Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Tidaholm - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bengt Karlsson, Konsulent
  2. Anna-Karin Skatt, Arbetsledare
  3. Curt Gustavsson, Kommunalråd
  4. Anette Söderstedt, Omvårdare
  5. Christer Johansson, Snickeriarbetare
  6. Berit Sörman, Snickeriarbetare
  7. Lennart Rehn, Metallarbetare
  8. Ulla Johansson, Omvårdare
  9. Pereric Gustavsson, Snickeriarbetare
  10. Monica Staadig, Arbetsledare
  11. Jonas Ringqvist, Jordbrukare
  12. Ann-Sofie Hagenvind, Administratör
  13. Peter Ezelius, Beredare
  14. Ulla Brissman, Ekonom
  15. Per-Erik Thurén, Kommunalarbetare
  16. Lena Andersson, Ungdomslots
  17. Håkan Joelsson, Snickeriarbetare
  18. Astrid Bengtsson, Plastarbetare
  19. Erik Ezelius, Studerande
  20. Catrine Karlsson, Omvårdare
  21. Berndt Gustavsson, Byggnadsarbetare
  22. Mimmi Pirttilä, Arbetsledare
  23. Kenneth Svedlund, Drifttekniker
  24. Gunilla Djurberg, Arbetsledare
  25. Bengt Andersson, Plastarbetare
  26. Helena Qvick, Arbetsledare
  27. Othmar Fiala, Produktionstekniker
  28. Lotta Kronberg Andersson, Omvårdare
  29. Nils-Åke Johansson, Grävmaskinist
  30. Ann Österberg, Studerande
  31. Georgos Moschos, Behandlingsassistent
  32. Annica Axelsson, Ombudsman
  33. Tony Pettersson, Arbetsledare
  34. Salme Johansson, Undersköterska
  35. Arne Andersson, Plåtslagare
  36. Stefan Cronholm, Kommunalarbetare
  37. Per-Olof Gustavsson, Metallarbetare
  38. Christer Cunow, Officer
  39. Rolf Duhlén, Industriarbetare
  40. Sten Billström, Vårdare
  41. Ove Bank, Elektriker
Tidaholm
0002-00726

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anneli Sandstedt, Hångsdala
  2. Eje Johansson, Acklinga
  3. Bengt Gunnarsson, Baltak
  4. Lennart Axelsson, Fröjered
  5. Ulf Persson, Baltak
  6. Siv Bergman, Ekedalen
  7. Josette Rask, Fröjered
  8. Kjell Johansson, Velinga
  9. Ingela Johansson, Agnetorp
  10. Janne Franzén, Tidaholm
  11. Anette Karlsson, Fröjered
  12. Per-Inge Karlsson, Velinga
  13. Rolf Johansson, Agnetorp
  14. Tage Karlsson, Fröjered
  15. Ulf Carlsson, Baltak
  16. Hasse Haraldsson, Kungslena
Tidaholm
0004-01535

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Runo Johansson, Gymnasielärare
  2. Halina Gustavsson, Skoladministratör
  3. Ingemar Johansson, Gymnasielärare
  4. Robert Johansson, Drifttekniker
  5. Ingvar Johansson, Socionom
  6. Tetyana Zakrewska-Johansson, Lärare
  7. Ingrid Berglund, Pensionär
  8. Bo Wallin, Ingenjör
  9. Birgitta Karlsson, Banktjänsteman
  10. Ros-Mari Dygd, Sjuksköterska
  11. Lilian Kindbom, f.d. Rektor
Tidaholm
0003-01369

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Krister Rohman, lärare
  2. Torgny Hedlund, försäljare
  3. Håkan Daremark, lärare
  4. Christel Larsson, usk/personlig assistent
  5. Jimmy Jubrant, företagare
  6. Britt Hjerpe, lärare
  7. Eva Haglind, personlig assistent
  8. Elisabeth Hjerpe, operatör
  9. Leif Johansson, lantbrukare
Tidaholm
0068-02232

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Karin Olofsson, kurator
  2. Tomas Vestin, landskapsarkitekt
  3. Annelie Klahr, mattant/mamma
  4. Göran Olofsson, ergonom
  5. Annica Snäll, kommunikatör
  6. Nils Werner, provningstekniker
  7. Maria Campbell, journalist
  8. Olle Lundqvist, studerande
  9. Susanna Mattsson, hälsopedagog
Tidaholm
0055-01915

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Michael Brisman, Lantbrukare, Dimbo
  2. Peter Friberg, Metallarbetare, Madängsholm
  3. Gunilla Dverstorp, Fil.kand, Tidaholm
  4. Sven Sandrén, Ingenjör, Tidaholm
  5. Ida Davidsson, Studerande, Tidaholm
  6. Johan Liljegrahn, Officer, Tidaholm
  7. Ambjörn Lennartsson, Lantbrukare, Klämmesbo
  8. Richard Mellgren, Komminister, Tidaholm
  9. Ida Emanuelsson, Civilingenjör, Tidaholm
  10. Bill Malm, Tandtekniker, Tidaholm
  11. Elisabet Alfredsson, Lokalvårdare, Dimbo
  12. Anders Häggstam, Låssmed, Tidaholm
  13. Hjördis Börjesson, Tandsköterska, Hångsdala
  14. Urban Karlsson, Företagare, Velinga
  15. Helena Gustafsson, Bibliotekarie, Ottravad
  16. Robin Andersson, Studerande, Ekedalen
  17. Kristina Björling, Ekonom, Tidaholm
  18. Michael Björnberg, Inköpsansvarig, Ottravad
Tidaholm
0001-01216

Piratpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Martin Holmberg, Tidaholm, 29 år
  2. Erik Möller, Tidaholm, 38 år
  3. Paulina Holmberg, Tidaholm, 18 år
  4. Arne Möller, Tidaholm, 68 år
Tidaholm
0524-03767

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Kent Jansson, 47, Egen företagare
Tidaholm
0110-03876

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Hajrudin Abdihodzic, lärare
  2. Lisbeth Ider, hantverkare
  3. Lars-Ove Larsson, snickeriarbetare
  4. Gunilla Hedborg, skolkurator
  5. Majid A Farsad, omvårdare
  6. Anna Ider, lärarstuderande
  7. Niklas Gustafsson, handledare ungdomsboende
  8. Sanita Abdihodzic, studerande
  9. Britt Norström, f.d. bokhandlare
  10. Gia Hullberg Cronebäck, lärare
  11. Solveig Henriksson, undersköterska
  12. Mårten Norström Wiklund, studerande
  13. Evelina Lillerskog, studerande
Tidaholm
0005-00287

http://www.val.se