Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Jönköping - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elin Lagerqvist, 34 år, Kommunalråd, Huskvarna
  2. Ilan De Basso, 41 år, Arbetsförmedlare, Huskvarna
  3. Patricia Melin, 41 år, Kock, Jönköping
  4. Tord Sundqvist, 53 år, Försäkringstjänsteman, Jönköping
  5. Anna Carlsson, 39 år, Handläggare, Öggestorp
  6. Henrik Andersson, 29 år, Miljöutvecklare, Jönköping
  7. Harriet Roosquist, 59 år, Ekonom, Jönköping
  8. Alf Gustafsson, 68 år, Pensionär, Jönköping
  9. Carolina Pettersson, 21 år, Verksamhetsutvecklare, Jönköping
  10. Rolf Wennerhag, 65 år, Pensionär, Jönköping
  11. Marie Alonso, 59 år, Regissör, Jönköping
  12. Edvard Abrahamsson, 29 år, Student, Jönköping
  13. Eva Swedberg, 57 år, Lärare, Jönköping
  14. Octavio Rodriguez, 29 år, Lagerarbetare, Jönköping
  15. Vanja Karlsson, 75 år, Pensionär, Jönköping
  16. Allan Tovhult, 70 år, Pensionär, Jönköping
  17. Lisa Maria Ek, 33 år, Undersköterska, Jönköping
  18. Greger Svensson, 60 år, Pastor, Jönköping
  19. Katja Öz, 43 år, Servitris, Jönköping
  20. Akram Dara, 40 år, Tolk, Jönköping
  21. Elisabeth Fransson Malm, 58 år, Gymnasielärare, Jönköping
  22. Gabriel Marco, 57 år, Tekniker, Jönköping
  23. Zanna Hagenlund, 23 år, Studerande, Jönköping
  24. Magnus Johansson, 44 år, Butiksbiträde, Jönköping
  25. Karin Hagenlund, 52 år, Mellanstadielärare, Jönköping
  26. Kjell Johansson, 58 år, Elektriker, Jönköping
  27. Fatime Elezi, 44 år, Montör, Jönköping
  28. Mats Hansson, 48 år, Postiljon, Jönköping
  29. Irada Söderberg, 49 år, Ekonom, Jönköping
  30. Hans Holtz, 63 år, Arbetsledare, Jönköping
  31. Lenah Andersson, 64 år, F d rektor, Jönköping
  32. Lennart Johansson, 63 år, Montör, Jönköping
  33. Rose Marie Nordeström, 66 år, Sjuksköterska, Jönköping
  34. Tuma Vergili, 61 år, Handlare, Jönköping
  35. Johanna Reistad, 46 år, Montör, Jönköping
  36. Anders Andersson, 56 år, Skolchef, Jönköping
  37. Karin Ingemalm, 46 år, Lärare, Jönköping
  38. Christer Sjöberg, 56 år, Speciallärare, Jönköping
  39. Rusica Papic, 49 år, Ekonomiassistent, Jönköping
  40. Greger Johansson, 59 år, Kontorist, Jönköping
  41. Samira Magwai, 45 år, Lokalvårdare, Jönköping
  42. Johannes Häll, 30 år, Enhetschef, Jönköping
  43. Maila Hätälä, 61 år, Undersköterska, Jönköping
  44. Benny Johnsson, 38 år, Metallarbetare, Jönköping
  45. Manige Beik-Ahl, 62 år, Företagare, Jönköping
  46. Willy Grundstedt, 57 år, Svetsare, Jönköping
  47. Stefan Johansson, 44 år, Skötare, Jönköping
Jönköpings kommun Centrum
0002-01925
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elin Lagerqvist, 34 år, Kommunalråd, Huskvarna
  2. Ilan De Basso, 41 år, Arbetsförmedlare, Huskvarna
  3. Britt-Marie Glaad, 57 år, Undersköterska, Huskvarna
  4. Magnus Rydh, 63 år, Diversearbetare, Huskvarna
  5. Lynn Carlsson, 50 år, Socionom, Gränna
  6. Lars-Evert Sahlin, 70 år, F d rektor, Jönköping
  7. Emma Kramer, 32 år, Biomedicinsk analytiker, Huskvarna
  8. Baris Belge, 34 år, Metallarbetare, Huskvarna
  9. Helen Plym, 42 år, Enhetschef, Huskvarna
  10. Andreas Persson, 33 år, Försäkringstjänsteman, Tenhult
  11. Ingrid Forsberg, 60 år, Gymnasielärare, Huskvarna
  12. Christopher Rydell, 24 år, Snickare, Jönköping
  13. Ghada Melle, 39 år, Datatekniker, Huskvarna
  14. Anders Gustafsson, 53 år, Specialpedagog, Tenhult
  15. Ifrah Kirih, 40 år, Studerande, Jönköping
  16. Marcus Fredriksson, 35 år, Socionom, Huskvarna
  17. Åsa Liborn, 55 år, Metallarbetare, Huskvarna
  18. Rune Frisk, 68 år, Pensionär, Huskvarna
  19. Carina Särling, 38 år, Vårdbiträde, Lekeryd
  20. Tomny Lindqvist, 54 år, Vaktmästare, Tenhult
  21. Anna Melle, 54 år, Gymnasielärare, Huskvarna
  22. Jonas Ottosson, 29 år, Försäkringstjänsteman, Huskvarna
  23. Marie Söderqvist, 50 år, Butiksbiträde, Huskvarna
  24. Leif Regnér, 67 år, Pensionär, Jönköping
  25. Marie-Louise Kruth, 48 år, Undersköterska, Huskvarna
  26. Atman Efrem, 44 år, Kontorsvaktmästare, Huskvarna
  27. Malin Scherlin, 28 år, Affärsbiträde, Jönköping
  28. Kjell Pettersson, 56 år, Mejeriarbetare, Huskvarna
  29. Karin Gustavsson, 49 år, Undersköterska, Huskvarna
  30. Bo Rothzén, 47 år, Lagerarbetare, Huskvarna
  31. Gun Carlzon, 74 år, Pensionär, Jönköping
  32. Mohammad Tehrani, 62 år, Metallarbetare, Huskvarna
  33. Ingalill Dahlgren Nyberg, 56 år, Pastor, Huskvarna
  34. Jan Lind, 69 år, Pensionär, Tenhult
  35. Johan Hambrink, 47 år, Montör, Huskvarna
  36. Peter Skough, 42 år, Undersköterska, Huskvarna
Huskvarna-Tenhult-Gränna
0002-03570
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Elin Lagerqvist, 34 år, Kommunalråd, Huskvarna
  2. Ilan De Basso, 41 år, Arbetsförmedlare, Huskvarna
  3. Mona Forsberg, 45 år, Barnskötare, Jönköping
  4. Krister Johansson, 40 år, Industritapetserare, Norrahammar
  5. Carina Sjögren, 47 år, Skötare, Jönköping
  6. Pelle Nordin, 61 år, Biträdande rektor, Jönköping
  7. Karin Widerberg, 57 år, Verksamhetsledare, Bankeryd
  8. Michael Wilhelmsson, 51 år, Förtroendeman, Månsarp
  9. Ulrika Karlsson, 45 år, Grundskollärare, Jönköping
  10. Jan Ericsson, 66 år, Pensionär, Taberg
  11. Susanna Björkman, 44 år, Administratör, Norrahammar
  12. Anders Wall, 47 år, Ombudsman, Taberg
  13. Inger Sjölander, 61 år, Arbetsterapeut, Taberg
  14. Bo Enar Karlsson, 64 år, Pensionär, Bankeryd
  15. Ann Bjurgren, 51 år, Kontorist, Bottnaryd
  16. Jonas Ekström, 37 år, Marknadsansvarig, Jönköping
  17. Monica Ericsson, 66 år, Pensionär, Taberg
  18. Vi Wan Tang, 52 år, Studerande, Norrahammar
  19. Angelika Danielsson, 34 år, Modellsnickare, Taberg
  20. Josefine Wilhelmsson, 19 år, Studerande, Månsarp
Tabergsådalen-Mo-Bankeryd
0002-03571

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ann-Mari Nilsson, Kommunalråd, Jönköping
  2. Anders Samuelsson, Civilekonom, Jönköping
  3. Gunilla Waérn, Ekonom, Taberg
  4. Mikael Ekström, Enhetschef, Jönköping
  5. Marie Söderström, Administratör, Norrahammar
  6. Stefan Gustavsson, Småföretagare, Bankeryd
  7. Sven Nyemad, Lantmästare, Jönköping
  8. Maria Petersson, Handläggare, Angerdshestra
  9. Magnus Sandberg, Socionom, Jönköping
  10. Ingegerd Hugosson, Frisör, Taberg
  11. Marianne Söderlind, Frisör, Norra Unnaryd
  12. Rozita Edfeldt, Organisatör, Jönköping
  13. Mattias Ekström, Lastbilschaufför, Jönköping
  14. Annelie Hagstrand, Frisör, Angerdshestra
  15. Lars Fransson, Metallarbetare, Bottnaryd
  16. Agneta Bengtsson, Enhetschef, Jönköping
  17. Göran Wettegård, Ingenjör, Jönköping
  18. Carina Jörgensen, Förskollärare, Barnarp
  19. Erik Johansson, Ingenjör, Jönköping
  20. Dhan Åstrand, Regionchef, Jönköping
  21. Johanna Nilsson, Handläggare, Jönköping
  22. Stig Wikström, Ingenjör, Jönköping
  23. Anne-Charlotte Nore, Säljchef, Jönköping
  24. Peter Strandberg, Kock, Jönköping
Jönköpings kommun
0004-00391
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ann-Mari Nilsson, Kommunalråd, Jönköping
  2. Åke Johansson, F.d.kommunalråd, Jönköping
  3. Hans Karlsson, Agronom, Ölmstad
  4. Anna Klint, Lantbrukare, Järsnäs
  5. Rikard Bunnvik, Jurist, Gränna
  6. Hanna Lupiner, Projektledare, Gränna
  7. Carl Johan Stillström, Skyddsing. Huskvarna
  8. Hans Gustavsson, Busschaufför, Lekeryd
  9. Bodil Käll, Undersköterska, Huskvarna
  10. Bengt Fischer, Lantbrukare, Tenhult
  11. Leif-Arne Andersson, Lantbrukare, Ödestugu
  12. Leo Pierini, Studerande, Gränna
  13. Åke Haraldsson, Kyrkogårdsarbetare, Skärstad
  14. Christina Eskehed, Handläggare, Gränna
  15. Victoria Lindén, Ekonomisekreterare, Visingsö
  16. P-O Gustafsson, PA Officer, Lekeryd
  17. Swen Lindqvist, Lantbrukare, Gränna
  18. Bodil Ödeen, Egen företagare, Visingsö
  19. Nicklas Eriksson, Ölmstad
  20. Bruno Hektor, Tjänsteman, Tenhult
  21. Ulrika Franke, Handläggare,Huskvarna
  22. Arnold Sigonius, Socionom, Ölmstad
  23. Torbjörn Schultz, Ingenjör, Jönköping
Jönköpings kommun
0004-00468

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anna Mårtensson, 44 år, åklagare, Jönköping
  2. Nils-Erik Davelid, 67 år, vägingenjör, Huskvarna
  3. Anna-Karin Carstensen, 52 år, civilingenjör, Angerdshestra
  4. Nicklas Bengtsson, 26 år, student, Jönköping
  5. Inger Gustavsson, 61 år, kanslichef, Jönköping
  6. Ingvar Åkerberg, 64 år, rektor, Jönköping
  7. Ann-Marie Hedlund, 58 år, specialpedagog, Bankeryd
  8. Bertil Rylner, 67 år, seniorkonsult, Visingsö
  9. Lars-Ola Eriksson, 46 år, pastor, Bottnaryd
  10. Maria Eibler, 54 år, alkohol- och drogbehandlare, Jönköping
  11. Magnus Poyato Domínguez, 39 år, pensionär, Jönköping
  12. Rune Hultkvist, 63 år, IT-arkitekt, Huskvarna
  13. Eva Lagerström, 60 år, försäljningsassistent, Jönköping
  14. George Kavakcioglu, 24 år, företagare, Jönköping
  15. Dag Jonasson, 66 år, pensionär, Norrahammar
  16. Christina Fridlund Hansson, 57 år, högskoleadjunkt, Jönköping
  17. Lars-Erik Zackrisson, 62 år, busschaufför, Bottnaryd
  18. Jan Sidenvall, 68 år, risk manager, Jönköping
  19. Gun-Britt Sabelstierna, 59 år, socionom, Huskvarna
  20. Per-Erik Ohlin, 66 år, sjökapten, Visingsö
  21. Andreas Davelid, 40 år, handläggare, Huskvarna
  22. Kamal Mahamed, 31 år, bussförare, Jönköping
  23. Christoffer Areskog, 32 år, lärare, Jönköping
  24. Girlie Tamba Svensson, 37 år, studerande, Jönköping
  25. Kjell Krantz, 66 år, pensionär, Jönköping
  26. Rolf Johnson, 75 år, pensionär, Jönköping
Jönköpings kommun
0003-00383

Kommunistiska Partiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Annica Albertsson, förskollärare, Jönköping
  2. Erik Ottosson, lagerarbetare, Jönköping
  3. Bernt Persson, lärare, Jönköping
  4. Margareta Ask, tekniker, Huskvarna
  5. Marcus Larsson, undersköterska, Huskvarna
  6. Lone Möller, biolog, Jönköping
  7. Carl Johan Ulff, brevbärare, Jönköping
  8. Ylva Albertsson, lärare, Jönköping
  9. Rune Andersson, montör, Jönköping
  10. Monica Ekström, förskollärare, Jönköping
  11. Mikael Ask, lärare, Huskvarna
  12. Carina Lööw, socionom, Tenhult
  13. Robert Johansson, förskollärare, Jönköping
  14. Annika Hjälmberg, studerande, Jönköping
  15. Per Håkan Nordström, socionom, Jönköping
  16. Lars-Åke Johansson, undersköterska, Jönköping
Jönköpings kommun
0471-00335

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Acko Ankarberg Johansson, Kommunstyrelsens ordf.
  2. Erik Arnalid, Försäljningsingenjör, Torpa
  3. Astrid Johansson, Ämneslärare, Bymarken
  4. Ola Nilsson, Politisk sekreterare, Bankeryd
  5. Susanne Agerbring, Adm. samordnare, Trånghalla
  6. Alexander Tornberg, Skolchef, Torpa
  7. Karin Hannus, Specialpedagog, Jönköping
  8. Robin Ahlnér, Säljledare, Tokarp
  9. Annelie Wiik, Utvecklingsledare, Bankeryd
  10. Göran Undevall, Pastor, Norrahammar
  11. Martin Lorefors, Speditör, Bottnaryd
  12. Caroline Andersson, Student, Jönköping
  13. Börje Duvell, f.d. Ambassadråd, Bymarken
  14. Gunn Curenstam, Bildlärare, Samset
  15. Anders Georgsson, Rektor, Bankeryd
  16. Camilla Brinkmann, Terapeut, Angerdshestra
  17. Klas Brengesjö, IT-chef, Bankeryd
  18. Neda Bacelj, Företagare, Bymarken
  19. Tomas Tyngel, Företagare, Bankeryd
  20. Eva Forsberg, Inspektör/barnmorska, Trånghalla
  21. Torbjörn Eklund, Geotekniker, Ryd
  22. Stina Sinclair, Statsvetare, Torpa
  23. Nils-Erik Emme, Ingenjör, Vätterslund
  24. Anette Bengtsson, Ungdomsbehandlare, Bankeryd
  25. Mohammad Jalessi, Projektledare, Bymarken
  26. Sofia Agrell, Studerande, Bymarken
  27. Tommy Bernevång Forsberg, Politisk sekr., Trånghalla
  28. Maria Oscarsson, Egen företagare/sjuksköterska, Bankeryd
  29. Mats Högsveden, Paketerare, Bankeryd
  30. Karin Hägglund, Lärare, Bankeryd
Jönköpings kommun Valkrets Väst
0068-01555
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Acko Ankarberg Johansson, Kommunstyrelsens ordf.
  2. Simon Rundqvist, Läkare, Hovslätt
  3. Göran Undevall, Pastor, Norrahammar
  4. Therese Hulusjö, Lärare, Rogberga
  5. Ercan Atasayar, Lärarassistent, Råslätt
  6. Carin Berggren, Studie- o. yrkesvägledare, Huskvarna
  7. Anders Hulusjö, Ekonomikonsult, Rogberga
  8. Eva Stråth, Sjukgymnast, Vättersnäs
  9. Lennart Edlund, Slöjdlärare, Månsarp-Taberg
  10. Madeleine Stjernström, Student, Liljeholmen
  11. Bengt Marklund, Försäljare, Barnarp
  12. Caroline Andersson, Student, Liljeholmen
  13. Magnus Nordangård, Redaktör, Jönköping
  14. Susanne Wismén, Studie- o. yrkesvägledare, Liljeholmen
  15. Christer Floberg, Lärare, Lekeryd
  16. Martina Poulsen, Verksamhetschef, Tenhult
  17. Mats Grennborg, Civilekonom, Barnarp
  18. Sophia Annemalm, Säljare, Tenhult
  19. Håkan Frisk, Studerande, Tenhult
  20. Sarmad Yousif, Lagerarbetare, Gräshagen
  21. Danuta Bäckman, Tolk, Tenhult
  22. Josef Hillerström, Senior, Norrahammar
  23. Margot Solaas, Förskollärare, Råslätt
  24. Wallis Lann, Ingenjör, Månsarp
  25. Gunborg Nygren, Skötare, Barnarp
  26. Larry Solaas, Ingenjör, Råslätt
  27. Maria Özmen, Lärare, Ekhagen
  28. Mohammad Jalessi, Projektledare, Jönköping
  29. Mia Frisk, Ombudsman, Tenhult
  30. Gunnar Siljehult, Pensionär, Tenhult
Jönköpings kommun Valkrets Syd
0068-01562
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Acko Ankarberg Johansson, Kommunstyrelsens ordf.
  2. Carin Berggren, Studie- o. yrkesvägledare, Huskvarna
  3. Anders Hulusjö, Ekonomikonsult, Tenhult
  4. Ewa Jonsson, Hotellchef, Gränna
  5. Åke Holm, Socionom, Ekhagen
  6. Saddia Hidalgo Larsson, Ingenjör, Egna hem
  7. Ingemar Ericsson, Poliskommissarie, Jönköping
  8. Astrid Löfdahl, Universitetsadjunkt, Norrängen
  9. Olof Darelid, Försäljningsingenjör, Stensholm
  10. Sara Pettersson, Socialsekreterare, Österängen
  11. Sander Eskilsson, Värmetekniker, Stensholm
  12. Karin Hannus, Specialpedagog, Rosenlund
  13. Rune Olsson, Marknadsekonom , Jönköping
  14. Rose-Marie Svensson, Pensionär, Rosenlund
  15. Allan Wendefors, Biståndsarbetare, Tenhult
  16. Rosemarie Segerson, Förskolechef, Ölmstad
  17. Roland Malmberg, Boutredare, Ölmstad
  18. Maria Özmen, Lärare, Ekhagen
  19. Boine Johansson, Sjuksköterska, Ekhagen
  20. Maria Skålebrant, Läkemedelssäljare, Rosenlund
  21. Lars-Göte Löfdahl, Fil.mag., Norrängen
  22. Ewa Nilsson, Produktionschef, Skärstad
  23. Per Byrmo, Byggnadsingenjör, Kaxholmen
  24. Annika Wiberg, Barnmorska, Huskvarna
  25. Robin Ahlnér, Säljledare, Jönköping
  26. Solveig Schweitz, Företagare, Gränna
  27. Daniel Västlund, Lärare, Jönköping
  28. Inger Lenegård Blom, Distriktssköterska, Huskvarna
  29. Gunnel Hultner, Socionom, Jönköping
  30. Curt Ankarberg, Begravningsentreprenör, Jöransberg
Jönköpings kommun Valkrets Öst
0068-01563

MedborgarForum

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

MedborgarForum

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Willy Neumann, Fd. Marknadschef
  2. Leif Nilsson, Lärare o Pastor
  3. Anders Hammarsten, Statsvetare
  4. Sven Stark, Fordonslärare
  5. Johan Röklander, Ljusdesigner/Företagare
Jönköpings kommun
0744-02224

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Birgit Sievers, marknadsförare, Gränna
  2. Peter Lundvall, informatör, Tenhult
  3. Christina Karlsson, studerande, Jönköping
  4. Claes Carlsson, kanslist, Jönköping
  5. Gunvor Runström, pens. lärare, Huskvarna
  6. Magnus Berndtzon, verksamhetsutv., Gränna
  7. Hilkka Eskelinen, direktör, Jönköping
  8. William Bergman, grundskollärare, Jönköping
  9. Kerstin Klasson, handläggare, Huskvarna
  10. Carl-Evert Werme, skolvaktmästare, Norrahammar
  11. Mats Bergström, programmerare, Jönköping
  12. Ingrid Brehmer, pens. lektor, Bankeryd
  13. Anders Norgren, psykiatrisjuksköterska, Jönköping
Jönköpings kommun
0055-03105
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Peter Lundvall, informatör, Tenhult
  2. Birgit Sievers, marknadsförare, Gränna
  3. Magnus Berndtzon, verksamhetsutv., Gränna
  4. Gunvor Runström, pens. lärare, Huskvarna
  5. Claes Carlsson, kanslist, Jönköping
  6. Christina Karlsson, studerande, Jönköping
  7. Per Bergström, civilingenjör, Jönköping
  8. Kerstin Klasson, handläggare, Huskvarna
  9. Henrik Hall, egenföretagare, Jönköping
  10. Hilkka Eskelinen, direktör, Jönköping
  11. Olof Enghag, agronom, Jönköping
  12. Joel Malmkvist, lagerarbetare, Jönköping
  13. Ingrid Brehmer, pens. lektor, Bankeryd
  14. Anders Norgren, psykiatrisjuksköterska, Jönköping
Jönköpings kommun
0055-03107

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mats Green, 31 Kommunalråd Huskvarna
  2. Peter Jutterström, 52 Företagare Bankeryd
  3. Anne-Marie Grennhag, 55 Undersköterska Jönköping
  4. Anders Jörgensson, 61 Företagare Taberg
  5. Barbro Eng-Jörgensson, 67 Frisörmästare Taberg
  6. Kent Ly, 36 Företagare Jönköping
  7. Agneta Hugander, 39 Vård och omsorgschef Bankeryd
  8. Inger Krantz, 62 Frisör Gränna
  9. Johnny Lilja, 69 Fd Marknadschef Huskvarna
  10. Thomas Bäuml, 60 Civilingenjör Jönköping
  11. Sotiris Delis, 55 Bankdirektör Huskvarna
  12. Göran Karlsson, 59 Ingenjör Jönköping
  13. Sara Larsson, 29 Civilingenjör Huskvarna
  14. Tevfik Refik Altonchi, 56 Ekonom Jönköping
  15. Bengt Regné, 49 Lärare Lekeryd
  16. Dan Sylvebo, 33 Jur Kand Jönköping
  17. Gun Lusth, 41 Förskollärare Gränna
  18. Joakim Dahlström, 34 Småbarnsförälder Bankeryd
  19. Marie Lundberg, 43 Kanslist Jönköping
  20. Albert Åhs, 29 Butikschef Jönköping
  21. Ingrid Öqvist, 73 Företagare Taberg
  22. Priya Joshi, 37 Företagare Taberg
  23. Pontus Vallin, 18 Studerande Jönköping
  24. Bert Åke Näslund, 57 Jägmästare Jönköping
  25. Magnus Stagmo, 43 Verkstadschef Ölmstad
  26. Tommie Lundgren, 30 Jurist Jönköping
  27. Maja Flykt, 19 Student Jönköping
  28. Gunilla Kock Hansson, 45 Verksjurist Jönköping
  29. Sema Kösebas, 50 Entreprenör Huskvarna
  30. Dina Friis, 34 Civilekonom Gränna
  31. Laila Wiman Larsson, 70 Fd Förskollärare Gränna
  32. Kjell Bengtsson, 60 Konsult Jönköping
  33. Bo Grennhag, 61 Fotograf Jönköping
  34. Urban Blomberg, 72 Civilekonom Tenhult
  35. Rune Nyqvist, 78 Fd Polisinspektör Jönköping
  36. Margareta Lundgren, 67 Pensionär Jönköping
  37. Nedzad Ibisevic, 37 Jobbcoach Jönköping
  38. Andreas Grubbström, 37 NPF coach Jönköping
  39. Anders Rosén, 46 Egen företagare Jönköping
  40. Anna Larsson, 24 Arkitekt Huskvarna
  41. Ingemar T Larsson, 74 Civilekonom Jönköping
  42. Lennart Fridén, 67 Fd Riksdagsman Huskvarna
  43. Lars Hoel, 70 Lektor Jönköping
  44. Gerd Pettersson, 63 Kriminalkommissarie Gränna
  45. Margareta Lorén, 44 Kommunikatör Jönköping
  46. Suzan Stenberg, 36 Jurkand Jönköping
  47. Mileva Blomberg, 48 Mötesindustrichef Taberg
Jönköpings kommun
0001-01169
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Peter Jutterström, 52 Företagare Bankeryd
  2. Agneta Hugander, 39 Vård och omsorgschef Bankeryd
  3. Joakim Dahlström, 34 Småbarnsförälder Bankeryd
  4. Jan Birgersson, 57 Rektor Bankeryd
  5. Jan Daghlén, 54 Företagare Bankeryd
  6. Dag Larsson, 61 Klubbchef Bankeryd
  7. Mats Green, 31 Kommunalråd Huskvarna
  8. Anne-Marie Grennhag, 55 Undersköterska Jönköping
  9. Anders Jörgensson, 61 Företagare Taberg
  10. Barbro Eng-Jörgensson, 67 Frisörmästare Taberg
  11. Kent Ly, 36 Företagare Jönköping
  12. Inger Krantz, 62 Frisör Gränna
  13. Johnny Lilja, 69 Fd Marknadschef Huskvarna
  14. Thomas Bäuml, 60 Civilingenjör Jönköping
  15. Sotiris Delis, 55 Bankdirektör Huskvarna
  16. Göran Karlsson, 59 Ingenjör Jönköping
  17. Sara Larsson, 29 Civilingenjör Huskvarna
  18. Tevfik Refik Altonchi, 56 Ekonom Jönköping
  19. Bengt Regné, 49 Lärare Lekeryd
Jönköpings kommun Bankeryd-Bottnaryd
0001-01177
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mats Green, 31 Kommunalråd Huskvarna
  2. Johnny Lilja, 69 Fd marknadschef Huskvarna
  3. Sotiris Delis, 55 Bankdirektör Huskvarna
  4. Urban Blomberg, 72 Civilekonom Tenhult
  5. Sema Kösebas, 50 Entreprenör Huskvarna
  6. Lennart Fridén, 67 Fd Riksdagsman Huskvarna
  7. Sara Larsson, 29 Civilingenjör Huskvarna
  8. Maria Magui, 61 Undersköterska Huskvarna
  9. Anna Larsson, 24 Arkitekt Huskvarna
  10. Christer Dahlberg, 67 Direktör Huskvarna
  11. Per-Åke Löf, 74 Direktör Huskvarna
  12. Jan Ekman, 64 Busschaufför Tenhult
  13. Stellan Sandberg, 68 Jurkand Huskvarna
  14. Peter Jutterström, 52 Företagare Bankeryd
  15. Anne-Marie Grennhag, 55 Undersköterska Jönköping
  16. Anders Jörgensson, 61 Företagare Taberg
  17. Barbro Eng-Jörgensson, 67 Frisörmästare Taberg
  18. Kent Ly, 36 Företagare Jönköping
  19. Agneta Hugander, 39 Vård och Omsorgschef Bankeryd
Jönköpings kommun Huskvarna-Tenhult
0001-01178
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Barbro Eng-Jörgensson, 67 Frisörmästare Taberg
  2. Anders Jörgensson, 61 Företagare Taberg
  3. Ingrid Öqvist, 73 Företagare Taberg
  4. Rune Nyqvist, 78 Fd Polisinspektör Jönköping
  5. Priya Joshi, 37 Företagare Taberg
  6. Thomas Helleblad, 55 Försäljningsingenjör Norrahammar
  7. Suzan Stenberg, 36 Jurkand Jönköping
  8. Mileva Blomberg, 48 Mötesindustrichef Taberg
  9. Pontus Vallin, 18 Studerande Jönköping
  10. Mats Green, 31 Kommunalråd Huskvarna
  11. Peter Jutterström, 52 Företagare Bankeryd
  12. Anne-Marie Grennhag, 55 Undersköterska Jönköping
  13. Kent Ly, 36 Företagare Jönköping
  14. Agneta Hugander, 39 Vård och Omsorgschef Bankeryd
  15. Inger Krantz, 62 Frisör Gränna
  16. Johnny Lilja, 69 Fd Marknadschef Huskvarna
  17. Thomas Bäuml, 60 Civilingenjör Jönköping
  18. Sotiris Delis, 55 Bankdirektör Huskvarna
  19. Göran Karlsson, 59 Ingenjör Jönköping
  20. Sara Larsson, 29 Civilingenjör Huskvarna
Jönköpings kommun Taberg-Barnarp
0001-01180
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inger Krantz, 62 Frisör Gränna
  2. Gun Lusth, 41 Förskollärare Gränna
  3. Bengt Regné, 49 Lärare Lekeryd
  4. Magnus Stagmo, 43 Verkstadschef Ölmstad
  5. Eva Stener, 59 Lantbrukare Skärstad
  6. Laila Wiman Larsson, 70 Fd förskollärare Gränna
  7. Lennart Rudqvist, 62 Jägmästare Lekeryd
  8. Gerd Pettersson, 63 Kriminalkommissarie Gränna
  9. Kristina Lahi, 59 Undersköterska Lekeryd
  10. Dina Friis, 34 Civilekonom Gränna
  11. Mats Green, 31 Kommunalråd Huskvarna
  12. Peter Jutterström, 52 Företagare Bankeryd
  13. Anne-Marie Grennhag, 55 Undersköterska Jönköping
  14. Anders Jörgensson, 61 Företagare Taberg
  15. Barbro Eng-Jörgensson, 67 Frisörmästare Taberg
  16. Kent Ly, 36 Företagare Jönköping
  17. Agneta Hugander, 39 Vård och omsorgschef Bankeryd
  18. Johnny Lilja, 69 Fd marknadschef Huskvarna
  19. Thomas Bäuml, 60 Civilingenjör Jönköping
Gränna-Visingsö-Skärstad-Lekeryd
0001-01183

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Jonas Grahn, byggarbetare
  2. Kristina Winberg, resesäljare
  3. Henric Andersson, verkstadsarbetare
  4. Per Svenhall, verkstadsarbetare
  5. Björn Runn, sjuksköterska
  6. Pierre Dahlin, studerande
  7. Anita Winberg, pensionär
  8. Rolf Lorentsson, pensionär
Jönköping
0110-03379

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Jerry Hansson, folkhögskolelärare Jönköping
  2. Elisabeth Töre, försäkringsutredare Huskvarna
  3. Kenneth Kindblom, pensionär Jönköping
  4. Anne Falk, undersköterska Jönköping
  5. Samuel Somo, fältkonsulent Jönköping
  6. Carina Davidsson, skattebrottsutredare Jönköping
  7. Carina Walldén, socionom Huskvarna
  8. Kenny Hegg, rörmokare Huskvarna
  9. Thordis Samuelsson, agronom Jönköping
  10. Mikael Kalin, arbetsterapeutstuderande Jönköping
  11. Gudrun Ruhe-Lindberg, sjukgymnast Jönköping
  12. Gunnar Friberg, industriarbetare Jönköping
  13. Monica Li, studerande Jönköping
  14. Smail Vejzovic, industriarbetare Jönköping
  15. Susanne Sachs, metallarbetare Huskvarna
  16. Henrik Dinkel, projektledare Jönköping
  17. Malika Dara, studerande Jönköping
  18. Mikael Ekvall, lärarastudent Jönköping
  19. Raila Wasenius, arbetssökande Jönköping
  20. Conny Rapp, skötare Bashult
  21. Ing-Marie Karlbom, pensionär Bankeryd
  22. Mani Caspian, metallarbetare Jönköping
  23. Linnéa Jonasson, konditor Jönköping
  24. Per-Olof Ragnarsson, pensionär Jönköping
  25. Per Green, präst Jönköping
Jönköping
0005-02230

http://www.val.se