Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2010

2010-09-21 12:54:22

Val till kommunfullmäktige i Stockholm - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Vissa partier har anmälda kandidater, vilket anges ovanför kandidaterna på valsedeln. Det betyder att partiet skyddat sin kandidatlista så att väljare inte kan skriva till namn på valsedeln och därmed nominera andra kandidater än de partiet utsett.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Elisabeth Brandt Ygeman, 39, ÅRSTA
  3. Mikael Magnusson, 46, SÖDERMALM
  4. Maria Östberg Svanelind, 52, ENSKEDE GÅRD
  5. Stefan Hansson, 33, HAMMARBY SJÖSTAD
  6. Karin Gustafsson, 33, HAMMARBYHAMNEN
  7. Mattias Mirhagen, 27, ÅRSTA
  8. Anna Sophie Liebst, 36, SÖDERMALM
  9. Bo Holmberg, 69, SÖDERMALM
  10. Mia Sundelin, 49, SÖDERMALM
  11. Jimmy Lindgren, 44, ENSKEDE
  12. Sonja Pagrotsky, 24, SÖDERMALM
  13. Magnus Johansson, 40, ÅRSTA
  14. Katrin Nyström, 60, SÖDERMALM
  15. Anders Göransson, 44, SÖDERMALM
  16. Josefin Deiving, 31, SÖDERMALM
  17. Lars-Åke Henriksson, 54, ÅRSTA GÅRD
  18. Britten Lagerkvist Tranströmer, 70, SÖDERMALM
  19. David Eklind, 32, STUREBY
  20. Catharina Tarras-Wahlberg, 67, SÖDERMALM
  21. Alexander Tahir, 26, SÖDERMALM
  22. Gunnel Färm, 65, SÖDERMALM
  23. Jan Forsell, 67, SÖDERMALM
  24. Sanna Vent, 25, HORNSTULL
  25. Johan Riben, 43, ÅRSTA
  26. Irja Thofvesson, 59, HORNSTULL
  27. Johan Moström, 30, SÖDERMALM
  28. Inga Granberg, 72, ÅRSTA
  29. Victor Montero, 69, SÖDERMALM
  30. Agneta Emmervall, 50, SÖDERMALM
  31. Bo Hansson, 59, ENSKEDE GÅRD
  32. Ewa Carlsson, 53, SÖDERMALM
  33. Svante Haggren, 56, HAMMARBYHAMNEN
  34. Maria Granström, 34, ÅRSTA
  35. Per-Inge Brodén, 55, ÅRSTA
  36. Elsemarie Bjellqvist, 66, SÖDERMALM
  37. Martin Engman, 41, SÖDERMALM
  38. Irmeli Krans, 45, HORNSTULL
  39. Olle Hammarström, 69, SÖDERMALM
  40. Britt-Inger Hallongren, 57, SKANSTULL
  41. Krister Rosén, 50, ENSKEDEDALEN
  42. Eva Sagström, 60, ENSKEDEDALEN
1 Södermalm-Enskede
0002-02940
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Karin Hanqvist, 66, BLACKEBERG
  3. Jari Visshed, 51, MARIEBERG
  4. Teres Lindberg, 35, MARIEHÄLL
  5. Anders Löwdin, 47, TRANEBERG
  6. Sanna Hansen Fransson, 26, KUNGSHOLMEN
  7. Kristoffer Hernbäck, 31, FREDHÄLL
  8. Nikta Nabavi, 27, ÅKESHOV
  9. Mårten Svensson Risdal, 39, KUNGSHOLMEN
  10. Gabriella Granditsky Svenson, 31, KUNGSHOLMEN
  11. Christos Meletis, 52, KUNGSHOLMEN
  12. Anna Ardin, 31, SÖDERMALM
  13. Patrik Balint, 29, MARIEHÄLL
  14. Laila Abdallah, 38, STORA ESSINGEN
  15. Bengt Carlström, 65, ULVSUNDA
  16. Gunni Ekdahl, 55, TRANEBERG
  17. Kjell Jansson, 65, NOCKEBY
  18. Elisabeth Kling, 66, ÄPPELVIKEN
  19. Oskar Levin, 33, KUNGSHOLMEN
  20. Ingrid Dorle Andersson, 71, KUNGSHOLMEN
  21. Saleh Sallar, 66, ÅKESHOV
  22. Gerd Sjöberg Granlund, 63, BROMMA
  23. Calle Nathanson, 40, RÅLAMBSHOV
  24. Birgitta Asp, 62, KUNGSHOLMEN
  25. Göran Larsson, 60, MARIEHÄLL
  26. Emma Ölmebäck, 29, KUNGSHOLMEN
  27. Aso Garmiani, 50, BLACKEBERG
  28. Andrea Törnestam, 19, KUNGSHOLMEN
  29. Abdulcelil Aldur, 57, BROMMA
  30. Elin Molin, 24, SKANSTULL
  31. Jonas Svanfeldt, 38, BROMMA
  32. Gisela Ihrfors, 76, LILLA ÄNGBY
  33. Karl Petré, 64, TRANEBERG
  34. Britt Dakhli, 56, ENEBY
2 Bromma-Kungsholmen
0002-02941
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Jan Valeskog, 52, VASASTAN
  3. Tara Twana, 39, VASASTAN
  4. Lars Arell, 43, VASASTAN
  5. Birgit Marklund Beijer, 63, GAMLA STAN
  6. Eric Wikström Hallonstén, 25, VASASTAN
  7. Caroline Dahlbom, 32, NORRMALM
  8. Claudio Skubla, 48, NORRMALM
  9. Berit Nyberg, 65, ÖSTERMALM
  10. Magnus Lingen, 55, ÖSTERMALM
  11. Milly Darlson Namiro, 55, VASASTAN
  12. Per Aldeborg, 68, ÖSTERMALM
  13. Malin Hansson, 24, NORRMALM
  14. Hans Vindeland, 29, SÖDERMALM
  15. Carolina Gómez Lagerlöf, 44, VASASTAN
  16. Torbjörn Sundblad, 55, VASASTAN
  17. Anita Pospisil, 68, VASASTAN
  18. Jesper Finn, 22, NORRMALM
  19. Ulla Sjöberg, 60, NORRMALM
  20. Benedict Gahan, 28, NORRMALM
  21. Signhild Petrén, 25, ÖSTERMALM
  22. Axel Ingvarsson, 26, VASASTAN
  23. Anita Lindskog, 64, NORRMALM
  24. Bo Johnsson, 70, GAMLA STAN
  25. Ina Sparrman, 30, NORRMALM
  26. Nic Nilsson, 76, VASASTAN
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0002-02943
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Tomas Rudin, 45, SKÖNDAL
  3. Karin Ehlin Kolk, 22, SKARPNÄCK
  4. Roger Mogert, 41, HÖGDALEN
  5. Monika Lindh, 57, SKARPNÄCK
  6. Leif Rönngren, 44, RÅGSVED
  7. Rana Carlstedt, 29, FARSTA STRAND
  8. Gunnar Sandell, 63, GUBBÄNGEN
  9. Åsa Wester, 24, BANDHAGEN
  10. Adnan Bozkurt, 30, LARSBODA
  11. Åsa Einerstam, 35, FARSTA
  12. Godfrey Etyang, 54, FARSTA
  13. Susanne Lindberg Elmgren, 30, BAGARMOSSEN
  14. Dimitrios Soulios, 29, HÖKARÄNGEN
  15. Karin Lekberg, 45, SKÖNDAL
  16. Jonas Larsson, 43, BANDHAGEN
  17. Bodil Bressler, 52, ÖRBY
  18. Ulf Walther, 34, ÖRBY
  19. Inga Näslund, 48, SKÖNDAL
  20. Emil Adén, 27, HAMMARBYHÖJDEN
  21. Eva Gustafson, 50, FARSTA
  22. Claes Muschkin, 39, BAGARMOSSEN
  23. Lilian Falkbäck, 76, FARSTA STRAND
  24. Lars-Göran Carlsson, 59, RÅGSVED
  25. Lillan Gunvor Wallén, 72, HÖGDALEN
  26. Douglas R. R. Thompson, 52, BAGARMOSSEN
  27. Anna-Carin Abrahamsson, 60, HAGSÄTRA
  28. Jan Sörling, 70, HÖKARÄNGEN
  29. Joanna Abrahamsson, 32, HÖGDALEN
  30. Raymond Staedel, 53, BANDHAGEN
  31. Parvin Araghi, 54, BANDHAGEN
  32. Mathias Tofvesson, 30, HÖGDALEN
  33. Inga-Britt Svärd, 74, FARSTA STRAND
  34. Din Sial, 67, HAGSÄTRA
  35. Annika Johansson, 63, SKARPNÄCK
  36. Mathias Dolk, 31, ÖRNEBO
  37. Anki Johansson, 54, SVEDMYRA
  38. Stig Hägerstrand, 63, FARSTA
  39. Petra Engman, 46, SKÖNDAL
  40. Wåge Johansson, 74, GUBBÄNGEN
  41. Ingela Håkansson, 66, FARSTA
4 Östra Söderort
0002-02945
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Malte Sigemalm, 56, ASPUDDEN
  3. Eva-Louise Erlandsson-Slorach, 66, HERRÄNGEN
  4. Salar Rashid, 23, BREDÄNG
  5. Emma Lindqvist, 26, FRUÄNGEN
  6. Bengt Sandberg, 57, SOLBERGA
  7. Annika Ödebrink, 52, MÄLARHÖJDEN
  8. Jan-Olof Gustavsson, 40, ÖRBY
  9. Maria Nygård, 32, SÄTRA
  10. Göran Wrene, 54, LÅNGBRO
  11. Liliane Svensson, 71, SÄTRA
  12. Ulf Holmlund, 30, LISEBERG
  13. Margareta Stavling, 64, MÄLARHÖJDEN
  14. Ababacarr Jammeh, 44, SÄTRA
  15. Eva Fagerhem, 55, MÄLARHÖJDEN
  16. Jan Wallman, 43, HÄGERSTEN
  17. Katina Staf, 28, KÄRRTORP
  18. Bo Andersson, 50, LÅNGBRO
  19. Kata Hansson, 33, MÄLARHÖJDEN
  20. Richard Wiklander, 35, BREDÄNG
  21. Margareta Malm, 63, FRUÄNGEN
  22. Björn Sund, 59, FRUÄNGEN
  23. Flint Yvonne Eriksson Harlin, 64, LILJEHOLMEN
  24. Kenneth Nilsson, 66, HÄGERSTEN
  25. Gunilla Lindberg, 65, HERRÄNGEN
  26. Robert Lagergren, 28, VÅRBERG
  27. Sara Gunnerud, 33, HÄGERSTENSÅSEN
  28. Thomas Högberg, 35, HÄGERSTENSÅSEN
  29. Kristina Carlenstam, 63, HÄGERSTEN
  30. Johnny Sellmar, 50, VÄSTERTORP
  31. Lois Hemgren, 58, ÄLVSJÖ
  32. Ali Öztürk, 44, SKÄRHOLMEN
  33. Ghenet Ogbamichael, 50, ÖSTBERGA
  34. Giovanni Palusa, 24, MIDSOMMARKRANSEN
  35. Moa Neuman, 28, MIDSOMMARKRANSEN
  36. Larsolof Blixt, 71, FRUÄNGEN
  37. Chris Åkerlund, 69, FRUÄNGEN
5 Västra Söderort
0002-02946
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Carin Jämtin, 46, FARSTA
  2. Abdo Goriya, 54, TENSTA
  3. Mirja Räihä Järvinen, 51, KISTA
  4. Abebe Hailu, 57, RINKEBY
  5. Karin Wanngård, 35, GRIMSTA
  6. Kaj Nordquist, 57, HÄSSELBY
  7. Berit Kruse, 66, KÄLVESTA
  8. Hassan Said Mahamed, 50, HÄSSELBY
  9. Emilia Bjuggren, 23, TENSTA
  10. Bengt Roxne, 56, HÄSSELBY STRAND
  11. Ornina Younan, 35, TENSTA
  12. Nima Djohari-Taimouri, 21, KISTA
  13. Mia Päärni, 33, HUSBY
  14. Huseyin Karaca, 27, KISTA
  15. Ulla Jöhnk, 59, SPÅNGA
  16. Hasan Yalein Hitay, 66, HUSBY
  17. Linda Lindgren, 36, HÄSSELBY
  18. Azad Hassan, 62, HJULSTA
  19. Anna Karin Wallberg, 44, NÄLSTA
  20. Joel Ensjö, 26, TENSTA
  21. Eva Nyström, 44, HÄSSELBY
  22. Sune Gidgård, 67, KISTA
  23. Behice Dagli, 40, HUSBY
  24. Viktor Green, 25, TENSTA
  25. Margarita Pulido, 64, AKALLA
  26. Peter Forslund, 56, TENSTA
  27. Ghalia Abboud, 34, HÄSSELBY
  28. Rune Olofsson, 78, TENSTA
  29. Annette Öhman, 51, GRIMSTA
  30. Celal Altun, 50, BROMSTEN
  31. Barbro Engdahl, 41, AKALLA
  32. Bengt Lundström, 57, KISTA
  33. Ingrid Carlsson, 66, HÄSSELBY
  34. Philip Skiöld Bengtsson, 18, SOLHÖJDEN
  35. Aneesa Bashir, 39, TENSTA
  36. Mohammed Naib, 61, TENSTA
  37. Monica Nordeman Gustafsson, 57, KISTA
  38. Roland Eliasson, 62, RINKEBY
  39. Irene Lindström, 68, KISTA
  40. Alazar Hagos, 49, TENSTA
6 Yttre Västerort
0002-02948

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Per Ankersjö, gruppledare, 39 år, Södermalm
  2. Helen Törnqvist, lärare, 38 år, Bromma
  3. Jonas Naddebo, personalvetare, 30 år, Liljeholmen
  4. Stina Bengtsson, informatör, 38 år, Aspudden
  5. Christer Mellstrand, creative manager, 38 år, Norrmalm
  6. Abir Al-Sahlani, systemvetare, 34 år, Aspudden
  7. Evy Kjellberg, hem- och konsumentkunskapslärare, 69 år, Älvsjö
  8. Oscar Fredriksson, jurist, 35 år, Kungsholmen
  9. Elisabeth Svensson, konferenskoordinator, 24 år, Kista
  10. Johan Hedin, företagare, 41 år, Björkhagen
  11. Maria Brogren, teknologie doktor, 36 år, Kungsholmen
  12. Fredrik Bojerud, marknadschef, 39 år, Hässelby villastad
  13. Susanne Signahl, företagare, 33 år, Hammarby sjöstad
  14. Henrik Dahlsson, landstingsrådssekreterare, 39 år, Östermalm
  15. Tobias Gillberg, koordinator, 23 år, Vantör
  16. Catharina Mann, projektledare, 58 år, Södermalm
  17. Andreas Bjerke, företagare, 35 år, Södermalm
  18. Karin Andersson, kommunal sekreterare, 31 år, Årsta
  19. Pontus Löfstrand, civilekonom, 31 år, Vasastan
  20. Katarina Flygare, civilekonom, 52 år, Östermalm
  21. Fredrik Jörgensen, egenföretagare, 39 år, Södermalm
  22. Hans Tjernström, studerande, 26 år, Hammarby sjöstad
  23. Jesper Overeem, IT-administratör, 33 år, Årsta
  24. Stig Gerdin, pensionerad polisinspektör, 71 år, Skärholmen
  25. Karin Simonsson, diakonissa, 71 år, Södermalm
  26. Britt Synnerholm, egenföretagare, 60 år, Vasastan
  27. Lars Nordenskjöld, egenföretagare, 34 år, Enskede
  28. Mhano Silvha, musiker, 51 år, Södermalm
  29. Fredrick Federley, riksdagsledamot, 32 år, Hammarby sjöstad
  30. Åsa Karlsson, studerande, 24 år, Sätra
  31. Madeleine Sjöhage, studerande, 21 år, Älvsjö
  32. Maria Bojerud, domstolssekreterare, 45 år, Hässelby villastad
  33. Astrid Gustafsson, politiskt sakkunnig, 32 år, Kungsholmen
  34. Lukas Forslund, kanslichef, 36 år, Hammarby sjöstad
Stockholms stad
0004-02815

Feministiskt initiativ

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sissela Nordling Blanco, 22 år, studerande
  2. Johannes Höier Sörensen, 26 år, civilingenjör
  3. Helena Molin, 27 år, lärarstuderande
  4. Cecilia Billskog, 30 år, handläggare
  5. Malin Ericson, 41 år, översättare
  6. Johan Palme, 29 år, musikvetare
  7. Camilla Elgholm, 27 år, undersköterska
  8. Frida Fleischer, 28 år, facklig studerandeombudsman
  9. Erika Ring, 40 år
Stockholms kommun
0532-03233

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Madeleine Sjöstedt, kultur- och idrottsborgarråd, Maria
  3. Ulf Fridebäck, f.d kriminalinspektör, Sofia
  4. Patrik Silverudd, planeringschef, Åsö
  5. Andreas Bergström, politisk sakkunnig, Södermalm
  6. Peter Backlund, lärare, Årsta
  7. Per Henriksson, utvecklingschef, Norra Hammarbyhamnen
  8. Carl Cederström, fondförvaltare, Södermalm
  9. Fredrik Lundin Leinder, ingenjör, Skanstull
  10. Jakob Engström, färskvaruchef, Södermalm
  11. Cecilia Söderman, arkivarie, Högalid
  12. Andreas Arvidsson, politisk sakkunnig, Mariaberget
  13. Linda Folke, nationalekonom, Gamla Stan
  14. Jessica Bagge, ingenjör, Södermalm
  15. Veronica Ekström, ombudsman, Södermalm
  16. Bonnie Bernström, konsult, Stigberget
  17. Margot Thorin, senior, Södermalm
  18. Marianne Bendix, ekonom, Götgatan
  19. Adam Tiwe, studerande, Årsta
  20. Henrik Bergquist, tjänsteman, Södermalm
  21. Caroline Silverudd Lundbom, commutations controller, Åsö
1 Södermalm-Enskede
0003-02046
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Björn Ljung, företagare, Kungsholmen
  3. Isabel Smedberg-Palmqvist, jurist, Bromma
  4. Ulrika Francke, VD, Kungsholmen
  5. Per Altenberg, politisk sakkunnig, Kungsholmen
  6. Jonatan Ohlin, politisk sekreterare, Bromma
  7. Rasmus Jonlund, landstingsrådssekreterare, Kungsholmen
  8. Charlotta Schenholm, VD, Kungsholmen
  9. Anette Björklund Brifalk, informationschef, Bromma
  10. Linda Nordlund, studerande, Bromma
  11. Sahar Almashta, arkitekt/koordinator, Bromma
  12. Anna Rosén, studerande, Bromma
  13. Britt-Marie Hägglund, kammaråklagare, Bromma
  14. Per Höjeberg, gymnasielärare, Kungsholmen
  15. Samuel Danofsky, PR-konsult, Kungsholmen
  16. Didar Samaletdin, socionom, Kungsholmen
  17. Ragnar Persson, kanslichef, Bromma
  18. Katrina Rosvall, språklärare, Bromma
  19. Christer Lönn, ingenjör/civilekonom, Kungsholmen
  20. Stefan Lindberg, socionom, Kungsholmen
  21. Pia Lindgren, egenföretagare, Bromma
  22. Caroline Le Lann Roos, studerande, Kungsholmen
  23. Lars Lundqvist, fil. mag, Kungsholmen
  24. Bengt Persson, informatör, Bromma
  25. Alf Persson, ekonom/jurist, Bromma
2 Bromma-Kungsholmen
0003-02050
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Frida Johansson Metso, studerande, Norrmalm
  3. Mark Klamberg, doktorand i folkrätt, Norrmalm
  4. Karin Karlsbro, jur.kand, Norrmalm
  5. Daniele Fava, gymnasielärare, Östermalm
  6. Rickard Ydrenäs, politisk handläggare, Norrmalm
  7. Hedwig Kastenholm, studerande, Norrmalm
  8. Agneta Isacsson, ekonom/företagare, Norrmalm
  9. Jörgen Eriksson, kommunikationsstrateg, Östermalm
  10. Kurt Seidel, rättsekonom, Norrmalm
  11. Fred Saberi, egenföretagare, Norrmalm
  12. Valeria Nagy Seidel, kulturproducent, Norrmalm
  13. Jakob Sjögren, systemtekniker, Östermalm
  14. Katarina Liljefors, nationalekonom, Norrmalm
  15. Camilla Ericsson, PR och information, Östermalm
  16. Richard Bengtsson, pressekreterare, Norrmalm
  17. Fatima Franson, tandsköterska, Norrmalm
  18. Gunilla Gustafsson, företagare, Östermalm
  19. Inge-Britt Lundin, styrelseordförande, Norrmalm
  20. Gudrun Waldenström, fd handläggare EU, Östermalm
  21. Lennart Fremling, civ. ing, fd riksdagsledamot, Norrmalm
  22. Ingegerd Schreuder, fil. kand, Östermalm
  23. Anders Johnson, skriftställare, Norrmalm
  24. Ivar Järnefors, läkare, Östermalm
  25. Anders Okeijn, säljare, Norrmalm
  26. Peter Sikström, regionchef, Norrmalm
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0003-02051
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Gulan Avci, riksdagsledamot, Kungsholmen
  3. Daniel Forslund, statsvetare, Hammarbyhöjden
  4. Vladan Boskovic, spärrexpeditör, Farsta
  5. Lena Kling, enhetschef, Vantör
  6. Thomas Bäcklin, energicontroller, Farsta
  7. Thomas Erlandsson, fd marinofficer, Skarpnäck
  8. Per Johansson, generalsekreterare, Vantör
  9. Fredrik Pedersen-Dambo, IT-pedagog/utvecklare, Farsta
  10. Jesper Svensson, skattehandläggare, Johanneshov
  11. Elisabet Abelson, informationskonsult, Vantör
  12. Gunilla Thorsson, leg. psykolog, Enskede
  13. Rikard Junkergård, lärare/bussförare, Skarpnäck
  14. Lidia Ahlberg, förskollärare, Enskede
  15. Vlasta Marcikic, avd. chef, Skarpnäck
  16. Lars-Ove Gavelin, lärare, Vantör
  17. Anne-Lie Elfvén, socialsekreterare, Bandhagen
  18. Vera Nelhans, f.d bokförläggare/förlagsredaktör, Farsta
  19. Daniel Krentzel, lastbilschaufför, Bandhagen
  20. Martin Sundin, ekonom, Farsta
  21. Kerstin Laroussi, gymnasielärare, Farsta
4 Östra Söderort
0003-02052
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Abit Dundar, socionom, Liljeholmskajen
  3. Jan Jönsson, speciallärare, Skärholmen
  4. Karl Bern, ordf. i Älvsjö SDN, Brännkyrka
  5. Rebecca Bakszt, doktorand, Skärholmen
  6. Seved Monke, egenföretagare, Liljeholmskajen
  7. Jan Bressler, möbelsnickare, Örby
  8. Gustav Åkerblom, geolog/strålskyddsexpert, Skärholmen
  9. Hans-Göran Olsson, fd rektor, Hägersten
  10. Göran Aspgren, adjunkt, Hägersten
  11. Mario Shevchenko, studerande, Skärholmen
  12. Iris Lindgren, intervjuare, Älvsjö
  13. István Lauber, energiexpert, Skärholmen
  14. Helena Strigård, civilingenjör/ekonom, Hägersten
  15. Zazan Sanli, tolk/busschaufför, Skärholmen
  16. Carl Tunberg, marknadschef, Älvsjö
  17. Micaela Berlin, egenföretagare, Skärholmen
  18. Kari Malmström, informatör, Älvsjö
  19. Carl-Georg Martinson, folkhögskolerektor, Skärholmen
  20. Jonas Haak, ekonom, Hägersten
  21. Malin Strid, politisk sakkunnig, Hägersten
  22. Inga-Lill Persson, sjuksköterska, Älvsjö
  23. Hans Bonnevier, fd programdirektör, Liljeholmen
  24. Agneta Öhman Norelius, Liljeholmen
  25. Lars Hansson, civilingenjör, Älvsjö
  26. Cecilia Carpelan, tjänsteman, Skärholmen
5 Västra Söderort
0003-02055
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Lotta Edholm, skolborgarråd, Östermalm
  2. Ann-Katrin Åslund, ordf. stadsdelsnämnd, Spånga
  3. Helen Jäderlund Eckardt, ekonomichef, Vällingby
  4. Burhan Yildiz, samordnare, Rinkeby
  5. Linda Nordlund, studerande, Bromma
  6. Leiph Berggren, VD tillverkande industri, Hässelby
  7. Bengt Porseby, teleingenjör, Spånga
  8. Katariina Güven, chefsassistent, Hässelby
  9. Mahin Kindberg, Spånga
  10. Mustafa Ismail, jobbcoach, Kista
  11. Inga Osbjer, fil. kand/projektledare, Hässelby
  12. Karin Särnå, politisk sekreterare, Spånga
  13. Ingela Gille Rausén, Hässelby
  14. Oscar Wåglund Söderström, företagare, Spånga
  15. Lotta Gravenius, Kista
  16. Håkan Bergström, bankekonom, Hässelby
  17. Jonas Förare, fil. dr biologi, Spånga
  18. Lloyd Lindgren, ingenjör, Hässelby
  19. Igor Gazdik, civilingenjör, Tensta
  20. Eva Ollén, socialsekreterare, Hässelby
  21. Fred Saberi, egenföretagare, Norrmalm
  22. Fatima Nur, servicehandläggare, Hässelby
  23. Lars-Ove Gavelin, lärare, Vantör
  24. Lars-Åke Davidsson, egenföretagare, Hässelby
6 Yttre Västerort
0003-02057

Kommunistiska förbundet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kommunistiska förbundet

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Dag Tirsén, reparatör
  2. Anita Östling, köttpaketerare
  3. Catharina Tirsén, livsmedelsarbetare
Stockholms kommun
0598-02351

Kommunistiska Partiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Anita Salvén, undersköterska, Skärholmen
  2. Mattias Lindwall, behandlare, Enskede
  3. Johanna Emanuelsson, studerande, Skärholmen
  4. Mats Berglöf, bussplåtslagare, Hägersten
  5. Margareta Noréus, klassassistent, Bagarmossen
  6. Mikael Andersson, handelsanställd, Bandhagen
  7. Karin Dahlstrand, pensionär, Södermalm
  8. Ingvar Andersson, byggnadsarbetare, Södermalm
  9. Ann-Catrin Hedén, fritidspedagog, Hägersten
  10. Per-Arne Åberg, laboratorieassistent, Skärholmen
  11. Lars Simmons, pensionär, Bromma
Stockholm
0471-00307

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  3. Maria Wilhelmsson, 55, chefredaktör, Södermalm
  4. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  5. Sofia Modigh, 40, projektledare, Södermalm
  6. Göran Holmström, 47, pol sakkunnig, Stureby
  7. Hardy Hedman, 73, informationskonsult, Södermalm
  8. Caroline Szyber, 28, jurist, Östermalm
  9. Bojan Ticic, 29, fastighetsekonom, Enskede
  10. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  11. Caroline Nilsson, 28, pol sekr, Fredhäll
  12. Claes Karlsson, 43, kurator, Enskede
  13. Käthe Sund, 58, sjuksköterska, Svedmyra
  14. Rikard Pehrson, 38, veterinär, Årsta
  15. Lars Hultkvist, 65, fartygsbefäl, Svedmyra
  16. Therése Radujko, 23, jur kand, Hammarby Sjöstad
  17. Emil Svensson, 18, studerande, Enskede
  18. Irmeli Patricius, 54, kanslist, Södermalm
  19. Jonas Arnell, 41, pol sakkunnig, Enskede
  20. Sadia Bootan, 51, vårdbiträde, Tensta
  21. Dag Bengtsson, 58, affärsutvecklare, Södermalm
  22. Henrik G Ehrenberg, 37, stabschef, Johanneshov
  23. Mejke Runström, 56, pol sekr, Bromma
  24. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  25. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  26. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  27. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  28. Joel Gren, 55, lärare, Hässelby
  29. Hugo Fiévet, 20, lärarstudent, Hägersten
  30. Stefan Svanström, 38, nationalekonom, Södermalm
  31. Göran Blomberg, 48, ekonom, Bandhagen
  32. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  33. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  34. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  35. Birgitta Borg, 70, egen företagare, Kungsholmen
  36. Göran Oljeqvist, 69, sjöofficer, Östermalm
  37. Inga-Märta Fröman, 68, skådespelerska, Östermalm
  38. Bo Streiffert, 71, bokförläggare, Norrmalm
  39. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  40. Daniel Långström, 32, företagare, Midsommarkransen
  41. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  42. David Winks, 34, ekonom, Kungsholmen
  43. Sara Leion, 26, pol sekr, Johanneshov
  44. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  45. Ulla Birgersdotter, 60, sjukvårdskonsult, Kungsholmen
  46. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
1 Södermalm-Enskede
0068-02846
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  3. Caroline Szyber, 28, jurist, Östermalm
  4. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  5. Ewa-Marie Ås, 44, projektadministratör, Kungsholmen
  6. Ulf Lönnberg, 65, skribent, Kungsholmen
  7. Christian Carlsson, 23, juridikstudent, Bromma
  8. Birgitta Borg, 70, egen företagare, Kungsholmen
  9. Inga-Lill E Schönning, 60, sjuksköterska, Bromma
  10. David Winks, 34, ekonom, Kungsholmen
  11. Sara Rydefjärd, 27, jurist, Kungsholmen
  12. Lars Wyke, 74, pensionär, Lilla Essingen
  13. Mejke Runström, 56, pol sekr, Bromma
  14. Richard Mühlrad, 57, styrelseordf, Bromma
  15. Sadia Bootan, 51, vårdbiträde, Tensta
  16. Rasmus Rasmusson, 73, ambassadör, Kungsholmen
  17. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  18. Karl Engelbrekt Eriksson, 18, studerande, Östermalm
  19. Carina Franke, 46, undersköterska, Hässelby
  20. Joakim Oldmark, 22, teol stud, Norrmalm
  21. Max Thagesson, 29, jurist, Kungsholmen
  22. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  23. Désirée Pethrus Engström, 51, riksdagsledamot, Bromma
  24. Maria Wilhelmsson, 55, chefredaktör, Södermalm
  25. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  26. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  27. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  28. Claudia Polstierna, 21, högskolestud, Kungsholmen
  29. Britt Westerlind, 54, livsstilscoach, Östermalm
  30. Joel Gren, 55, lärare, Hässelby
  31. Sara Leion, 26, pol sekr, Johanneshov
  32. Stefan Svanström, 38, nationalekonom, Södermalm
  33. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  34. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  35. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  36. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  37. Göran Oljeqvist, 69, sjöofficer, Östermalm
  38. Caroline Nilsson, 28, pol sekr, Fredhäll
  39. Jonathan Lindgren, 32, civilekonom, Skarpnäck
  40. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  41. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
  42. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  43. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  44. Henrik G Ehrenberg, 37, stabschef, Johanneshov
  45. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  46. Ulla Birgersdotter, 60, sjukvårdskonsult, Kungsholmen
  47. Bo Streiffert, 71, bokförläggare, Norrmalm
2 Bromma-Kungsholmen
0068-02857
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  3. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  4. Göran Oljeqvist, 69, sjöofficer, Östermalm
  5. Inga-Märta Fröman, 68, skådespelerska, Östermalm
  6. Bo Streiffert, 71, bokförläggare, Norrmalm
  7. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  8. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  9. Britt Westerlind, 54, livsstilscoach, Östermalm
  10. Emil Svensson, 18, studerande, Enskede
  11. Benedikta Lagervret, 49, konsult, Östermalm
  12. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  13. Gunilla Slörner Oljeqvist, 69, pensionär, Östermalm
  14. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  15. Mathias Neidhardt, 38, geograf, Norrmalm
  16. Rigmor Johnsdotter, 64, ekonom, Östermalm
  17. Lennart Törnqvist, 75, fil lic, Östermalm
  18. Nils Gunnar Revelius, 74, ambassadör, Östermalm
  19. Reidun Westberg, 65, fd personalchef, Östermalm
  20. Karlis Neretnieks, 60, forskare, Östermalm
  21. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  22. Maria Wilhelmsson, 55, chefredaktör, Södermalm
  23. Jonathan Lindgren, 32, civilekonom, Skarpnäck
  24. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  25. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  26. Stefan Svanström, 38, nationalekonom, Södermalm
  27. Joakim Oldmark, 22, teol stud, Norrmalm
  28. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  29. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  30. Caroline Szyber, 28, jurist, Östermalm
  31. Daniel Långström, 32, företagare, Midsommarkransen
  32. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  33. Sofia Modigh, 40, projektledare, Södermalm
  34. Henrik G Ehrenberg, 37, stabschef, Johanneshov
  35. Caroline Nilsson, 28, pol sekr, Fredhäll
  36. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  37. David Winks, 34, ekonom, Kungsholmen
  38. Birgitta Borg, 70, egen företagare, Kungsholmen
  39. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  40. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0068-02859
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  3. Henrik G Ehrenberg, 37, stabschef, Johanneshov
  4. Marie Idsund, 45, ekonom, Farsta
  5. Vesna Velisavljevic, 49, vårdbiträde, Bagarmossen
  6. Jonathan Lindgren, 32, civilekonom, Skarpnäck
  7. Sara Leion, 26, pol sekr, Johanneshov
  8. Claes Karlsson, 43, kurator, Enskede
  9. Samuel Sunesson, 27, pol sekr, Södermalm
  10. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  11. Therése Fredriksson, 33, studerande, Farsta
  12. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  13. Richard Mühlrad, 57, styrelseordf, Bromma
  14. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  15. Edvard Agrell, 25, pol sakkunnig, Fredhäll
  16. Erika Sundelin, 30, jurist, Gröndal
  17. Lars Hultkvist, 65, fartygsbefäl, Svedmyra
  18. Mikael Andersson, 27, lärare, Johanneshov
  19. Göran Blomberg, 48, ekonom, Bandhagen
  20. Torbjörn Sundin, 48, volontär, poet, Farsta
  21. Iréne Fredriksson, 62, undersköterska, Sköndal
  22. Sadia Bootan, 51, vårdbiträde, Tensta
  23. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  24. Karl Engelbrekt Eriksson, 18, studerande, Östermalm
  25. Hardy Hedman, 73, informationskonsult, Södermalm
  26. Joakim Oldmark, 22, teol stud, Norrmalm
  27. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  28. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  29. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  30. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  31. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  32. Caroline Nilsson, 28, pol sekr, Fredhäll
  33. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  34. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
  35. Kerstin Malmberg, 62, entreprenör, Norrmalm
  36. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  37. Therése Radujko, 23, jur kand, Hammarby Sjöstad
  38. Bo Streiffert, 71, bokförläggare, Norrmalm
  39. Inga-Märta Fröman, 68, skådespelerska, Östermalm
  40. David Winerdal, 38, pol sekr, Skarpnäck
  41. Caroline Szyber, 28, jurist, Östermalm
4 Östra Söderort
0068-02867
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Daniel Långström, 32, företagare, Midsommarkransen
  3. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  4. Fredrik Möller, 34, statstjänsteman, Hägersten
  5. Hana Tolunay, 40, kundrådgivare, Skärholmen
  6. Kai Wiklund, 55, konsult, Älvsjö
  7. Margaretha Åkerberg, 65, sjuksköterska, Årsta
  8. Daniel Liljeberg, 35, civilekonom, Hägersten
  9. Therése Fredriksson, 33, studerande, Farsta
  10. Andreas Rosenblad, 40, jurist, Älvsjö
  11. Erika Josbrant, 32, statsvetare, Södermalm
  12. Mikael Nordstedt, 46, snickare, Skärholmen
  13. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  14. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  15. Caroline Szyber, 28, jurist, Östermalm
  16. Sadia Bootan, 51, vårdbiträde, Tensta
  17. Göran Holmström, 47, pol sakkunnig, Stureby
  18. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  19. Leif Hallberg, 70, förbundsordförande, Norrmalm
  20. Hardy Hedman, 73, informationskonsult, Södermalm
  21. Karl Engelbrekt Eriksson, 18, studerande, Östermalm
  22. Maria Mirella Muth, 46, undersköterska, Kista
  23. Nadia Norvik, 58, servicehandläggare, Spånga
  24. Hugo Fiévet, 20, lärarstudent, Hägersten
  25. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  26. Stefan Svanström, 38, nationalekonom, Södermalm
  27. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  28. Dikran Dison, 49, glasmästare, Spånga
  29. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
  30. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  31. Cevdet Demir, 44, busschaufför, Spånga
  32. Göran Blomberg, 48, ekonom, Bandhagen
  33. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  34. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  35. Caroline Nilsson, 28, pol sekr, Fredhäll
  36. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
  37. Bo Streiffert, 71, bokförläggare, Norrmalm
  38. Sara Leion, 26, pol sekr, Johanneshov
5 Västra Söderort
0068-02882
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ewa Samuelsson, 61, äldreborgarråd, Enskede
  2. Jonas Vikman, 39, informationschef, Vällingby
  3. Fredrik Wallén, 40, kriminalkommissarie, Vällingby
  4. Carina Franke, 46, undersköterska, Hässelby
  5. Dikran Dison, 49, glasmästare, Spånga
  6. Nina Dakwar, 47, ombudsman, Rinkeby
  7. Jessica Stjernström, 44, ombudsman, Spånga
  8. Sven Påfvels, 45, tjänsteman, Kista
  9. Erika Sundelin, 30, jurist, Gröndal
  10. Lennart Mikaelsson, 41, vvs-konsult, Vällingby
  11. Marina Petsava, 65, fru, Hässelby
  12. Joel Gren, 55, lärare, Hässelby
  13. Sadia Bootan, 51, vårdbiträde, Tensta
  14. Sten Erson-Wester, 49, jur kand, Kista
  15. Nadia Norvik, 58, servicehandläggare, Spånga
  16. Wolfgang Asimus, 67, ekonom, Vällingby
  17. Anne-Louise Löfgren, 54, kontorschef, Kista
  18. Eric von Platen, 62, jur kand, Spånga
  19. Anna-Karin Trixe, 32, pol sakkunnig, Spånga
  20. Per Jonson, 49, gymnasielärare, Kista
  21. Ann-Louise Thörn, 49, fastighetsförvaltare, Spånga
  22. Sofia Modigh, 40, projektledare, Södermalm
  23. Marie-Louise Holmgren, 50, marknadsekonom, Vällingby
  24. Maria Mirella Muth, 46, undersköterska, Kista
  25. Susanne Tornell, 52, personlig assistent, Hässelby
  26. Luis Abascal, 62, entreprenör, Östermalm
  27. Cevdet Demir, 44, busschaufför, Spånga
  28. Sara Leion, 26, pol sekr, Johanneshov
  29. Karl Engelbrekt Eriksson, 18, studerande, Östermalm
  30. Thorbjörn Larsson, 53, vd, Hässelby
  31. Sarah Lundgren, 26, pol sakkunnig, Midsommarkransen
  32. Erik Slottner, 30, vice gruppledare, Kungsholmen
  33. Hardy Hedman, 73, informationskonsult, Södermalm
  34. Inga-Lill E Schönning, 60, sjuksköterska, Bromma
  35. Leif Kroon, 67, managementkonsult, Södermalm
  36. Björn Nyström, 57, fackl förtroendeman, Östermalm
  37. Robert Rydefjärd, 36, IT-chef, Kungsholmen
  38. Göran Blomberg, 48, ekonom, Bandhagen
  39. Kerstin Eriksson, 55, civilekonom, Hägersten
  40. Bertil Fredriksson, 65, ombudsman, Sköndal
6 Yttre Västerort
0068-02891

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  12. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  13. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  14. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  15. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  16. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  17. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  18. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  19. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  20. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  21. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  22. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  23. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  24. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  25. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  26. Else Lundin, 67, leg sjukgymnast, Zinkensdamm
  27. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  28. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  29. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  30. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  31. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  32. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  33. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  34. Karin Michal, 69, psykolog, Södermalm
  35. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  36. Erica Wright, 35, organisationskonsult, Södermalm
  37. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  38. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  39. Jan Demuth, 59, ekonom, Stockholm
  40. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  41. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  42. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  43. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  44. Yvonne Andersson, 54, receptionist, Södermalm
  45. Tobias Olsson, 32, utredare, Södermalm
  46. Sven Elander, 27, pressekreterare, Södermalm
  47. Arne Wallrén, 59, företagsekonom, Söder
  48. Love Edenborg, 24, stadsplanerare, Enskede
  49. Anders Källhed, 49, arbetsförmedlare, Södermalm
1 Södermalm-Enskede
0055-01720
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  12. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  13. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  14. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  15. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  16. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  17. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  18. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  19. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  20. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  21. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  22. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  23. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  24. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  25. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  26. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  27. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  28. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  29. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  30. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  31. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  32. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  33. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  34. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  35. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  36. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  37. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  38. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  39. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  40. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  41. Else Lundin, 67, leg sjukgymnast, Zinkensdamm
  42. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  43. Rebecka Carlsson, 23, hållbar utvecklingsentreprenör, Bagarmossen
  44. Nicke Grundberg, 30, lobbyist, Vasastan
  45. Lennart Tonell, 66, universitetslektor, Bromma
  46. Ingvar von Malmborg, 62, redaktör, Stockholm
  47. Rickard Nygren, 39, arkitekt, Lilla Essingen
  48. Hampus Rubaszkin, 37, kampanjsamordnare, Bromma
  49. Eie Herlitz, 69, läkare, stadsplanerare, Bromma
2 Bromma-Kungsholmen
0055-01730
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  12. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  13. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  14. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  15. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  16. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  17. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  18. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  19. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  20. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  21. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  22. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  23. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  24. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  25. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  26. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  27. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  28. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  29. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  30. Nicke Grundberg, 30, lobbyist, Vasastan
  31. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  32. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  33. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  34. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  35. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  36. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  37. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  38. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  39. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  40. Annaklara Martin-Löf, 29, studerande, Stockholm
  41. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  42. Barbro Borg, 64, bibliotekarie, Vasastan
  43. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  44. Else Lundin, 67, leg sjukgymnast, Zinkensdamm
  45. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  46. Rebecka Carlsson, 23, hållbar utvecklingsentreprenör, Bagarmossen
  47. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  48. Kurt Mirdell, 56, civiling. teknisk fysik, Norrmalm
  49. Dan Guillou, 39, biolog, Vasastan
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0055-01731
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  12. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  13. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  14. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  15. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  16. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  17. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  18. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  19. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  20. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  21. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  22. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  23. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  24. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  25. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  26. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  27. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  28. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  29. Rebecka Carlsson, 23, hållbar utvecklingsentreprenör, Bagarmossen
  30. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  31. Jenny Abrahamsson, 32, språkvetare, Johanneshov
  32. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  33. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  34. Anders Lindell, 21, studerande, Högdalen
  35. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  36. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  37. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  38. Jon Karlfeldt, 28, managementkonsult, Skarpnäck
  39. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  40. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  41. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  42. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  43. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  44. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  45. Åsa Öckerman, 51, textilkreatör/förtroendevald, Söderort
  46. Astrid Siivonen, 66, sjuksköterska, Farsta
  47. Michael Sander Tadeusz Santesson, 35, miljövetare, civilekonom, Björkhagen
  48. Sebastian Sandström, 32, spårvagnsförare, Hökarängen
  49. Axel Nekham, 34, samhällsvetare, Sköndal
4 Östra Söderort
0055-01983
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  12. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  13. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  14. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  15. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  16. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  17. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  18. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  19. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  20. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  21. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  22. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  23. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  24. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  25. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  26. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  27. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  28. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  29. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  30. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  31. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  32. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  33. Ylva Wahlström, 44, teolog och folkbildare, Hägersten
  34. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  35. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  36. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  37. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  38. Anne-Marie Grave, 61, leg.sjuksköterska, Skärholmen
  39. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  40. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  41. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  42. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  43. Else Lundin, 67, leg sjukgymnast, Zinkensdamm
  44. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  45. Ulrika Wickelgren, 35, statstjänsteman, Södermalm
  46. Katharina Vahlman, 37, statsvetare, Hägersten
  47. Berit Valfridsson Berval, 68, pensionär, Älvsjö
  48. Johan Faxér, 41, IT-samordnare, Midsommarkransen
  49. Peter Modesta, 66, samhällsvetare, Älvsjö
5 Västra Söderort
0055-01984
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Emilia Hagberg, 34, geovetare, Älvsjö
  2. Stefan Nilsson, 51, socionom, Enskede
  3. Yvonne Ruwaida, 40, oppositionsborgarråd MP, Kista
  4. Per Bolund, 39, biolog, Älvsjö
  5. Zaida Catalán, 29, jurist, Hägersten
  6. Åke Askensten, 55+, journalist, Norrmalm
  7. Elina Mörsäri Åberg, 25, student, Skarpnäck
  8. Anders Wallner, 27, samhällsvetare, Hägersten
  9. Jakop Dalunde, 26, språkrör Grön Ungdom, Södermalm
  10. Sara Pettigrew, 31, verksamhetsutvecklare, Hägersten
  11. Awad A. Hersi, 36, produktansvarig, Tensta
  12. Per Olsson, 29, generalsekreterare, Hägersten
  13. Åsa Jernberg, 30, organisationskonsult, Hägersten
  14. Christian Valtersson, 24, studerande/projektledare, Hammarby Sjöstad
  15. Katarina Luhr, 37, apotekare, Stockholm
  16. Jonas Eklund, 28, jurist, Enskede
  17. Ewa Larsson, 58, samhällskommunikatör, Björkhagen
  18. Mats Berglund, 40, historiker, Södermalm
  19. Eivor Karlsson, 65+, skribent, Norrmalm
  20. Martin Michel, 59, trädgårdsarkitekt, Spånga
  21. Tomas Melin, 28, förbundssek. Gröna Studenter, Hässelby
  22. Shadi Larsson, 50, IT-pedagog, Vasastan
  23. Demba Bah, 53, civilingenjör, Rinkeby
  24. Daniel Helldén, 45, fil dr. statsvetare, Södermalm
  25. Ingegerd Akselsson Le Douaron, 59, folkbildare, Kungsholmen
  26. Hans Andersson, 60, historiker, Rinkeby
  27. Vivianne Gunnarsson, 65, civilekonom, Gärdet
  28. Maria Antonsson, 41, egen företagare, Östermalm
  29. Christopher Ödmann, 50, livsresare, Hägersten
  30. Rebecca Adami, 27, doktorand, Skärholmen
  31. Jerker Thorsell, 37, organisationskonsult, Gröndal
  32. Mariana Moreira Duarte, 29, lärare, Enskede
  33. Mats EP Lindqvist, 53, miljö-upphandlingsamordn., Farsta
  34. Birgitta Hansen, 55, ekonom, Björkhagen
  35. Ann-Sofi Matthiesen, 72, omvårdnadsforskare, Östermalm
  36. Lennart Johansson, 62, tekniker, Södra Järva
  37. Halit Azizoglu, 54, kulturarbetare, Skärholmen
  38. Lena-Maj Anding, 52, ombudsman i handikappförening, Skarpnäck
  39. Julia Finnsjö, 18, studerande, Södermalm
  40. Peter Eller, 67, redaktör, Söderort
  41. Levent Özkan, 29, SO-lärare, Kista
  42. Susanna Mehmedi, 42, lärare, Maria Gamla stan
  43. Tomas Beer, 63, fritidspedagog/lärare, Spånga
  44. Martin Hansson, 32, arkeolog, Södermalm
  45. Else Lundin, 67, leg sjukgymnast, Zinkensdamm
  46. Erik Malm, 26, studerande, Södermalm
  47. Rebecka Carlsson, 23, hållbar utvecklingsentreprenör, Bagarmossen
  48. Carlos Alfaro-Aldana, 70, civ. ing., Rinkeby
  49. Mohammad Zainudini, 48, arbetsförmedlare, Järfälla
6 Yttre Västerort
0055-01986

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år, Södermalm
  2. Cecilia Brinck, Redaktör, 48 år, Bandhagen
  3. Birgitta Holm, Distriktssköterska, 46 år, Sköndal
  4. Marie Ljungberg Schött, Egenföretagare, 53 år, Älvsjö
  5. Billy Östh, Politisk sekreterare, 60 år, Johanneshov
  6. Johan Brege, Skattebrottsutredare, 49 år, Johanneshov
  7. Roland Bjurström, Företagare, 64 år, Farsta
  8. Mohamoud M. Enow, Företagare, 55 år, Enskede
  9. Mads Lundgaard, Pol. mag., 41 år, Hammarbyhöjden
  10. Christoffer Kuckowski, Trafikledare, 37 år, Skarpnäck
  11. Kristina Lutz, Statsvetare, 38 år, Johanneshov
  12. Arvid Öhlin, Sjuksköterska, 34 år, Johanneshov
  13. Camilla Lindberg, Studerande, 41 år, Bagarmossen
  14. Mahmoud Ali, Konditor, 43 år, Skarpnäck
  15. Annika Davidsson, Receptionist, 26 år, Enskede
  16. Gustav Johansson, Ekonom, 27 år, Bandhagen
  17. Erika Wing, Sjuksköterska, 42 år, Bandhagen
  18. Fredrik Ringblom, Civilekonom, 40 år, Johanneshov
  19. Thobias Björnlund, Säljare, 29 år, Bagarmossen
4 Östra Söderort
0001-00510
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år, Södermalm
  2. Berthold Gustavsson, Kriminalinspektör, 64 år, Älvsjö
  3. Christina Elffors-Sjödin, Rektor, 54 år, Hägersten
  4. Daniel Somos, Civilekonom, 27 år, Hägersten
  5. Olle Andretzky, Domare, 70 år, Älvsjö
  6. Lars Svärd, Koncernsäkerhetschef, 52 år, Hägersten
  7. Peter Jönsson, Civilekonom, 41 år, Stockholm
  8. Petra Holda, Studerande, 20 år, Skärholmen
  9. Lollo Lindahl, Jur. kand., socionom, 45 år, Älvsjö
  10. Torbjörn Erbe, Datatekniker, 55 år, Älvsjö
  11. Andrea Femrell, Sakkunnig, 37 år, Skärholmen
  12. Anita Lundin, Fil. mag., 63 år, Älvsjö
  13. Anita Gülich, Egenföretagare, 53 år, Älvsjö
  14. Olof Gustafsson, Systemutvecklare, 29 år, Stockholm
  15. Mika Eskelinen, Gränskontrollant, 35 år, Skärholmen
  16. Göran Kindvall, Tekn lic, 50 år, Skärholmen
  17. Kristina Berggren, Patentingenjör, 43 år, Älvsjö
  18. Tomas Lindborg, Köpman, 42 år, Älvsjö
5 Västra Söderort
0001-00530
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år, Södermalm
  2. Dennis Wedin, Politisk sekreterare, 22 år, Spånga
  3. Bo Arkelsten, Fältsamordnare, 61 år, Vällingby
  4. Rahma Dirie, Sociologistuderande, 27 år, Spånga
  5. Elias Granqvist, Jur. kand., skattejurist, 38 år, Hässelby
  6. Per Hallberg, Informations- och kommunikationsansvarig, 53 år, Hässelby
  7. Ole-Jörgen Persson, Kriminalvårdstjänsteman, 37 år, Spånga
  8. Björn Begner, Försäljningsingenjör, 68 år, Spånga
  9. Naemi Karlsson, Forskningssekreterare, 57 år, Spånga
  10. Aleksandar-Pal Sakala, IT-konsult, 41 år, Kista
  11. Tomi Liljeqvist, Controller, 51 år, Spånga
  12. Bo Sundin, Ingenjör, 67 år, Kista
  13. Carl Pereswetoff-Morath, Investeringsrådgivare, 54 år, Spånga
  14. Jesper Högström, Utvecklingschef, 40 år, Spånga
  15. Ronny Nordgren, Civilingenjör, 48 år, Spånga
  16. Fahri Ölcer, Lärare, 55 år, Hässelby
  17. Robert von Krusenstierna, Ekonom, 55 år, Spånga
  18. Viktor Strååt, Butiksbiträde, studerande, 20 år, Hässelby
  19. Björn Larsson, Jur. kand., 36 år, Vällingby
  20. Ante Delumiére, 53 år, Vällingby
6 Yttre Västerort
0001-00555
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år
  2. Joakim Larsson, Borgarråd, 38 år
  3. Arba Kokalari, Politiskt sakkunnig, 24 år
  4. Christoffer Järkeborn, Politiskt sakkunnig, 25 år
  5. Margareta Björk, Fil.kand., 67 år
  6. Tünde Kovach, Ämneslärare, 57 år
  7. Jonas Nilsson, Chef Public Affairs, 43 år
  8. Markus Nordström, Studerande, 24 år
  9. Bengt Carlsson, Registrator, 68 år
  10. Marie Agmén, Socionom, 56 år
  11. Petter Krönmark, Student, 24 år
  12. Eva Solberg, Utbildningskonsult, 38 år
  13. Joakim Gräns, Jurist, 49 år
  14. Caroline Karlsson, Pressekreterare, 28 år
  15. Anders Edholm, Presschef, 40 år
  16. Thorwald Nilsson, Civilekonom, 52 år
  17. Rebuar Fredon, IT-pedagog, 49 år
  18. Jens Eriksson, Fil. mag., 32 år
  19. Patricia Olby Kimondo, VD, 41 år
  20. Carl Höglund, Säkerhetschef, 32 år
  21. Inga-Lill Larsson, Auktoriserad revisor, 64 år
  22. Harald Eriksson, Genetiker, 33 år
  23. Magnus Bock, Ekonom, 40 år
  24. Rickard Hasslev, Studerande, 22 år
  25. Peter Petersson, Kemiingenjör , 42 år
  26. Tomas Wahlström, Företagare, 48 år
  27. Anne Ch Påhlson, Utredare, 55 år
1 Södermalm-Enskede
0001-01352
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år
  2. Tina Ghasemi, Tandläkar- och civilekonomstudent, 25 år
  3. Christer G Wennerholm, Trafiklandstingsråd, 57 år
  4. Regina Kevius, Civilingenjör, 29 år
  5. Jan Tigerström, Jur kand, 63 år
  6. Sebastian Carlsson, Pressekreterare , 26 år
  7. Daniel Valiollahi, Kommunfullmäktigeledamot, 24 år
  8. Yvonne Fernell-Ingelström, Socionom, kanslichef, 64 år
  9. Lise-Lotte Fylking, Miljövetare, leg. naprapat, 48 år
  10. Per Hagwall, Brevbärare, 44 år
  11. Ulrica Jonasson, Projektledare, finans/försäkring, 36 år
  12. Christer H Sjöblom, Kriminalkommissarie, 61 år
  13. Martin Valfridsson, Hovrättsassessor, 39 år
  14. Arin Karapet, Pensionshandläggare, 22 år
  15. Manne Bergström, Studerande, 19 år
  16. Ian Dickson Lauritzen, Psykolog, 67 år
  17. Zacharias Karlsen, Studerande, 18 år
  18. Max Nilson, Student, 19 år
  19. Bengt Lagerstedt, Ekonomidirektör, 75 år
  20. Erik Randberg, Politisk handläggare , 33 år
  21. Peter Salomon, Informationsdirektör, 58 år
  22. Salim Tarazi, Internationell sekreterare, 39 år
  23. Fredrik von Essen, Civilekonom, 45 år
  24. Börje Häggman, Pensionär, f.d. egenföretagare, 68 år
  25. Aron Johnsson, Rådgivarassient, 20 år
  26. Erik Bodin, Civilekonom, 26 år
  27. Magnus Gutenberg, Pedagog, 43 år
  28. Britt Tryding, Pol. mag., 71 år
  29. Lars Bengtson, Civilingenjör, 57 år
  30. Per Wesslau, Jur. och fil. kand., 66 år
  31. Christian Lönnquist, Ekonomistuderande, 22 år
  32. Ulla Tengelin, Egenföretagare, 65 år
  33. Bertil Johansson, Företagare, 60 år
  34. Mathias Hellichius, Civilingenjör, 38 år
2 Bromma-Kungsholmen
0001-01357
VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Sten Nordin, Finansborgarråd, 54 år
  2. Ulla Hamilton, Borgarråd, 51 år
  3. Kristina Alvendal, Borgarråd, 38 år
  4. Helena Bonnier, Lanthushållslärare, 71 år
  5. Ariane Bucquet, Fil.kand, 33 år
  6. Lotta Juul Martin-Löf, F.d. bankdirektör, 66 år
  7. Anton Abele, Samhällsdebattör, 18 år
  8. Datevig Mardirossian Lönn, Civilekon. stud, 29 år
  9. Annette Lundquist Larsson, Sekreterare, 48 år
  10. Johanna Sjö, Jur. kand., 36 år
  11. Hanna Broberg, Kanslichef, 43 år
  12. Johan Sjölin, Företagare, 48 år
  13. Anna Cederschiöld, Politiskt sakkunnig, 29 år
  14. Anders Blom, Direktör, 37 år
  15. Ida Karlbom, Politisk sekreterare, 30 år
  16. Lorentz Lyttkens, Fil. dr., 63 år
  17. Håkan Wallensten, Organisationschef, 62 år
  18. Joar Horn, Webbredaktör, 26 år
  19. Hugo Nordenfelt, Direktör, 66 år
  20. Peter Dannered, Civilekonom, projektledare, 29 år
  21. Göta Glemme, Grafisk formgivare, 63 år
  22. Henrik Lundquist, Studerande, egenföretagare, 18 år
  23. Erik Hafström, Jur. kand., 71 år
  24. Birgitta Guntsch, Jur. kand., 65 år
  25. Anna C. Kullendorff, Transaktionsrådgivare, 34 år
  26. Petra Gardos Ek, Jurist, 38 år
  27. Veronica Nordström, Grafisk formgivare, 30 år
  28. Henrik Hedberg, Politisk sekreterare, 31 år
  29. Victor Wennerholm, Civilekonom, 28 år
  30. Therese Carlborg, PR konsult, 29 år
  31. Gabriel Holmberg, Arbetar med IT, 48 år
  32. Stig Trossö, F.d. egenföretagare, 70 år
  33. Lars Wesslau, Direktör, 71 år
  34. Thomas Linn, Personal- och organisationsutvecklare, 71 år
  35. Ulla Pehrson, Ingenjör, 72 år
  36. Andréa Ström, Studerande, 19 år
3 Norrmalm-Östermalm-Gamla Stan
0001-01362

Mosebackedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Mosebackedemokraterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ercan Loströmmer
Stockholm
0976-03833

Nationaldemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Nationaldemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Tomas Andersson, elektriker
  2. Åke Blomdahl, programmerare
  3. Marianne Karlsson, redovisningsassistent
  4. Per Jacobsson, civilingenjör
  5. Åke Leon, pens. pastor
  6. Christer Bogstedt, vaktmästare
  7. Roger Fagerholm, butiksbiträde
  8. Jeanette Söderström, egenföretagare
Stockholm
0243-03743

Popvox

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Popvox

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Marie Glad, Sångerska/entreprenör
  2. Ola Schubert
  3. Iva Troj Zlateva, Författare/konstnär
  4. Sofie Björck, Artist
  5. Angelica Matveeva
  6. Fredrik Baeckström, Språkrör/företagare
  7. Richard Sseruwagi, Skådespelare/musiker
  8. Michel Gyring
  9. Peter Ahlm
Stockholms kommun
0981-03700

Rättvisepartiet Socialisterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Rättvisepartiet Socialisterna

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Arne Johansson, Husby, redaktör Offensiv
  2. Åsa W Karlsson, vårdare, Högdalen
  3. Bilbo Göransson, barnskötare, Rinkeby
  4. Elin Gauffin, hyresrättsaktivist, Dalen
  5. Per Johansson, tågförare, Stockholm
  6. Lucia Collazos, barnskötare, Rinkeby
  7. Manuel Santana, Radio Internacional, Hässelby
  8. Cissi Lamke, arbetsterapeut, Blackeberg
  9. Johan Sand, sjuksköterska, Farsta
  10. Leena-Mararetta Dixon, studerande, Akalla
  11. Mohamed Isse, statsvetare, Rinkeby
  12. Virpi Palmunen, personlig assistent, Skarpnäck
  13. Hugo Witting, organisatör Elevkampanjen
  14. Lina Westerlund, hbt-socialist, Rågsved
  15. Sebastian Olsson, webbmakare, Vällingby
  16. Ulrika Waaranperä, studerande, Hökarängen
  17. Carl Ornstein, studerande, Bromma
  18. Celia Coca Lora Rosell, vårdare, Bagarmossen
  19. Petri Myllykoski, bussförare, Hammarby
  20. Frida Berget, studerande, Älvsjö
  21. Per-Åke Westerlund, ordförande RS, Högdalen
Stockholms kommun
0131-01570

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du får bara markera en av dessa kandidater.
  1. Linus Bylund, tjänsteman
  2. Oscar Sjöstedt, nationalekonom
  3. Mikael Valtersson, omvärldsanalytiker
  4. Jimmy Hesselbäck, företagare
  5. Dan Kareliusson, pensionär
  6. David Lång, löneadministratör
  7. Christian Westling, säljare
  8. Jonas Åkerlund, politisk sekreterare
  9. Gun Kullberg, pensionär
  10. Karl Otto Samson, geolog
  11. Ulf Oscarsson, företagare
  12. Ove Karlsson, arbetshandledare
  13. Hans Karlsson, trafikstatistiker
  14. Pierre Sundberg, säljare
  15. Alexander Bodén, studerande
  16. Malte Andersson, pensionär
  17. Lars Fogelberg, direktör
  18. Fredrik Åsberg, IT-ansvarig
  19. Carl Linusson, pensionär
  20. Peter Söderberg, konsult
  21. William Hahne, studerande
Stockholms stad
0110-01814

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du får bara markera en av dessa anmälda kandidater.
  1. Ann-Margarethe Lihv, Rinkeby, oppositionsborgarråd
  2. Karin Rågsjö, Kungsholmen, informationsansvarig
  3. Ann Mari Engel, Södermalm, kulturarbetare
  4. Mehdi Oguzsoy, Sköndal, sjuksköterska
  5. Maria Hannäs, Björkhagen, jourhandläggare
  6. Stellan F Hamrin, Skarpnäck, vattenekolog
  7. Måns Almqvist, Midsommarkransen, läkarstuderande
  8. Claudia Guala Jimenez, Södermalm, europahandläggare
  9. Rosa Lundmark, Rågsved, kommunaltjänsteman
  10. Jackie Nylander, Södermalm, möbelsnickare
  11. Mattias Ericson, Bandhagen, gymnasielärare
  12. Inger Stark, Farsta, barnskötare
  13. Fredrik Samuelsson, Sköndal, biträdande rektor
  14. Torun Boucher, Södermalm, politisk sekreterare
  15. Kajsa Stenfelt, Hammarbyhöjden, keramiker
  16. Sebastian Wiklund, Västertorp, projektledare
  17. Nevin Kamilagaoglu, Kista, förskollärare
  18. Anders Djerf, Årsta, grafisk formgivare
  19. Sara Stenudd, Hägersten, receptionist
  20. Heinz Spira, Södermalm, pensionerad socionom
  21. Clara Lindblom, Gärdet, student
  22. Thomas Hvitfeldt, Hammarbyhöjden, utredare
  23. Margareta Johansson, Sätra, ekonomiansvarig
  24. Jonas Ljungstedt, Tensta, personlig assistent
  25. Berit Vikner, Norrmalm, pensionerad administratör
  26. Rolf Brattström, Enskede, veterinär
  27. Sandra Lindquist, Södermalm, student
  28. Thomas Ehrnström, Södermalm, jurist
  29. Carita Stenbacka Tenezakis, Midsommarkransen, pensionär
  30. Jan Hammarlund, Aspudden, sångare
  31. Anki Erdmann, Rinkeby, socialantropolog
  32. Lennart Karlsson, Bromma, brevbärare
  33. Leo Ahmed, Kista, barnskötare
  34. Jessica Nilsson, Skarpnäck, biträdande enhetschef
  35. Mårten Andersson, Södermalm, journalist
  36. Marja Hillerström, Södermalm, talspecialpedagog
  37. Per Hamnström, Östermalm, gymnasielärare
  38. Kjell Marteng, Hägersten, elektriker
  39. Åsa Brunius, Liljeholmen, studerande
  40. Petri Norrman-Tahvanainen, Tensta, historiker
Stockholm stad
0005-01572

http://www.val.se