Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Smedjebacken - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Leif Nilsson, Morgårdshammar
  2. Carin Runeson, Smedjebacken
  3. Olof Långberg, Smedjebacken
  4. Lena Ludvigsson-Olafsen, Hagge
  5. Fredrik Rönning, Söderbärke
  6. Åsa Engberg, Lernbo
  7. Ingemar Hellström, Hällsjön
  8. Mi Abrahamsson, Smedjebacken
  9. Thomas Björnhager, Saxe
  10. Lise-Lotte Jansson, Harnäs
  11. Bengt Norrlén, Söderbärke
  12. Jenny Hellström, Snöån
  13. Andreas Boström, Smedjebacken
  14. Kerstin Junker, Morgårdshammar
  15. Håkan Svensson, Smedjebacken
  16. Solweig Nyrede, Starbo
  17. Kjell Midér, Smedjebacken
  18. Monica Forsgren, Källvass
  19. Rågher Thelin, Smedjebacken
  20. Kristina SturesDotter, Björsbo
  21. Frank Norgren, Smedjebacken
  22. Eira Henriksson, Kolviken
  23. Anders Karlsson, Malingsbo
  24. Monica Georgsson, Åsmansbo
  25. Stefan Dorg, Getbo
  26. Margareta Åhrman, Vanhäll
  27. Robert Göransson, Jobsbo
  28. Elsie Åhlström, Smedjebacken
  29. Ingemar Nyrede, Starbo
  30. Mohamed Luay-Mahmoud, Smedjebacken
  31. Lars-Ove Norling, Smedjebacken
  32. Karl Johansson, Kölnäs
  33. Hans Jansson, Smedjebacken
  34. Håkan Jansson, Smedjebacken
  35. Per-Olof Långström, Malingsbo
  36. Roland Eriksson, Larsbo
  37. Sören Åhlström, Smedjebacken
  38. Göran Magnusson, Smedjebacken
Smedjebackens kommun
0002-01936

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jan Tholerus, Hemshyttan
  2. Birgitta Bolin, Smedjebacken
  3. Göran Engström, Dullbo
  4. Amanda Sand, Saxe
  5. Markku Mietinen, Kärrgruvan
  6. Patrick Nyman, Söderbärke
  7. Mildred Eggen, Korsheden
  8. Håkan Jansson, Huggnora
  9. Bjarne Magnusson, Morgårdshammar
  10. Inger Andersson, Söderbärke
  11. Erik Johansson, Norsäng
  12. Lars Runesson, Söderbärke
  13. Anders Lindblom, Smedjebacken
  14. Anna-Lisa Engström, Söderbärke
  15. Hans Karlsson, Born
  16. Sven-Erik Danielsson, Söderbärke
  17. Inger Hällqvist, Smedjebacken
Smedjebackens kommun
0004-02061

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jari Antell, Gymnasielärare, Smedjebacken
  2. Rolf Långström, Chaufför, Malingsbo
  3. Malena Elfstedt, Arbetssökande, Gubbo
  4. Torsten Åslund, Civilingenjör, Harnäs
  5. Agneta Karlsson, Pensionär, Smedjebacken
  6. Synnöve Zachrisson, Barnledig, Harnäs
Smedjebackens kommun
0003-03549

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Helen Hedlund, Mammaledig, Gubbo
  2. Lars-Erik Boman, Bonde, Söderbärke
  3. Kristina Karlsson, Rektor, Söderbärke
Smedjebackens kommun
0068-04004

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Calle Morgården
  2. Marianne Hallblom
  3. Svante Fryksell
  4. Åsa Eriksson
Smedjebackens kommun
0055-03925

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Gunnarsson
  2. Boris Norrlén
  3. Birgitta Ericsson-Granqvist
  4. Håkan Berggren
  5. Gertrud Jernberg Zernig
  6. Ulf Andersson
  7. Hans Gunnarsson
  8. Åsa Berggren Theander
  9. Kirsti Tilk-Lindblom
  10. Anita Osbeck
Smedjebackens kommun
0001-00769

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Lars Göransson, 53 år, verkställande direktör, Söderbärke
Smedjebackens kommun
0110-03779

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Roland Nilsson, maskinförare
  2. Vanja Karlsson, arbetslös
  3. Christer Larsson, metallarbetare
  4. Marisa Nilsson, undersköterska
Smedjebackens kommun
0005-03937

http://www.val.se