundgren, 57, VASASTAN
  20. Camilla Öngörür, 32, VASASTAN
  21. Rasmus Korsvall, 33, VASASTAN
  22. Leni Björklund, 66, NORRMALM
  23. Qaisar Mahmood, 37, VASASTAN
  24. Bengt Jansson, 64, NORRMALM
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0002-00526
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gizela Sladic, 52, SKÖNDAL
  2. Juan Carlos Cebrian, 67, FARSTA
  3. Nanna Wikholm, 33, FARSTA
  4. Robert Johansson, 25, BANDHAGEN
  5. Kristina Persdotter, 27, JOHANNESHOV
  6. Magnus Dannqvist, 44, ÖRBY
  7. Hanna Hellström, 28, BANDHAGEN
  8. Gunnar Björkman, 69, SKÖNDAL
  9. Sonja Mogert, 69, HAGSÄTRA
  10. Christos Tsoukatos, 65, BAGARMOSSEN
  11. Britt-Marie Wahlin, 58, GUBBÄNGEN
  12. Nedim Malovic, 20, HAGSÄTRA
  13. Berit Johansson, 68, GUBBÄNGEN
  14. Daniel Carlstedt, 25, FARSTA
  15. Tuula Karlsson, 68, ENSKEDE
  16. Jonathan Alexander, 46, HAGSÄTRA
  17. Ann-Christin Holgersson, 59, KÄRRTORP
  18. Lukas Romson, 41, SKARPNÄCK
  19. Ingela Håkansson, 66, FARSTA
  20. Manlio Palocci, 62, BJÖRKHAGEN
  21. Eva Köhler, 24, SKARPNÄCK
  22. Harry Wikner, 67, HÖKARÄNGEN
  23. Reine Meyer-Strömberg, 70, KÄRRTORP
  24. Guy Navier, 50, FARSTA
  25. Alexandra Einerstam, 37, FARSTA
  26. Daniel Harc, 38, FARSTA
  27. Elisabeth Landgren Möller, 72, STUREBY
  28. Morgan Öberg, 32, BANDHAGEN
  29. Emelie Sundberg, 33, SKARPNÄCK
  30. Justinian Rupia, 57, HAMMARBYHÖJDEN
  31. Karin Jämtin, 68, SKÖNDAL
  32. Nikola Vojnovic, 57, FARSTA
  33. Barbro Nylander, 80, RÅGSVED
4 Östra Söderort
0002-00529
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Majvi Andersson, 67, SOLBERGA
  2. Curre Hansson, 62, SKARPNÄCK
  3. Lowisa Anderzon, 34, ÅRSTADAL
  4. Johnny Nadérus, 54, ASPUDDEN
  5. Maria Bosdotter, 65, MÄLARHÖJDEN
  6. Bawer Kevir, 47, NYBOHOV
  7. Helena Söderlind Paues, 38, HÄGERSTENSHAMNEN
  8. Rolf E Carlson, 69, JOHANNESDAL
  9. Hanna Hellman, 30, HÄGERSTENSÅSEN
  10. Abdikani Mohamed, 27, NYBOHOV
  11. Tove Axelsson, 29, ÖSTBERGA
  12. Kurt Fredriksson, 63, SÄTRA
  13. Ellinor Rydén-Palm, 61, MÄLARHÖJDEN
  14. Alexandros Asvestas, 71, VÄSTBERGA
  15. Fanny Gustafsson, 66, VÅRBERG
  16. Enrique Portocarrero Flores, 35, ÄLVSJÖ
  17. Kerstin Tärnholm, 65, FRUÄNGEN
  18. Erik Bromander, 33, NYBOHOV
  19. Inga-Lill Söderqvist, 70, HÄGERSTEN
  20. Håkan Levander, 65, VÅRBERG
  21. Nadejda Eklund, 53, NORRMALM
  22. Lars Leander, 42, NYBOHOV
  23. Inger Nilsson, 69, SÄTRA
  24. Bertil Brorsson, 71, ASPUDDEN
  25. Monika Slätt, 55, HERRÄNGEN
  26. Henry Holmström, 67, FRUÄNGEN
  27. Emma Gleisner, 27, ASPUDDEN
  28. Göran Söderlund, 58, MIDSOMMARKRANSEN
5 Västra Söderort
0002-00532
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna Kettner, 49, RINKEBY
  2. Johan Sjölander, 36, HÄSSELBY STRAND
  3. Petra Larsson, 32, AKALLA
  4. Hasan Dölek, 35, HÄSSELBY
  5. Janet Mackegård, 73, VÄLLINGBY
  6. Gunnar Lindgren, 56, KISTA
  7. Galina Monsalves Leal, 40, KISTA
  8. Seyfi Dógan, 57, VÄLLINGBY
  9. Gadha Makdesi-Elias, 52, NÄLSTA
  10. Lars Randerz, 52, BROMSTEN
  11. Hediye Aslan, 29, TENSTA
  12. Staffan Svärd, 61, KISTA
  13. Norma Aranda de Gutiérrez, 64, VÄLLINGBY
  14. Anton Andersson, 24, TENSTA
  15. Anna Jonazon, 43, RISSNE
  16. Ulf Larsson, 61, TENSTA
  17. Paraskevi Karazissi, 41, RINKEBY
  18. Hans Kilsved, 55, BROMSTEN
  19. Emma Lidell, 25, BROMSTEN
  20. Jonathan Bjuggren, 21, TENSTA
  21. Vanesa Cova Indriago, 29, HÄSSELBY
  22. Estanislao Mboro, 54, RINKEBY
  23. Gunilla Moshi, 56, HJULSTA
  24. Kadir Kasirga, 35, HÄSSELBY
  25. Birgit Lundquist-Peltola, 77, HÄSSELBY GÅRD
  26. Faid Issa, 23, TENSTA
  27. Sigurd Eliasson, 67, AKALLA
  28. Abdul Katumba, 68, RINKEBY
  29. Leif Ljunglund, 69, HÄSSELBY
6 Yttre Västerort
0002-00533
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inger Ros, Sjukvårdspolitiker, Botkyrka
  2. Conny Andersson, Företagare, Nykvarn
  3. Susanne Bergström, Kommunalråd, Södertälje
  4. Adnan Can, Studiesekreterare, Södertälje
  5. Ebba Jansson, Projektledare, Botkyrka
  6. Andreas Eriksson, Föreståndare, Salem
  7. Maria Rohammar, Student, Södertälje
  8. Shafqat Khatana, Jurist, Botkyrka
  9. Märtha Dahlberg, Ombudsman, Nykvarn
  10. Ali Khan, Tolk, Botkyrka
  11. Rose-Marie Jacobsson, Försäkringsutredare, Södertälje
  12. Arne Närström, Oppositionsråd, Salem
  13. Anna Maria Engqvist, Informatör, Botkyrka
  14. Claes Hellgren, Södertälje
  15. Nina Unesi, Student, Södertälje
  16. Olle Fredriksson, Botkyrka
  17. Ulrika Stockhaus, Salem
  18. Jan Nouh, Tandläkare, Södertälje
  19. Maria Gawell Skog, Handläggare, Botkyrka
  20. Alexander Lindholm, Butikssäljare, Södertälje
  21. Johanna Wall, Ekonom, Salem
  22. Bengt Söderström, Entreprenör/Maskiningenjör, Botkyrka
  23. Carola Norén, Mentalskötare, Botkyrka
  24. Tommy Eklund, Salem
Sydväst
0002-02719
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ilija Batljan, Forskare, Nynäshamn
  2. Erika Ullberg, Kommunikationschef, Huddinge
  3. Staffan Holmberg, F.d. kommunalråd, Haninge
  4. Barbro Nordgren, Studieombudsman, Haninge
  5. Nils Vikmång, Ombudsman, Huddinge
  6. Åsa Karlsson, Assistent, Nynäshamn
  7. Peter Andersson, Ombudsman, Huddinge
  8. Lena Berglund, Kommunikatör, Haninge
  9. Kemo Ceesay, Ekonom, Huddinge
  10. Nurcan Gültekin, Undersköterska, Huddinge
  11. Carl Melin, Opinionschef, Haninge
  12. Khalida Marefat, Lärare/Pedagog, Huddinge
  13. Sahir Drammeh, Webbmaster, Haninge
  14. Yvonne Lundin, Sjuksköterska, Nynäshamn
  15. Ola Hägg, Projektledare, Nynäshamn
  16. Maj-Britt Augustsson, Pensionär, Nynäshamn
  17. Jaan Ungerson, Omvärldsanalytiker, Haninge
  18. Ann-Christine Erlandsson, Ombudsman IF Metall, Haninge
  19. Max Jonsson, Studerande, Huddinge
  20. Parvaneh Ahmadi, Egen företagare, Nynäshamn
  21. Meskat Ahmed, Stationsvärd, Huddinge
  22. Johanna Falk, Folkhälsovetare/Forskningsass, Huddinge
Sydost
0002-02722
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anita Johansson, Pensionär, Nacka
  2. Anders Lönnberg, Direktör, Lidingö
  3. Anna Lena Östman, Undersköterska, Värmdö
  4. Alfonso Morales, Nationalekonom, Tyresö
  5. Mona Rudenfeldt, Förskolelärare, Värmdö
  6. Niklas Nordström, Konsult, Nacka
  7. Marita Bertilsson, Politisk sekreterare, Tyresö
  8. Jonatan Giertta, Student, Nacka
  9. Tuija Meisaari-Polsa, Fil.dr, Nacka
  10. Kjell Thorngren, VD, Värmdö
  11. Anita Mattsson, Förhandlingsansv, Tyresö
  12. Claudio Crevatin, Ombudsman, Lidingö
  13. Ann-Kristin Särnbrink, Lärare, Värmdö
  14. Leif Holmgren, Timmerman,Tyresö
  15. Eva Åhlström, Journalist, Nacka
  16. Moncef Jerbi, Tunneltågförare, Nacka
  17. Charlotta Huldt-Ramberg, Operasång., Lidingö
  18. Magnus Sundling, Servicesnickare, Nacka
  19. Karin Ljung, Student, Tyresö
  20. André Waligora, F.d gym ekonom, Nacka
  21. Biljana Sinickovic, Silviasyster, Lidingö
  22. Lars Bryntesson, Departementsråd, Värmdö
Ost
0002-02726
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Tove Sander, Studerande, Danderyd
  2. Håkan Jonsson, F.d. kommunalråd, Norrtälje
  3. Monica Lindgren, Barnskötare, Österåker
  4. Conny Fogelström, Oppositionsråd, Täby
  5. Ing-Marie Elfström, Socionomstud. Vallentuna
  6. Reynoldh Furustrand, Fd riksdagsl, Österåker
  7. Anette Dahlgren, Undersköterska, Vaxholm
  8. Kjell Drotz, Servicetekniker, Norrtälje
  9. Ghodsi Zolfagarbegi, Enhetschef, Täby
  10. Roland Ahl, Ombudsman, Vallentuna
  11. Ulrika Falk, Utredare, Norrtälje
  12. Johan Westerholm, Konsult, Norrtälje
  13. Dilan Apak, Juriststudent, Täby
  14. Klas-Göran Wändesjö, Österåker
  15. Marie-Louise Sellin, Pensionär, Norrtälje
  16. Måns Nilsson, Lärare, Norrtälje
  17. Hanna Johansson, Studerande, Österåker
  18. Kenneth Bylund, Egen företagare, Vallentuna
  19. Ylva Bäckman, Studerande/Säljare, Vallentuna
  20. Carlos Nunez, Lärare, Österåker
  21. Margareta Olin, Pensionär, Österåker
  22. Robert Cloarec, Senior adviser, Danderyd
Nordost
0002-02727
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Hellmark Knutsson, Kommunalråd, Sundbyberg
  2. Mikael Sundesten, Politisk sekreterare, Sundbyberg
  3. Christina Enocson-Mårtensson, Socionom, Solna
  4. Johan Wahlstedt, Trafikingenjör, Solna
  5. Stina Bergman Ericsson, Senior, Sollentuna
  6. Jan Jogell, Sundbyberg
  7. Swapna Sharma, Services Engineer, Sollentuna
  8. Freddie Lundqvist, Oppositionsråd, Sollentuna
  9. Signe Levin, F.d speciallärare, Solna
  10. Michael Spira, Jur.kand, Sundbyberg
  11. Alexandra Völker, Student, Sundbyberg
  12. Ebbe Adolfsson, Statstjänsteman, Solna
  13. Anna Vikström, Informatiker, Sollentuna
  14. Joakim Edhborg, Filosofie magister, Solna
  15. Christina Fjellström, Projektledare, Sundbyberg
  16. Richard Meyer, Fil.kand, Sollentuna
  17. Gunilla Åberg, F.d Hyresgästombudsman, Solna
  18. Joel Wiklund, Student, Solna
  19. Beatrice Kindembe, Kemisk miljöchef, Sundbyberg
  20. Niklas Holmqvist, Målare, Solna
  21. Yvonne Westerback, Vårdbiträde, Sollentuna
  22. Robin Sjöberg, Civilekonom, Sollentuna
Nord
0002-02728
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Dahlberg, Landstingsråd, Järfälla
  2. Charlotta Lind, Studiesek, Upplands Väsby
  3. Anders Johansson, Kommunalråd, Märsta
  4. Lilja Johansson Lindfors, Egen företagare, Bro
  5. Thore Nyman, Materialförvaltare, Märsta
  6. Eleonor Eriksson, Studerande, Ekerö
  7. Lennart Norman, Pensionär, Kungsängen
  8. Flora Villalobos Castillo, 42 år, Järfälla
  9. Leif Berglund, Oppositionsråd, Upplands Väsby
  10. Tarja Joki Aiga, Undersköterska, Järfälla
  11. Georg Gustavsson, VD, Ekerö
  12. Erna Wallström, fd Ombudsman, Märsta
  13. Bengt Harju, Järfälla
  14. Nazli Pirayehgar, Ekerö
  15. Erik Hultqvist, Upplands Väsby
  16. Christina Tuhti, Märsta
  17. Victor Harju, Studerande, Järfälla
  18. Agneta Dahlgren, Järfälla
  19. Ronald Chamoun, Ekonomiansvarig, Märsta
  20. Eliisa Kytölä, Trafikassistent, Märsta
Nordväst
0002-02766
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johan Heinonen, 44, NORRA ÄNGBY
  2. Catarina Agrell, 68, KUNGSHOLMEN
  3. Tomas Rudin, 45, SKÖNDAL
  4. Anna Amundberg, 27, KUNGSHOLMEN
  5. Benny Hanqvist, 67, BLACKEBERG
  6. Susanne Lund, 55, NORRA ÄNGBY
  7. Jonas Olsson, 48, TRANEBERG
  8. Inger Segelström, 58, KUNGSHOLMEN
  9. Jan-Åke Porseryd, 67, MARIEBERG
  10. Birgitta Castelius, 71, KUNGSHOLMEN
  11. Lars Grönwall, 72, KUNGSHOLMEN
  12. Margrethe Höglund, 62, STORA MOSSEN
  13. Sonny Jonsson, 64, MARIEHÄLL
  14. Kerstin Gradin, 54, BLACKEBERG
  15. Lars Olsson, 72, KUNGSHOLMEN
  16. Annika Martin, 48, KUNGSHOLMEN
  17. Jon Bodin, 34, VAXHOLM
  18. Helle Lindskog, 19, KUNGSHOLMEN
  19. Tony Nilsson, 60, KUNGSHOLMEN
  20. Birgit Stenberg, 65, BROMMA
  21. Seve Boudrie, 78, KUNGSHOLMEN
  22. Novin Harsan, 55, BLACKEBERG
  23. Toni Eriksson, 53, KUNGSHOLMEN
  24. Mery Gissberg, 35, KUNGSHOLMEN
  25. Inger Grufman, 69, BROMMA
2 Bromma-Kungsholmen
0002-03927

Bondis republikan partiet, BR-partiet, co-op - Bondesrepublikanerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Bondis republikan partiet, BR-partiet, co-op - Bondesrepublikanerna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Harald Waldén, partisekreteraren, MSc
  2. Randi Hellesöy Robertsson, MSc
Stockholms läns landsting
1048-01887

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bosse Andersson, 59 år, kommunalråd, Sigtuna
  2. Stefan Bergström, 45 år, journalist, Sundbyberg
  3. Christina Brofalk, 65 år, företagare, Upplands-Bro
  4. Margareta Cantell, 68 år, läkare, Sollentuna
  5. Kjell-Erik Börjesson, 59 år, folkhögskolerektor, Ekerö
  6. Rita Melki, 40 år, egen företagare, Järfälla
  7. Johan Magnusson, 36 år, kommunalråd, Upplands Väsby
  8. Solveig Brunstedt-Sjöström, 63 år, 1:e antikvarie, Ekerö
  9. Monica Lindberg, 47 år, ekonom, Järfälla
  10. Sabina Brogård, 37 år, verksamhetschef, Upplands Väsby
  11. Lars Andersson, 60 år, säljare, Sigtuna
  12. Anna Thorburn, 40 år, reservdelsman, Upplands-Bro
  13. Ludwig Brogård, 36 år, IT-manager, Upplands Väsby
  14. Margareta Sjöström, 67 år, företagare, Järfälla
  15. Ingalill Säll, 53 år, leg. barnmorska, Ekerö
  16. Lars Malmström, 65 år, lärare, Upplands-Bro
  17. Tengo Kilumanga, 54 år, entreprenör, Sigtuna
  18. Lillemor Svensson, 66 år, verksamh.chef, Upplands Väsby
  19. Ove Wallin, 52 år, slottsvakt, Ekerö
  20. Lennart Hallgren, 67 år, pensionär, Upplands-Bro
  21. Doris Vesterlund, 52 år, verksamhetsutvecklare, Järfälla
  22. Christina Bäckman, 52 år, förs.tjänsteman, Upplands Väsby
  23. Martin Hamberg, 41 år, valutahandlare, Ekerö
  24. Inger Kindgren, 70 år, jur. kand., Järfälla
Nordväst
0004-02442
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Hans Lindqvist, Kommunalråd, Värmdö, 68 år
  2. Kristian Abrahamson, Ekonom, Nacka, 35 år
  3. Henrik Gustavsson, Praktiksamordnare, Tyresö, 37 år
  4. Kent Ivarsson, Ämnesråd Näringsdep, Lidingö, 64 år
  5. Mia Wallgren, Jur kand, Nacka, 42 år
  6. Lars Lagerstedt, Vägmästare, Tyresö, 72 år
  7. Karin Nordblom, fd Rektor, Värmdö, 72 år
  8. Anneli Åström, Egen företagare, Lidingö, 55 år
  9. Ulrica Riis-Pedersen, Studerande, Tyresö, 42 år
  10. Ingemar Sahlgren, Egen företagare, Nacka, 57 år
  11. Håkan R Ericsson, Läkare, Tyresö, 71 år
  12. Leif Holmberg, Ekologisk ekonom, Nacka, 34 år
  13. Marianne Gustavsson, Sales Manager, Tyresö, 37 år
  14. Hans Peters, Utvecklingssekr, Nacka, 49 år
  15. Monika Grönstedt, Lärare, Tyresö, 39 år
Ost
0004-02451
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Ellinor Moberg, matkonsult, 60 år, Enskede
  6. Susanne Signahl, företagare, 33 år, Hammarby sjöstad
  7. Mathias Steffens, lärare, 33 år, Enskede
  8. Karin Andersson, kommunal sekreterare, 31 år, Årsta
  9. Fredric Ericsson, IT-specialist, 43 år, Södermalm
  10. Catharina Mann, projektledare, 58 år, Södermalm
  11. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  12. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  13. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  14. Hans Tjernström, studerande, 26 år, Hammarby sjöstad
  15. Anna C Nilsson, specialpedagog, 43 år, Solna
  16. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  17. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  18. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  19. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  20. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  21. Katarina Flygare, civilekonom, 52 år, Östermalm
  22. Johan Hedin, företagare, 41 år, Björkhagen
  23. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
1 Södermalm-Enskede
0004-02825
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  6. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  7. Christer Lindström, entreprenör, 55 år, Skärholmen
  8. Karin Andersson, kommunal sekreterare, 31 år, Årsta
  9. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  10. Anna C Nilsson, specialpedagog, 43 år, Solna
  11. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  12. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  13. Mathias Steffens, lärare, 33 år, Enskede
  14. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  15. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  16. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  17. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  18. Fredric Ericsson, IT-specialist, 43 år, Södermalm
  19. Elisabeth Svensson, konferenskoordinator, 24 år, Kista
  20. Maria Bojerud, domstolssekreterare, 45 år, Hässelby villastad
  21. Hannes Hervieu, komiker, 21 år, Nacka strand
  22. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
2 Bromma-Kungsholmen
0004-02834
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  6. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  7. Christer Lindström, entreprenör, 55 år, Skärholmen
  8. Karin Andersson, kommunal sekreterare, 31 år, Årsta
  9. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  10. Anna C Nilsson, specialpedagog, 43 år, Solna
  11. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  12. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  13. Mathias Steffens, lärare, 33 år, Enskede
  14. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  15. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  16. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  17. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  18. Fredric Ericsson, IT-specialist, 43 år, Södermalm
  19. Elisabeth Svensson, konferenskoordinator, 24 år, Kista
  20. Maria Bojerud, domstolssekreterare, 45 år, Hässelby villastad
  21. Hannes Hervieu, komiker, 21 år, Nacka strand
  22. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
6 Yttre Västerort
0004-02835
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Katarina Flygare, civilekonom, 52 år, Östermalm
  6. Stephan Andrén, företagskonsult, 50 år, Norrmalm
  7. Catharina Mann, projektledare, 58 år, Södermalm
  8. Christer Mellstrand, creative manager, 38 år, Norrmalm
  9. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  10. Johan Hedin, företagare, 41 år, Björkhagen
  11. Susanne Signahl, företagare, 33 år, Hammarby sjöstad
  12. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  13. Karin Andersson, kommunal sekreterare, 31 år, Årsta
  14. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  15. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  16. Ellinor Moberg, matkonsult, 60 år, Enskede
  17. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  18. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  19. Berit Snapp, studerande, 28 år, Östermalm
  20. Sofia Jöngren, politiskt sakkunnig, 33 år, Södermalm
  21. Hannes Hervieu, komiker, 21 år, Nacka strand
  22. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  23. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0004-02838
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  6. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  7. Ellinor Moberg, matkonsult, 60 år, Enskede
  8. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  9. Christer Lindström, entreprenör, 55 år, Skärholmen
  10. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  11. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  12. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  13. Fredric Ericsson, IT-specialist, 43 år, Södermalm
  14. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  15. Catharina Mann, projektledare, 58 år, Södermalm
  16. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  17. Hans Tjernström, studerande, 26 år, Hammarby sjöstad
  18. Elisabeth Svensson, konferenskoordinator, 24 år, Kista
  19. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  20. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
  21. Berit Snapp, student, 28 år, Östermalm
  22. Ing-Mari Laingren, vård- och omsorgslärare, 72 år, Brännkyrka
  23. Evy Kjellberg, hem- och konsumentkunskapslärare, 69 år, Älvsjö
4 Östra Söderort
0004-02840
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gustav Andersson, landstingsråd, 37 år, Kungsholmen
  2. Catrin Mattsson, politiskt sakkunnig, 36 år, Kungsholmen
  3. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
  4. Andreas Strömberg, jurist, 27 år, Liljeholmen
  5. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  6. Anders Malmgren, boendestödjare, 32 år, Hägersten
  7. Ellinor Moberg, matkonsult, 60 år, Enskede
  8. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  9. Christer Lindström, entreprenör, 55 år, Skärholmen
  10. Henrik Ajneståhl, IT-förvaltare, 37 år, Hägersten
  11. Lotta Nordfeldt, PR-konsult, 48 år, Södermalm
  12. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  13. Fredric Ericsson, IT-specialist, 43 år, Södermalm
  14. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  15. Catharina Mann, projektledare, 58 år, Södermalm
  16. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  17. Hans Tjernström, studerande, 26 år, Hammarby sjöstad
  18. Elisabeth Svensson, konferenskoordinator, 24 år, Kista
  19. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  20. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
  21. Berit Snapp, student, 28 år, Östermalm
  22. Ing-Mari Laingren, vård- och omsorgslärare, 72 år, Brännkyrka
  23. Evy Kjellberg, hem- och konsumentkunskapslärare, 69 år, Älvsjö
5 Västra Söderort
0004-02843
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stefan Bergström, 45 år, journalist, Sundbyberg
  2. Bosse Andersson, 59 år, kommunalråd, Sigtuna
  3. Margareta Cantell, 68 år, läkare, Sollentuna
  4. Christina Brofalk, 65 år, företagare, Upplands-Bro
  5. Eva-Britt Sandlund, 60 år, hälsoföretagare, Solna
  6. Ulf Brangenfelt, 70 år, egenföretagare, Sollentuna
  7. Anna C Nilsson, 42 år, specialpedagog, Solna
  8. Marcus Bertilsson, 38 år, informatör, Sundbyberg
  9. Ebtisam Aldebe, 47 år, ekonomiassistent, Solna
  10. Eva Wenker, 48 år, förskollärare, Sollentuna
  11. Kenth Lundblad, 48 år, företagare, Solna
  12. Ingrid Lundqvist, 22 år, ombudsman, Sollentuna
  13. Anders Hallstan, 67 år, pensionär, Sundbyberg
  14. Ann-Britt Fredriksson, 57 år, sjuksköterska, Solna
  15. Torbjörn Norling, 62 år, elevassistent, Sollentuna
  16. Magnus Persson, 28 år, doktorand, Solna
  17. Anders Pettersson, 36 år, hantverkare, Sundbyberg
  18. Daogo Zoungrana, 48 år, busschaufför, Sollentuna
  19. Berndt Eriksson, 65 år, företagare, Sundbyberg
  20. Anders Palm, 73 år, ingenjör, Solna
Nord
0004-02944
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Carlsson, Vallentuna, Driftingenjör, Ledarskribent,42 år
  2. Emelie Löthgren, Norrtälje, Konsult, 39 år
  3. Gustaf Stjernberg, Danderyd, fd Direktör, 70 år
  4. Daniel Wemmergård, Täby, Lokförare, 33 år
  5. Karl Hellberg, Österåker, Kommunikatör, 31 år
  6. Mailis Dahlberg, Vaxholm, Politisk sekreterare, 60 år
  7. Karin Broström, Roslagsbro, Norrtälje, Lantbrukare, 56 år
  8. Jenny Stenberg, Brottby, Försäkringstjänsteman, 45 år
  9. Anders Olander, Norrtälje, Utvecklingsstrateg, 62 år
  10. Siv-Mari Skarp Andersson, Täby, Diakon, 69 år
  11. Jane Trepp, Väddö, Norrtälje, Läkarsekreterare/ Lantbrukare, 60 år
  12. Irene Takanen, Tjockö, Norrtälje, fd Hälso- och sjukvårdschef, 68 år
  13. Kurt Göran Eriksson, Täby, Pol mag, 66 år
  14. Agneta Zimmerman, Danderyd, Apotekare/ Egen företagare, 71 år
  15. Patrik Lundholm, Kårsta-Ekskogen, Speditör, 29 år
  16. Åke Uddén, Brottby, Pensionär, 67 år
  17. Caroline Blomberg, Täby, Arbetsförmedlare, 47 år
  18. Gina Forslund, Norrtälje, Egen företagare, 42 år
  19. Börje Löfvén, Åkersberga, Ingenjör, 67 år
  20. Gösta Colliander, Norrtälje, Bankdirektör emeritus, 67 år
  21. Joakim Lind, Vallentuna, Kyrkvaktmästare, 40 år
  22. Hans Jansson, Edebo, Norrtälje, Lantbrukare, 60 år
  23. Ewa Tomaszewski, Vallentuna, Ekonom, 51 år
  24. Björn Pålhammar, Österåker, Mentor, 66 år
  25. Lena Ringstedt, Danderyd, Konsult, 68 år
Nordost
0004-02960
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Svensson, Haninge, projektledare, raymond.svensson@centerpartiet.se
  2. Helén Almroth, Huddinge, Personalchef
  3. Bengt Nylander, Huddinge, pensionär, bengt.nylander@centerpartiet.se
  4. Hans Nicklasson, Nynäshamn, lärare
  5. Elisabet Sandberg, Haninge, Miljöinspektör
  6. Ronny Karlsson-Hagedorn, Haninge, Beläggningsarbetare
  7. Christine Chambay, Botkyrka, Jobbcoach
  8. Glenn Wigermark, Haninge, Tågvärd, glenn_wigermark@hotmail.com
  9. Christina Bergendahl, Nynäshamn, pensionär
  10. Sven-Olof Kåhre, Haninge, Teletekniker
  11. Marina Seinegård, Haninge, Barnskötare, marina.s@live.se
  12. Tommy Larsson, Haninge, IT-ingenjör
  13. Maria Gard Günster, Nynäshamn, Barnskötare
  14. Anita Melén, Huddinge, Barnskötare
  15. Britt Lindberg, Haninge, Förskollärare, britt.lindberg@osterhaninge.com
Sydost
0004-02982
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Tage Gripenstam, Hölö-Mörkö, Kommunalråd
  2. Christine Chambay, Norsborg, Jobbcoach
  3. Leif Ståhl, Rönninge, Lärare
  4. Lennart Ygstedt, Nykvarn, Lärare
  5. Katarina Thollander, Södertälje, Gymnasielärare
  6. Stina Berge, Tullinge, Statsvetare/Företagare
  7. Leif Åhlin, Södertälje, Grundskolelärare
  8. Sabri Madoson, Södertälje, Egen företagare
  9. Mona Collin, Södertälje, Fd Kvalitetskonsult
  10. Kerstin Ansnes, Rönninge, Sjuksköterska
  11. Annika Öhrström, Tumba, Lärare
  12. Lennart Leander, Nykvarn, Pensionär
  13. Ankie Bosander, Salem, Informatör
  14. Lennart Karlsson, Tullinge, Handläggare
  15. Gunny Jörlén, Salem, Fd Rektor
  16. Fahima Madoson, Södertälje, Int.coach/Soc.sek
  17. Milena Vranjes, Norsborg, Student/Spärrexp.
  18. Ewa Tempelman, Södertälje, Tågklarerare
  19. Leila Haukkala, Järna, Fd Hemvårdschef
Sydväst
0004-03131

Feministiskt initiativ

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Roya Hakimnia, 26 år, läkarexamen
  2. Wilo Abdulle, 43 år, socionom
  3. Cecilia Billskog, 30 år, handläggare
  4. Helena Molin, 27 år, lärarstuderande
  5. Annelie Winebäck, 31 år, tjänsteman
  6. Johan Palme, 29 år, musikvetare
  7. Camilla Elgholm, 27 år, undersköterska
  8. Sissela Nordling Blanco, 22 år, studerande
  9. Ayda Shaker, 22 år, läkarstudent
  10. Abbas Hamad, 50 år, tekniker
  11. Frida Fleischer, 28 år, facklig studerandeombudsman
  12. Erika Ring, 40 år
  13. Johannes Höier Sörensen, 26 år, civilingenjör
  14. Mohammad Ilyas Khan, 61 år, ekonom
  15. Carl Emanuelsson, 28 år, lärare
Stockholms län
0532-03369

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mia Franzén, Salem
  2. Moa Rasmusson, Botkyrka
  3. Karin Bernmar, Södertälje
  4. Leif Gunnahr, Botkyrka
  5. Christina Berlin, Nykvarn
  6. Ninos Maraha, Södertälje
  7. Hans Urdén, Botkyrka
  8. Peter Siebert, Botkyrka
  9. Elsy Johansson, Botkyrka
  10. Katarina Sjölander, Södertälje
  11. Nils-Gunnar Lindh, Södertälje
  12. Gertrud Mankefors, Södertälje
  13. Bernd Priemer, Salem
  14. Bertil Nilsson, Södertälje
  15. Gunilla Lindell, Nykvarn
  16. Lars-Erik Aili, Nykvarn
  17. Anita Nilsson, Botkyrka
  18. Torsten Brodén, Södertälje
  19. Eva Strömberg, Botkyrka
Sydväst
0003-00384
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Maria Bergström, 45 år, pol mag, Sollentuna
  2. Anders Ekegren, 53 år, kommunalråd, Solna
  3. Anna-Lena Johansson, 46 år, sjuksköterska, Sollentuna
  4. Mattias Lönnqvist, 41 år, IT-konsult, Sundbyberg
  5. Anna Attergren Granath, 47 år, politisk sekreterare, Solna
  6. Annica Wohlin Wottrich, 63 år, leg sjukgymn, med lic, Solna
  7. Lars Hedberg, 66 år, ingenjör, Sollentuna
  8. Siri Wahlquist, 64 år, biomedicinsk analytiker, Solna
  9. Sukrî Demir, 30 år, förvarshandläggare, Solna
  10. Gunilla Ehrenhorn, 62 år,lärare, Sundbyberg
  11. Daniel Anderson, 54 år, konsult, Solna
  12. Simon Rothstein Frankander, 30 år, pressansvarig, Solna
  13. Katriina Numminen-Sakko, 61 år, kurator, Sundbyberg
  14. Jonas Widengren, 20 år, student, Sollentuna
  15. Curt Fredriksson, 65 år, arbetsledare, Solna
  16. Monica Kolmodin-Winberg, 57 år, företagare, Sollentuna
  17. Ibrahim Abdella, 51 år, biljettkontrollant, Sundbyberg
  18. Lisbeth Kågö, 64 år, projektassistent, Solna
  19. Kjell Ängelid, 71 år, fil kand, Sollentuna
  20. Henrik Persson, 36 år, projektledare, Sundbyberg
  21. Kerstin Ljunggren, 79 år, fd samordn barnoms, Sundbyberg
  22. Bo Johansson, 49 år, arkivarie, Sollentuna
Nord
0003-00639
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sven-Erik Köhlin, civilingenjör, Järfälla
  2. Maria Halkiewicz, sjuksköterska, företagare, Ekerö
  3. Rolf Bromme, redaktör, Upplands Väsby
  4. Lars Wedén, civilekonom, Sigtuna
  5. Monica Nordebo, konsult, Upplands-Bro
  6. Lovisa Knaust, leg sjuksköterska, Järfälla
  7. Anita Mickos, ingenjör, Järfälla
  8. Anders Eklöf, lärarstuderande, Upplands-Bro
  9. Pernilla Bergqvist, fil kand, Sigtuna
  10. Lotta Blanck, socionom, Upplands Väsby
  11. Gunilla Lindberg, etnolog, kulturskribent, Ekerö
  12. Lars Bergstig, jur kand, Järfälla
  13. Charlotta Lundberg, pedagog, Sigtuna
  14. Peter Kjällkvist, statsvetare, Järfälla
  15. Jan Engfeldt, produktchef, Upplands Väsby
  16. Birgitta Pihl, företagare i friskvård, Ekerö
  17. Fred Knaust, konsultchef, Järfälla
  18. David Westin, personalledare, Sigtuna
  19. Nawal Al-Ibrahim, gymnasielärare, Upplands-Bro
  20. Lennart Jonsson, säljare, Upplands Väsby
  21. Fredrik Jungqvist, arkitekt, Ekerö
  22. Lars Markstedt, civilingenjör, Järfälla
  23. Ragnhild Asp Ekström, fd personalansvarig, Sigtuna
  24. Ingela Nordebo, socionomstuderande, Upplands-Bro
  25. Inga Martinsson, arbetssökande, Järfälla
  26. Crister Mattsson, senior advisor, Sigtuna
  27. Mikael Landén, fil kand, Upplands Väsby
Nordväst
0003-00698
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helena Bargholtz, riksdagsledmot, Lidingö
  2. Lennart Nilsson, civilekonom, Nacka
  3. Mats Larsson, civilingenjör, Tyresö
  4. Carl-Anders Ifvarsson, landstingsledamot, Lidingö
  5. Peter Bondesson, tandläkare, Värmdö
  6. Karin Ekdahl-Wästberg, kanslichef, Nacka
  7. Jan Liliemark, läkare, Nacka
  8. Amelie Tarschys Ingre, pol mag, Lidingö
  9. Mattias Reinholdson, redaktör, Lidingö
  10. Monica Brohede Tellström, personaladm, Nacka
  11. Mohammad Noori, organisationssekreterare, Nacka
  12. Kerstin Malmberg, arkitekt, egen företagare, Tyresö
  13. Amie Kronblad, gymnasielärare, Värmdö
  14. Monia Sturén, jur kand, Nacka
  15. Anders Pramborn, officer/sjuksköterska, Nacka
  16. Britt Lindmark, länsbildningskonsulent, Värmdö
  17. Staffan Wennberg, egen företagare/markn chef, Lidingö
  18. Allan Sooman, officer, Värmdö
  19. Anita Levander Dahrné, socionom, leg psykoterapeut, Nacka
  20. Fredrik Sneibjerg, säljare, Värmdö
Ost
0003-00701
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jessica Ericsson, Huddinge C
  2. John Glas, Västerhaninge
  3. Bo Persson, Sorunda
  4. Eylem Delen, Segeltorp
  5. Wulf Schroeder, Norrby
  6. Leif Stenquist, Ösmo
  7. Erik Wiker, Länna
  8. Mikael "Prinsen" Trolin, Dalarö
  9. Ylva Skilberg, Ösmo
  10. Anette Birkenström, Skogås
  11. Ann-Charlotte Glas, Västerhaninge
  12. Kaisa Persson, Sorunda
  13. Emil Brandin, Segeltorp
  14. Kajsa Wahlstedt Gudmark, Vendelsö
  15. Karin Kjällquist, Nynäshamn
  16. Lars Berkesten, Skogås
  17. Roland Gustavsson, Skogås
  18. Amanda Brihed, Trångsund
  19. Othman Dridi, Flemingsberg
  20. Lena Lionskoog, Huddinge C
  21. Mikhael Mikalides, Huddinge C
  22. Martin Lundqvist, Handen
  23. Irina Saani, Flemingsberg
  24. Alex Zolotovitskiy, Skogås
  25. Daniel Lindholm, Segeltorp
  26. Lennart Zethzon, Tungelsta
Sydost
0003-00703
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lennart Rohdin, landstingsledamot, Gräddö, Norrtälje
  2. Lars Tunberg, civilingenjör, civilekonom, Täby
  3. Carin Håkansson, veterinär, landstingsledamot, Täby
  4. Carina Eriksberger, marknadskoordinator, Vaxholm
  5. Monica Kjellman, arbetsmiljökonsult, Österåker
  6. Gunnel Orselius-Dahl, talpedagog, fullmäktig, Vallentuna
  7. Bengt Sylvan, projektledare, Danderyd
  8. Mats Nordström, kundansvarig, Täby
  9. Roine Wallin, fd polis, kommunfullmäktig, Norrtälje
  10. Ritva Elg, psykolog, fd kommunalråd, Åkersberga
  11. Bengt Haglund, enhetschef, Täby
  12. Didi Welander, konsult, Vallentuna
  13. Anders Fransson, campingföretagare, Singö, Norrtälje
  14. Birgitta Lindgren, företagare, Danderyd
  15. Stefan Melén, studerande, lärarvikarie, Vallentuna
  16. C H Segerfeldt, kommunikationskonsult, Täby
  17. Agneta Hedlundh, fd skolkonsulent, kyrkvärd, Norrtälje
  18. Pablo Garay, företagare, Åkersberga
  19. Caroline Åkerhielm, ombudsman, ers. landstinget, Vaxholm
  20. Isabella Elfwendahl-Jakobson, fil kand, Täby
  21. Peter Haas, fd skoldirektör, fd kommunfullm., Danderyd
  22. Barbro Lindberg, företagare, kommunfullmäktig, Täby
  23. Hans Granqvist, ingenjör, kommunfullmäktig, Vaxholm
  24. Åsa Wennerfors, företagare, behandlingsassistent, Riala
  25. Anders Molin, teknologie licentiat, Åkersberga
  26. Hans Andersson, lantbrukare, kommunfullmäktig, Rimbo
  27. Ulf Uebel, biolog, landstingsfullmäktig, Danderyd
Nordost
0003-01728
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Stella Fare, fd borgarråd, Södermalm
  3. Jenny Sonesson, socionom, Kungsholmen
  4. Ulf Öfverberg, utredare, Skanstull
  5. Yoav Bartal, pressekreterare, Årsta
  6. Per Hallerby, civilekonom, Södermalm
  7. Jakob Engström, färskvaruchef, Södermalm
  8. Christer Johnsson, spärrexpeditör, Årsta
  9. Veronica Ekström, ombudsman, Södermalm
  10. Lars B Strand, politices magister, Enskede
  11. Paul Westerlund, skeppare/lärare navigation, Södermalm
  12. Linda Folke, nationalekonom, Gamla Stan
  13. Leif G Feldt, organisationskonsult, Södermalm
  14. Riccardo Mondolfi, egenföretagare, Södermalm
  15. Magnus Andersson, civilekonom, Södermalm
  16. Ariano Benelal, egenföretagare, Södermalm
  17. Sofia Könberg, politisk sekreterare, Hammarby Sjöstad
  18. Marika af Winklerfelt, civilekonom, Södermalm
  19. Brian Ashley, utbildningskonsult, Södermalm
  20. Margaretha Jernberg, ekonom, Södermalm
  21. Ola V Palm, pensionär, Södermalm
1 Södermalm-Enskede
0003-02060
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Hans Åberg, managementkonsult, Bromma
  3. Samuel Danofsky, PR-konsult, Kungsholmen
  4. Didar Samaletdin, socionom, Kungsholmen
  5. Pia Närman, doktorand, Kungsholmen
  6. Eric Wahlberg, studerande, Kungsholmen
  7. John Wilander, civilingenjör, Kungsholmen
  8. Christoffer Fagerberg, studerande, Bromma
  9. Per Höjeberg, gymnasielärare, Kungsholmen
  10. Georg Lagerberg, jurist, Kungsholmen
  11. Mirja Benkovic, biträdande ombudsman, Kungsholmen
  12. Lars Lundqvist, fil. mag, Kungsholmen
  13. Lennart Fogelklou, civilingenjör, Bromma
  14. Lars Johannesson, konsult, Bromma
  15. Christer Lönn, ingenjör/civilekonom, Kungsholmen
  16. Torbjörn Edevåg, sekreterare, Bromma
  17. Bengt Persson, informatör, Bromma
  18. Alf Persson, ekonom/jurist, Bromma
  19. Magnus Liljegren, folkhälsovetare, Kungsholmen
  20. Carina Thuresson, leg. tandhygienist, Bromma
  21. Linn Molife, gymnasielärare, Bromma
  22. Jan Hammarberg, jur. kand, Bromma
  23. Elin Andersson, civilingenjör, Bromma
2 Bromma-Kungsholmen
0003-02062
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Erik Wassén, advokat, Östermalm
  3. Margaretha Herthelius, pensionerad rektor, Norrmalm
  4. Olov Lindquist, kanslisekreterare, Norrmalm
  5. Gunilla Gustafsson, företagare, Östermalm
  6. Paula Ternström, kulturentreprenör, Norrmalm
  7. Fatima Franson, tandsköterska, Norrmalm
  8. Bengt Kopp, informatör, Norrmalm
  9. Simon Rothstein Frankander, pressansvarig, Östermalm
  10. Åsa Nybacka, dietist/doktorand, Sollentuna
  11. Ulf Hermelin, ekon. chef Barncancerfonden, Östermalm
  12. Anders Noréus, senior, Norrmalm
  13. Fred Saberi, egenföretagare, Norrmalm
  14. Hedwig Kastenholm, studerande, Norrmalm
  15. Cecilia Björklund, läkarstudent, Norrmalm
  16. Per Edman, teknisk support, Norrmalm
  17. Gösta Sundberg, civilekonom, Östermalm
  18. Eva Berg Arbro, lärare, Norrmalm
  19. Jurgen Wahlberg, informatör solenergi, Norrmalm
  20. Jutta Waller, fil. dr, Östermalm
  21. Lars Wissing, konsult, Norrmalm
  22. Bengt Björkstén, professor/barnläkare, Norrmalm
  23. Jörgen Eriksson, kommunikationsstrateg, Östermalm
  24. Birgitta Wikström, civilekonom, Östermalm
  25. Cecilia Elving, företagsansvarig Scouterna, Norrmalm
  26. Charlotte Tarschys, ekon. mag, Norrmalm
  27. Gunilla Reuterskiöld, pensionär, Norrmalm
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0003-02064
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Sara Svanström, lärare, Högdalen
  3. Gunilla Thorsson, leg. psykolog, Farsta
  4. Christoffer Fagerberg, studerande, Bromma
  5. Vlasta Marcikic, avd. chef, Skarpnäck
  6. Anne-Lie Elfvén, socialsekreterare, Bandhagen
  7. Elisabet Abelson, informationskonsult, Vantör
  8. Martin Sundin, ekonom, Farsta
  9. Jesper Svensson, skattehandläggare, Johanneshov
  10. PerOla Övid Axelsson, leg. psykolog, Bandhagen
  11. Peter Öberg, managementkonsult, Enskede
  12. Rikard Junkergård, lärare/bussförare, Skarpnäck
  13. Lars-Ove Gavelin, lärare, Vantör
  14. Lena Kling, enhetschef, Vantör
  15. Thomas Erlandsson, fd marinofficer, Skarpnäck
  16. Monia Papadopoulou, pensionär, Sköndal
  17. Per Johansson, generalsekreterare, Vantör
  18. Thomas Bäcklin, energicontroller, Farsta
  19. Vladan Boskovic, spärrexpeditör, Farsta
  20. Vera Nelhans, fd bokförläggare/förlagsredaktör, Farsta
  21. Daniel Krentzel, lastbilschaufför, Bandhagen
4 Östra Söderort
0003-02065
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Lena Huss, socionom, Hägersten
  3. Pär Hommerberg, civilekonom, Älvsjö
  4. Margot Hedlin, sjuksköterska/vårdlärare, Skärholmen
  5. Zazan Sanli, tolk/busschaufför, Skärholmen
  6. Elisabet Abelson, informationskonsult, Vantör
  7. Anders Ekberg, kommunikatör, Liljeholmen
  8. Thorkel Åkesson, f.d miljöinspektör, Skärholmen
  9. Jan Hellgren, civilingenjör, Älvsjö
  10. Vera Rehnfeldt, Hägersten
  11. Johan Allenbäck Degerheim, avdelningscoach, Hägersten
  12. Gert Rosencrantz, enhetschef, Liljeholmen
  13. Inger Swahn, adjunkt, Älvsjö
  14. Annkatrin Hübinette, jurist, Södermalm
  15. Birgitta Martinson, sjuksköterska/diakon, Skärholmen
  16. Monica Hansson, fil. mag, Älvsjö
  17. Gudrun Edvardsson, biblioteksassistent, Bandhagen
  18. Kristina Engvall, fd sjuksköterska/vårdlärare, Liljeholmen
  19. Sven Ohm, pastor/teol. dr, Johanneshov
  20. Per-Göran Wikström, programmerare, Hägersten
  21. Per Bodén, gymnasielärare, Hägersten
  22. Tord Påhlman, ingenjör, Skärholmen
  23. Inga-Carin Hammar, leg. sjuksköterska, Älvsjö
  24. Sven Lindeberg, bankdirektör, Hägersten
  25. Helge Löfstedt, civilingenjör, Hägersten
5 Västra Söderort
0003-02069
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Rydberg, sjukgymnast, landstingsråd, Norrmalm
  2. Anna Starbrink, tjänsteman, Spånga
  3. Fatima Nur, servicehandläggare, Hässelby
  4. Martin Ängeby, generalsekreterare, Kista
  5. Mustafa Ismail, jobbcoach, Kista
  6. Carolina Rosén, handläggare, Bromma
  7. Åsa Zetterström, socionom, Spånga
  8. Christina Quensel-Höglund, verksamhetsledare, Vällingby
  9. Fred Saberi, egenföretagare, Norrmalm
  10. Victor Ferreira, exploateringsingenjör, Spånga
  11. Dan Lamminheimo, arbetssökande, Hässelby
  12. David Friberg, fil. kand, Spånga
  13. Lars-Åke Davidsson, egenföretagare, Hässelby
  14. Jan Håkansson, pensionär, Tensta
  15. Bo Aldal, chaufför, Vällingby
  16. Svante Kindberg, Spånga
  17. Eva Ollén, socialsekreterare, Spånga
  18. Håkan Bergström, bankekonom, Hässelby
  19. Birgitta Fridlund, Spånga
6 Yttre Västerort
0003-02071
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jessica Ericsson, Huddinge C
  2. John Glas, Västerhaninge
  3. Bo Persson, Sorunda
  4. Eylem Delen, Segeltorp
  5. Wulf Schroeder, Norrby
  6. Leif Stenquist, Ösmo
  7. Mikael "Prinsen" Trolin, Dalarö
  8. Ylva Skilberg, Ösmo
  9. Anette Birkenström, Skogås
  10. Ann-Charlotte Glas, Västerhaninge
  11. Kaisa Persson, Sorunda
  12. Emil Brandin, Segeltorp
  13. Kajsa Wahlstedt Gudmark, Vendelsö
  14. Karin Kjällquist, Nynäshamn
  15. Lars Berkesten, Skogås
  16. Roland Gustavsson, Skogås
  17. Amanda Brihed, Trångsund
  18. Othman Dridi, Flemingsberg
  19. Lena Lionskoog, Huddinge C
  20. Mikhael Mikalides, Huddinge C
  21. Martin Lundqvist, Handen
  22. Irina Saani, Flemingsberg
  23. Alex Zolotovitskiy, Trångsund
  24. Daniel Lindholm, Segeltorp
  25. Lennart Zethzon, Tungelsta
Sydost
0003-03760

Kommunistiska förbundet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska förbundet

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Dag Tirsén, reparatör
  2. Anita Östling, köttpaketerare
  3. Catharina Tirsén, livsmedelsarbetare
Stockholms Län
0597-02348

Kommunistiska Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ylva Thyr, undersköterska, Sundbyberg
  2. Robert Lilja, busschaufför, Stockholm
  3. Frida Jansson, handelsanställd, Stockholm
  4. Magnus Jönsson, personlig assistent, Botkyrka
  5. Johanna Emanuelsson, studerande, Stockholm
  6. Achim Rödner, förbundssekreterare, Botkyrka
  7. Anita Salvén, undersköterska, Stockholm
  8. Mats Nordlund, lokförare, Sundbyberg
  9. Ann-Catrin Hedén, fritidspedagog, Stockholm
  10. Johan Wiman, journalist, Huddinge
  11. Birgitta Lindström, pensionär, Stockholm
  12. Håkan Parkman, lärare, Värmdö
  13. Göran Wahlén, lärare, Lidingö
Stockholms län
0471-00308

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Lena Appelgren, 54 år, logoped, Solna
  11. Sonia Lunnergård, 63 år, kommunpolitiker, Sollentuna
  12. Kent-Rune Sjöholm, 63 år, nationalekonom, Solna
  13. Jean-Pascal Medefjord, 27 år, teol. kand, Solna
  14. Monica Healiv, 68 år, fritidspedagog, Solna
  15. Carlos Romero, 48 år, företagare, Sollentuna
  16. Delvin Yousefi, 29 år, studerande, Solna
  17. Andreas Hulusjö, 39 år, försäkringstjänsteman, Solna
  18. Ingela Sellin, 66 år, företagare, Solna
  19. Magnus Ramstrand, 61 år, pol sekreterare, Sollentuna
Nord
0068-02169
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Inger Strömbom, 61 år, pol. sakkunnig, Danderyd
  11. Åke Malmström, 67 år, gruppledare, Norrtälje
  12. Rut Casselbrant, 55 år, ämneslärare, Täby
  13. Mikael Ottosson, 51 år, brevbärare, Österåker
  14. Camilla Brodin, 31 år, organisationssekreterare, Täby
  15. Iwona Sjölie, 63 år, lärare, Danderyd
  16. Jerker Sjögren, 61 år, ämnessakkunnig, Vallentuna
  17. Christina Hermelin, 65 år, f.d. byråassistent, Danderyd
  18. Lennart Nore, 60 år, ingenjör, Vaxholm
  19. Owe Svantegård, 65 år, f.d. försäljningsdirektör, Danderyd
  20. Fred Ståhlgren, 65 år, f.d. överstelöjtnant, Åkersberga
Nordost
0068-02170
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Lennart Nilsson, 57 år, jurist, Järfälla
  11. Tina Teljstedt, 55 år, samordnare, Kungsängen
  12. Magda Ayoub, 57 år, integrationsplanerare, Upplands Väsby
  13. Kerstin Strömblad-Östergren, 58 år, sjuksköterska, Ekerö
  14. Ahmed Hussen Egal, 59 år, företagare, Järfälla
  15. Ismo Salmi, 46 år, advokat, Upplands Väsby
  16. Pernilla Davidsson, 40 år, skadereglerare, Ekerö
  17. Manuel Marshall, 61 år, lärare, Järfälla
  18. Lydia El-Hachem, 65 år, företagare, Järfälla
  19. Michael Harvey, 64 år, utredare, Sigtuna
  20. Olof Granström, 65 år, tandläkare, Upplands Väsby
Nordväst
0068-02171
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Erik Sjöstedt, 34 år, egenföretagare, Lidingö
  11. Karin Teljstedt, 32 år, ekonom, Nacka
  12. Carl-Johan Schiller, 20 år, ombudsman, Lidingö
  13. Stefan Dozzi, 45 år, kommunalråd, Värmdö
  14. Anna Lund, 42 år, konsult, Tyresö
  15. Per-Olof Fransson, 66 år, konsult, Värmdö
  16. Margareta Viklund, 80 år, fd riksdagsledamot, Nacka
  17. Ulf G Johansson, 62 år, kremator, Nacka
  18. Barbro Modin Svensson, 55 år, förlagsredaktör, Värmdö
  19. Jan Dolk, 68 år, pensionär, Värmdö
  20. Louise Angenfelt, 48 år, civilekonom, Lidingö
Ost
0068-02172
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Monica Karlsson, 63 år, församlingspedagog, Huddinge
  11. Joachim Krylborn, 46 år, läkare, Haninge
  12. Antonella Pirrone, 49 år, förbundssekreterare, Nynäshamn
  13. Susanne Lindgren, 42 år, vårdbiträde, Haninge
  14. Åke Holmström, 69 år, utbildare, Haninge
  15. Tomas Hansson, 45 år, kommunalråd, Huddinge
  16. Elin Skyttedal, 21 år, elektriker, Haninge
  17. Pirjo Koski, 53 år, sjuksköterska, Nynäshamn
  18. Bodil Johnson, 55 år, pol sekreterare, Huddinge
  19. Kristina Olergård Tenney, 51 år, Haninge
  20. Bo Hallberg, 56 år, busschaufför, Haninge
Sydost
0068-02173
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67 år, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65 år, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41 år, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41 år, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49 år, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64 år, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40 år, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56 år, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53 år, vd, Hässelby
  10. Ingrid Ahlman, 61 år, förskollärare, Södertälje
  11. Yusuf Aydin, 28 år, ekonom, Botkyrka
  12. Sara Freiman, 24 år, konsult, Botkyrka
  13. Simon Törnqvist, 24 år, pianolärare, Botkyrka
  14. Veronica Westergård, 32 år, domstolssekreterare, Södertälje
  15. Håkan Paulson, 69 år, lektor, Salem
  16. Maria Hanna, 23 år, studerande, Botkyrka
  17. Gustaf Bengtsson, 29 år, civilingenjör, Södertälje
  18. Maria Ogannesian, 24 år, studerande, Botkyrka
  19. Maria Jensson, 23 år, projektledare, Södertälje
  20. Caroline Blom, 32 år, studerande, Botkyrka
  21. Stefan Dayne, 56 år, gruppledare, Botkyrka
  22. George Steij, 43 år, fotograf, Nykvarn
Sydväst
0068-02174
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  10. Sara Rydefjärd, 27, jurist, Kungsholmen
  11. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  12. Claes Karlsson, 43, kurator, Enskede
  13. Irmeli Patricius, 54, kanslist, Södermalm
  14. Ulf Lönnberg, 65, skribent, Kungsholmen
  15. Sofia Modigh, 40, projektledare, Södermalm
  16. Emil Svensson, 18, studerande, Enskede
  17. Inga-Lill E Schönning, 60, sjuksköterska, Bromma
  18. Lars Hultkvist, 65, fartygsbefäl, Svedmyra
  19. Daniel Liljeberg, 35, civilekonom, Hägersten
  20. Carina Franke, 46, undersköterska, Hässelby
  21. Nadia Norvik, 58, servicehandläggare, Spånga
  22. Bojan Ticic, 29, fastighetsekonom, Enskede
  23. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  24. Fredrik Möller, 34, statstjänsteman, Hägersten
  25. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  26. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  27. Joel Gren, 55, lärare, Hässelby
  28. Mejke Runström, 56, pol sekr, Bromma
  29. Claudia Polstierna, 21, högskolestud, Kungsholmen
  30. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  31. Ulla Birgersdotter, 60, sjukvårdskonsult, Kungsholmen
  32. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  33. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  34. Désirée Pethrus Engström, 51, riksdagsledamot, Bromma
1 Söderm.-Enskede 2 Bromma-Kungsh.
0068-02828
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  10. Sara Rydefjärd, 27, jurist, Kungsholmen
  11. Bojan Ticic, 29, fastighetsekonom, Enskede
  12. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  13. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  14. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  15. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  16. Britt Westerlind, 54, livsstilscoach, Östermalm
  17. Anders Björck, 59, ambulanssjukvårdare, Farsta
  18. Gunilla Slörner Oljeqvist, 69, pensionär, Östermalm
  19. Benedikta Lagervret, 49, konsult, Östermalm
  20. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  21. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  22. Emil Svensson, 18, studerande, Enskede
  23. Andreas Rosenblad, 40, jurist, Älvsjö
  24. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  25. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  26. Therése Radujko, 23, jur kand, Hammarby Sjöstad
  27. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  28. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  29. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  30. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
Norrm-Österm-G:a Stan Östra Söderort
0068-02829
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Stig Nyman, 67, landstingsråd, Vallentuna
  2. Margaretha Åkerberg, 65, sjuksköterska, Årsta
  3. Malin Appelgren, 41, kommunalråd, Solna
  4. Aram El Khoury, 41, apotekschef, Botkyrka
  5. Michael Stjernström, 49, jurist, Spånga
  6. Eva Lannerö, 64, barnläkare, Danderyd
  7. Karl Henriksson, 40, civilekonom, Huddinge
  8. Janne Stefanson, 56, marknadschef, Upplands-Bro
  9. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  10. Sara Rydefjärd, 27, jurist, Kungsholmen
  11. Fredrik Möller, 34, statstjänsteman, Hägersten
  12. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  13. Sten Erson-Wester, 49, jur kand, Kista
  14. Carina Franke, 46, undersköterska, Hässelby
  15. Dikran Dison, 49, glasmästare, Spånga
  16. Hana Tolunay, 40, kundrådgivare, Skärholmen
  17. Bojan Ticic, 29, fastighetsekonom, Enskede
  18. Therése Radujko, 23, jur kand, Hammarby Sjöstad
  19. Joel Gren, 55, lärare, Hässelby
  20. Nadia Norvik, 58, servicehandläggare, Spånga
  21. Emil Svensson, 18, studerande, Enskede
  22. Kai Wiklund, 55, konsult, Älvsjö
  23. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  24. Hardy Hedman, 73, informationskonsult, Södermalm
  25. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  26. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  27. Cevdet Demir, 44, busschaufför, Spånga
  28. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  29. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  30. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  31. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  32. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
5 Västra Söderort 6 Yttre Västerort
0068-02830

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  8. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  9. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  10. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  16. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  17. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  20. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  21. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  22. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  23. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  24. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  25. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  26. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  27. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  28. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  29. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  30. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  31. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  32. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  33. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  34. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  35. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  36. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  37. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  38. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  39. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  40. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  41. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  42. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  43. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  44. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  45. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  46. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  47. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  48. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
1 Södermalm-Enskede
0055-01765
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  8. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  9. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  10. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  13. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  14. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  15. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  16. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  20. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  21. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  22. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  23. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  24. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  25. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  26. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  27. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  28. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  29. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  30. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  31. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  32. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  33. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  34. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
  35. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  36. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  37. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  38. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  39. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  40. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  41. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  42. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  43. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  44. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  45. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  46. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  47. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  48. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
2 Bromma-Kungsholmen
0055-01987
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  8. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  9. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  13. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  19. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  20. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  21. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  22. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  23. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  24. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  25. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  26. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  27. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  28. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  29. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  30. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  31. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  32. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  33. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  34. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  35. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  36. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  37. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  38. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  39. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  40. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  41. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  42. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  43. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  44. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  45. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  48. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0055-01989
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  8. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  9. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  16. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  20. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  21. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  22. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  23. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  24. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  25. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  26. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  27. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  28. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  29. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  30. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  31. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  32. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  33. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  34. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  35. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  36. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  37. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  38. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  39. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  40. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  41. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  42. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  43. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  44. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  45. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  48. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
4 Östra Söderort
0055-01991
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  8. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  9. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  18. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  19. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  20. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  21. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  22. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  23. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  24. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  25. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  26. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  27. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  28. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  29. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  30. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  31. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  32. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  33. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  34. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  35. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  36. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  37. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  38. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  39. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  40. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  41. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  42. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  43. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  44. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  45. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  48. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
5 Västra Söderort
0055-01992
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  8. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  9. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  13. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  14. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  20. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  21. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  22. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  23. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  24. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  25. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  26. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  27. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  28. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  29. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  30. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  31. Bruce Morris, 60, lärare, Zero Waste konsult, Södermalm
  32. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  33. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  34. Stephan Gullberg, 54, diakon, Hjulsta
  35. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  36. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  37. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  38. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  39. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  40. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  41. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  42. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  43. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  44. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  45. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  46. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  47. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  48. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
6 Yttre Västerort
0055-01993
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Konrad Breidenstein, lantbrukare, Södertälje
  7. Laila Fröberg, biolog, Solna
  8. Andreas Wang Ellefsen, socialterapeut, Södertälje
  9. Isak Betsimon, riskcontroller, Botkyrka
  10. Ewa Lofvar Konradsson, kommunalråd, Södertälje
  11. Mats Nittve, landskapsvårdare, Salem
  12. Barbro Svanström, politisk sekreterare, Botkyrka
  13. Ove Jansson, produktansvarig, Nykvarn
  14. Ingbritt Söderlind Lindblad, sjuksköterska, Stockholm
  15. Marie Åkesdotter, samhällsvetare, Tyresö
  16. Thomas Bengtsson, arkitekt, Lidingö
  17. Josefine Svensson, student, Nynäshamn
  18. Maher el Habta, samhällsekonom, Haninge
  19. Catrine Månsson, kostrådgivare, Nynäshamn
  20. Magnus Hollstensson, svetsare, Nynäshamn
  21. Karin Reuterswärd, doktorand, Huddinge
  22. Nawzad Hamasharif, lagerarbetare, Upplands-Bro
  23. Brita Ström, lärare, Nacka
  24. Bernhard Huber, miljökommunikatör, Solna
Botkyrka, Nykvarn, Salem, Södertälje
0055-03197
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Marie Åkesdotter, samhällsvetare, Tyresö
  7. Josefine Svensson, student, Nynäshamn
  8. Michel Silvestri, biomedicinsk analytiker, Upplands Väsby
  9. Catrine Månsson, kostrådgivare, Nynäshamn
  10. Yvonne Radestam, lärare, Haninge
  11. Magnus Hollstensson, svetsare, Nynäshamn
  12. Karin Reuterswärd, doktorand, Huddinge
  13. Maher el Habta, samhällsekonom, Haninge
  14. Bengt Holwaster, ingenjör,Nynäshamn
  15. Margareta Ekström, tullinspektör, Haninge
  16. Brita Ström, lärare, Nacka
  17. Thomas Bengtsson, arkitekt, Lidingö
  18. Marina Hardenbildt, tolk/massör, Värmdö
  19. Konrad Breidenstein, lantbrukare, Södertälje
  20. Barbro Svanström, politisk sekreterare, Botkyrka
  21. Peter Söderlund, drog-/brottsförebyggare, Tyresö
  22. Ewa Lofvar Konradsson, kommunalråd, Södertälje
  23. Mats Nittve, landskapsvårdare, Salem
  24. Isak Betsimon, riskcontroller, Botkyrka
Haninge, huddinge, nynäshamn
0055-03205
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Jacqueline Bouvin, jurist, Vallentuna
  7. Åsa Bergwall, jurist, Danderyd
  8. Ingrid Landin, kooperativ företagsrådgivare, Norrtälje
  9. Mikael Adersteg, egen företagare, Danderyd
  10. Myra Öberg, administratör, Täby
  11. Dan Westin, pensionär, Norrtälje
  12. Monique Stalås Hörnsten, informationskonsult, Österåker
  13. Bernt Varvemo, diversearbetare, Vaxholm
  14. Helena Ekekihl, samhällsvetare, Norrtälje
  15. Teresia Ekekihl, fritidspedagog, Norrtälje
  16. Michael Solander, inköpare, Österåker
  17. Elisabeth Johansson, utbildningschef, Täby
  18. Michel Silvestri, biomedicinsk analytiker, Upplands Väsby
  19. Helena Lundberg, projektledare, Lidingö
  20. Pierre Cengiz Edstrand, egen företagare, Sigtuna
  21. Susanne Nordling, småföretagare, Solna
  22. Peter Godlund, grundsskollärare, Sollentuna
  23. Brita Ström, lärare, Nacka
Nordost
0055-03212
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Marie Åkesdotter, samhällsvetare, Tyresö
  7. Michel Silvestri, biomedicinsk analytiker, Upplands Väsby
  8. Pierre Cengiz Edstrand, egen företagare, Sigtuna
  9. Jonas Serneholt, journalist/skribent, Järfälla
  10. Monika Bubholz, FOU-ingenjör, Ekerö
  11. Anna Norberg, projektledare, Upplands-Bro
  12. Shamsedin Dawody, biologilärare, Järfälla
  13. Vivi Lovelock, rehabkonsult, Sigtuna
  14. Stig Marklund, beteendevetare, Ekerö
  15. Gunnel Hackman, redaktör, Ekerö
  16. Nawzad Hamasharif, lagerarbetare, Upplands-Bro
  17. Eeva Kaplas, dietist, Upplands Väsby
  18. Sven Örnsten, leg. psykolog, Upplands-Bro
  19. Jacqueline Bouvin, jurist, Vallentuna
  20. Peter Godlund, grundsskollärare, Sollentuna
  21. Ingrid Landin, kooperativ företagsrådgivare, Norrtälje
  22. Bernhard Huber, miljökommunikatör, Solna
  23. Åsa Bergwall, jurist, Danderyd
  24. Cyrus Pairawan, spärrexpeditör, Sundbyberg
Nordväst
0055-03214
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Marie Åkesdotter, samhällsvetare, Tyresö
  7. Thomas Bengtsson, arkitekt, Lidingö
  8. Peter Godlund, grundsskollärare, Sollentuna
  9. Brita Ström, lärare, Nacka
  10. Marina Hardenbildt, tolk/massör, Värmdö
  11. Roland von Malmborg, miljöskribent, Nacka
  12. Kerstin Nöre Söderbaum, byggsakkunnig, Nacka
  13. Peter Söderlund, drog-/brottsförebyggare, Tyresö
  14. Helena Lundberg, projektledare, Lidingö
  15. Johan Rydén, datatekniker, Tyresö
  16. Berit Valfridsson Berval, pensionär, Stockholm
  17. Mikael Adersteg, egen företagare, Danderyd
  18. Anders Nystedt, lärare, Tyresö
  19. Josefine Svensson, student, Nynäshamn
  20. Åsa Bergwall, jurist, Danderyd
  21. Cyrus Pairawan, spärrexpeditör, Sundbyberg
  22. Karin Reuterswärd, doktorand, Huddinge
  23. Maher el Habta, samhällsekonom, Haninge
  24. Magnus Hollstensson, svetsare, Nynäshamn
Lidingö, Nacka, Tyresö, Värmdö
0055-03216
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Raymond Wigg, landstingsråd, Södertälje
  2. Yvonne Blombäck, biolog, Värmdö
  3. Björn Sigurdsson, klimatstrateg, Solna
  4. Agnetha Boström, pressekreterare, Solna
  5. Tomas Eriksson, pol. mag., Huddinge
  6. Marie Åkesdotter, samhällsvetare, Tyresö
  7. Peter Godlund, grundsskollärare, Sollentuna
  8. Susanne Nordling, småföretagare, Solna
  9. Bernhard Huber, miljökommunikatör, Solna
  10. Larissa Karimson, högstadielärare, Sollentuna
  11. Cyrus Pairawan, spärrexpeditör, Sundbyberg
  12. Lena Falk, journalist, Solna
  13. Jerker Dalunde, fotograf, Sollentuna
  14. Margareta Randwall, jurist, Solna
  15. Kamran Pairawan, civilekonom, Sundbyberg
  16. Jacqueline Bouvin, jurist, Vallentuna
  17. Nawzad Hamasharif, lagerarbetare, Upplands-Bro
  18. Ingrid Landin, kooperativ företagsrådgivare, Norrtälje
  19. Jonas Serneholt, journalist/skribent, Järfälla
  20. Åsa Bergwall, jurist, Danderyd
  21. Shamsedin Dawody, biologilärare, Järfälla
  22. Myra Öberg, administratör, Täby
  23. Michel Silvestri, biomedicinsk analytiker, Upplands Väsby
  24. Helena Lundberg, projektledare, Lidingö
Solna, sollentuna, sundbyberg
0055-03218
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  8. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  9. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  10. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  16. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  17. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  18. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  19. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  20. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  21. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  22. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  23. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  24. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  25. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  26. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  27. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  28. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  29. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  30. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  31. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  32. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  33. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  34. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  35. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  36. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  37. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  38. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  39. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  40. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  41. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  42. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  43. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  44. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  45. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
1 Södermalm-Enskede
0055-03660
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  8. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  9. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  10. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  16. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  17. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  18. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  19. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  20. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  21. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  22. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  23. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  24. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  25. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  26. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  27. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  28. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  29. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  30. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  31. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  32. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  33. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  34. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  35. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  36. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  37. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  38. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  39. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  40. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  41. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  42. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  43. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  44. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  45. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
2 Bromma-Kungsholmen
0055-03661
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  8. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  9. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  13. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  19. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  20. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  21. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  22. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  23. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  24. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  25. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  26. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  27. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  28. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  29. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  30. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  31. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  32. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  33. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  34. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  35. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  36. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  37. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  38. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  39. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  40. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  41. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  42. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  43. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  44. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  45. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  46. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  47. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0055-03662
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  8. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  9. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  16. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  20. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  21. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  22. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  23. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  24. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  25. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  26. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  27. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  28. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  29. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  30. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  31. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  32. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  33. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  34. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  35. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  36. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  37. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  38. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  39. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  40. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  41. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  42. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  43. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  44. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  45. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  46. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  47. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
4 Östra Söderort
0055-03663
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  8. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  9. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  13. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  14. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  18. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  19. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  20. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  21. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  22. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  23. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  24. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  25. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  26. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  27. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  28. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  29. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  30. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  31. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  32. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  33. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  34. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  35. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  36. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  37. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  38. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  39. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  40. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  41. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  42. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  43. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  44. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  45. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  46. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
  47. Jack Ljunggren, 34, studerande, Bromma
5 Västra Söderort
0055-03664
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Helene Sigfridsson, 31, opinionsbildare, Bandhagen
  2. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  3. Cecilia Obermüller, 48, miljöhandläggare, Bromma
  4. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  5. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  6. Paul Lappalainen, 56, diskrimineringsjurist, Stockholm
  7. Annika Hjelm, 52, undervisningsråd, Johanneshov
  8. Viktor Morawski, 34, jurist, Älvsjö
  9. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  10. Marie-Helena Dahlberg, 25, läkarstudent, Rinkeby
  11. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  12. Rebwar Hassan, 50, miljövetare, Skärholmen
  13. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  14. Jakob Dencker, 39, mellanösternvetare, Husby
  15. Veera Jokirinne, 23, student, Östermalm
  16. Martin Sahlin, 25, språkrör Gröna Studenter, Hässelby
  17. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  18. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  19. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  20. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  21. Folke Nässla, 82, agronom, Spånga
  22. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  23. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  24. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  25. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  26. Eivor Karlsson, 65 plus, skribent, Norrmalm
  27. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  28. Sarah Johansson, 29, administratör, Årsta
  29. Jon Möller, 42, miljökommunikatör, Tyresö
  30. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  31. Maria Engström, 63, universitetsadjunkt, forskare, Kungsholmen
  32. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  33. Stephan Gullberg, 54, diakon, Hjulsta
  34. Ingvar Von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  35. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  36. Marja Sandin-Wester, 63, skolledare, Kungsholmen
  37. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  38. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  39. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
  40. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  41. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  42. Helene Rotsman Axnäs, 64, vårdlärare, Maria-Gamla stan
  43. Mohamed Tounkara, 57, tolk, författare, Vantör
  44. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
  45. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  46. Niclas Bergquist, 42, bibliotekarie, Bromma
  47. Göran Thureson, 73, pensionär, Södermalm
6 Yttre Västerort
0055-03665

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Catharina Elmsäter Svärd, Finanslandstingsråd, 44 år, Södertälje
  2. Lennart Kalderén, Kommunalråd, 52 år, Salem
  3. Catarina Ekeståhl, Excekutiv assistant, 27 år, Botkyrka
  4. Anne-Marie Larsson, Distriktssköterska, vårdlärare, 58 år, Södertälje
  5. Magnus Widén, Förvaltningschef, 54 år, Nykvarn
  6. Morgan Jansson, Egenföretagare, 45 år, Södertälje
  7. Kia Hjelte, Egenföretagare, pensionär, 66 år, Botkyrka
  8. Lennart Sjödell, Civilekonom, 63 år, Salem
  9. Christina Lindahl Nilsson, Leg. läkare, 70 år, Botkyrka
  10. Elisabeth Bovin Exner, Egenföretagare, 65 år, Salem
  11. Stefan Löfstad, Kriminalvårdare, 48 år, Botkyrka
  12. Dan Matsson, Förvaltare, 45 år, Södertälje
  13. Björn Lagerstedt, Gymnasielärare, 56 år, Botkyrka
  14. Erik Ternert, Lagman, 67 år, Södertälje
  15. Ulla Wickstein, Tandhygienist, 68 år, Salem
  16. Karl-Otto Hultström, Pensionär, 69 år, Botkyrka
  17. Marita Sörefjord, Skötare, terapeut, 61 år, Södertälje
Sydväst
0001-01377
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Natasha Ringblom, Universitetslärare, Haninge
  2. Harry Bouveng, Företagare, Nynäshamn
  3. Gunilla Helmerson, Byggnadsingenjör, Huddinge
  4. Daniel Lassnäs, Förskollärare, Haninge
  5. Gilbert de Wendel, Kommunalråd, Haninge
  6. Martin Levanto, Student, Haninge
  7. Helene A Jonsson, Sjuksköterska, egenföretagare, Nynäshamn
  8. Eva Carlsson Paulsén, Butiksansvarig, Huddinge
  9. Håkan Jirlow, Affärschef, Huddinge
  10. Christina Eklund, Personalekonom, Huddinge
  11. Claes-Johan Bonde, Försäljningsingenjör, Huddinge
  12. Yrsa Bringensparr, Leg. Biomedicinsk analytiker, Haninge
  13. Victoria Cobbinah, Studerande, Haninge
  14. Ann-Christin Sederholm, Ekonom, Haninge
  15. Thomas Fredriksson, Företagare, Huddinge
  16. Arja Hakanpää, Postmedarbetare, Huddinge
  17. Cecilia Sundberg, Projektledare, Huddinge
  18. Kerstin Johnson, Pensionerad specialistsjuksköterska, Huddinge
  19. Björn Karlsson, Ingenjör, Huddinge
Sydost
0001-01381
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Erik Langby, Kommunalråd, Nacka
  2. Eva Öhbom Ekdahl, Kommunalråd, Nacka
  3. Paul Lindquist, Kommunstyrelsens ordförande, Lidingö
  4. Elisabeth Dingertz, Egenföretagare, Värmdö
  5. Astrid Grufman, Studerande, Nacka
  6. Kjell Treslow, F.d. informationschef, fil. lic., Lidingö
  7. Fredrik Saweståhl, Kommunalråd, Tyresö
  8. Lars Björndahl, Läkare, forskare, Lidingö
  9. Inger Granlund, F.d. lärare, Lidingö
  10. Annika Jung-Backman, Leg. sjukgymnast, Nacka
  11. Jonas Nilsson, Företagsledare, Värmdö
  12. Nicole Bistoletti, Sjuksköterska, Nacka
  13. Björn Samuelson, Bergsing, Med dr, Lidingö
  14. Lars Berglund, Auktoriserad revisor, Nacka
  15. Mats Fält, F.d. kommunalråd, Tyresö
  16. Dick Bengtson, Företagare, Tyresö
  17. Eva Närvä Eickenrodt, Projekthandläggare, Nacka
  18. Daniel Claesson, Pressansvarig, Nacka
  19. Stefan Holmström, Leg. läkare, vd, Lidingö
  20. Marcin Zakowicz, Egenföretagare, Lidingö
  21. Fredrik Kronberg, Konsult, Lidingö
  22. Marie Bladholm, Sjuksköterska, Värmdö
  23. Sven Broddner, Civilingeniör, Lidingö
  24. Lennart Bergh, Politisk sekreterare, Nacka
  25. Vilma Mori Aguilar, Entreprenör- och innovationsrådgivare, Nacka
  26. Susanne Sohlberg, Hälsokonsult, egenföretagare, Tyresö
  27. Johan Hedberg, Politisk sekreterare, Värmdö
  28. Bengt Jonshult, Doktorand, Värmdö
  29. Gunnar Ritter, Underwriter, försäkringstjänsteman, Värmdö
  30. Hans-Ove Görtz, Överstelöjtnant, egenföretagare, Värmdö
  31. Lorri Mortensen Mates, Projektledare, Lidingö
  32. Danuta Knapp, Civilingenjör i kemi, Nacka
  33. Kent Eriksson, Egenföretagare, Värmdö
  34. John Wallmark, Entreprenör, Nacka
  35. Linda Ohlson, Tjänsteman, Nacka
  36. Göran Ringblom, Pol. mag., Lidingö
  37. Monica Segerman, Fil. kand., Nacka
  38. Karin Hede, Egenföretagare, Lidingö
  39. Lennart Örenmark, Företagare, Nacka
Ost
0001-01384
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Filippa Reinfeldt, Sjukvårdslandstingsråd, Täby
  2. Olle Reichenberg, Webbredaktör, Danderyd
  3. Lotta Lindblad-Söderman, Ekonom, Norrtälje
  4. Leif Gripestam, Kommunstyrelsens ordförande, Täby
  5. Ingmar Wallén, F.d. brädgårdsarbetare, Norrtälje
  6. Sofia Paulsson, Kommunalråd, Täby
  7. Mikael Freimuth, Landstingsman, Vaxholm
  8. Boris von Uexküll, Överläkare, Danderyd
  9. Lena Cronvall Morén, Civilekonom, Täby
  10. Jan Olov Sundström, Jur. kand., Österåker
  11. Kim Lützén, Professor, sjuksköterska, Norrtälje
  12. Örjan Lid, Kommunstyrelsens ordförande, Vallentuna
  13. Alexander Klaréus, Studerande, Norrtälje
  14. Torsten Sjögren, Verkställande direktör, Danderyd
  15. Anneli Undén, Egenföretagare, Österåker
  16. Niklas Thidevall, Student, Täby
  17. Nils Matsson, Egenföretagare, Norrtälje
  18. Christian Söderman, Jurist, Vaxholm
  19. Christian Hoas, Officer, student, Danderyd
  20. Ulla Malutchenko, Enhetschef, sjuksköterska, Norrtälje
  21. Anita Hillerström Vagli, Politisk sekreterare, Danderyd
  22. Joachim Holmqwist, Försäljningschef, Täby
  23. Kjell Johansson, Personalassistent, Norrtälje
  24. Lotta Holmgren, Arbetsmarknadsansvarig, Österåker
  25. Bo Klasmark, Ekonomichef, Täby
  26. Peter Lilliebjörn, Civilingenjör, Danderyd
  27. Camilla Aspegren, Hemmafru, Täby
  28. Gail Watt, Edemokrati konsult, Norrtälje
  29. Lena Strååt, Fil. Kand., Danderyd
  30. Marie-Louise Löwenbeck, Pensionär, Vallentuna
  31. Johan Hjelmqvist, Civilekonom, Danderyd
  32. Victor Björklund, Student, Vaxholm
  33. Mary X Jensen, Fil. Kand., Journalist, Österåker
  34. Pietro Marchesi, Projektledare, Täby
Nordost
0001-01395
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inger Linge, Civilekonom, Ekerö
  2. Jan Holmberg, Kommunalråd, Upplands Väsby
  3. Cecilia Löfgreen, Fil. kand., Järfälla
  4. Peter Kockum, Direktör, Sigtuna
  5. Lena Kanström, Doktor, Upplands Väsby
  6. Anna-Karin Ullgren, Skadechef, försäkringsjurist, Ekerö
  7. Isabelle Eriksson, Företagsrådgivare, Järfälla
  8. Anders Åkerlind, F.d. flygkapten, Upplands-Bro
  9. Staffan Strömbäck, Civilingenjör, Ekerö
  10. Sven-Ingvar Holmgren, Finansinspektör, Sigtuna
  11. Shahiduzzaman Quoreshi, Filosofie doktor, Järfälla
  12. Stig Drevemo, Professor emeritus, Järfälla
  13. Ann-Britt Fransson, Ph d., Ekerö
  14. Christina H. Gardos, Pensionerad småföretagare, Upplands Väsby
  15. Lena Drevemo, Bibliotekarie, Järfälla
  16. Stefan Pettersson, Civilekonom, Järfälla
  17. Lennart Nilsson, Egenföretagare, Ekerö
  18. Marika Hofgren, Sjuksköterska, chef, Järfälla
  19. Alexis Frykfors, Egenföretagare, Ekerö
  20. Arne Vallqvist, Senior, Järfälla
  21. Cia Bentele, Socionom, undersköterska, Sigtuna
  22. Hans Noreen, Mattkonservator, Ekerö
  23. Inger Sundqvist, Tjänsteman, Järfälla
  24. Veronica Fridell, Ekonom, Sigtuna
  25. Tony Haddad, Företagskonsult, Upplands Väsby
  26. Leif Jansson, Pensionär, Upplands Väsby
  27. Anders Rosenberg, IT- avtalsansvarig, Järfälla
  28. Inez Kapborg, Sjuksköterska, fil. dr., Upplands-Bro
Nordväst
0001-01406
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars-Erik Salminen, Kommunstyrelsens ordförande, Solna
  2. Torbjörn Rosdahl, Kommunstyrelsens ordförande, Sollentuna
  3. Carl Grufman, Oppositionsråd, civilingenjör, Sundbyberg
  4. Douglas Lithborn, Företagare, Sollentuna
  5. Pehr Granfalk, Kommunalråd, Solna
  6. Zanna Mårtensson, Civilingenjör industriell ekonomi, Solna
  7. Marie Hård, Förvaltningssocionom, Sollentuna
  8. Eva Klingström, F.d. metodiklektor, Solna
  9. Leif Bergmark, Marknadsekonom, Solna
  10. Morgan Lindqvist, Civilingenjör, Sundbyberg
  11. Birgit Stockhaus, Ekonom, Solna
  12. Eli Hanna, Fredsvetare och teolog, Solna
  13. Joakim Stockhaus, Direktör, Sollentuna
  14. Bo Genfors, Agronom, f.d. kommunalråd, Solna
  15. Per Hådell, Ingenjör, Sollentuna
  16. Carl-Eric Christensen, Biografmaskinist, Solna
  17. Per Stockhaus, Egenföretagare, Solna
  18. Nils-Erik Cramizar, Tusenkonstnär, Sollentuna
  19. Björn Karlsson, Sollentuna
  20. Curt Dahlgren, Konsult, Solna
  21. Elena Mihaela Arvilander, Egenföretagare, Solna
  22. Göran Delvin, Civilekonom, Solna
  23. Henrik Benterås Lucht, Projektledare, Solna
  24. Emanuel Ekström, Strategikonsult, civilingenjör, Solna
  25. Suzanne Holtzberg Anderlid, Förskolechef, Solna
  26. Karin Hjelmér, IT-konsult, Solna
  27. Jan Hjelmér, Företagare, Solna
  28. Richard Javadi, Student, Sollentuna
  29. Åke Svensson, Egenföretagare, Solna
  30. Göran Beckius, Fil. dr., Solna
  31. Bo Nilsson, Civilingenjör, Solna
  32. Eva Jansa, Auktoriserad revisor, Sundbyberg
Nord
0001-01409
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Charlotte Broberg, Stabschef, 42 år, Älvsjö
  2. Anne Wompa, Vetenskaplig sekreterare, 67 år, Stockholm
  3. Jane Gustavsson, Medicinsk informatiker, 26 år, Älvsjö
  4. Ellinor Johansson, Vårdadministratör, 35 år, Älvsjö
  5. Anette Hellström, Marknadschef, 50 år, Hägersten
  6. Johan Nilsson, Verksamhetscontroller, 31 år, Hägersten
  7. Britt-Mari Elofsdotter Lagerqvist, Egenföretagare, 57 år, Skärholmen
  8. Mahmoud Othman, Överläkare, 50 år, Älvsjö
  9. Erik Englund, Student, 24 år, Fruängen
  10. Bayram Kaya, Chaufför, 54 år, Skärholmen
  11. Johan Ericson, Ekonom, 41 år, Älvsjö
  12. Cate Andretzky, F.d. resebyråtjänsteman, 71 år, Älvsjö
  13. Mats Engström, Socionom, familjevårdinspektör, 28 år, Skärholmen
  14. Lennart Bengtsson, IT-konsult, 66 år, Älvsjö
  15. Monica Tengsell, Leg. receptarie, 70 år, Älvsjö
  16. Birgitta Stjärneback, Musikpedagog, 68 år, Älvsjö
  17. Birgitta Persson, Utvecklingsansvarig, 63 år, Farsta
  18. Peter Odentun, Säkerhetsrådgivare, 56 år, Herrängen
5 Västra Söderort
0001-01417
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Ljungberg Schött, Egenföretagare, 53 år, Älvsjö
  2. Younas Pervaz, Banktjänsteman, 60 år, Skarpnäck
  3. Peter Lundberg, Handläggare, 44 år, Farsta
  4. Elin Stenblom, Gruppansvarig, 31 år, Sköndal
  5. Henrik Appelqvist, Civilekonom, 40 år, Enskededalen
  6. Alexandra Kindblom, VD, 40 år, Skarpnäck
  7. Mahmood Fahmi, Riksdagsledamot, 44 år, Skarpnäck
  8. Vasilios Roussos, Sjökapten, 71 år, Johanneshov
  9. Eva Ångström, Bankdirektör, 60 år, Skarpnäck
  10. Leif-Åke Andersson, F.d. kriminalkommissarie, 74 år, Sköndal
  11. Göran Amréus, Undersköterska, 48 år, Johanneshov
4 Östra Söderort
0001-01421
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Joakim Lundquist, Landstingsråd, 62 år
  2. Thord Swedenhammar, Fil. mag., 32 år
  3. Annika Sandström, Jurist, 60 år
  4. Pia Helleday, Mottagningssköterska, 55 år
  5. Kristoffer Tamsons, Planeringschef, 33 år
  6. Marianne Watz, Riksdagsledamot, fil. mag., 70 år
  7. Edvard Unsgaard, Politiskt sakkunnig, journalist, 35 år
  8. Marie Schött, Kvalificerad utredare, 57 år
  9. Caroline Wallensten, Ämnessakkunnig, 28 år
  10. Margareta Olgart Holmberg, Konsult, 75 år
  11. Winston Håkanson, Förlagschef, 66 år
  12. Ewa Schenström, Egenföretagare, 65 år
  13. Rutger Linderoth, Studerande, 18 år
  14. Madeleine Kock, Tandläkare, 65 år
  15. Helena Levy, Sjuksköterska, lärare, 67 år
  16. Sophia Granswed, Ekonomistuderande, 24 år
  17. Margareta Hedelius, Humanjurist, 73 år
  18. Michaela Friberg Storey, Statsvetare, 38 år
  19. Angelica Horna Strand, Läkare, sjuksköterska, 33 år
  20. Iréne AM Tegnander, Undersköterska, gymnastiklärare, 66 år
  21. Charlotte Klasson, Juridikstuderande, 24 år
  22. Daniel Snällman, Signalskyddschef, 35 år
  23. Marie-Louise Hallström, Ämnessakkunnig, 64 år
  24. Katarina Annerstedt-Heino, F.d. informationschef, 69 år
  25. Urban Johansson, Arkitekt, 45 år
  26. Paula Fortes, Civilekonom, HR-specialist, 40 år
  27. Osama Hourani, Student, 29 år
  28. Anders Holmgren, Egenföretagare, 36 år
  29. Madeleine Fredelius, Studerande, 21 år
  30. Maria Franquelli, Controller, 42 år
  31. Harriet Larssén, Enhetschef, 53 år
  32. Caroline Carlson, Jur. kand., 27 år
  33. Margareta Söderlund, Jur. kand., 57 år
  34. Jan Erik Leijon, Rådgivare, fil. mag., 66 år
  35. Fahad Sarqume, Civilingenjör, 27 år
  36. Tom Hedrup, Egenföretagare, 37 år
  37. Anton Strand, Advokat, 34 år
  38. Torun West, Ekonom, 45 år
  39. Anders Lejon, Ekonom, sjukskötare, 48 år
  40. Bo Anderson, Pol. mag., 68 år
  41. Carl Ehnbom, F.d. officer, 64 år
  42. Mia Lavett, Jurist, 29 år
  43. Patrik Pössi, Personlig assistent, arbetsledare, 38 år
  44. Karl Svantemark, Jurist, 29 år
  45. Lars-Erik Roos, Fil. kand., 66 år
  46. Fredrik Norberg, Handläggare, 24 år
  47. Henrik Busk, Gymnasielärare, 48 år
  48. Håkan Belin, Affärsutvecklare, 64 år
  49. Angelica Bille-Bergman, Projektledare, 23 år
  50. Jan Ericstam, Fil. kand., pensionär, 71 år
  51. Daniel S Johansson, Officer, 35 år
  52. Johan Cramér, Civilekonom, 60 år
  53. Olle Hedenblad, Pensionär, f.d. polisintendent, 67 år
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0001-01428
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christer G Wennerholm, Trafiklandstingsråd, 57 år
  2. Adelie Örnhall, Rekryteringskonsult, 29 år
  3. Mattias Keresztesi, Projektledare, 29 år
  4. Louise du Rietz-Svenson, F.d. lågstadielärare, 71 år
  5. Shashika Padmaperuma, Politisk sekreterare, 31 år
  6. Rasmus Törnblom, Politisk sekreterare, 20 år
  7. Charlotte Naversten, Pressekreterare, 28 år
  8. Erik Andersson, Omvärldsbevakare, 33 år
  9. Madeleine Hilding, Ekon. dr., 89 år
  10. Louise Honnér, Politisk sakkunnig, 31 år
  11. Anton Lindberg, Civilekonom, 27 år
  12. Nils Ingelström, Forskningsingenjör, 65 år
  13. Bodil Frankander, Tandläkare, 57 år
  14. Henrik Sjölander, Patentkonsult, 33 år
  15. Lars Sporrong, Civilekonom, 32 år
  16. Johan Möller, Inköpschef, 37 år
  17. Staffan Carlén, Fil. dr., f.d. museichef, 66 år
  18. EvaMargareta Nyhlén, Rådman, 65 år
  19. Rubina Moghadas, Sekreterare, 54 år
  20. Jonas Kasteng, Civilekonom, 34 år
  21. Erik Öman, Civilekonom, 65 år
  22. Kjell Malmros, Bibliotekchef, 69 år
  23. Andreas Berglöf, Ombudsman, 41 år
  24. Maria Hagbom, Politisk sekreterare, 45 år
  25. Mikael Eskman, Civilekonom, 52 år
  26. Lars Angberg, Ingenjör, konsult, 63 år
  27. Thommy Fjällberg, Byggnadsingenjör, 67 år
  28. Anitha Wiklund, Styrelseordförande, 64 år
  29. Ewabritt Andersson, Läkare, 58 år
  30. Olav Fahlander, Civilekonom, 51 år
2 Bromma-Kungsholmen
0001-01430
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Rickard Wessman, Jurist, 41 år
  2. Mattias Lundbäck, Politiskt sakkunnig, 43 år
  3. Kristina Almqvist, Ekonom, 54 år
  4. Frida Jacobsson, Politisk sekreterare, 29 år
  5. Staffan Sjödén, Civilekonom, gymnasielärare, 62 år
  6. Mikael Igelström, Civilekonom, 52 år
  7. Nikolina Bucht, Studerande, 25 år
  8. Thomas Eriksson, Strateg, 44 år
  9. Anders Karlsson, Projektledare, 59 år
  10. Maria Braun, Jurist, 44 år
  11. Björn Holmberg, Arkivarie, 62 år
  12. Henrika Skott, Studerande, 24 år
  13. Gunilla Orrebrink, Egenföretagare, 63 år
  14. Ralph Svalstedt, Egenföretagare, 66 år
  15. Edna Cedervall, Statsvetare, antropolog, 28 år
  16. Boris Kalanovic, Resurslärare, 43 år
  17. Anders Alvebäck, Företagare, 63 år
  18. Elisabeth Collijn, Ingenjör, 67 år
  19. Cecilija Simic, Egenföretagare, 43 år
  20. Mikael Asklund, Busschaufför, 50 år
  21. Lena Sjöberg, Egenföretagare, 63 år
  22. Cecilia Wijnbladh, Senior konsult, 74 år
  23. Jan Lennart Nygren, Tjänsteman, 46 år
  24. Stina Bielsten, Pensionär, 74 år
  25. Alexandra Elf Puccini, Egenföretagare, 46 år
  26. Gunila Walfridsson, Rektor, 66 år
  27. Magnus Källgren, Affärsutvecklare, 30 år
  28. Berit Edvinsson, Jur. kand., 49 år
  29. Peter M Sjöström, Fil. mag., jur. kand., 42 år
1 Södermalm-Enskede
0001-02093
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Amir Adan, Redovisningsansvarig, 25 år, Hässelby
  2. Inger Akalla, F.d. gymnasierektor, 73 år, Spånga
  3. Markku Sirviö, Småföretagsrådgivare, jur. kand., 58 år, Spånga
  4. Kahin Ahmed, Sociolog, handledare, 40 år, Spånga
  5. Christer Grunder, VD, 65 år, Spånga
  6. Luke Cook, Studerande, 24 år, Spånga
  7. Carina Klevenvall, Jur. kand., 45 år, Bromma
  8. Mohamed Cadimi, Väktare, 43 år, Spånga
  9. Elisabeth Bäckström, Handläggare, 51 år, Vällingby
  10. Basit Choudhury, Socialsekreterare, 47 år, Kista
  11. Zelal Ölcer, Barnskötare, hemspråkslärare, 51 år, Hässelby
  12. Arne Genschou, Konsult, 62 år, Hässelby
  13. Liselotte Isacsson, Marknadsansvarig, 52 år, Hässelby
  14. Alicja Lindell, Personalvetare, egenföretagare, 51 år, Hässelby
  15. Svante Erlandsson, Verksamhetsledare, 51 år, Hässelby
  16. Victor Bravo Vicuña, Lärare, 53 år, Spånga
  17. Adam Khoder, Agronom, 53 år, Kista
  18. Gösta Gren, Jur. kand., företagsekonom, 72 år, Hässelby
  19. Claes Eliason, Banktjänsteman, 54 år, Vällingby
  20. Peter Trixe, Chef inom IT, 43 år, Spånga
  21. Leif Bokström, Pensionär, 69 år, Hässelby
6 Yttre Västerort
0001-03619

Nationaldemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Nationaldemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Marc Abramsson, partiledare, Södertälje
  2. Daniel Spansk, lastbilschaufför, Nykvarn
  3. Vávra Suk, chefredaktör, Sigtuna
  4. Elin Lövgren, kommunfullm.led, Södertälje
  5. Åke Blomdahl, vårdare, Stockholm
  6. Tomas Andersson, elektriker, Stockholm
  7. Pernilla Väli-Tainio, konsult,Södertälje
  8. Mattias Karlstrand, it-tekniker, Södertälje
  9. Sanna Hill, journalist, Södertälje
  10. Tommy Viklund, butiksbiträde, Sigtuna
  11. Per Jacobsson, civ.ing, Stockholm
  12. Petra Aho, kanslist, Södertälje
  13. Gustav Johansson, vvs-montör, Haninge
  14. Christer Bogstedt, vaktmästare, Stockholm
  15. Mikaela Johansson, hemmafru, Södertälje
  16. Margareta Wamrin, pens. lärare, Sigtuna
  17. Marianne Karlsson, redovisningsassistent, Stockholm
  18. Charlie Wictorin, studerande, Lidingö
  19. Björn Lööv, elektriker, Åkersberga
  20. Anders Norén, lastbilschaufför, Upplands bro
  21. Roger Fagerholm, butiksbiträde, Stockholm
  22. Joakim Kannisto, byggnadsarbetare, Norrtälje
  23. Jeanette Söderström, egenföretagare, Stockholm
  24. Togge Scott, lageransvarig, Nykvarn
  25. Lars-Gunnar Wannemark, pens. statstjänsteman, Tyresö
  26. Lukas Söderström, skogsarbetare, Södertälje
  27. Jenny Voittonen, servitris, Södertälje
Stockholms län
0243-03636

Rättvisepartiet Socialisterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Rättvisepartiet Socialisterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lina Thörnblom, kommunfullmäktigeledamot, Haninge
  2. Bilbo Göransson, barnskötare, Rinkeby
  3. Lina Westerlund, hbt-socialist, Rågsved
  4. Mattias Bernhardsson, kommunfullmäktigeledamot, Haninge
  5. Malin Gnipping, säljare, Södertälje
  6. Arne Johansson, Husby, redaktör Offensiv
  7. Margit Lindgren, pensionär, Solna
  8. James Hogg, mentalskötare, Stockholm
  9. Elin Gauffin, hyresrättsaktivist, Dalen
  10. Ville Norin, personlig assistent, Gustavsberg
  11. Sanna Tefke, vårdbiträde, Haninge
  12. Michael Johansson, studerande, Nynäshamn
  13. Lucia Collazos, barnskötare, Rinkeby
  14. Ajmal Butt, arbetssökande, Upplands Väsby
  15. Katja Raetz, sjuksköterska, Haninge
  16. Peter Boon, basist, Sollentuna
  17. Frida Berget, studerande, Älvsjö
  18. Nikolaj Cyon, student & konstnär, Lidingö
  19. Celia Coca Lora Rosell, vårdare, Bagarmossen
  20. Ali Aksoy, student, Solna
  21. Cissi Lamke, arbetsterapeut, Blackeberg
  22. Christer Rydén, grafiker, Stockholm
  23. AnnaMaria Berggren Eriksson, student
  24. Roger Engvall, sophämtare, Vendelsö
  25. Ulrika Waaranperä, studerande, Hökarängen
  26. Virpi Palmunen, personlig assistent, Skarpnäck
  27. Per-Åke Westerlund, ordförande RS, Högdalen
Stockholms län
0131-01580

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

SPI - Sveriges Pensionärers Intresseparti

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Johan Wouters, 74 år, samhällsplanerare
  2. Cecilia Thingswall, 64 år, leg. sjuksköterska
  3. UllaBritt Ström, 76 år, hälsoplanerare
  4. Siv Jansson, 78 år, handläggare
  5. Michael Slagbrand, 51 år, tryckare
  6. Marta Cherkani, 38 år, driftledare äldreomsorg
  7. Marco Delogu, 42 år, färdtjänstassistent
  8. Helena Nygård, 71 år, läkarsekreterare
  9. Une Sahlgren, 83 år, fl.dr. ekonom
  10. Ruth Wiberg, 82 år, leg. sjuksköterska
  11. Jan Adolfsson, 61 år, företagare
  12. Thorwald Arvidsson, 61 år, jur.kand.
  13. Sten Lundin, 43 år, mentalskötare
  14. Mikael Savemark, 54 år, konsult
  15. Anders Omberg, 64 år, företagare
Stockholms län
0107-03845

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Östen Granberg, ombudsman, Botyrka
  2. Nader Helawi, bussförare, Södertälje
  3. Tommy Hansson, chefredaktör, Södertälje
  4. Håkan Borg, kock, Botkyrka
  5. Robert Stenkvist, fritidspedagog, Botkyrka
  6. Borislav Trivunovic, driftledare, Botkyrka
  7. Arnold Boström, civilekonom, Huddinge
  8. David Lång, löneadministratör, Stockholm
  9. Per Carlberg, mentalskötare, Tyresö
  10. Dan Kareliusson, pensionär, Stockholm
  11. Bernt Grönblad, tjänsteman, Norrtälje
  12. Oksana Edström, ekonom, Järfälla
  13. Karl Otto Samson, geolog, Stockholm
  14. Jimmy Hesselbäck, företagare, Stockholm
  15. Christian Westling, säljare, Stockholm
  16. Lars Bredler, företagare, Ekerö
  17. Carl Linusson, pensionär, Stockholm
  18. Andreas Persson, tekniker, Vaxholm
  19. Hans Karlsson, trafikstatistiker, Stockholm
  20. Mikael Valtersson, omvärldsanalytiker, Stockholm
  21. Oscar Sjöstedt, nationalekonom, Stockholm
  22. Linus Bylund, tjänsteman, Stockholm
  23. Peter Söderberg, konsult, Stockholm
Sydväst
0110-01816
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Arnold Boström, Civilekonom
  2. David Lång, Löneadministratör
  3. Elena Yurkovskaya, Undersköterska
  4. Per Carlberg, Mentalskötare
  5. Bernt Grönblad, fd. departementstjänsteman
  6. Dan Kareliusson, Pensionär
  7. Carl Linusson, Pensionär
  8. Hans Karlsson, Trafikstatistiker
  9. Oksana Edström, Ekonom
  10. Lars Bredler, Företagare
  11. Karl Otto Samson, Geolog
  12. Jimmy Hesselbäck, Företagare
  13. Borislav Trivunovic, Driftledare
  14. Christian Westling, Säljare
  15. Andreas Persson, Tekniker
  16. Nader Helawi, Busschaufför
  17. Robert Stenkvist, Fritidspedagog
  18. Tommy Hansson, Chefredaktör
  19. Östen Granberg, Pensionär
  20. Mikael Valtersson, Konsult
  21. Håkan Borg, Kock
  22. Oscar Sjöstedt, Nationalekonom
  23. Linus Bylund, Tjänsteman
  24. Peter Söderberg, Konsult
Nordost, Nordväst, Ost och Sydost
0110-02902
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Ulf Landström, Ekonom
  2. Ingela Carlsson, Byggnadsmålare
  3. Manora Kjellin, Tolk
  4. Rasmus Björe, Studerande
  5. Anders Lundgren, Vaktmästare
  6. Arnold Boström, Civilekonom
  7. David Lång, Löneadministratör
  8. Elena Yurkovskaya, Undersköterska
  9. Per Carlberg, Mentalskötare
  10. Dan Kareliusson, Pensionär
  11. Bernt Grönblad, fd. departementstjänsteman
  12. Oksana Edström, Ekonom
  13. Karl Otto Samson, Geolog
  14. Jimmy Hesselbäck, Företagare
  15. Christian Westling, Säljare
  16. Nader Helawi, Busschaufför
  17. Lars Bredler, Företagare
  18. Carl Linusson, Pensionär
  19. Andreas Persson, Tekniker
  20. Hans Karlsson, Trafikstatistiker
  21. Mikael Valtersson, Konsult
  22. Oscar Sjöstedt, Nationalekonom
Nord
0110-02904
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Dan Kareliusson, Pensionär
  2. David Lång, Löneadministratör
  3. Arnold Boström, Civilekonom
  4. Mikael Valtersson, Konsult
  5. Jimmy Hesselbäck, Företagare
  6. Östen Granberg, Pensionär
  7. Christian Westling, Säljare
  8. Karl Otto Samson, Geolog
  9. Per Carlberg, Mentalskötare
  10. Jonas Åkerlund, Politisk sekreterare
  11. Hans Karlsson, Trafikstatistiker
  12. Bernt Grönblad, fd. departementstjänsteman
  13. Pierre Sundberg, Säljare
  14. Alexander Bodén, Studerande
  15. Oksana Edström, Ekonom
  16. Lars Fogelberg, Direktör
  17. Oscar Sjöstedt, Nationalekonom
  18. Lars Bredler, Företagare
  19. Fredrik Åsberg, IT-ansvarig
  20. Carl Linusson, Pensionär
  21. Borislav Trivunovic, Driftledare
  22. Peter Söderberg, Konsult
  23. Andreas Persson, Tekniker
  24. William Hahne, Studerande
  25. Ulf Oscarsson, Företagare
  26. Nader Helawi, Busschaufför
  27. Robert Stenkvist, Fritidspedagog
  28. Tommy Hansson, Chefredaktör
  29. Håkan Borg, Kock
Stockholms stad
0110-02907

Tuvan

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Tuvan

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Lars Thorselius, allmänläkare
Stockholms län
0975-01704

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Thomas Magnusson, Solna, budgetrådgivare
  2. Catarina Wahlgren, Norrtälje, marinekolog
  3. Gunilla Bhur, Kista, värderare
  4. Maria Kedvall, Järfälla, trädgårdsarbetare
  5. Peter Laine, Solna, reparatör
  6. Gilda Cordova, Järfälla, socialpedagog
  7. Mohibul Ezdani Khan, Vällingby, vice ordförande seko-post i Årsta
  8. Kjell A Johansson, Upplands-Bro, pensionär
  9. Marianne Ramström, Täby, pensionär
  10. Christer Rydh, Sundbyberg, ombudsman
  11. Madeleine Gyllenhammar, Täby, kriminalvårdare
  12. Herta Fischer, Solna, konsertpianist
  13. Senija Sarkis, Solna, socionom
  14. Eddie Vivenius, Österåker, pensionär
  15. Gina Rosales-Garcia, Ekerö, handläggare
  16. Pamela Ahumada, Skärholmen, undersköterska
Nord
0005-00682
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bekir Uzunel, Botkyrka, konsult
  2. Kerstin Pettersson, Södertälje, sjuksköterska
  3. Sverre Launy, Nynäshamn, behandlingsassistent
  4. Laila Leymann, Huddinge, pensionär
  5. Petteri Louhema, Botkyrka, politisk sekreterare
  6. Pia Ortiz-Venegas, Salem, med.mag
  7. Jonas Lindberg, Botkyrka, leg sjuksköterska
  8. Kali Jadidoleslami, Haninge, undersköterska
  9. Mats Skoglund, Värmdö, pensionär
  10. Inger Gemicioglu, Tyresö, pensionär
  11. Mehmet Coksürer, Haninge, egenföretagare
  12. Erika Turnell Murga, Södertälje, vårdbiträde
  13. Jan Wattsgård, Södertälje, pensionär
  14. Ulla Olsson Engström, Huddinge, pensionär
  15. Nebi Bal, Huddinge, lärare
  16. Carl-Gustaf Hedén, Huddinge, sjukpensionär
  17. Maria Hollsten, Nacka, geovetare
  18. Miriam-Irene Malm, Nynäshamn, socialpedagog
  19. Ronnie Anderson, Botkyrka, resurspedagog
  20. Lennart Rendik, Södertälje, kommunalrådssekreterare
Syd och ost
0005-00684
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgitta Sevefjord, Södermalm, landstingsråd
  2. Håkan Jörnehed, Södermalm, vårdare
  3. Gunilla Roxby Cromvall, Solberga, socionom
  4. Anna Sehlin, Årsta, borgarrådssekreterare
  5. Ylva Nork, Södermalm, projektledare
  6. Åsa Brunius, Liljeholmen, studerande
  7. Petri Norrman-Tahvanainen, Tensta, historiker
  8. Annica Lidström, Södermalm, genusvetare
  9. Daniel Blomgren, Högdalen, socialarbetare
  10. Maj-Len Eklund, Solberga, leg psykoterapeut
  11. Carita Stenbacka Tenezakis, Midsommarkransen, pensionär
  12. Gerardo Berrios, Sköndal, terminalarbetare
  13. Faramarz Pooya, Liljeholmen, frilansskribent
  14. Inga-Lill Franzén, Södermalm, pensionär
  15. Leif Larsson, Hässelby, pensionär
  16. Hans Enroth, Norrmalm, jur.kand
  17. Birgitta Henricson, Kärrtorp, undersköterska
  18. Lars Sterneby, Enskede, ombudsman
  19. Inger Persson, Aspudden, anställd i handikapprörelsen
Stockholm stad
0005-01708

http://www.val.se