Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Söderköping - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mattias Ravander, folkbildare, Söderköpings stad
  2. Pia Dingsten, vårdbiträde, Drothem
  3. Sonnie Knutling, ombudsman, Gårdeby
  4. Anne-Louise Kroon, egen företagare, Söderköpings stad
  5. Tord Bengtsson, lagerarbetare, Skönberga
  6. Gerd Aronsson, undersköterska, Skönberga
  7. Peter Abrahamsson, vårdare, Söderköpings stad
  8. Gunweig Svensson, studie- och yrkesvägledare, Västra Husby
  9. Kenneth Johansson, pappersarbetare, Mogata
  10. Ulla Karlsson, fru, Mogata
  11. Sven-Olof Malmkvist, ingenjör, Söderköpings stad
  12. Barbro Carlsson, barnskötare, Mogata
  13. Mikael Burgman, skogsmästare, Söderköpings stad
  14. Marianne Lindqvist, undersköterska, Västra Husby
  15. Ronald Jacobsson, f d arbetsförmedlare, Söderköpings stad
  16. Maria Swanborg, facklig förtroendeman, Västra Husby
  17. Lars Andersson, ingenjör, Söderköpings stad
  18. Ingela Karlsson, undersköterska, Söderköpings stad
  19. Jan-Olof Johansson, ombudsman, Söderköpings stad
  20. Sanna Fogelby, undersköterska, Söderköpings stad
  21. Stefan Bacirtzis, socialpedagog, Söderköpings stad
  22. Elisabeth Hallman-Johansson, egen företagare, Sankt Anna
  23. Anders Bevemyr, socionom, Söderköpings stad
  24. Helen Hansson, undersköterska, Söderköpings stad
  25. Lars-Göran Lindblom, karaktärsämneslärare, Östra Ryd
  26. Anneli Jonsson, assistent, Skönberga
  27. Olof Lindh, meteorolog, Söderköpings stad
  28. Anette Larsson, undersköterska, Skönberga
  29. Anders Grönqvist, utbildningssamordnare, Söderköpings stad
  30. Pia Wikström, undersköterska, Skönberga
  31. Klas Andersson, rörmontör, Drothem
  32. Inger Broddegård, exportsäljare, Skönberga
  33. Rainer Lindqvist, folkbildare, Söderköpings stad
  34. Tuula Ravander, ekonomi- och personalansvarig, Östra Ryd
  35. Leo Molin, målare, Västra Husby
  36. Helene Filipsson, undersköterska, Östra Ryd
  37. Tord Gustavsson, vårdare, Västra Husby
  38. Ann-Helene Fernberg, verksamhetschef, Gårdeby
  39. Evert Andersson, pensionär, Sankt Anna
  40. Maj Ekblom, pensionär, Söderköpings stad
  41. Kjell Eriksson, rådgivare, Söderköpings stad
  42. Monica Malmkvist, behandlingsassistent, Söderköpings stad
  43. Stig Eriksson, anläggningsarbetare, Drothem
  44. Kristina Kalered, kriminalvårdare, Söderköpings stad
  45. Leif Brusman, maskinreparatör, Söderköpings stad
  46. Birgitta Aronsson, metallarbetare, Söderköpings stad
  47. Henry Lindh, transportör, Söderköpings stad
  48. Maud Johansson, behandlingsassistent, Skönberga
Söderköpings Kommun
0002-00330
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Mattias Ravander, folkbildare, Söderköpings stad
  2. Pia Dingsten, vårdbiträde, Drothem
  3. Sonnie Knutling, ombudsman, Gårdeby
  4. Anne-Louise Kroon, egen företagare, Söderköpings stad
  5. Tord Bengtsson, lagerarbetare, Skönberga
  6. Gerd Aronsson, undersköterska, Skönberga
  7. Peter Abrahamsson, vårdare, Söderköpings stad
  8. Gunweig Svensson, studie- och yrkesvägledare, Västra Husby
  9. Kenneth Johansson, pappersarbetare, Mogata
  10. Ulla Karlsson, fru, Mogata
  11. Sven-Olof Malmkvist, ingenjör, Söderköpings stad
  12. Barbro Carlsson, barnskötare, Mogata
  13. Mikael Burgman, skogsmästare, Söderköpings stad
  14. Marianne Lindqvist, undersköterska, Västra Husby
  15. Ronald Jacobsson, f d arbetsförmedlare, Söderköpings stad
  16. Maria Swanborg, facklig förtroendeman, Västra Husby
  17. Lars Andersson, ingenjör, Söderköpings stad
  18. Ingela Karlsson, undersköterska, Söderköpings stad
  19. Jan-Olof Johansson, ombudsman, Söderköpings stad
  20. Sanna Fogelby, undersköterska, Söderköpings stad
  21. Stefan Bacirtzis, socialpedagog, Söderköpings stad
  22. Elisabeth Hallman-Johansson, egen företagare, Sankt Anna
  23. Anders Bevemyr, socionom, Söderköpings stad
  24. Helen Hansson, undersköterska, Söderköpings stad
  25. Lars-Göran Lindblom, karaktärsämneslärare, Östra Ryd
  26. Anneli Jonsson, assistent, Skönberga
  27. Olof Lindh, meteorolog, Söderköpings stad
  28. Anette Larsson, undersköterska, Skönberga
  29. Anders Grönqvist, utbildningssamordnare, Söderköpings stad
  30. Pia Wikström, undersköterska, Skönberga
  31. Inger Broddegård, exportsäljare, Skönberga
  32. Rainer Lindqvist, folkbildare, Söderköpings stad
  33. Tuula Ravander, ekonomi- och personalansvarig, Östra Ryd
  34. Leo Molin, målare, Västra Husby
  35. Helene Filipsson, undersköterska, Östra Ryd
  36. Tord Gustavsson, vårdare, Västra Husby
  37. Ann-Helene Fernberg, verksamhetschef, Gårdeby
  38. Evert Andersson, pensionär, Sankt Anna
  39. Maj Ekblom, pensionär, Söderköpings stad
  40. Kjell Eriksson, rådgivare, Söderköpings stad
  41. Monica Malmkvist, behandlingsassistent, Söderköpings stad
  42. Stig Eriksson, anläggningsarbetare, Drothem
  43. Kristina Kalered, kriminalvårdare, Söderköpings stad
  44. Leif Brusman, maskinreparatör, Söderköpings stad
  45. Birgitta Aronsson, metallarbetare, Söderköpings stad
  46. Henry Lindh, transportör, Söderköpings stad
  47. Maud Johansson, behandlingsassistent, Skönberga
Söderköpings Kommun
0002-03918

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Magnus Berge, lantbrukare/kommunalråd
  2. Katarina Karlberg, lantbrukare/soc. nämndsordf.
  3. Peter Karlström, Vd
  4. Caroline Ottosson, ämneslärare
  5. Bengt Johansson, mjölkbonde
  6. Roland Nilsson, skolchef
  7. Anna Johansson, lärarstuderande
  8. Kjell-Åke Bondesson, lantbrukare
  9. Maria Branzell Hermelin, socionom
  10. Thorbjörn Nordborg, lantbrukare
  11. Berith Svensson, yrkeshögskolelärare
  12. Margareta Zackrisson, vårdare
  13. Östen Johansson, entreprenör
  14. Caroline Gustavsson, kostrådgivare
  15. Dag Svensson, entreprenör
  16. Jörgen Filipsson, entreprenör
  17. Ulrik Nilsson, lantbrukare
  18. Marie Lundqvist, vårdbiträde
  19. Roger Holgersson, elkonsult
  20. Monica Berglund, behandlingsassistent
  21. Thomas Karlberg, lantbrukare
  22. Gunilla Axelsson, kontorist
  23. Sverker Johansson, murare
  24. Johan Bergström, skogstekniker
  25. Ulla Johansson, undersköterska
Söderköpings Kommun
0004-02104

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Inga-Lill Östlund, lärare
  2. Stefan Engdahl, kronofogde
  3. Mikael Arosenius, mediamäklare
  4. Annica Danielsson, filsofie doktor
  5. Bror-Inge Tyllander, bokhandlare
  6. Kerstin Ekeström, beteendevetare
  7. Åke Svensson, köpman
  8. Sten Laurin, meteorolog
  9. Sture Elgstig, kriminalvårdare
  10. Johanna Dauvèn, lärare
  11. Weine Eriksson, teknisk säljare
  12. Lena Tyllander, bokhandlare
  13. Börje Andersson, senior målerikonsult
  14. Barbro Eriksson, barnskötare
  15. John-Olov Lindqvist, fastighetsmäklare
  16. Göran Lindell, fd.avdelningsdirektör
Söderköpings Kommun
0003-01809

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Eksmo, Kommunalråd, Söderköping
  2. Jenny Bolling, Butiksbiträde, Västra Husby
  3. Bengt-Ove Karlsson, Målare/företagare, Söderköping
  4. Bengt Wastesson, Lantbrukare, S:t Anna
  5. Lilian Vendel, F.d. studie- och yrkesvägledare, Söderköping
  6. Kurt Enström, Präst, Söderköping
  7. Gretel Karlsson, Behandlingsassistent, Söderköping
  8. Gunnar Aktås, Ingenjör, Söderköping
  9. Linus Jacobsson, Studerande, Söderköping
  10. Jenny Johansson, Undersköterska, Söderköping
  11. Simon Eksmo, Studerande, Söderköping
  12. Brita Johansson, Sjuksköterska, Östra Ryd
  13. Sam Hellgren, Läkare, Söderköping
  14. Daniel Nyman, Snickare, Söderköping
  15. Inger Kastö, Lärare, Söderköping
  16. Erik Jacobsson, Studerande, Söderköping
Söderköpings Kommun
0068-00608

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Benny Andersson, 62, maskiningenjör, Söderköping
  2. Ylva Möller, 58, lärare, Söderköping
  3. Alexandre Ambec, 36, musiklärare, Söderköping
  4. Åza Andersson, 33, lärarstuderande, Söderköping
  5. Magnus Wass, 47, matematiklärare, Söderköping
  6. Gunilla Åhlander, 46, röst- och sångpedagog, Söderköping
  7. Nina Gad Burgman, 49, skogskonsulent, Söderköping
  8. Maria Karnebring, 40, skogsbrukare, Söderköping
Söderköpings Kommun
0055-03275

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Torbjörn Lord, Ingenjör, Söderköping
  2. Ingemar Andersson, IT-konsult, Skönberga
  3. Marie-Louise Linné, Alkohol och drogterapeut, Söderköping
  4. Peter Stillnert, Kyrkoherde, Söderköping
  5. Yvonne Persson, Egen företagare, Söderköping
  6. Stefan Petersson, Rektor, Söderköping
  7. Monica Stillnert, Söderköping
  8. Robert Holmqvist, Söderköping
  9. Gunvor Wissmar Skoog, Söderköping
  10. Alexander Florman, Företagare, Stegeborg
  11. Kent Käfling, Mogata
  12. Lars Regnander, Byggmästare, Söderköping
  13. Eva Cox, Fil.kand./Socionom, Västra Husby
  14. Anders Boqvist, Utbildningschef, Söderköping
  15. Stig Sjölander, Skönberga
  16. Börje Natanaelsson, Mogata
  17. Carl Lothigius, Östra Ryd
  18. Gunnar Hermelin, Drothem
  19. Margareta Andersson, Skönberga
  20. Gunilla Boqvist, Söderköping
  21. Ola Jacobsson, Lantbrukare, Mogata
  22. Maria Finér, Egen Företagare, Söderköping
Söderköpings Kommun
0001-00403

Piratpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sammy Nordström, 30 år
  2. Lukas Samuelsson, 19 år
  3. Sandra Andersson, 18 år
  4. Matilda Rehneström, 19 år
Söderköpings kommun
0524-02366

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Simon Kihlberg, student
Söderköpings Kommun
0110-03443

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Bernt Schneider, arbetsförmedlare
  2. Christina Larsson, socialarbetare
  3. Marja Bergström, journalist
  4. Björn Grip, folkhögskollärare
  5. Anders Nyhlén, konsthantverkare
  6. Birgitta Malm, lågstadielärare
  7. Pia Ingham, företagare
  8. Soile Merilä, förskollärare
  9. Gunilla Zachrisson, biomedicinsk analytiker
Söderköpings Kommun
0005-02973

http://www.val.se