Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Gnosjö - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Markus Kauppinen, Trafikledare, Hillerstorp
  2. Sara-Lena Karlsson, Ombudsman, Hillerstorp
  3. Bengt-Göran Johansson, Tekniker, Kulltorp
  4. Kristina Eggimann, Industriarbetare, Gnosjö
  5. Tomas Johansson, Entreprenör, Kulltorp
  6. Annie Fredriksen, Lärare, Gnosjö
  7. Stig Axelsson, Lagerförman, Gnosjö
  8. Inga-Lill Andersson Hjelm, Arbetsmiljöingenjör, Gnosjö
  9. Kennet Josefsson, Kommunalarbetare,Gnosjö
  10. Patrick Schooner, Affärsutvecklare, Gnosjö
  11. Sulo Koppelo, Pensionär, Hillerstorp
  12. Eva Åström, Pensionär, Hillerstorp
  13. Ulf Brandin, Industriarbetare, Gnosjö
  14. Lena Johansson, Distriktsarbetsterapeut,Marieholm
  15. Aimo Forstén, Pensionär, Nissafors
  16. Doris Lindbäck, Industriarbetare, Gnosjö
  17. Markku Kauppinen, Ombudsman, Gnosjö
  18. Elisabeth Svenningsson, Fritidsledare, Gnosjö
  19. Anders Ilomeri, Industriarbetare, Gnosjö
  20. Yvonne Koppelo, Pensionär ,Hillerstorp
  21. Peter Härestrand, Verktygsmakare ,Gnosjö
  22. Marita Axelsson, Industriarbetare, Gnosjö
  23. Pierre Lago, Lastbilschaufför, Gnosjö
  24. Ing-Britt Petersson, Kontorist, Gnosjö
  25. Gerth Carlsson, Kommunalarbetare, Gnosjö
  26. Ingrid Andersson, Industriarbetare, Gnosjö
  27. Eva Andersson, Undersköterska, Gnosjö
  28. Helene Rönnbäck, Lärare, Nissafors
  29. Ingela Mejenquist Heikkilä, Metallarbetare, Nissafors
  30. Raymond Dziobek, Tekniker, Marieholm
Gnosjö
0002-02148

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Johan Malm, Mjölkproducent, Hädinge, Hillerstorp
  2. Karolina Sköld, Projektledare, Gnosjö
  3. Gunilla Möller, Audionom, Häreryd, Gnosjö
  4. Lizbeth Johansson, Affärsbiträde, Nissafors
  5. Anders Johansson, Träarbetare, Skärvhult, Åsenhöga
  6. Gunnie Davidsson, Mellanstadielärare, Kärvaryd, Kulltorp
  7. Jenny Malm, Förskollärare, Hädinge, Hillerstorp
  8. Ulla Svensson, Undersköterska, Berg, Åsenhöga
  9. Bengt-Göran Fransson, Lantbrukare, Törestorp, Hillerstorp
  10. Börje Karlsson, Företagare, Hillerstorp
  11. Sivert Albertsson, Metallarbetare, Hillerstorp
  12. Inga-Lill Gustavsson, Företagare, Stråkeved, Hillerstorp
Gnosjö
0004-01014

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Willy Gollwitzer, Kulltorp
  2. Carmen Damian, Gnosjö
  3. Thomas Dahlgren, Gnosjö
  4. Norun Mattes, Hillerstorp
  5. Lars Leander, Gnosjö
  6. Glenn Nilsson, Gnosjö
  7. Margareta Sigbladh, Gnosjö
  8. Carina Abrahamsson, Gnosjö
  9. Märta-Lena Törefors, Hillerstorp
  10. Sven-Erik Wennblom, Nissafors
Gnosjö
0003-00553

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars-Åke Magnusson, Kommunalråd, Gnosjö
  2. Elisabeth Eklund-Svensson, Barnskötare, Kulltorp
  3. Daniel Karlsson, Uppmuntrare, Hillerstorp
  4. Kjell Karlsson, Verktygsmakare, Hillerstorp
  5. Nelly Jansson, Undersköterska, Gnosjö
  6. Christer Gustafsson, Produktutvecklare, Hillerstorp
  7. Stefan Lundell, Begravningsentreprenör, Gnosjö
  8. Nicklas Huuva, Konsult, Gnosjö
  9. Henrik Linnarsson, Säljare,Gnosjö
  10. Thord Lang, Säljare, Gnosjö
  11. Benny Gustafsson, Pastor, Marieholm
  12. Reine Engvall, Byggnadssnickare, Gnosjö
  13. Jan Hildingsson, Företagare, Hillerstorp
  14. Björn Jonasson, Distriktssköterska, Gnosjö
  15. Thao Pham, Lärare, Gnosjö
  16. Carolina Åberg, Studerande, Gnosjö
  17. Ingemar Karlsson, Industriarbetare, Marieholm
  18. Pia Elmersson, Kokerska, Kulltorp
  19. Johanna Dahlin, Ekonomiansvarig, Hillerstorp
  20. Annika Åkerlund, Socionom, Gnosjö
  21. Stefan Frylebäck, Företagare, Gnosjö
  22. Linda Åsebrant, Butiksarbetare, Kävsjö
  23. Britt-Marie Hellman, Konsult, Gnosjö
  24. Stig Eriksson, Industriarbetare, Hillerstorp
  25. Dorota Vestlund, Lärare, Kulltorp
  26. Isac Andersson, Företagare, Gnosjö
  27. Reine Elmersson, Kyrkvaktmästare, Kulltorp
  28. Joachim Ling, Industriarbetare, Marieholm
  29. David Oxenlöv, Metallarbetare, Hillerstorp
  30. Samuel Axklo, Produktionstekniker, Hillerstorp
Gnosjö
0068-03604

Miljö- och Vänsterlistan i Gnosjö

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljö- och Vänsterlistan i Gnosjö

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Erling Larsen, Metallarbetare
  2. Bo-Göran Härestrand, Operatör
  3. Sören Geist, Pedagog
  4. Urban Jareklev, Metallarbetare
  5. Han Wong, Väktare
  6. Inga Persson, Metallarbetare
  7. Lars Tiger, f.d. lärare
Gnosjö
0634-03590

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Arne Ottosson, 59 Industriidkare Gnosjö
  2. Pia Thulin, 42 Företagare Österskog
  3. Marcus Stacke, 31 Egenföretagare Gnosjö
  4. Kajsa Amilon, 29 Projektadministratör Gnosjö
  5. Rolf Davidsson, 42 Egenföretagare Hillerstorp
  6. Alexander Josefsson, 24 Företagare Gnosjö
  7. Joel Stacke, 66 fd. Företagsledare Gnosjö
  8. Anders Hagelberg, 52 Egenföretagare Gnosjö
  9. Sture Jonsson, 62 Industriidkare Åsenhöga
  10. Malin Stacke, 31 Administratör Gnosjö
  11. Ingmar Johansson, 61 Pensionär Gnosjö
  12. Margaretha Schneider-Persson, 58 Undersköterska Gnosjö
  13. Folke Johansson, 61 Företagare Gnosjö
  14. Kristine Hästmark, 38 Omsorgshandledare Kulltorp
  15. Jens Söderlund, 43 VD Gnosjö
  16. Victor Josefsson, 18 Studerande Gnosjö
  17. Jonny Enoksson, 60 Försäljare Åsenhöga
  18. Anna Heijel, 31 Assistent Hillerstorp
  19. Bertil Nilsson, 56 Egen företagare Hestra
Gnosjö
0001-01162

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Peter Lundgren, chaufför
  2. Paul Borstam, egen företagare
  3. Ronny Andersson, försäljare
  4. Arne Elmqvist, pensionär
Gnosjö
0110-03378

http://www.val.se