Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Heby - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carina Schön, Skötare
  2. Håkan Collin, Skötare
  3. Rose-Marie Isaksson, Barnskötare
  4. Olof Nilsson, Småföretagare/Systemutvecklare
  5. Anna Rejment
  6. Pär Rickman, Instruktör
  7. Britt Nilsson, Fil mag
  8. Anders Pettersson, Vaktmästare
  9. Carola Eriksson, Barn- och Ungdomsledare
  10. Jan Sund, Musiklärare
  11. Emilie Jansson, Förskollärare
  12. Carl-Erik Thörngren, Pensionär
  13. Camilla Runerås, Undersköterska
  14. Jan Andersson
  15. Alette-Marie Lindgren-Sund
  16. Mats Pettersson
  17. Erszébet Wollein, Lärare
  18. Bernt-Erik Rutström, Småföretagare
  19. Yvonne Ingle
  20. Tommy Dahlgren, Behandlingsassistent
  21. Ulla Odhner, Undersköterska
  22. Patrik Björkskog
  23. Morgana Wiksell
  24. Jan Eriksson
  25. Alexandra Wollein, Studerande
  26. Gunnar Ingle, Chaufför
  27. Maire Lautakoski
  28. Rune Ragnarsson
  29. Kristina Pettersson
  30. Leif Nilsson
  31. Margareta Quistberg
  32. Lena Gustavsson
  33. Ingrid Åkesson, Kommunanställd
  34. Arto Suojanen
  35. Ann-Charlotte Westman
  36. Larry Tallroth
  37. Amanda Moberg
  38. Anna-Lena Nordin
  39. Josefine Pettersson, Studerande
  40. Catarina Odhner
  41. Yvonne Moberg
  42. Ulrika Fredriksson
  43. Daniel Eriksson
  44. Sixten Lautakoski
Heby kommun
0002-01264

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Wilén, oppositionsråd, Heby
  2. Karl-Arne Larsson, rörmontör, Harbo
  3. Annika Krispinsson, leg. arbetsterapeut, Heby
  4. Dick Pettersson, fastighetsskötare, Östervåla
  5. Ola Birgersson, pensionär, Huddunge
  6. Per Eriksson, lantbrukare, Tärnsjö
  7. Gudrun Wängelin Lernskog, behandlingsassistent, Vittinge
  8. Daniel Röjerås, skogsentreprenör, Rödje, Huddunge
  9. Per Möller, lantbrukare, Åby, Tärnsjö
  10. Per-Olov Bäckström, eftermarknadsansvarig, Harbo
  11. Inger Ingstedt, livsnjutare, Tärnsjö
  12. Johan Joelsson, lärare, Östervåla
  13. Anders Birgersson, entreprenör, Huddunge
  14. Jan Larsson, butiksbiträde, Harbo
  15. Andreas Falk, student, Vittinge
  16. Staffan Johansson, lantbrukare, Pålsbo, Enåker
  17. Maipato Hognert, undersköterska, Östervåla
  18. Hillevi Bohlin, lantbrukare, Vansjö, Heby
  19. Per-Eric Liljeholm, lantbrukare, Borgen, Östervåla
  20. Jan-Erik Eriksson, chaufför, Sälja, Tärnsjö
  21. Björn Franzén, företagare, Heby
  22. Gerd Carlsson, kontorist, Vittinge
  23. Sören Karlsson, byggnadssnickare, Harbo
  24. Anders Johansson, lantbrukare, Morgongåva
  25. Gunilla Karlsson, egenföretagare, Harbo
  26. Ulrika Hellqvist, lärare, Myrkarby, Vittinge
  27. Ann-Britt Norberg, pensionär, Huddunge
  28. Michael Wölger, ekonom, Vittinge
  29. Aloys Ndayambaje, CNC-operatör, Heby
  30. Ann-Christin Hanning-Eskilsson, förskollärare, Holm, Vittinge
Heby kommun
0004-01845

Det Lokala Partiet i Heby kommun

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Det Lokala Partiet i Heby kommun

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Kurt R Lindgren, Vittinge
  2. Charlotte Wall, Heby
  3. Torbjörn Ivarsson, Östervåla
  4. Kjell Söderberg, Harbo
  5. Bo Ekroth, Morgongåva
  6. Matte Johansson, Östervåla
  7. Aliyev Munasib, Morgongåva
  8. Mathias Arvidsson, Harbo
  9. Marika Strandberg, Morgongåva
  10. Maria Lundborg, Harbo
  11. Linda Allfjord, Morgongåva
  12. Roland Back, Morgongåva
  13. Mia Övernäs, Morgongåva
  14. Caroline Gille, Vittinge
  15. Fredrik Widén, Morgongåva
  16. Anneli Johansson, Heby
  17. Ulf Fahlstad, Morgongåva
  18. Christer Johansson, Heby
  19. Gunnar Johansson, Huddunge
Heby kommun
0103-01771

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Tomas Bergström, forskare, 44 år, Vittinge
  2. Anna Bengtson, universitetslektor, 42, Vittinge
  3. Anne-Charlotte Mattsson, flygvärdinna, 46 år, Vittinge
  4. Lars Henriksson, egen företagare, 62 år, Heby
  5. Therése Hellgren, behandlingsassistent, 29 år, Vittinge
  6. Björn Sikström, speciallärare, 45 år, Östervåla
  7. Niclas Westerlund, egen företagare, 35 år, Huddungeby
  8. Ann Persson, frisör, 48 år, Vittinge
  9. Bertil Larsson, pensionär, 83 år, Morgongåva
  10. Mary Johansson, pensionär, 69 år, Heby
  11. Lisa van Well, forskare, 48 år, Vittinge
  12. Arne Persson, pensionär, 70 år, Tärnsjö
Heby kommun
0003-03142

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sören Johansson, 61 Konsulent i Bilda Harbo
  2. Ingela Wikander, 49 Pastor Tärnsjö
  3. Bernt Ove Stenmark, 67 Adjunkt Harbo
  4. Karin Rydell, 59 Egen Företagare Harbo
  5. Carl-Gunnar Johansson, 63 Kantor Östervåla
  6. Ann Ahlezon, 53 Företagare Tärnsjö
  7. Sven Erik Eriksson, 57 Tjänsteman Tärnsjö
  8. Frida Ahlezon, 27 Hemmafru Östervåla
  9. Pär-Inge Larsson, 46 Egen Företagare Harbo
  10. Anne Öman, 45 Djurskötare Östervåla
  11. Elin Skeppstedt, 32 Jur.Stud Östervåla
  12. Maj Stenmark, 70 Sjuksköterska Harbo
  13. Stig Nordin, 81 Pensionär Heby
Heby kommun
0068-00495

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carl-Åke Elmersjö, rådgivare, Heby
  2. Anne Stockenberg, fil. dr., Runhällen
  3. Tuula Kero, konstnär, Heby
  4. Marie Uppman, pedagog, Huddunge
  5. Harald Brixeskog, servicetekniker, Huddunge
Heby kommun
0055-01551

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. David Olsson, Heby
  2. Ewa Westling Olzon, Heby
  3. Margaretha Gadde-Jennische, Kroksbo
  4. Sixten Larsson, Runhällen
  5. Holger Heldmark, Huddungeby
  6. Robert Larsson, Heby
  7. Mats Jennische, Kroksbo
  8. Paul Namerius, Heby
  9. Jonatan Barresäter Stenberg, Harbo
  10. Bodil Persson, Hagalund Enåker
  11. Rickert Olzon, Heby
  12. Eva Fridh Ingvarsson, Gundbo Östervåla
  13. Maria Berggren, Heby
  14. Claes Erlandsson, Harbo
  15. Jonas Persson, Heby
  16. Åsa Olsson, Heby
  17. Jan Malmsjö, Mossboda Enåker
  18. Lars Henningsson, Enåker
  19. Stig Johansson, Hårsbäck Västerlövsta
  20. Monica Psilander, Sinäs Enåker
  21. Gösta Persson, Hagalund Enåker
Heby
0001-03789

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Tommy Johansson, 50 år, företagare
  2. Carina Carlsson, 42 år, fil.dr
  3. Björn Fredriksson, 69 år, pensionär
  4. Mikael Bergman, 43 år, transportarbetare
Heby kommun
0110-03114

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Salima Fahad, modersmålslärare, tolk, Morgongåva
  2. Bengt Löfling, redovisningskonsult, Morgongåva
  3. Kajsa Westerholm, gymnasielärare, Östervåla
  4. Lukas Löfling, farmacistudent, Morgongåva
  5. Tove Fraurud, lärarstudent, Morgongåva
  6. Per Mattsson, humanist, Heby
  7. Mariam Shaheen, lärare, Morgongåva
  8. Carl-Otto Bergqvist, socionom, Morgongåva
  9. Azad Korshed, socialsekreterare, Morgongåva
  10. Ibrahim Atiya, fordonstekniker, Morgongåva
  11. Fredrik Hallor, ekonom, Morgongåva
  12. Achmed Molla, kock, Heby
Heby kommun
0005-02618
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Salima Fahad, modermålslärare, tolk, Morgongåva
  2. Bengt Löfling, redovisningskonsult, Morgongåva
  3. Lukas Löfling, farmacistudent, Morgongåva
  4. Per Mattsson, humanist, Heby
  5. Mariam Shaheen, lärare, Morgongåva
  6. Carl-Otto Bergqvist, socionom, Morgongåva
  7. Azad Korshed, socialsekreterare, Morgongåva
  8. Ibrahim Atiya, fordonstekniker, Morgongåva
  9. Achmed Molla, kock, Heby
Heby kommun
0005-03908

http://www.val.se