Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Munkedal - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Åsa Karlsson, Munkedal
  2. Rolf Berg, Hedekas
  3. Maria Sundell, Munkedal
  4. Said Lundin, Dingle
  5. Caritha Jacobsson, Valbo Ryr
  6. Per Arne Brink, Munkedal
  7. Inger Orsbeck, Munkedal
  8. Olle Strömberg, Munkedal
  9. Liza Kettil, Hedekas
  10. Håkan Bergqvist, Munkedal
  11. Jenny Jansson, Munkedal
  12. Raimo Norrgran Kettil, Hedekas
  13. Vivianne Isaksson, Dingle
  14. Karl-Johan Hansen, Hällevadsholm
  15. Pia Hässlebräcke, Hedekas
  16. Nils Karlsson, Hedekas
  17. Inger Andersson, Munkedal
  18. Tony Larsson, Hedekas
  19. Anette Forsell, Munkedal
  20. Leif Karlsson, Munkedal
  21. Anette Ferm, Hedekas
  22. Claes-Göran Carlsson, Munkedal
  23. Gunvor Andersson, Munkedal
  24. Nezir Redsepovic, Munkedal
  25. Yvonne Johansson, Hällevadsholm
Munkedal
0002-02502

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mona Petri, Munkedal
  2. Christer Nilsson, Hedekas
  3. Lars Hansson, Svarteborg
  4. Eiwor Backelund, Hedekas
  5. Lars-Göran Sunesson, Bärfendal
  6. Helena Hansson, Svarteborg
  7. Jörgen Andersson, Dingle
  8. Jan Petersson, Hedekas
  9. Holger Johansson, Valbo-Ryr
  10. Barbro Gustavsson, Munkedal
  11. Ulf Johansson Marklund, Hedekas
  12. Mona Nilsson, Bärfendal
  13. Bengt Ryrmalm, Munkedal
  14. Eva-Lotta Olsson, Bärfendal
  15. Conny Larsson, Svarteborg
  16. Ulf Nilsson, Bärfendal
  17. Sven Johansson, Hedekas
  18. Peter Andersson, Hedekas
  19. Rolf Hansson, Svarteborg
  20. Erland Erntell, Munkedal
  21. Anita Palmqvist, Munkedal
  22. Maj-Britt Johansson, Munkedal
Munkedal
0004-01537

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Gunilla Segelod, Munkedal
  2. Karin Blomstrand, Dingle
  3. Björn Jacobson, Munkedal
  4. Tommy Nilsson, Munkedal
  5. Sune Karlsson, Munkedal
  6. Anna Höglind, Bärfendal
  7. Torbjörn Segelod, Munkedal
  8. Inger Hansson, Munkedal
  9. Kenth Antonsson, Hedekas
Munkedal
0003-00304

Kommunal Samverkan med Folket I Focus

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kommunal Samverkan med Folket I Focus

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Mikael Karlsson, Hällevadsholm
  2. Jeanette Karlsson, Dingle
  3. Stefano De Santis, Hällevadsholm
  4. Erling Andersson, Dingle
  5. Lars Magnusson, Skulestad
  6. Ingrid Sjöblom Karlsson, Dingle
  7. Kent Andersson, Östeby
  8. Anna Ericsson, Hällevadsholm
  9. Ingemar Karlsson, Dingle
  10. Curt Mattsson, Rom
  11. Josefin Kjellström, Hällevadsholm
  12. Helge Karlsson, Dingle
  13. Rune Andersson, Svarteborg
  14. Mårten Karlsson, Leråker
Munkedal
0134-03501

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Christian Andersson, Munkedal
  2. Nina Andersson, Hedekas
  3. Olle Eriksson, Munkedal
  4. Clarence Holgersson, Hällevadsholm
  5. Inger Holgersson, Hällevadsholm
  6. Rolf Jacobsson, Hedekas
  7. Leif Kvistrum, Munkedal
  8. Olle Olsson, Hedekas
Munkedal
0068-02485

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Hans-Joachim Isenheim, egen företagare, 54 år
  2. Anna-Carin Herdebrant, mamma, 44 år
  3. Walter Isenheim, studerande, 20 år
  4. Elisabeth Gahnström, församlingsmedarbetare
  5. Maria Johansson, mammaledig, 33 år
  6. Nina Isenheim, egen företagare
  7. Åke Johansson, f.d. personalkontrollant
  8. John Olof Knoph, pensionär
Munkedal
0055-01611

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ann-Sofie Alm, 38 år, Munkedal
  2. Alf Sifversson, 67 år, Hälleadsholm
  3. K G Espenkrona, 61 år, Munkedal
  4. Sebastian Andersson, 18 år, Hedekas
  5. Christer Börjesson, 56 år, Dingle
  6. Joakim Jansson, 43 år, Dingle
  7. Lisbeth Sifversson, 56 år, Hällevadsholm
  8. Gert Aldegren, 57 år, Munkedal
  9. Rolf Henriksson, 64 år, Munkedal
  10. Alf Georg Olsson, 65 år, Munkedal
  11. Kerstin Annie Linnéa Andersson, 65 år, Hedekas
  12. Yvonne Håkanstam, 68 år, Dingle
  13. Bertil Schewenius, 72 år, Munkedal
Munkedal
0001-00982

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Heikki Eero Antero Klaavuniemi, 26, yrkeschaufför
Munkedal
0110-02162

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kerstin Wallsby, Undersköterska
  2. Ove Göransson, Lärare
  3. Tiina Karlsson, Studerande
  4. Björn Regnér, Musiker
  5. Ann-Charlotte Antonsson, Pers.assistent
  6. Mikael Karlsson, Förtidspensionär
  7. Lisbeth Christophersen, Pensionär
  8. Irene Barfoot Ekelund, Konstnär
  9. Erland Larsson, Vaktmästare
  10. Malin Karlsson, Vårdbiträde
  11. Marie Bengtsson, Studerande
Munkedal
0005-02596

http://www.val.se