Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Flen - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Alternativ 2000

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Alternativ 2000

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lars Falk, Läkare, Flen
  2. Lena Hagelberg, Lärare, Mellösa
  3. Monica Andersson, Pers.konsult, Skebokvarn
  4. Lennart Hagelberg, Tandläkare, Mellösa
  5. Yvonne Nilsson Gauffin, Småföretagare, Flen
  6. Pauline Göthberg, Doktorand, Flen
  7. Johan Holmåsen, Sjukgymnast, Malmköping
  8. Dick Karlsson, Brandman, Sparreholm
  9. Inger Wigzell, Fritidspedagog, Flen
  10. Monica Falk, Utbildningsstrateg, Flen
  11. Kenneth Larsson, Ingenjör, Flen
  12. Peter Borg, Ingenjör, Flen
  13. Renate Holmåsen, Pensionär, Malmköping
  14. Dennis Hallinder, Studerande, Flen
  15. Riitta Nieminen, Redov.administratör, Flen
  16. Sune Hårdh, Byggn.arbetare, Skebokvarn
  17. Karin Lidström, Undersköterska, Skebokvarn
  18. Göran Lennman, Grävmaskinist, Flen
  19. Katharina Westberg, Undersköterska, Flen
  20. Linda Lidström, Undersköterska, Vadsbro
  21. Ann-Mari Arvidsson, Pensionär, Flen
  22. Ingmar Holmåsen, Pensionär, Malmköping
Flens kommun
0202-02733

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anders Berglöv, 49 år Mellösa
  2. Kristina Jävergren, 59 år Malmköping
  3. Stefan Zunko, 69 år Hälleforsnäs
  4. Agneta Asp, 64 år Flen
  5. Arne Lundberg, 60 år Flen
  6. Cecilia Gustafsson, 30 år Hälleforsnäs
  7. Daniel Ljungkvist, 34 år Flen
  8. Ann-Charlotte Munter, 32 år Malmköping
  9. Ebbe Näslund, 68 år Flen
  10. Ann-Katrin Elofson, 55 år Flen
  11. Björn Berglöv, 66 år Flen
  12. Ingrid Knutsson-Karlsson, 64 år Flen
  13. Jan-Åke Olsson, 62 år Flen
  14. Ingrid Elsberg, 59 år Bettna
  15. Jan-Erik Larsson, 55 år Flen
  16. Emma Larsson, 18 år Flen
  17. Lars-Erik Lordh, 51 år Flen
  18. Marita Zunko, 45 år Flen
  19. Daniel Danon, 41 år Flen
  20. Bente Bach, 42 år Flen
  21. Torbjörn Lövgren, 57 år Mellösa
  22. Birgitta Andersson, 56 år Flen
  23. Sten Elofson, 6 0 år Flen
  24. Lisbeth Gustafsson, 62 år Flen
  25. Mats Eriksson, 47 år Hälleforsnäs
  26. Ida Hedén, 32 år Flen
  27. Jimmy Näslund, 24 år Flen
  28. Angelika Gottfridsson, 36 år Hälleforsnäs
  29. Adam Muktar, 28 år Flen
  30. Susanne Thor Olesen, 45 år Flen
  31. Jan Olof Björk, 60 år Sparreholm
  32. Liisa Johansson, 59 år Flen
  33. Mats Larsson, 54 år Malmköping
  34. Aino Gustavsson, 69 år Flen
  35. Mikael Ljungkvist, 35 år Flen
  36. Eva Brundin, 46 år Mellösa
  37. El-Hawari Khaled, 44 år Flen
  38. Susanne Berglöv, 40 år Flen
  39. Lars Carnesten, 59 år Flen
  40. Teija Haavisto, 40 år Bettna
  41. Bernt Asp, 67 år Flen
  42. Anita Andersson, 71 år Hälleforsnäs
  43. Ulf Nyholm, 65 år Mellösa
  44. Marianne Bouvin-Iliste, 76 år Flen
  45. Bo Johansson, 62 år Flen
  46. Helena Ericson, 48 år Hälleforsnäs
  47. Torbjörn Jansson, 50 år Hälleforsnäs
  48. Ulrika Asp, 40 år Flen
  49. Arvid Gren, 25 år Flen
  50. Madeleine Lindh, 27 år Flen
  51. Hans Fagerlund, 64 år Malmköping
  52. Britt-Marie Lindh, 61 år Flen
  53. Carl Larsson, 23 år Flen
  54. Jörgen Isaksson, 38 år Hälleforsnäs
  55. Anette Byström, 50 år Sparreholm
  56. Emil Knutsson Olsson, 20 år Flen
  57. Lena Thor, 41 år Mellösa
  58. Håkan Berglöv, 42 år Flen
  59. Jan Karlsson, 46 år Flen
  60. Reijo Kujamäki, 7 5 år Flen
  61. Peter Asp, 46 år Flen
Flens kommuns valkrets
0002-00658

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Jonsson, Företagare, Flen
  2. Roger Tiefensee, Riksdagsledamot, Dunker
  3. Inger Sköld, Skribent, Bettna
  4. Tage Persson, Platschef, Flen
  5. Anders Hammarqvist, Kyrkvärd, Mellösa
  6. Tomas Johansson, Lantbrukare, Bettna
  7. Ritha Stenberg, Kamrer, Malmköping
  8. Anders Jonsson, Företagare, Vadsbro
  9. Erik Andersson, Lagerarbetare, Mellösa
  10. Amy Ingelman, Beteendevetare, Bettna
  11. Birger Lundkvist, Chaufför, Flen
  12. Bengt Elmwall, IT-Konsult, Sparreholm
  13. Anna-Sara Hammarqvist, Administratör, Flen
Flens kommun
0004-01982

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Berit Hyllbrant, Sparreholm
  2. Jan Andersson, Malmköping
  3. Pernilla Swärd, Bettna
  4. Agneta Andersson, Malmköping
  5. Lena Bergman, Dunker
  6. Märith Fursjö, Mellösa
  7. Annelie Ådin, Flen
  8. Marcus Lindgren, Flen
  9. Håkan Fursjö, Mellösa
  10. Jan-Eric Sterne, Flen
  11. Birgitta Lundmark, Mellösa
  12. Inga Tengvar, Malmköping
  13. Tuula Ilvonen, Hälleforsnäs
  14. Arne Andersson, Hälleforsnäs
  15. Nils Grönkvist, Hälleforsnäs
Flen
0003-02210

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Annika Jennersjö, Lärare, Flen
  2. Morten Lidström, Träsnidare, Flen
  3. Anna Jernemalm, Undersköterska, Flen
  4. Thomas Tilly, Socionom, Flen
  5. Andreas Wiberg, Bitr.IT-chef, Flen
  6. Mats Wallin, Lärare, Flen
  7. Thomas Ledenvik, Materialadministratör, Flen
  8. Sofia Eriksson, Butiksbiträde, Flen
  9. Karl-Erik Wiberg, Personlig assistent, Flen
  10. Britt Ericsson, Omsorgsdiakon, Flen
  11. Margit Bäfve, Pensionär, Flen
  12. Birgitta Lidström, Dagbarnvårdare, Flen
  13. Joacim Wäppling, Företagare, Bettna
Flens kommun
0068-01808

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Robert Nordgren, konstruktör, Flen
  2. Helen Sipinen, ekonomiansvarig, Sparreholm
  3. Nils Hollman, flygnavigatör, Malmköping
  4. Cecilia Friis, företagare, Malmköping
  5. Fredrik Dahlberg, snickare, Flen
  6. Anja Held, företagare, Sparreholm
  7. Bosse Karlsson, konsulent, Malmköping
  8. Ebba Breidenstein, lärare, Helgesta
  9. Andreas Grabs, gymnasielärare, Mellösa
  10. Gabriella Sandberg, lärare, Malmköping
  11. Krister J Karlsson, livsmedelsinnovatör, Helgesta
  12. Hillevi Lööw, jourbiträde, Flen
  13. Abbe Breidenstein, bonde, Helgesta
  14. Anja Ljuslin, lärare, Flen
  15. Sven Hagberg, präst, Flen
  16. Katarina Uggla, projektledare, Hälleforsnäs
  17. Joachim Fleischer, fotograf, Sparreholm
  18. Kristina Sterne, Flen
  19. Göran Pettersson, lantbrevbärare, Malmköping
  20. Carl Werner, företagare, Sparreholm
  21. Håkan Friis, elinstallatör, Malmköping
  22. Kenan Taskavak, sjuksköterska, Mellösa
Flens kommun
0055-01625

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Björn Zetterqvist, oppositionsråd, Flen
  2. Walburga Habsburg Douglas, jurist, Malmköping
  3. Katarina Lagerstedt, jurist, Flen
  4. Lisbeth Brevig, instruktör, Flen
  5. Camilla Hanström, fritidspedagog, Flen
  6. Sven-Gunnar Johansson, egen företagare, Sparreholm
  7. Sirkka Mäenpää, socionom, Flen
  8. Tomas Andersson, ekonomi- och personalchef, Flen
  9. Catharina Andersson, kriminalinspektör, Flen
  10. Thérèse Palm, ekonom, Flen
  11. Thomas Norander, företagare, Sparreholm
  12. Anders Lundin, verksamhetsledare, Sparreholm
  13. Sofia Sheik, studerande, Flen
  14. Kerstin Aronsson, studerande, Flen
  15. Jerry Grabski, boktryckare, Malmköping
  16. Freddie Tönnessen, rörentreprenör, Flen
  17. Gunnar Widell, gymnasielärare, Flen
  18. John Dahlin, ekonom, Flen
  19. Muhannad Salman Ramez, agronom, Flen
  20. Sonja Nordin, företagare, Flen
  21. Caroline Johansson Baudou, handledare, Flen
  22. Öivind Wiik, chaufför, Flen
  23. Jan Hultqvist, företagare, Flen
Flens kommun
0001-00028

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Sven Bager, Ingenjör, Flen
  2. Bengt Nilsson, Egen företagare, Sparreholm
Flens kommun
0110-03081

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kerstin Soläng, rektor
  2. Caspar Gielissen, IT-arkivarie
  3. Inger Andersson, personlig assistent
  4. Martin Degerman, studerande
  5. Lillemor Johansson, lärare
  6. Kaj Johansson, IT-ansvarig
  7. Luciana Söderman-Muhic, undersköterska
  8. Peter Linnstrand, ombudsman
  9. Angela Danielsson, personlig assistent
  10. Staffan Jonsson, industriarbetare
  11. Gerd Johansson, ekonom
  12. Veikko Mäkinen, metallarbetare
  13. Kari Jess, universitetslektor
  14. Finn Gunnarson, säljare
  15. Martin Karlsson, egen företagare
  16. Ann Sjöberg, projektledare
  17. Anders Soläng, skolsköterska
  18. Ing-Marie Sundin, folkmusikpedagog
  19. Bent Jensen, pensionär
  20. Maria Lindell, cirkelledare
  21. Janne Söderberg
  22. Elisabeth Molin, sjuksköterska
  23. Linnea Trawén, handläggare
  24. Monika Augustsson, lärare
  25. Magnus Forsselius, byggnadsmålare
Flens kommun
0005-01013

http://www.val.se