Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2011

2011-05-13 09:57:07

Omval till landstingsfullmäktige i Västra Götalands län - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar.

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Alex Bergström, Falköping
  2. Annelie Stark, Grästorp
  3. Kjell Nordström, Skara
  4. Anna-Karin Skatt, Tidaholm
  5. Lars-Erik Lindh, Skövde
  6. Linnéa Wall, Mariestad
  7. Hasse Andersson, Lidköping
  8. Carina Gullberg, Gullspång
  9. Mohamad Rezkar, Vara
  10. Anne-Charlotte Karlsson, Töreboda
  11. Peter Legendi, Götene
  12. Laila Neck, Tibro
  13. Stig Carlsson, Karlsborg
  14. Maria Radivoj, Essunga
  15. Pierre Rydén, Hjo
  16. Susanne Larsson, Falköping
  17. Jonas Sundström, Lidköping
  18. Barbro Hassel, Skara
  19. Conny Johansson, Falköping
  20. Anita Löfgren, Skövde
  21. Jens Persson, Grästorp
  22. Anna Friberg, Götene
  23. Johan Ask, Skövde
  24. Anna-Karin Holgersson, Töreboda
  25. Niclas Johansson, Essunga
  26. Emelie Sjöholm, Skövde
  27. Sture Pettersson, Mariestad
  28. Therése Johansson, Skara
  29. Per Gren, Tibro
  30. Maria Gustavsson, Karlsborg
  31. Per-Arne Brandberg, Gullspång
  32. Maria Henriksson, Falköping
  33. Kenneth Carlsson, Töreboda
  34. Ann Österberg, Tidaholm
  35. Kjell Aldsten, Hjo
  36. Ros-Marie Persson, Vara
  37. Tommy Pettersson, Mariestad
  38. Linda Henricsson, Skövde
  39. Georgos Moschos, Tidaholm
  40. Laila Skantz, Skara
  41. Jan Hassel, Gullspång
  42. Lisbeth Blom, Götene
  43. Gunnar Ekfeldt, Karlsborg
  44. Annelie Nilsson, Hjo
  45. Jessica Bredenberg, Skara
  46. Fredrik Ahlén, Essunga
  47. Erlinda Andersson, Tibro
  48. Åke Johansson, Lidköping
  49. Malin Wadman, Skövde
  50. Michael Karlsson, Skara
  51. Monica Högberg, Gullspång
  52. Roger Lundberg, Falköping
Skaraborg / Västra Götalands östra
0002-05330
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Gert-Inge Andersson, Regionråd, Trollhättan
  2. Lena Hult, Sjuksköterska, Alingsås
  3. Jim Aleberg, Metallarbetare, Ale
  4. Ewa Arvidsson, Elevassistent, Åmål
  5. Kenneth Borgmalm, Utvecklingsledare, Vänersborg
  6. Maria Andersson Willner, Studerande, Vårgårda
  7. Bijan Zainali, Kvalitetschef, Trollhättan
  8. Ann-Christin Holgersson, Lokalvårdare, Trollhättan
  9. Tore Hult, Kommunalarbetare, Alingsås
  10. Christin Slättmyr, Verksamhetsutvecklare, Vänersborg
  11. Michael Melby, Smältverksarbetare, Mellerud
  12. Anne-Lie Palm, Kontorist, Lilla Edet
  13. Mikael Andersson, Ombudsman, Vänersborg
  14. Ulla Börjesson, Redovisningskonsult, Färgelanda
  15. Kalle Blomgren, Ambulanssjukvårdare, Trollhättan
  16. Annelie Björkdahl, Ombudsman, Lerum
  17. Per Johansson, Maskinoperatör, Vårgårda
  18. Christina Lundqvist, Folkbildare, Bengtsfors
  19. Mika Andersson, Lärare, Herrljunga
  20. Mariam Hagberg, Samhällsvetare, Ale
  21. Per Erik Norlin, Livsstilscoach, Dals Ed
  22. Agneta Stroh, Personlig handläggare, Trollhättan
  23. Per Eriksson, Arbetsförmedlare, Bengtsfors
  24. Gisela Holtersson, Vänersborg
  25. Evert Magnusson, Pensionär, Mellerud
  26. Mussa Selim, Sjuksköterska, Trollhättan
  27. Sofia Jeryd, Studerande, Lerum
  28. Hanna Alexandersson, Studerande, Alingsås
  29. Reidar Eriksson, Vänersborg
  30. Carina Halmberg, Dals Ed
  31. Michael Karlsson, Omvårdare, Åmål
  32. Anna Hedenskog, Ekonomisekreterare, Lilla Edet
  33. Jakob Tilhon, Studerande, Trollhättan
  34. Kerstin Fredriksson, Polis, Färgelanda
  35. Andrée Storm, Studerande, Vänersborg
  36. Margreth Johnsson, Kommunalråd, Trollhättan
  37. Lennart Sandgren, Ambulanssjukvårdare, Trollhättan
  38. Birgitta Larsson, Pensionär, Herrljunga
  39. Pär-Göran Björkman, F.d. officer, Alingsås
  40. Jenny Brycker, Studerande, Vänersborg
  41. Anders Rapp, Byggnadsmålare, Trollhättan
  42. Anna Lena Mellquist, Jourist, Lerum
  43. Fredrik Ahola, Studerande, Vänersborg
  44. Fredrika Almqvist, Studerande, Trollhättan
  45. Ola Johansson, Fabriksarbetare, Mellerud
  46. Anita Hedén Unosson, Ekonomiassistent, Alingsås
  47. Jan Ove Berntson, Teaterkonsulent, Trollhättan
  48. Helena Alfredsson, Vänersborg
  49. Roger Johansson, Dals Ed
  50. Pamela Danielsson, Undersköterska, Lerum
  51. Mohammed Bitar, Ale
  52. Johanna Olsson, Vänersborg
  53. Karl Järvelä, Plåtslagare, Trollhättan
  54. Gerd Abrahamsson, Röntgensjuksköterska, Färgelanda
  55. Lennart Jonasson, Fabriksarbetare, Bengtfsors
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0002-05331
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Helén Eliasson, Enhetschef Borås
  2. Krister Andersson, Ombudsman Fritsla
  3. Hanne Jensen, Badmästare Borås
  4. Claes Redberg, Bygglovsingenjör Tranemo
  5. Gunnel Brandt, Pensionär Bollebygd
  6. Per-Åke Magnusson, Pensionär Borås
  7. Hanna G Svenson, Ekonom Skene
  8. Stefan Carlsson, Planerare Svenljunga
  9. Marianne Engberg, Personlig assistent Borås
  10. Bo Petersson, Öxabäck
  11. Anne Helin, Borås
  12. Robert Hansson, Lagerarbetare Borås
  13. Barbro Orrestrand, Hultafors
  14. Tommy Mårtensson, Ulricehamn
  15. Anna Österström, Lärare Kinna
  16. Mats Dalmyr, Tjänsteman Borås
  17. Linda Schoultz, Datapedagog Borås
  18. Johnny Ohlsson, Lärare Länghem
  19. Kerstin Berggren, Specialpedagog Blidsberg
  20. Pelle Pellby, Kinna
  21. Marianne Gustafson, Assistent Borås
  22. Jonas Adelsten Kristiansen, Studerande Svenljunga
  23. Petra Vainionpää, Småföretagare Månstad
  24. Christian Hedlund, Verksamhetsansvarig Seglora
  25. Birgitta Andersson, Kontorist Borås
  26. Peter Rosholm, Lokförare Bollebygd
  27. Gunnel Johansson, Undersköterska Svenljunga
  28. Johan Djärvenskiöld, Studerande Borås
  29. Ann-Marie Franzén Molin, Fotvårdsspecialist Svenljunga
  30. Göran Eksberg, Pensionär Limmared
  31. Peder Backlund, Metallarbetare Sjömarken
  32. Patrick Söderholm, Fritidsledare Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0002-05332
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Karin Engdahl, Regionråd, Uddevalla
  2. Jan Åke Simonsson, Ingenjör, Öckerö
  3. Petra Sundbladh, Undersköterska, Sotenäs
  4. Evert Svenningsson, Samverkansansvarig, Partille
  5. Britt-Marie Nordin, Föreståndare, Härryda
  6. Mats Frisell, Snickare, Kungälv
  7. Britt-Marie Andrén Karlsson, Rektor, Orust
  8. Anders Nilsson, Vårdbiträde, Lysekil
  9. Birgitta Evans, Socionom, Mölndal
  10. Christer Ahlén, Utredningssekreterare, Stenungsund
  11. Lena Sällström, Kurator, Tanum
  12. Hans Strandberg, Förskollärare, Tjörn
  13. Caritha Jacobsson, Personalutvecklare, Munkedal
  14. Uno Nilsson, Socionom, Strömstad
  15. Marlene Segerson, Statistikhandläggare, Partille
  16. Per Arne Brink, Ombudsman, Munkedal
  17. Janette Olsson, Lärare, Stenungsund
  18. Christian Persson, Gymnasielärare, Uddevalla
  19. Gunilla Josefsson, Mentalskötare, Orust
  20. Leif Andersson, Restaurangarbetare, Strömstad
  21. Lena Berglund, Socionom, Öckerö
  22. Jan Linde, Folkbildare, Härryda
  23. Isabell Eriksson, Företagare, Tjörn
  24. Liban Wehlie, Habiliteringspersonal, Kungälv
  25. Cecilia Sandberg, Utvecklare, Uddevalla
  26. Anders Nilsson, Regissör, Tanum
  27. Ritva Stubelius, Distriktssköterska, Stenungsund
  28. Roger Hansson, Snickare, Orust
  29. Eva Johansson, Pensionär, Mölndal
  30. Ronnie Bryngelsson, Kock, Öckerö
  31. Eva Carlsson, Rektor, Partille
  32. Jan-Erik Hansson, Företagare, Partille
  33. Annica Erlandsson, Företagare, Sotenäs
  34. Eric Insulan, Studerande, Kungälv
  35. Klara Strandberg, Student, Tjörn
  36. Fredrik Malmberg, Handelsanställd, Mölndal
  37. Birgitta Berndtsson, Behandlingsassistent, Härryda
  38. Christian Wiklund, Företagare, Tanum
  39. Anna-Lena Heydar, Kooperativ konsult, Uddevalla
  40. Stellan Welin, Professor, Sotenäs
  41. Birgit Lotzner, Behandlare, Strömstad
  42. Alexander Hutter, Tidningsbud, Orust
  43. Malin Servin, Skötare, Munkedal
  44. Morgan Hedman, Förvaltare, Kungälv
  45. Wiwiann Niklasson, Administratör, Härryda
  46. Jacob Nittinger, Tekniker, Partille
  47. Karin Vedlin, Handelsanställd, Mölndal
  48. Andreas Antonsson, Elevassistent, Uddevalla
  49. Gunilla Brufelt Hallberg, Läkarsekreterare, Stenungsund
  50. Rolf Berg, Ingenjör, Munkedal
  51. Gunilla Nordberg, Industriarbetare, Tjörn
  52. Fredrik Gullbrantz, Studerande, Kungälv
  53. Johanna Malmqvist, Grundskollärare, Partille
  54. Oskar Sköld, Student, Härryda
  55. Rigmor Friis, Pensionär, Tjörn
  56. Åke Hansson, F. d. organisatör, Uddevalla
  57. Bajwa Varinder, Förskollärare, Härryda
  58. Jan Rohlén, Produktionsledare, Stenungsund
  59. Susanne Arvidsson, Undersköterska, Partille
  60. Leif Gabrielsson, F.d. tekniker, Sotenäs
  61. Lisa Blom, Studerande, Uddevalla
  62. John Gunnar Ericsson, Pensionär, Tjörn
  63. Marie Raask, Försäkringstjänsteman, Partille
Bohusläns/Västra Götalands västra
0002-05333
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Kerstin Brunnström, miljöingenjör, 58 år
  2. Leif Blomqvist, regionråd, 63 år
  3. Ulla Y Gustafsson, utredningssekreterare, 63 år
  4. Frank Andersson, fritidspedagog, 55 år
  5. Vivi-Ann Nilsson, lärare, 60 år
  6. Håkan Werner Linnarsson, utvecklingsansvarig, 39 år
  7. Gladys Yannelli, mentalskötare, 53 år
  8. Abbas Zarrinpour, energiexpert, 57 år
  9. Sofi Bringsoniou, studerande, 28 år
  10. Henrik Johansson, ombudsman, 41 år
  11. Beatrice Toll, områdeschef, 64 år
  12. Robert Hammarstrand, stadssekreterare, 39 år
  13. Gunilla Dörner Buskas, jurist, 44 år
  14. Bengt Arne Reinholdson, pensionär, 66 år
  15. Shilan Majid Abdulrahman, studerande, 34 år
  16. Dragan Dobromirovic, pensionär, 69 år
  17. Sofia Jonsson, studerande, 26 år
  18. Gabriel Veble, industriarbetare, 34 år
  19. Anette Bernhardsson, tandsköterska, 64 år
  20. Goran Meriwani, lärare, 55 år
  21. Kalsoom Kaleem, lärare, 47 år
  22. Jan-Åke Ryberg, samordnare, 59 år
  23. Ingrid Forsberg, bibliotekarie, 59 år
  24. Per Tenggren, analytiker, 51 år
  25. Liisa Kirjavainen Hyväri, projektledare, 66 år
  26. Patrik Johansson, regionsekreterare, 38 år
  27. Ann-Britt Svensson, gymnasielärare, 62 år
  28. Kjell-Åke Lans, egen företagare, 50 år
  29. Pirkko Rudanko, pensionär, 69 år
  30. John Hedlund, industriarbetare, 57 år
  31. Ann-Marie Palm, mentalskötare, 32 år
  32. Joakim Hagberg, industriarbetare, 38 år
  33. Nada Alami, sjuksköterska, 55 år
  34. Ronnie Gustafsson, radioloksoperatör, 49 år
  35. Ingrid Olsson, lärare, 58 år
  36. Göran Wirmark, ingenjör, 58 år
  37. Tannaz Memarchi, banktjänsteman, 30 år
  38. Karanta Bojang, lärare, 63 år
  39. Susanne Sillberg Ligander, enhetschef, 57 år
  40. Sam Assadi, studerande, 20 år
  41. Elizabeth Callejas Panozo, undersköterska, 54 år
  42. Annelie Schagerström, lokalvårdare, 44 år
Göteborgs kommun
0002-05334

Centerpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stig-Olov Tingbratt, 59 år, Leg. Sjukskötare, Vårgårda
  2. Annika Olsson, 49 år, Vårdlärare, Mellerud
  3. Bo Carlsson, 60 år, Kommunalråd, Vänersborg
  4. Viola Blomberg, 52 år, Sjuksköterska, Färgelanda
  5. Martin Carling, 46 år, Kommunalråd, Dals Ed
  6. Ingrid Gustafsson, 22 år, Studerande, Trollhättan
  7. Margaretha Yngvesson, 68 år, Egen företagare, Herrljunga
  8. Lennart Wassenius, 63 år, Ingenjör, Lerum
  9. Anne Sörqvist, 59 år, Sjuksköterska, Åmål
  10. Boel Holgersson, 58 år, Företagare, Ale
  11. Staffan Albinsson, 59 år, Musikproducent, Alingsås
  12. Carina Andersson, 44 år, Bibliotekarie, Lilla Edet
  13. Ann Blomberg, 47 år, Systemvetare, Färgelanda
  14. Per Jonsson, 53 år, Kommunalråd, Bengtsfors
  15. Jan Hagelbrand, 57 år, Utbildningskonsulent, Åmål
  16. Diana Johansson, 67 år, Distriktssköterska, Vårgårda
  17. Britt-Mari Palmestål, 60 år, Vårdlärare, Trollhättan
  18. Kenneth Gustavsson, 42 år, Försäljningschef, Dals Ed
  19. Christina Larsson, 49 år, Lantbrukare, Vänersborg
  20. Bo Lundbladh, 65 år, Pensionär, Alingsås
  21. Ann-Marie Wennerberg, 52 år, Kanslist, Trollhättan
  22. Gunilla Karlsson, 53 år, Kanslist, Trollhättan
  23. Anelia Dotcheva, 43 år, Personlig ass, Åmål
  24. Inga Lill Schwartz, 66 år, Ekonom, Lerum
  25. Usa Charoensawat, 48 år, Undersköterska, Vänersborg
  26. Maj-Britt Lundberg, 61 år, Textillärare, Herrljunga
  27. Lerny Hermansson, 56 år, Byggnadsinspektör, Lerum
  28. Ann Charlott Axelsson, 41 år, Praktikant, Alingsås
  29. Jörgen Andersson, 45 år, Elektriker, Lilla Edet
  30. Marion Pelli, 58 år, Säljare, Färgelanda
  31. Anitha Kristiansson, 60 år, Administratör, Ale
  32. Örjan Wennersten, 61 år, Kustbevakningsinsp, Lerum
  33. Niclas Emanuelsson, 45 år, CNC-operatör, Herrljunga
  34. Agneta Lindberg, 42 år, Leg Sjuksköterska, Vårgårda
  35. Zalim Dilovan, 40 år, Egen företagare, Dals Ed
  36. Görsev Kaymaz, 44 år, Tolk, Dals Ed
  37. Jerker Johansson, 54 år, Lantbrukare, Bengtsfors
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0004-05340
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Gunilla Druve Jansson, Annonschef, Skara
  2. Linnéa Hultmark, Arbetsförmedlare, Hjo
  3. Christer Eliasson, Lantbrukare, Falköping
  4. Roger Andersson, Psykiatrisjuksköterska, Grästorp
  5. Paula Bäckman, Verksamhetsutvecklare, Skövde
  6. Karl-Johan Gustafson, Lärare, Töreboda
  7. Susanne Andersson, Assistent, Götene
  8. Rune Skogsberg, Lantbrukare, Mariestad
  9. Erik Kvarndal, Kamrer, Skara
  10. Anneli Sandstedt, Husdjurstekniker, Tidaholm
  11. Christer Aronsson, Företagare, Essunga
  12. Jan Larsson, Konsult, Lidköping
  13. Shorik Adam, Projektledare, Skövde
  14. Kjell Gustafsson, Ingenjör, Vara
  15. Fanny Gustafson, Studerande, Töreboda
  16. Eva Aronsson, Arbetsmiljöinspektör, Essunga
  17. Monica Oskarson, Lärare, Falköping
  18. Gunvor Kvick, Informatör, Skövde
  19. Mats Mellblom, Skogsmästare,Karlsborg
  20. Anders Sigurd, Lantmästare, Lidköping
  21. Kjell Sjölund, Kommunalråd, Karlsborg
  22. Annica Johansson, Lärare, Götene
  23. Orvar Eriksson, Ingenjör, Skövde
  24. Irene Karlsson, Egen företagare, Vara
  25. Kent-Olof Söderqvist, Agronom, Götene
  26. Andreas Svensson, Studerande, Gullspång
  27. Amanda Henrysson, Säljare, Mariestad
  28. Åke Högberg, Rektor, Falköping
  29. Thomas Carlsson, Lantbrukare, Grästorp
  30. Anna Dalström, Förskollärare, Götene
  31. Lars-Erik Sondell, Företagare, Hjo
  32. Åsa Axelsson, Fritidspedagog, Skövde
  33. Per Arnesson, Veterinär, Falköping
  34. Kiki Broholm, Sjuksköterska, Hjo
Skaraborg/Västra Götalands östra
0004-05341
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ann-Christine Simonsson, 56 år, Biblioteksassistent, Dalstorp
  2. Cecilia Andersson, 36 år, Politisk sekreterare, Brämhult
  3. Thomas Mellqvist, 65 år, Företagare, Sexdrega
  4. Lars-Olof Johansson, 68 år, Pensionär, Hajom
  5. Roland Karlsson, 51 år, Kommunfullmäktige ordf., Tvärred
  6. Maj-Britt Eckerström, 52 år, Ombudsman, Vänga
  7. Eva-Karin Torhem Arnell, 44 år, Organisatör, Hyssna
  8. Hasse Persson, 68 år, Konstmuseichef, Hyssna
  9. Roland Andersson, 59 år, Byggmaterialhandlare, Töllsjö
  10. Ionel Barbos, 52 år, Distriktsveterinär, Örsås
  11. Liselotte Andersson, 57 år, Enhetschef, Möne
  12. Solveig Landegren, 61 år, Kriminalinspektör, Sjömarken
  13. Erika Agnarsson, 38 år, Vårdchef, Sätila
  14. Lennart Haglund, 50 år, Samhällsbyggnadschef, Nittorp
  15. Eva Bengtsson, 54 år, Hälsoutveklare, Kalv
  16. Anders Andersson, 47 år, Ekonom, Ulricehamn
  17. Sandra Eliasson, 26 år, Egenföretagare, Bollebygd
  18. Börje Eckerlid, 57 år, Lantmästare, Möne
  19. Rolf Sjölin, 76 år, Fil.lic, Gällstad
  20. Bengt Melkersson, 60 år, Va-tekniker, Sjötofta
  21. Mikael Carlsson, 50 år, Företagare, Hökerum
  22. John Johansson, 19 år, Studerande, Hajom
  23. EvaLena Åström Söderlind, 60 år, Företagssköterska, Ulricehamn
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0004-05342
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Kristina Jonäng, Uddevalla
  2. Elving Andersson, Uddevalla
  3. Lena Bjurström, Kungälv
  4. Clas-Åke Sörkvist, Tanum
  5. Hans-Inge Sältenberg, Strömstad
  6. Anders Dahlberg, Lysekil
  7. Eva Rydén, Härryda
  8. Inga Göransson, Orust
  9. Anna Strand, Partille
  10. Maria Kornevik Jakobsson, Härryda
  11. Anna-Lena Carlsson, Strömstad
  12. Maria Martini, Mölndal
  13. Maria Hult, Tjörn
  14. Sveza Daceva-Filipova, Strömstad
  15. Hans Torwald, Kungälv
  16. Inger Johnsson, Stenungsund
  17. Kathrin Dahlberg, Lysekil
  18. Lennart Johansson, Sotenäs
  19. Roger Jodensvi, Tanum
  20. Birgit Jönsson, Mölndal
  21. Ove Wiktorsson, Kungälv
  22. Paula H. Widén, Tanum
  23. Hans Hansson, Kungälv
  24. Georg Strömbom, Tjörn
  25. Mats Kristensson, Tjörn
  26. Christian Erlandsson, Kungälv
  27. Berit Karlsson, Tanum
  28. Birgitta Larsson, Kungälv
  29. Tage Larsson, Lysekil
  30. Johan Stein, Orust
  31. Fredrik Christensson, Lysekil
  32. Jan Niklasson, Kungälv
  33. Petra Andersson, Uddevalla
  34. Ingemar Edwardsson, Strömstad
  35. Maria Eriksson, Kungälv
  36. Rune Hermansson, Tanum
  37. Rune Johansson, Sotenäs
  38. Siw Lycke, Lysekil
  39. Olof Kjellström, Tjörn
  40. Mona Petri, Munkedal
  41. Christer Hammarqvist, Lysekil
  42. Birgitta Hansson, Kungälv
  43. Bo Åslund, Kungälv
  44. Jonas Lindqvist, Tjörn
  45. Inga Olsson, Tjörn
  46. Ingrid Nyström, Orust
  47. Kenneth Frii, Kungälv
  48. Birthe Hellman, Orust
  49. Göte Olsson, Uddevalla
  50. Stig Allansson, Kungälv
  51. Lennart Kristiansson, Kungälv
  52. Peter Heie, Strömstad
Bohusläns/Västra Götalands västra
0004-05343
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Karin Greenberg, 51 år, Civilekonom
  2. Roland Norlén, 69 år, Jurist
  3. Ingegerd Granat, 56 år, Personlig assistent
  4. Resad Bruncevic, 58 år, Civilingenjör
  5. Mats Brännström, 56 år, IT-samordnare
  6. Franziska O. Gustafsson, 48 år, Gymnasielärare
  7. Niklas Dahlgren, 22 år, Ombudsman
  8. Anders Dahlberg, 24 år, Studerande
  9. Eva Selin Lindgren, 74 år, Professor
  10. Yvonne Kjellström, 46 år, Ombudsman
  11. Ingvar Ekbrand, 75 år, Bibliotekarie
  12. Linda Mathiasson, 37 år, Administratör
  13. Niklas Fröjd, 25 år, Civilingenjör
  14. Dorothy Andersson, 33 år, Ekonomie Magister
  15. Laila Wickman Hedén, 72 år, Leg.sjuksköterska
  16. Anders Grebelius, 61 år, Statsvetare
  17. Rigmor Dahlström, 65 år, Pensionär
  18. Frank Thorén Hall, 40 år, Lagledare
  19. Peter Hellman, 30 år, Jurist
Göteborgs kommun
0004-05344
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Rickard Nordin, 28 år, Göteborg, stats- och europavetare
  2. Bianca Naurin, 21 år, Alingsås, vårdstuderande
  3. Sandra Eliasson, 26 år, Bollebygd, egenföretagare
  4. Niklas Dahlgren, 22 år, Göteborg, ombudsman
  5. Lisa Andersson, 20 år, Götene, vikarie inom skola&omsorg
  6. Andreas Svensson, 20 år, Gullspång, högskolestuderande
  7. Elin Hansson, 21 år, Trollhättan, djurskötare
  8. John Johansson, 19 år, Hajom, gymnasiestuderande
  9. Carolina Ericson, 21 år, Skara, sjukgymnaststuderande
  10. Anders Dahlberg, 24 år, Göteborg, ekonomistuderande
  11. Louise Nilsson, 18 år, Essunga, studerande spa och styling
  12. Christopher Hansson, 19 år, Lerum, ekonomistudent
  13. Emma Wejedal, 22 år, Göteborg, teknologstuderande
  14. Simon Karlsson, 19 år, Grästorp, mediastudent
  15. Ingrid Gustafsson, 23 år, Trollhättan, miljöstuderande
  16. Tobias Bernhardsson, 19 år, Färgelanda, gymnasiestudent
  17. Elina Carlsson-Ruiter, 19 år, Skövde, studerande Komvux
  18. Alexander Andersson, 28 år, Dannike, jord/skogsbrukare
  19. Emelie Holgersson, 19 år, Tjörn, servitris
  20. Mathias Nordahl, 20 år, Mölndal, vårdstuderande
  21. Ida Jansson, 21 år, Göteborg, affärsutvecklingsstuderande
  22. Niklas Fröjd, 25 år, Göteborg, civilingenjör
  23. Tobias Adielsson, 20 år, Kungälv, assistent
  24. Sofia Gustavsson, 25 år, Göteborg, musikstuderande
  25. Emil Boman, 29 år, Ulricehamn, busschaufför
  26. Daniel Nord, 19 år, Töreboda, naturvetarstudent
  27. Henrik Trusell, 22 år, Göteborg, farmacistuderande
  28. Fredrik Christensson, 20 år, Lysekil, säljare
  29. Max Törnqvist, 21 år, Göteborg, förvaltningsstuderande
  30. Christoffer Brolin, 21 år, Ulricehamn, personlig assistent
  31. John Skarin, 19 år, Mölndal, naturvetarstudent
  32. Linn Fridlund, 23 år, Mellerud, sjukskötarstudent
  33. Christoffer Andersson, 19 år, Tranemo, student
  34. Gustaf Svenungsson, 18 år, Hjärtum, gymnasiestuderande
  35. Hanna Wallberg, 25 år, Göteborg, läkarstudent
  36. Daniel Runvik, 22 år, Göteborg, teknologstuderande
  37. Erik Benjaminsson, 25 år, Ulricehamn, agronom
  38. Joakim Josefsson, 26 år, Göteborg, medievetare
  39. Tony Wiktorsson, 20 år, Kungälv, studerar lastbilschaufför
  40. Kathrin Dahlberg, 22 år, Göteborg, teknologstuderande
Västra Götaland
0004-05383

Feministiskt initiativ

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Feministiskt initiativ

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stina Svensson, 41 år, projektledare, Göteborg
  2. Jonathan Hiller, 20 år, student, Göteborg
  3. Gudrun Tiberg, 66 år, journalist, Göteborg
  4. Andreas Hellohf, 31 år, student miljövetenskap, Göteborg
  5. Wilo Abdulle Osman, 44 år, socialsekreterare, Göteborg
  6. Arthur Thiry, 51 år, försäkringstjänsteman, Göteborg
  7. Catharina Andersson, 47 år, Uddevalla
  8. Marita Strand, 47 år, köksbiträde, Trollhättan
Västra Götaland
0532-05389

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Perallan Orrbeck, 65 år, Socionom, Ulricehamn
  2. Patric Cerny, 48 år, Präst, Borås
  3. Marita Karlsson, 58 år, Enhetschef, Svenljunga
  4. Peder Danesved, 48 år, Ombudsman, Ulricehamn
  5. Birgit Andersson, 63 år, Anhörigvårdare, Vegby
  6. Ana Alvarez Björk, 35 år, Gymnasielärare, Tranemo
  7. Johan Lepp, 39 år, Logoped, Kinna
  8. Gunilla Blomgren, 66 år, Områdeschef, Limmared
  9. Lucas Regnér, 20 år, Universitetsstuderande, Borås
  10. Britt-Marie Halldén, 64 år, Universitetsadjunkt, Borås
  11. Nuhi Bajqinca, 52 år, Fil. magister, Borås
  12. Heléne Vistbacka Roth, 66 år, f.d. Sjuksköterska, Borås
  13. Lennart Svensson, 47 år, Civilingenjör, Skene
  14. Enar Nordenfelt, 67 år, Socionom, Bollebygd
  15. Mona Hammoud, 18 år, Studerande, Borås
  16. Owe Lundin, 68 år, Boktryckare, Svenljunga
  17. Åse Borg, 65 år, Pensionär, Hökerum
  18. Peter Zeijersborger, 40 år, Jurist, Borås
  19. Elham Morshedy Alamdari, 40 år, Projektassistent, Borås
  20. Folke Röllgårdh, 73 år, Ingenjör, Dannike
  21. Baldur Reynirsson, 55 år, Skötare, Ulricehamn
  22. Jan Karlsson, 64 år, Ubbhult
  23. Lisbeth Gustafsson, 66 år, Småföretagare, Gällstad
  24. Lars Gustaf Andersson, 62 år, Marknadskonsult, Borås
  25. Gulli Håkanson, 66 år, f. d. Rektor, Ulricehamn
  26. Anne-Marie Ekström, 64 år, Egen företagare, Borås
  27. Morgan Hjalmarsson, 64 år, Kommunalråd, Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0003-05335
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jonas Andersson, regionråd, 45 år, Partille
  2. Birgitta Adolfsson, lärare, 63 år, Skärhamn
  3. Roland Karlsson, ambulanssjukvårdare, 65 år, Lysekil
  4. Veronica Almroth, försäkringsombud, 33 år, Orust
  5. Pär Lundqvist, ekonom, 32 år, Härryda
  6. Berit af Geijerstam, lärare, 70 år, Uddevalla
  7. Frode Slinde, forskare, 37 år, Kungälv
  8. Margareetta Waldén, distriktssköterska, 62 år, Smögen
  9. Göran Levin, management konsult, 66 år, Mölndal
  10. Marianne Ahlborg, företagare, 54 år, Partille
  11. Michael Johansson, företagare, 45 år, Kungshamn
  12. Benita Nilsson, 65 år, Skärhamn
  13. Stefan Robertson, övertandläkare, 57 år, Mölndal
  14. Marianne Lönn, personalsekreterare, 66 år, Öckerö
  15. Bertil Olin, 69 år, Strömstad
  16. Marita Aronson, fil.dr. (psykolog), 71 år, Mölndal
  17. Björn Jacobson, museiman, 62 år, Munkedal
  18. Lotta Toreld, sfi-lärare, 66 år, Fjällbacka
  19. Anders Jansson, 43 år, Kungälv
  20. Annika Dahlberg, 42 år, Lysekil
  21. Anders Wernesten, företagare, 58 år, Tjörn
  22. Valentina Vokshi, socialpedagog, 30 år, Mölnlycke
  23. Hans-Robert Hansson, marknadsass., 39 år, Strömstad
  24. Harriet Larsåsen, 43 år, Tanumshede
  25. Christer Schale, lärare, 66 år, Mölndal
  26. Bo Englund, 78 år, Lysekil
  27. Terje Bjönness, läkare, 70 år, Kungälv
  28. Ulrica Almhöjd, fil. Licentiat MSC, 42 år, Öckerö
  29. Essam El-Naggar, kommunalråd, 49 år, Uddevalla
  30. Jan Glimstedt, advokat, 63 år, Stenungsund
Bohusläns/Västra Götalands västra
0003-05336
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ulrik Hammar, 61, Länsombudsman, Trollhättan
  2. Kristina Grapenholm, 60, Lärare, Alingsås
  3. Ingvar Frid, 66, Universitetslektor, Floda
  4. Nanna Siewertz Tulinius, 37, Näringslivsutvecklare, Lerum
  5. Johan Ekström, 67, Kommunalråd, Vänersborg
  6. Rose-Marie Fihn, 62, Språklärare, Ale
  7. Kenneth Carlsson, 58, Frilansare, Färgelanda
  8. Catharina Thell, 48, Ekonomibiträde, Trollhättan
  9. Per-Eric Stjerna, 56 Byggnadsingenjör, Vårgårda
  10. Tove af Geijerstam, 35, Logoped, Vargön
  11. Thomas Olson, 41, Civilekonom, Åmål
  12. Karin Poulsen, 54, Forskningsinformatör, Lerum
  13. Holger Andersson, 54, Samordnare, Alingsås
  14. Ingegerd Andréasson, 63, Diakoniarbetare, Herrljunga
  15. Ulf Wetterlund, 57, Verksamhetsutvecklare, Lilla Edet
  16. Anette Levin, 46, Exploateringsingenjör, Mellerud
  17. Franco Landini, 69, Företagare, Trollhättan
  18. Lill Jansson, 45, Företagare, Lerum
  19. Carl Kullgren, 62, Småbrukare och Psykolog, Bengtsfors
  20. Kerstin Sandqvist, 62, Fritids/Kulturchef, Dals Ed
  21. Peter Göthblad, 42, Företagare, Vänersborg
  22. Rigmor Andrén, 69, f.d. Rektor, Lerum
  23. Mathias Forsell, 41, Socionom, Alingsås
  24. Britt Hallgren, 72, Pensionär, Trollhättan
  25. Håkan Gusteus, 62, Kvalitetschef, Ödeborg
  26. Eva-Britt P. Jarskär, 49, Enhetschef, Alingsås
  27. Jan-Eric Thorin, 65, Poliskommissarie, Åmål
  28. Barbro Andersson, 63, Distriktssköterska, Trollhättan
  29. Lars-Erik Carlbom, 58, Fordonstekniker, Ale
  30. Helen Svantesson, 43, Projektledare, Herrljunga
  31. Jan-Olof Brorson, 64, Skogskonsulent, Herrljunga
  32. Michelle Winkel, 50, Småföretagare, Lilla Edet
  33. Johan Lundgren, 48, Företagare, Sjuntorp
  34. Olle Hagström, 65, Pensionär, Färgelanda
  35. Alexandra Grönvall, 38, Biolog, Lilla Edet
  36. Lars G Blomgren, 69, Pensionär, Vänersborg
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0003-05338
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mikael Wendt, Företagare, Skövde
  2. Awaz Karim, Rektor, Lidköping
  3. Karlolof Fernow, Regionpolitiker, Lidköping
  4. IngMarie Larsson, Högstadielärare, Falköping
  5. Ulla-Britt Hagström, Lärare ped.mag., Skövde
  6. Claes Jägevall, Kommunstyrelsens ordförande, Tibro
  7. Louise Jern, Studerande, Falköping
  8. Pär Johnson, Högskoleekonom, Lidköping
  9. Lilian Kindbom, Fil.mag., Tidaholm
  10. Stig H Johansson, Fil. mag., Mariestad
  11. Ann Ohlsson, Leg.Optiker, Tibro
  12. Dag Högrell, Socionom, Falköping
  13. Maria Jern, Kriminalvårdare, Falköping
  14. Kaj-Eve Enroth, f. d.Officer, Skövde
  15. Anita Afzelius-Alm, Övertandläkare, Skara
  16. Stig Palmqvist, Gymnasielärare, Karlsborg
  17. Birgitta Friesjö, Handläggare, Vara
  18. Börje Holgersson, Företagare, Mariestad
  19. Margareta Palmquist, Lärare, Götene
  20. Philip Appeby, Studerande, Skara
  21. Alda Danial, Studerande, Tibro
  22. Jan-Håkan Otterberg, f.d. Överstelöjtnant, Kållandsö, Lidköping
  23. Elsy Lundberg Östrand, Jur.kand., Essunga
  24. Björn Bröne, Civil Ingenjör, Hjo
  25. Halina Gustavsson, Skoladministratör, Tidaholm
  26. Ingemar Jacobson, Lantbrukare, Vara
  27. Pia Kedén, Personlig assistent, Lidköping
  28. Jan-Erik Augustsson, Docent, Skara
  29. Eva Lager, Lärare, Lidköping
  30. Fredrik Lindström, Rektor, Töreboda
  31. Bengt A Klang, Överläkare, Lidköping
  32. Christer Svanström, Datatekniker, Mariestad
  33. Cecilia Wendt, Studerande, Skövde
  34. Inghar Främberg, Reseföretagare, Lidköping
  35. Lars Elfverson, Ingenjör, Skövde
  36. Andreas Wändahl, Ambulanssjukvårdare, Götene
  37. Jan Hallström, Gymnasielärare, Mariestad
  38. Johan Frick, Fil.kand., Skara
  39. Inger Larsson, Kock, Karlsborg
  40. Petter Jönsson, Säljare, Hjo
  41. IngaLill Hermansson, Leg. Sjukgymnast, Lidköping
  42. Anders Edeskär Wennberg, f.d. Verktygsmakare, Skövde
  43. Karin Schmidt, Lärare, Skara
  44. Bengt Alin, f.d. Ämneslärare, Essunga
  45. Gertrud Spännare, f.d. Banktjänsteman, Lidköping
  46. Raymond Lundqvist, Rektor, Skara
  47. Karl-Gustav Bynke, Företagare, Skara
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0003-05339
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Rosie Rothstein, internationell koordinator, 65 år
  2. Lars Nordström, regionråd, f.d. professor, 70 år
  3. Helena Holmberg, egenföretagare, 41 år
  4. Mariella Olsson, rektor, 70 år
  5. Daniel Andersson, nattportier, 27 år
  6. Kerstin Keen, egenföretagare, 71 år
  7. Erik Fristedt, rektor, 68 år
  8. Judith Wiberg, ekonomichef, hälsorådgivare, 55 år
  9. Olle Andersson, kultur- och fritidschef, 65 år
  10. Sandra Isgren, studerande, 23 år
  11. Robert Hörnquist, civilekonom, 48 år
  12. Ann-Marie Beckman, undersköterska, 48 år
  13. Göran Thomte, verksamhetschef, 55 år
  14. Peter Hellgren, kyrkoherde, 59 år
  15. Birgitta Friberg, adjunkt, 67 år
  16. Lennart Staberg, arkivarie, 51 år
  17. Olov Ånskog, bankman, 68 år
  18. Birgitta Lindholm, biolog, klinisk proj.ledare, 52 år
  19. Lars Nordin, byggnadsingenjör, 70 år
  20. Jim-Alex Minorsson Hirschi, enhetschef, 32 år
  21. Sigfrid Deminger, teologie dr., 72 år
  22. Britt Lerneby, småföretagare, 60 år
  23. Kent Wetterskog, MCSI, 49 år
  24. Anna Thunes, administratör, 51 år
  25. Ferid Jusufovic, behandlingsassistent, 39 år
  26. Jens Karlsson, socialsekreterare, 34 år
  27. Ronak Mawlod Saleh, tolk, 63 år
  28. Peter Kääpä, kallskänka, 42 år
  29. Werner Olsson, fd. skolledare, 75 år
Göteborgs kommun
0003-05380

Kommunistiska Partiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kommunistiska Partiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Anders Carlsson, partiordförande, Göteborg
  2. Elsa-Lena Åström, arbetsterapeut, Norsesund
  3. Britt-Marie Kjellgren, lärare, Lysekil
  4. Jan Strömqvist, spårvagnsreparatör, Hällingsjö
  5. Ingela Eriksson Thelin, tvätteriarbetare, Alingsås
  6. Ulf Nilsson, plåtslagare, Göteborg
  7. Marit Kalleson, förskollärare, Göteborg
  8. Kenneth Johansson, metallarbetare, Uddevalla
  9. Inga-Lill Atterlöf, sjuksköterska, Göteborg
  10. Robert Mathiasson, partisekreterare, Alingsås
  11. Tove Johnsson, vaktmästare, Mölndal
  12. Luis Armando Elgueta, behandlingsassistent, Göteborg
  13. Eva Ludvigsson, lärare, Vänersborg
  14. Krister Hägg, SJ-arbetare, Partille
  15. Lisbeth Jonsson, undersköterska, Vårgårda
  16. Frank Baude, pensionär, Göteborg
  17. Carina Berlin, metallarbetare, Lysekil
  18. Örjan Mattsson, volvoarbetare, Kungälv
  19. Cornelia Wahlgren, vårdbiträde, Göteborg
  20. Lars Carlsson, brevbärare, Tranemo
  21. Kristina Abou Ali, sjuksköterska, Göteborg
  22. Björn Jansson, metallarbetare, Kode
  23. Hjördis Fohrman, läkare, Partille
  24. Ingemar Örlin, elmontör, Kungälv
  25. Anna-Nora Zell, sjuksköterska, Göteborg
Västra Götaland
0471-05385

Kristdemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Valéria Kant, kostrådgivare, Borås
  2. Margareta Sjögren, hemmafru, Ulricehamn
  3. Keijo Laine, chaufför, Bollebygd
  4. Håkan Bergeld, civilingenjör, Örby
  5. Katja Lecznar, egenföretagare, Borås
  6. Bo Erlandsson, ombudsman, Ambjörnarp
  7. Ola Andréasson, företagsrådgivare, Hyssna
  8. Cristina Bernevång, personlig assistent, Ulricehamn
  9. Alfred Carlsson, student, Bollebygd
  10. Thomas Elg, kyrkoherde, Brämhult
  11. Margareta Palmqvist, tandsköterska, Uddebo
  12. Falco Güldenpfennig, överstelöjtnant, Borås
  13. Josefina Klemetz, ekonom, Borås
  14. Stig Nilsson, arbetsledare, Svenljunga
  15. Inga-Maj Krüger, pensionär, Mark
  16. Daniel Swedengren, egenföretagare, Brämhult
  17. Ingela Widell, musikdirektör, Ulricehamn
  18. Ingvar Kärrsmyr, lärare, Blidsberg
  19. Ellen Skaare Håkansson, administratör, Borås
  20. Rune Imberg, teologie doktor, Mark
  21. Eva-Britt Gustavsson, diakon, Svenljunga
  22. Erik Nyström, civilekonom, Borås
  23. Siv Evebring, pensionär, Ulricehamn
  24. Andreas Bergeld, student, Mark
  25. Eivor Carlsson, 1:e socialsekreterare, Bollebygd
  26. Bengt Bredin, pensionär, Limmared
  27. Kathrin Larsson, sjuksköterska, Mark
  28. Sivert Oxelbark, pensionär, Dalsjöfors
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0068-05355
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Conny Brännberg, 55 år, gymnasielärare, Skövde
  2. Eva-Lott Gram, 56 år, barnmorska, Hjo
  3. Dan Hovskär, 41 år, behandlingspersonal, Falköping
  4. Elin Liljebäck Nilsson, 31 år, kultur & turistchef, Falköping
  5. Tommy Larsson, 56 år, familjebehandlare, Lidköping
  6. Gunilla Hermansson, 65 år, lärare, Nossebro
  7. Peter Eclund, 51 år, ombudsman,Tibro
  8. Maj Ader, 69 år, distriktssköterska, Lidköping
  9. Sven-Inge Eriksson, 53 år, inköpare, Mariestad
  10. Mona Johansson, 60 år, vårdlärare, Skövde
  11. Bo Bergsten, 58 år, kommunalråd, Götene
  12. Monica Selin, 50 år, regionråd, Sjuntorp
  13. Michael Malmborg, 41 år, kommunikatör, Lidköping
  14. Linda Sjödin Leo, 37 år, skoladministratör, Skövde
  15. Marcus Brohede, 33 år, fil.mag.datalogi, Götene
  16. Jessica Rytter, 35 år, Skövde
  17. Valdemar Landgren, 22 år, studerande, Mariestad
  18. Margareta Rosvall, 62 år, lärare, Falköping
  19. Michael Kihlström, 49 år, politisk sekreterare, Hjo
  20. Isabella Carlén, 40 år, beteendevetare, Götene
  21. Bengt Sävhammar, 60 år, Skara
  22. Ann-Katrin Jönsson, 57 år, ssk, företagare, Skövde
  23. Claes Ljunggren, 66 år, Skövde
  24. Margareta Alexandersson, 59 år, pers.ass., Mariestad
  25. Gunnar Jonsson, 67 år, leg.sjukgymnast, Falköping
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0068-05356
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Magnus Berntsson, 37 år, civilingenjör
  2. Anders Fasth, 60 år, trafikledare
  3. Kristina Carlsson, 61 år, filosofie doktor
  4. Aziz Bulun, 52 år, tolk
  5. Curt Hedström, 75 år, tandläkare
  6. Branka Ilic, 58 år, leg sjuksköterska
  7. Marie Berg, 56 år, barnmorska
  8. Magnus Nilsson, 55 år, tandläkare
  9. Irma Wright, 74 år, läkare
  10. Erik Granberg, 28 år, ekonom
  11. Monica Selin, 50 år, regionråd
  12. Oscar Pihlblad, 47 år, ambulanssjuksköterska
  13. Johan Holmdahl, 56 år, läkare
  14. Susanne Enger, 49 år, leg barnmorska
  15. Göran Insulan, 61 år, advokat
  16. Julia Stålbert, 25 år, ombudsman
  17. Marie Ericson, 48 år, byråsekreterare
  18. Jonatan Hedin, 27 år, analytiker
  19. Marita Hildås, 57 år, aukt zonterapeut
  20. Benny Strandberg, 55 år, specialpedagog
  21. Erika Falk, 38 år, arkivarie
  22. Gunnar Mattsson, 61 år, begravningsentreprenör
  23. Owe Åsberg, 73 år, pensionär
Göteborg
0068-05357
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Monica Selin, regionråd, Sjuntorp
  2. Stig Andersson, pensionär, Dals Långed
  3. Gunilla Gomér, sjuksköterska, Alingsås
  4. Christer Törnell, lärare, Åmål
  5. Maria Nilsson, lärare, Trollhättan
  6. Anja Möller, affärsbiträde, Lerum
  7. Daniel Jensen, maskintekniker, Mellerud
  8. Gunilla Lindell, civilekonom, Gråbo
  9. Orvar Carlsson, kyrkogårdsvaktmästare, Brålanda
  10. Penilla Gunther, riksdagsledamot, Trollhättan
  11. Sune Rydén, tullspecialist, Nol
  12. Helena Klahr Fast, projektledare, Trollhättan
  13. Arne Olsson, lantbrukare, Vårgårda
  14. Marie-Louise Bäckman, leg. sjuksköterska, Vargön
  15. Stefan Svensson, lärare, Alingsås
  16. Daniel Dalén, projektledare, Vårgårda
  17. Cecilia Johansson, vårdbiträde, Lilla Edet
  18. Åke Henningsson, pensionär, Herrljunga
  19. Lina Sandberg, lärare, Herrljunga
  20. Bedros Cicek, busschaufför, Trollhättan
  21. Annelie Lundström, ambulanssjuksköterska, Gråbo
  22. Tommy Olsson, egenföretagare, Ed
  23. Camilla Johansson, sjuksköterska, Ljung
  24. Ingvar Arvidsson, pensionär, Älvängen
  25. Zoran Firis, lantr.maskintekniker, Mellerud
  26. Margaretha Jansson, pensionär, Trollhättan
  27. Hanna Ludvigsson, studerande, Trollhättan
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0068-05358
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Benny Strandberg, specialpedagog, Kungälv
  2. Anne-Lie Sundling, undersköterska, Öckerö
  3. Hans-Carl Carlson, verkstadssnickare, Munkedal
  4. Marianne Nilsson, specialpedagog, Ytterby
  5. Marie Henriksen, företagare, Ljungskile
  6. Kent Klarenius, civilingenjör, Mölndal
  7. Annette Nord, vårdbiträde, Partille
  8. Håkan Eriksson, företagare, Hindås
  9. Reidun Lorentzon, gymnasielärare, Dyrön
  10. Peter Johnson, lärare, Mölndal
  11. Gun-Marie Daun, samhällsvägledare, Kungälv
  12. Berndt Hansson, företagare fiske & turism, Fjällbacka
  13. Mattias Johansson, köpman, Uddevalla
  14. Anton Nyblom, skorstensfejare, Kungälv
  15. Ulla Bertrandsson, samordnare, Öckerö
  16. Johan Lindahl, elkonstruktör, Hunnebostrand
  17. Roland Flyckt, chefgymnast, Åstol
  18. Rebecca Olsson, student/egenföretagare, Hedekas
  19. Elisabeth Larsson, församlingsassistent, Lysekil
  20. Leif Apelgren, ingenjör, Henån
  21. Eva Wallin, civilingenjör, Öckerö
  22. Bert Nygren, servicechef, Partille
  23. Lena Hedlund, handläggare, Stenungsund
  24. Anna-Carin Bromander, konsthantverkare, Mölnlycke
  25. Olle Olsson, produktionschef, Hedekas
Bohusläns/Västra Götalands västra
0068-05359

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Losman, 38 år, regionråd/förälder
  2. Joakim Larsson, 23 år, Stampen, ordförande Kungälvs och Frölunda sjukhus
  3. Anna Sibinska, 48 år, Centrum, lärare
  4. Max Andersson, 37 år, Bergsjön, student, f d riksdagsledamot
  5. Monica von Martens, systemutvecklare & taxiförare
  6. Elias Ytterbrink, 22 år, Bergsjön, undersköterskestudent
  7. Merete Kapstad, projektledare, 0708-941 951
  8. John Henriksson, 31 år, Masthugget, läkare
  9. Ingrid Bergman, 64 år, leg sjuksköterska
  10. Thomas Larsson, 31 år, Centrum
  11. Manijeh Mehdiyar, doktorand i folkhälsovetenskap
  12. José Isla, Härlanda, senior, fritidsledare
  13. Tina Wallenius, 41 år, Örgryte/Härlanda, konsthistoriker
  14. Mikael Malm, 60 år, Västra Göteborg, kulturintresserad sjukvårdspolitiker
  15. Mina Thorén, tolk, 073-998 0509
  16. Micha Zurowetz, 48 år, Lundby
  17. Åse-Lill Törnqvist, 38 år, Härlanda, bebyggelseantikvarie
  18. John Wright, 46 år, Örgryte, studerande
  19. Eva Sonnert, 51 år, Torslanda, civilingenjör & gymnasielärare
  20. Lars-Gunnar Landin, 61 år, Angered
  21. Embla Götberg, 48 år, Örgryte
  22. Ingvar Andersson, 61 år, Tynnered, pastor
  23. Inga Nordqvist, psykolog
  24. Peter Örtwall, vårdlärare
  25. Christina Fridén Svahn, 66 år, Angered, pensionär
  26. Peter Boberg, 28 år, Kortedala, spårvägsingenjör
  27. Traudel Sihlbom, 62 år, konsult/arbetspsykologi
  28. Eoin Ó Broin, doktorand, eoin@mp.se
Göteborgs regionkandidater
0055-05350
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ulrika Frick, 41 år, grundskollärare, Mölndal
  2. Nicklas Attefjord, 37 år, ombudsman, Öckerö
  3. Jenny Svanergren, 41 år, egen företagare, Partille
  4. Sven Olsson, 37 år, frilansjournalist, Orust
  5. Gunilla Magnusson, 59 år, biolog, Uddevalla
  6. Yngve Johansson, 40 år, tidningsbud/lantbrukare, Sotenäs
  7. Anita Rylander, 61 år, ekonomiassistent, Strömstad
  8. Leif Engström, 57 år, projektledare, Mölndal
  9. Azar Hedemalm, 51 år, universitetslärare, Tjörn
  10. Raymond Johansson, 69 år, pensionär, arkitekt, f.d. hälsokosthandlare, Orust
  11. AnnKristin Allvin, 49 år, gymnasielärare, Uddevalla
  12. Michael Rudvall, 59 år, ekoby-entreprenör, Stenungsund
  13. Lena Linke, 57 år, sjuksköterska, vårdlärare, marknadsekonom, Sotenäs
  14. Anton Abrahamsson, 40 år, högstadielärare matte/historia, Öckerö
  15. Ulla Abel Engdahl, 63 år, NO-lärare, Partille
  16. Hans Sternlycke, 69 år, journalist, Mölndal
  17. Johan Söderpalm, 58 år, undersköterska, Orust
  18. Stig Marklund, 61 år, socionom, Uddevalla
  19. Pär Allvin, 56 år, rektor, Uddevalla
Bohusläns/Västra Götalands västra
0055-05352
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Helen Persgren, Vårgårda, småbrukare, 44 år
  2. Lars-Erik Strömbergson, Trollhättan, läkare,70 år
  3. Janine Alm Ericson, Alingsås, egen företagare, 37 år
  4. Dragan Vrdoljak, Trollhättan, IT-samordnare, 47 år
  5. Hulda Johansson, Trollhättan, leg sjuksköterska,75 år
  6. Tommy Nilzén, Lilla Edet, säljare, 62 år
  7. Mona Eriksson, Lerum, leg sjuksköterska, 72 år
  8. Lise Augustsson, Lerum, undersköterska, 60 år
  9. Lisa Malm, Åmål, personlig assistent, 33 år
  10. Birgit Karlsson, Åmål, pensionär, 69 år
  11. Märta Collén, Mellerud, sjuksköterska, 69 år
  12. Rutger Fridholm, Lerum, fd rektor, 71 år
  13. Marika Isetorp, Vänersborg, teaterpedagog, 42 år
  14. Leif Olsén, Herrljunga, grön senior, 66 år
  15. Kjell Johansson, Herrljunga, socionom,61 år
  16. Anders Rådmark, Vänersborg, psykolog, 64 år
  17. Per Sjödahl, Vänersborg, fritidspedagog, 55 år
  18. Ann-Sofi Nilsson, Vänersborg, leg.sjukgymnast, 36 år
  19. Inger Jochnick, Mellerud, vårdbiträde, 63 år
  20. Emma Liljewall, Alingsås, biolog, 40 år
  21. Kersti Ingeborn, Alingsås, bibliotekarie, 62 år
  22. Maud Strömbergson, Mellerud, leg.sjuksköterska, naturläkare, 72 år
  23. Barbro Feltzing, Lerum, ingenjör, fd riksdagsledamot, 66 år
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0055-05353
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Birgitta Losman, 38, regionråd & förälder, Bollebygd
  2. Staffan Falk, 63, lärare, Borås
  3. Ingegerd Borg-Saviharju, 63, ekonom, Ulricehamn
  4. Göran Larsson, 43, leg. sjuksköterska, Lidköping
  5. Hanna Werner, 62, socionom & organisationskonsult, Sandared
  6. Tony Johansson, 35, sekreterare, Mellerud
  7. Gun Moss Bjerling, 50, sjuksköterska, Äspered
  8. Ingemar Basth, 54, lärare, Timmele
  9. Tova Lidbeck, 46, grafisk formgivare, Kinna
  10. Henrik Jörneblom, 43, undersköterska, Kinna
  11. Ellie Blickfors, 69, pensionär, Borås
  12. Peter Källqvist, 23, systemutvecklare, Fritsla
  13. Johanna Westerlund, 27, student, Svenljunga
  14. Heiti Ernits, 31, student, Viskafors
  15. Caisa Lycken, 20, student, Borås
  16. Per Törnstrand, 64, socionom, Dalstorp
  17. Kristina Hasselblad, 65, egen företagare, Kinna
  18. Sassi Wemmer, 45, ekoturismarrangör, Hultafors
  19. Eva Sonnert, 51, civilingenjör & lärare, Torslanda
  20. Thomas Ågren, 32, arbetslivsvetare & lagerarbetare, Dalsjöfors
  21. Ingrid Samuelsson, 53, humanekolog & fritidsped, Borås
  22. Bo-Lennart Bäcklund, 49, ekonom, Borås
  23. Patrik Thorén, 36, lantbruksarbetare, Svenljunga
  24. Lars Engström, 59, fastighetsskötare, Sexdrega
  25. Staffan Hellerstad, 51, ekonomisk rådgivare, Hultafors
Sjuhärad
0055-05354
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Göran Larsson, 43, leg. sjuksköterska, Lidköping
  2. Karin Olofsson, 68, kurator, Tidaholm
  3. Roland Wanner, 58, sjuksköterska, Falköping
  4. Birgitta Losman, 38, småföretagare & förälder, Bollebygd
  5. Jasmin Vizlin, 43, lärare, Skövde
  6. Helene Stiernstrand, 37, journalist, Lidköping
  7. Lars Nordgren, 66, ingenjör, Falköping
  8. Caisa Lycken, 20, student, Borås
  9. Bernt Blomgren, 71, ingenjör, Skövde
  10. Lisa Bring, 21, student, Skövde
  11. Christer Haagman, 63, miljöinspektör, Hjo
  12. Ann-Sofie Andersson, 32, fil.mag lektor, Karlsborg
  13. Nils Farken, 37, huvudskyddsombud, Mariestad
  14. Laila Blom, 48, Falköping
  15. Anders Johansson, 51, arbetssökande, Götene
  16. Anna Olofsson, 35, administratör, Skövde
  17. Herman Andersson, 19, studerande, Lidköping
  18. Ines Downey Leijon, 46, sjuksköterska, Skövde
  19. Göran Olofsson, 72, ergonom, Tidaholm
  20. Madeleine Larsson, 44, organisationssekreterare, Lidköping
  21. Ulf von Corswant, 73, Karlsborg
  22. Jennie Sundvall, 30, sjuksköterskestuderande, Vara
  23. Roger Almgren, 45, räddningschef, Skövde
  24. Anna Kelemen Ejstes, 56, tolk, Lidköping
  25. Yngve Johansson, 40, lantbrukare & tidningsbud, Sotenäs
  26. Malin Larsson, 39, agronom, Skara
  27. Sven Olsson, 37, frilansjournalist, Orust
  28. Ann von Corswant, 66, Karlsborg
  29. Magnus Gunnarsson, 54, Varnhem
  30. Gabriella Vestin, 26, landskapsingenjör, Tidaholm
  31. Sten Sundvall, 38, svetsare & montör, Vedum
  32. Annica Snäll, 44, kommunikatör, Tidaholm
  33. Hampus Söderberg, 20, Hjo
  34. Sanna Mattson Ringqvist, 30,Spa- terapeut & lansbygdsföretagare, Tidaholm
  35. Christer Eriksson, 58, Gullspång
  36. Annelie Klahr, 26, kock, Tidaholm
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0055-05393

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Johnny Magnusson, 58, Regionråd
  2. Lisbeth Sundén Andersson, 60, Biomedicinsk analytiker
  3. Agneta Granberg, 59, Kommunalråd, Socionom
  4. Johnny Bröndt, 55, Civilekonom
  5. Mimmi von Troil, 49, Marknadsekonom
  6. Peter Hermansson, 28, Studerande
  7. Henrik Ekelund, 33, Politisk sekreterare
  8. Johan Fält, 51, Konstruktionschef
  9. Kristina Holmgren, 66, Lågstadielärare
  10. Magnus Palmlöf, 48, Civilingenjör/Tekn. Dr
  11. Erland Lundell, 61, Fiskare
  12. Kajsa Olofsson, 32, Originalare
  13. Nils-Erik Wangler, 64, Pensionär
  14. Susanna Cassberg, 41, Administratör
  15. Börje Olsson, 63, F.d polisinspektör
  16. Otto Linton, 74, Jägmästare
  17. Anna-Maria Raimer, 34, Pol.mag./ Kommunaltjänsteman
  18. Paul Flisak, 43, IT-strateg
  19. David Josefsson, 27, Ekonom
  20. Christina Hjort, 46, Sekreterare
  21. Pär Sundaeus, 63, Aukt. revisor
  22. Isabella Szajewska, 26, Studerande
  23. Linda Arnströmer, 34, Leg. sjuksköterska
  24. Andreas Rydbo, 37, Stabschef
  25. Göran Larsson, 60, Skyddstekniker
  26. Per-Ola Maneschiöld, 44, Universitetslektor
  27. Bertil Kärnefelt, 54, Tjänsteman
  28. Lena Ferm, 39, Säljare
  29. Anita Carlstedt, 70, Leg. psykolog
  30. Helena-Maria Olsson, 38, Säljare, Egenföretagare
  31. Eva Jansson, 45, Busschaufför
  32. Mikael J Gustafsson, 27, Croupier
  33. Carina Ridenius, 45, Informationsvetare
  34. Tibor Ritzl, 67, Ingenjör
  35. Louise Hyltander, 22, Jur. stud.
  36. Mehmet Bekar, 46, Revisor
  37. Ulf M Nilsson, 72, Frisörmästare
Göteborgs kommun
0001-05325
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Annika Tännström, Regionråd, Kungälv
  2. Mats Abrahamsson, Kommunalråd, Sotenäs
  3. Lars-Inge Stomberg, Företagare, Partille
  4. Linda Fröberg, Jurist/Regionchef, Partille
  5. Maria Kjellberg, Egenföretagare, Kungälv
  6. Christian Romberg, Distriktsordf. MUF, Orust
  7. Arne Lernhag, Kommunalråd, Öckerö
  8. Anders G Högmark, Civilekonom, Tjörn
  9. Yvonne Andersson, Säljare, Tjörn
  10. Susanne Aronsson Dekinnaird, Ambulanssjukvårdare, Sotenäs
  11. Marith Hesse, Besiktningsingenjör, Partille
  12. Staffan Cronholm, Kommunalråd emeritus, Uddevalla
  13. Ann-Sofie Alm, Entreprenör, Munkedal
  14. Henrik Sundström, Advokat, Uddevalla
  15. Mikael Staxäng, Lärare, Uddevalla
  16. Johanna Rantsi, Studerande, Mölndal
  17. Gunnar Lidén, Konsult/Rådgivare, Orust
  18. Jan W Kjellberg, Bergsingenjör, Orust
  19. Eva Abrahamsson, Livsmedelskemist, Sotenäs
  20. Maria Pehrson, Projektledare/studerande, Kungälv
  21. Per Vorberg, IT-manager, Härryda
  22. Kent Lagrell, Ambulansentreprenör, Öckerö
  23. Gerhard Bengtsson, Ingenjör/Marknadsekonom, Mölndal
  24. Carin Ramneskär, Affärsrådgivare, Uddevalla
  25. Helen Andersson, Receptionist, Stenungsund
  26. André Wiktorsson, Studerande, Uddevalla
  27. Peter Hultman, Logistiktekniker, Partille
  28. Ingela Ruthner, Lågstadielärare, Uddevalla
  29. Ingvar Paulsson, Företagare, Mölndal
  30. Gerd Persson, Administratör, Lysekil
  31. Ann-Marie Zackrisson, Speciallärare, Kungälv
  32. Nina Jansson, Naturläkare, Tanum
  33. Jan Abrahamsson, Konsult, Kungälv
  34. Johan Wiktorsson, Tekniker, Uddevalla
  35. Lasse Andersson, Överstelöjtnant, Sotenäs
  36. Gunila Jivén, Arkitekt, Uddevalla
  37. Håkan Bergstam, f.d. Räddningschef, Tjörn
  38. Jonas Mårdbrink, Leg. sjuksköterska, Partille
  39. Göran Fahlgren, Överstelöjtnant, Sotenäs
  40. Lars Stålheim, Civilingenjör, Partille
  41. Sture Sandström, Egenföretagare, Tjörn
  42. Björn Skår, Sjukskötare, Uddevalla
  43. Christian Schultz, Studerande, Partille
  44. Maria Rantsi, Socionom, Mölndal
  45. Jesper Ringholm, Studerande, Uddevalla
  46. Jan-Eric Andersson, Pensionär, Uddevalla
  47. Margareta Örnell, Civilekonom, Kungälv
  48. Said Olsson, Mentalskötare, Uddevalla
  49. Johanna Ramneskär, Studerande, Uddevalla
  50. Charlotta Windeman, Tjänsteförsäljare, Kungälv
  51. Tomas Andersson, Småbarnsförälder, Uddevalla
  52. Olli Högström, Säkerhetskonsult, Partille
  53. Lars Wagner, Personalvetare, Mölndal
  54. Christina Engström, Socionom, Stenungsund
  55. Johan Ahlsell, Teaterproducent, Mölndal
  56. Jan Jacobsson, Admin. chef/egenföretagare, Mölndal
  57. Kjell Ström, Grafiker, Uddevalla
Bohusläns/Västra Götalands västra
0001-05326
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Christer Johansson, Kommunalråd, Bollebygd
  2. Elise Benjaminsson, Politisk sekreterare, Hyssna
  3. Christina Brandt, Jurist, Borås
  4. Berndt Andersson, Leg.läkare, Bredared
  5. Alexis Mouschopanis, Account Manager, Borås
  6. Kristina Wilhelmsson, Kamrer, Ulricehamn
  7. Stefan Hjertén, Polisinspektör, Limmared
  8. Sven-Olof Carlsson, Fd företagare, Tostared
  9. ChrisTina Yngvesson, Logistikkonsult, Månstad
  10. Johan Medelius, Gruppledare, Borås
  11. Anders Dahlén, Företagare, Ulricehamn
  12. Pirita Isegran, Ekonomistuderande, Borås
  13. Nina Högström, Partiombudsman, Torestorp
  14. Madeleine Ekman Boldizar, Civilekonom, Kinna
  15. Annette Carlson, Kommunalråd, Borås
  16. Michael von Braun, Entreprenör, Skene
  17. Tomas Johansson, Ekonomiansvarig, Hyssna
  18. Ingridh Anderén, Egenföretagare, Bollebygd
  19. Maria Lindgren, Aukt. Socionom, Borås
  20. Kerstin Weimman-Lindén, Ekonom och egenföretagare, Hajom
  21. Olle Engström, Egenföretagare, Fristad
  22. Lotta Löfgren Hjelm, Barnmorska Vårdlärare, Fristad
  23. Mikael Wickberg, Civilingenjör, Borås
  24. Lars Dahlén, Konsult, Borås
  25. Monica Hermansson Friedman, Civilekonom, Fristad
  26. Birgitta Bergman, Kulturvetare, Borås
  27. Birgitta Hedström, Psykolog, Borås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0001-05327
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Martin Andreasson, Oppositionsråd, 33 år, Dals Ed
  2. Anneli Rhedin, Pol.Mag, 46 år, Lerum
  3. Gunnar Lidell, Lantbrukare, 51 år, Vänersborg
  4. Ulla Berne, Egen Företagare, 59 år, Åmål
  5. Daniel Filipsson, Kommunalråd, 34 år, Alingsås
  6. Mariana Ekberg, Förskollärare, 64 år, Trollhättan
  7. Henrik Josten, Lärare, 42 år, Vänersborg
  8. Peter Hemlin, Ekonom, 64 år, Sotenäs
  9. Krister Stensson, Enhetschef, 43 år, Bengtsfors
  10. Anita Skoglund, Egen Företagare, 58 år, Alingsås
  11. Tor Wendel, Ingenjör, 46 år, Vänersborg
  12. David Jansson, Säljare, 23 år, Trollhättan
  13. Kai Bengtsson, Civilekonom, 67 år, Lerum
  14. Therese Karlsson, Företagare, 42 år Bengtsfors
  15. Patrik Sandvall, Civilingenjör, 35 år, Åmål
  16. Roland Almquist, Egen Företagare, 65 år, Lerum
  17. Niklas Claesson, Kommunikationsrådgivare, 37 år, Vänersborg
  18. Remigiusz Bielinski, Ingenjör, 55 år, Trollhättan
  19. Mikael Berglund, Försäljningsingenjör, 38 år Ale
  20. Thorsten Larsson, Egen Företagare, 60 år Alingsås
  21. Douglas Thisell, Kronokommissarie, 61 år, Lerum
  22. Oskar Ahlman, Studerande, 23 år, Lerum
  23. Roland Salomonsson, Egen Företagare, 68 år, Alingsås
  24. Tomy Granqvist, Egen Företagare, 53 år, Lilla Edet
  25. Ulf Utgård, Pensionär, 65 år, Lerum
  26. Michael Meijer, Driftsansvarig, 48 år, Trollhättan
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0001-05328
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Gunilla Levén, Regionråd, Vara
  2. Bertil Jonsson, Oppositionsråd, Lidköping
  3. Linn Brandström, Beteendevetare, Töreboda
  4. Tord Gustafsson, F.d. kommunalråd, Skövde
  5. Lars Åke Carlsson, Förtroendevald, Karlsborg
  6. Ingrid A. Jarlsson, Kundsupport, Falköping
  7. Elisabet Stålarm, Journalist, Skara
  8. Johan Abrahamsson, Oppositionsråd, Mariestad
  9. Anna Johansson, Gymnasielärare, Hjo
  10. Bengt Sjöberg, Jordbrukare, Töreboda
  11. Peter Friberg, Metallarbetare, Tidaholm
  12. Annika Håkanson, Informationskonsult, Lidköping
  13. Joachim Grundin, Företagare, Skara
  14. Katarina Jonsson, Kommunalråd, Skövde
  15. Fredrik Almgren, Åkeriägare, Lekåsa
  16. Jan-Olof Bohlin, Produktionschef, Skara
  17. Anna Danielsbacka, Lärare, Karlsborg
  18. Svante Hemberg, Lantbrukare, Lidköping
  19. Ed Kahrs, F.d. oppositionsråd, Falköping
  20. Kristina Classon, Sjuksköterska, Lidköping
  21. Magnus Hammar Borsch, Politisk sekreterare, Skövde
  22. Marcus Nohlberg, Högskolelärare/Filosofie Doktor, Skövde
  23. Christina Jorméus, Företagare, Falköping
  24. Caroline Persson, Ekonomikonsult, Falköping
  25. Lars Glad, Konsult, Hjo
  26. Niclas Andrén, CNC-operatör, Grästorp
  27. Carina Ahlström, Fil.mag, Skara
  28. Sture Karsåker, Lantbrukare, Falköping
  29. Elisabeth Svalefelt, Arbetsförmedlare, Skövde
  30. Ulla Johansson, Företagare, Vara
  31. Kent Hansson, F.d. Yrkesofficer, Grästorp
  32. Marie Guhrén, Projektledare offentlig upphandling, Skövde
  33. Sture Olsson, Medicinskt ansvarig sjuksköterska, Falköping
  34. Christina Åkerman, Agronom, Lidköping
  35. Sören Rafstedt, Kriminalvårdstjänsteman, Falköping,
  36. Mikael Axelsson, Lagledare, Mariestad
  37. Jill Schoultz, Student, Mariestad
  38. Marianne Pettersson, Verksamhetsutvecklare, Grästorp
  39. Patrik Ragnar, Civilekonom, Skara
  40. Carl-Erik Skårman, F.d. Riksdagsledamot, Falköping
  41. Lisbeth Paulsson, Receptionist, Skara
  42. Lars Johansson-Åhl, Officer, Lidköping
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0001-05329

Piratpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Piratpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jacob Hallén, 52 år, Företagare, Göteborg
  2. Jenny Gröhn, 30 år, Lärare, Trollhättan
  3. Ver Takeo, 23 år, Automationsingenjör, Göteborg
  4. Anders Andersson, 31 år, Studerande, Göteborg
  5. Erik Fredriksen, 25 år, IT-företagare, Trollhättan
  6. Nicole Zöger, 35 år, Testare, Göteborg
  7. Johan Lundberg, 38 år, Informatör, Lidköping
  8. Henry Rouhivuori, 44 år, IT-utvecklare, Borås
  9. Martin Holmberg, 29 år, Studerande, Tidaholm
  10. Daniel Megitt, 40 år, Psykolog, Göteborg
  11. Peter Isaksson, 33 år, Livsmedelsarbetare, Källby
  12. Rickard Wahlander, 18 år, Studerande, Skövde
  13. Marcus Dahlman, 45 år, Säkerhetskonsult, Lindome
  14. Mikael Persson, 23 år, Ungdomspedagog, Göteborg
  15. Moa Liljedahl, 21 år, Studerande, Trollhättan
Västra Götaland
0524-05388

Rättvisepartiet Socialisterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Rättvisepartiet Socialisterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Stefan Berg, ordf. RS Göteborg
  2. Klara Heydar, ordf. RS Uddevalla
  3. Kristofer Lundberg, ordf. RS Västra Götaland
  4. Sara E Boss, ordf. RS Mark
  5. Murat Solmaz, bilarbetare
  6. Linnéa Wallberg, studerande
  7. Kaan Özsan, CNC tekniker
  8. Tahmineh Mam Mustafa, undersköterska
  9. Johannes Lundberg, badmästare
  10. Minela Mahmututovic, studerande
  11. Patrik Berg, vårdbiträde
  12. Louise Rydström, studerande
  13. Jimmy Lied, städare
  14. Sanaz Mohamadian, sjuksköterska
  15. Patrik Hooghwinkel, butiksbiträde
  16. Carolin Holmgren, distrubitionsansvarig
  17. Mikael Bernadini, juridikstuderande
  18. Lina Westerlund, vårdbiträde
  19. Denny D Jovanovic, barista
  20. Linn Bensryd, HBT-socialist
  21. Amer Mohammed Ali, Socialistiska Studenter
  22. Derya Areb, folkhögskolestuderande
  23. Joel Eriksson, föräldraledig
  24. Nathalie Wingård, servitris
  25. Henrik Nygren, ställningsbyggare
Västra Götalands län
0131-05367

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Roland Abwin, Rydal
  2. Monica Abwin, Rydal
  3. Jonas Hansson, Borås
  4. Thina Mattsson, Borås
  5. Joachim Carlsson, Skene
  6. Magdalena Torkelsson, Skene
  7. Yasin Abbes, Skene
  8. John-Olof Persson, Borås
  9. Raili Johansson, Svaneholm
  10. Leif Andersson, Borås
  11. Sven Wemmeus, Bredared
  12. Orvar Martinsson, Henån
  13. Anders Bohlin, Göteborg
  14. Nurhan Kovacevic, Ucklum
  15. Michael Adielson, Kungälv
  16. Laila Antonsson, Tanum
  17. Frese Nielsen, Lindome
  18. Anita Andrén Lum, Henån
Västra Götalands södra
0447-05368
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Orvar Martinsson, Henån
  2. Nurhan Kovacevic, Ucklum
  3. Frese Nielsen, Lindome
  4. Els-Marie Ragnar, Hälleviksstrand
  5. Helen Ragnar Ljungqvist, Ellös
  6. Michael Adielson, Kungälv
  7. Laila Antonsson, Havstenssund
  8. Anita Andrén Lum, Henån
  9. Inger Nielsen, Lindome
  10. Anders Wingård, Henån
  11. Margaret Olsson, Grebbestad
  12. Kerstin Christoffersson, Uddevalla
  13. Yvonne Andersson, Munkedal
  14. Mona Hurtig, Ytterby
  15. Stig Hansson, Havstenssund
  16. Anders Bohlin, Göteborg
  17. Roland Abwin, Rydal
Västra Götalands västra
0447-05369
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Billy Bertilson, Lidköping
  2. Anita Lindman, Töreboda
  3. Lars-Göran Ytterberg, Hova
  4. Christina Bladh, Lidköping
  5. Ingemar Lindman, Töreboda
  6. Margareta Nyman, Lidköping
  7. Mona Schagerström, Skövde
  8. Tommy Thour, Kinnarp
  9. Bennie Bertilson, Lidköping
  10. Harry Johansson, Mariestad
  11. Arne Karlsson, Lidköping
  12. Inga-Lill Stångberg, Lidköping
  13. Anders Bohlin, Göteborg
Västra Götalands östra
0447-05370
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Anders Bohlin, Göteborg
  2. Bertil Sirenius, Göteborg
  3. Kristina Hildingson, Hisings-Kärra
  4. Carl Andersson, Angered
  5. Joseph Christenson, Göteborg
  6. Rolf Berntsson, Göteborg
  7. Rolf Hellström, Göteborg
  8. Nurhan Kovacevic, Ucklum
  9. Roland Abwin, Rydal
  10. Els-Marie Ragnar, Hälleviksstrand
Göteborgs kommun
0447-05371
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sjukvårdspartiet - Västra Götaland

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Kent Larsson, Sjuntorp
  2. Christina Glad, Ljung
  3. Maria Mell, Ed
  4. Olle Larsson, Trollhättan
  5. Cecilia Hedbor, Håbol
  6. Conrad Sinclair, Ed
  7. Inga-Britt Andersson, Trollhättan
  8. Birgitta Jarl Wogenius, Upphärad
  9. Mirjam Lernstål, Ed
  10. Barbro Vik, Ed
  11. Anders Tingman, Strömstad
  12. Ruth Andersson, Ed
  13. Eva Wennerlund, Sjuntorp
  14. Ellen Andreasson, Vänersborg
  15. Lena Johansson, Vänersborg
Västra Götalands norra
0447-05372

Svenskarnas parti

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Svenskarnas parti

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald eller genom att skriva till ett namn på valsedeln. Om du skriver flera namn får den överst tillskrivna kandidaten din personröst.
  1. Daniel Höglund, 33 år, Vänersborg
  2. Curt Linusson, 67 år, Lidköping
  3. Joakim Niklasson, 25 år, Lilla Edet
  4. Peter Fredriksson, 28 år, Tranemo
  5. Ludvig Delin, 20 år, Vänersborg
  6. Frida Hjelm, 19 år, Göteborg
Västra Götaland
0972-05390

Sverigedemokraterna

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Patrik Ehn, 44, lärare
  2. Daniel Rondslätt, 36, politisk sekreterare
  3. Thomas Åvall, 68, byggnadssnickare
  4. Arne Steen, 63, överpostiljon
  5. Elinor Englesson, 40, väktare
  6. Lars Hansson, 53, busschaufför
  7. Rune Karlsson, 67, byggmästare
  8. Jan Borsing, 65, köpman
  9. Tina Kahns, 58, kokerska
  10. Leif A Påhlsson, 75, stiftsfullmäktig
  11. Axel W Karlsson, 63, präst
  12. Barbro Johansson, 64, god man
  13. Ulf Eriksson, 46, färdtjänstchaufför
  14. Staffan Levinsson, 44, civilingenjör
  15. Jimmy Ståhl, 35, hamnarbetare
  16. Jörgen Fogelklou, 38, art director
  17. Sabine Linneheden, 49, montör
  18. Irene Blom, 70, nämndeman
  19. Dennis Dioukarev, 18, studerande
  20. Robert Quiding, 73, sjökapten
  21. Nils Melin, 76, konsthantverkare
  22. Nils-Assar Larsson, 67, jur.kand.
  23. Jan Åke Andersson, 67, maskinist
  24. Stig Larsson, 65, chaufför
  25. Gustav Kasselstrand, 23, SDU-ordförande
  26. Evald Lindqvist, 90, ingenjör
  27. Mikael Jansson, 45, riksdagsledamot
Göteborgs kommun
0110-05376
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Michael Andersson, 44, färdtjänstchaufför, Lindome
  2. Birgit Martinsson, 79, pensionär, Kungälv
  3. Matz Dovstrand, 56, civilekonom, Sävedalen
  4. Rose-Marie Antonsson, 59, företagare, Ljungskile
  5. Heikki Klaavuniemi, 27, chaufför, Dingle
  6. Bodil Engelbrekt, 49, läkarsekreterare, Öckerö
  7. Kristoffer Ohlsson, 27, montör, Tanumshede
  8. Eva Johansson, 62, undersköterska, Uddevalla
  9. Hans Nodby, 63, företagare, Uddevalla
  10. Peter Bjellheim, 54, företagare, Mölndal
  11. Mattias Gustafsson, 27, bilskadereparatör, Strömstad
  12. Per Engelbrekt, 51, logistikansvarig, Öckerö
  13. Sven Niklasson, 63, fastighetstekniker, Kungälv
  14. Reine Johansson, 66, trafikpersonal, Uddevalla
  15. Sven Wolff, 79, pensionär, Partille
  16. Kjell-Åke Jönsson, 58, reparatör, Mölndal
  17. Patrik Ehn, 44, lärare, Göteborg
  18. Jimmie Stranne, 36, montör, Floda
  19. Mattias Axner, 39, IT-tekniker, Skövde
  20. Tommy Larsson, 31, betongarbetare, Hökerum
  21. Daniel Rondslätt, 36, politisk sekreterare, Göteborg
  22. Birgitta Kullvén, 50, undersköterska, Åmål
  23. Hanna Wigh, 24, assistent, Falköping
  24. Joakim Lindrot, 20, säljare, Tranemo
  25. Thomas Åvall, 68, byggnadssnickare, Angered
  26. Kurt Karlsson, 64, socionom, Vänersborg
  27. Christoffer Johnsen, 20, lagerarbetare, Borås
Bohusläns/Västra Götalands västra
0110-05377
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jimmie Stranne, 36, busschaufför, Floda
  2. Birgitta Kullvén, 50, undersköterska, Åmål
  3. Kurt Karlsson, 64, socionom, Vänersborg
  4. Conny Jörgensen, 43, egen företagare, Alingsås
  5. Anna-Carin Eriksson, 39, undersköterska, Vänersborg
  6. Aron Emilsson, 20, studerande, Gråbo
  7. Göran Kummel, 60, ingenjör, Sjuntorp
  8. Agneta Grange Petrusson, 45, fritidspedagog, Lerum
  9. Robert Jansson, 23, produktionsplanerare, Nol
  10. Cecilia Skenhall, 38, undersköterska, Vänersborg
  11. Rune Karlsson, 72, pensionär, Älvängen
  12. Jannicke Stranne, 34, vårdbiträde, Floda
  13. Boris Petrusson, 45, transportör, Lerum
  14. Anette Johansson, 39, biblioteksassistent, Vänersborg
  15. Werner Loleit, 54, personlig assistent, Frändefors
  16. Carina Jällbrink, 49, studerande, Vänersborg
  17. Patrik Ehn, 44, lärare, Göteborg
  18. Michael Andersson, 44, färdtjänstchaufför, Lindome
  19. Mattias Axner, 39, IT-tekniker, Skövde
  20. Tommy Larsson, 31, betongarbetare, Hökerum
  21. Daniel Rondslätt, 37, politisk sekreterare, Göteborg
  22. Birgit Martinsson, 79, pensionär, Kungälv
  23. Hanna Wigh, 24, personlig assistent, Falköping
  24. Joakim Lindrot, 20, säljare, Tranemo
  25. Thomas Åvall, 67, byggnadssnickare, Angered
  26. Matz Dovstrand, 56, civilekonom, Sävedalen
  27. Christoffer Johnsen, 20, lagerarbetare, Borås
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0110-05378
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Mattias Axner, 39, IT-tekniker, Skövde
  2. Hanna Wigh, 24, personlig assistent, Falköping
  3. Gabriella Svensson, 22, logistiker, Mariestad
  4. Johanna Johansson, 27, butiksbiträde, Falköping
  5. Oskar Lindblom, 29, VVS-ingenjör, Skara
  6. Jan-Åke Johansson, 52, chaufför, Lerdala
  7. Helene Granbom Angerheim, 48, busschaufför, Hällekis
  8. Maddelen Larsson, 31, undersköterska, Falköping
  9. Anders Karlsson, 36, driftsledare, Skara
  10. Sune Larsson, 56, ingenjör, Lidköping
  11. Stig Svensson, 82, pensionär, Gullspång
  12. Arild Svensgam, 63, pensionär, Falköping
  13. Göran Segerstedt, 57, tekniker, Skövde
  14. Janina Olsen, 23, personlig assistent, Vara
  15. Patrik Ehn, 44, lärare, Göteborg
  16. Michael Andersson, 44, färdtjänstchaufför, Lindome
  17. Jimmie Stranne, 36, busschaufför, Floda
  18. Tommy Larsson, 31, betongarbetare, Hökerum
  19. Daniel Rondslätt, 36, politisk sekreterare, Göteborg
  20. Birgit Martinsson, 79, pensionär, Kungälv
  21. Birgitta Kullvén, 50, undersköterska, Åmål
  22. Joakim Lindrot, 20, säljare, Tranemo
  23. Thomas Åvall, 67, byggnadssnickare, Angered
  24. Matz Dovstrand, 56, civilekonom, Sävedalen
  25. Kurt Karlsson, 64, socionom, Vänersborg
  26. Christoffer Johnsen, 20, lagerarbetare, Borås
  27. Arne Steen, 63, överpostiljon, Askim
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0110-05379
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Tommy Larsson, 31, betongarbetare, Hökerum
  2. Joakim Lindrot, 20, säljare, Tranemo
  3. Christoffer Johnsen, 20, lagerarbetare, Dalsjöfors
  4. Fredrik Lind, 42, arbetsledare, Bollebygd
  5. Martin Lindgren, 35, chaufför, Mårdaklev
  6. Pontuz Fritzon, 22, omsorgspersonal, Borås
  7. Olof Paulin, 63, pensionär, Svenljunga
  8. Isabella Demserius, 55, företagare, Borås
  9. Jennifer Svensson, 18, studerande, Svenljunga
  10. Christer Spetz, 47, sjukpensionär, Borås
  11. Dennis Fernholm, 39, företagare, Borås
  12. Sten Lundgren, 61, diversearbetare, Borås
  13. Patrik Ehn, 44, lärare, Göteborg
  14. Michael Andersson, 44, färdtjänstchaufför, Mölndal
  15. Jimmie Stranne, 36, busschaufför, Floda
  16. Mattias Axner, 39, IT-tekniker, Skövde
  17. Daniel Rondslätt, 36, politisk sekreterare, Göteborg
  18. Birgit Martinsson, 79, pensionär, Kungälv
  19. Birgitta Kullvén, 50, undersköterska, Åmål
  20. Hanna Wigh, 24, personlig assistent, Falköping
  21. Thomas Åvall, 68, byggnadssnickare, Angered
  22. Matz Dovstrand, 56, civilekonom, Sävedalen
  23. Kurt Karlsson, 64, socionom, Vänersborg
  24. Oskar Lindblom, 29, VVS-ingenjör, Skara
  25. Arne Steen, 63, överpostiljon, Askim
  26. Rose-Marie Antonsson, 59, företagare, Ljungskile
  27. Conny Jörgensen, 43, egen företagare, Alingsås
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0110-05381

Vägvalet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vägvalet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Theo Papaioannou, 35 år, Systemförvaltare/Sahlgrenska, Hisings Backa
  2. Stefan Kihlberg, 65 år, Ledarskapskonsult, Västra Frölunda
  3. Ann-Britt Axelsdotter, 55 år, Mentalskötare/Egenföretagare, Göteborg
  4. Magnus Brännberg, 65 år, Sjökapten, Näset
  5. Anders Åkvist, 47 år, Civilingenjör/Egen företagare, Örgryte
  6. Kristin Jakobsson, 18 år, Student, Uddevalla
  7. Pierre Hallberg, 41 år, Gruppchef, Göteborg
  8. Carl-Olof Noord, 61 år, Sjöingenjör, Göteborg
  9. Carina Kihlberg, 66 år, Leg. Sjuksköterska, Västra Frölunda
  10. Ragnar Nielsen, 65 år, Egen företagare, Hovås
  11. Milan Friesel, 63 år, Forskare/Lärare, Öckerö
  12. Inger Bergström, 51 år, Gymnasielärare, Uddevalla
  13. Ingemar Bengtsson, 66 år, Pensionär, Mölndal
  14. Annica Frisk, 56 år, Journalist, Göteborg
  15. Per Karlsson, 48 år, Civilingenjör, Göteborg
  16. Carin Sjölander, 49 år, Civilingenjör, Lundby
  17. Sven Wallander, 70 år, Teknologie Doktor, Göteborg
  18. Jan A. Pressfeldt, 68 år, Fastighetsmäklare, Ale-Skepplanda
  19. Theodor Camitz, 21 år, Student, Lerum
  20. Kristina Lindberg, 46 år, Flygledare, Göteborg
  21. Marie-Louise Bergström, 53 år, Keramiker, Hisingen
  22. Stefanos Papaioannou, 27 år, Systemutvecklare, Göteborg
  23. Håkan Andersson, 49 år, Programmerare, Göteborg
  24. Maria Papaioannou, 58 år, Redovisningsekonom, Göteborg
  25. John Widell, 45 år, Produktionsledare, Hisings Backa
  26. Anita Heyman, 69 år, Företagssköterska, Lundby
  27. Anna Irving, 37 år, Marketing Assistant, Göteborg
  28. Claes-Göran Alstam, 77 år, Pensionär, Göteborg
  29. Annelie Jonsson Papaioannou, 39 år, Personlig bankman, Hisings Backa
  30. Tom Heyman, 71 år, Sjökapten, Lundby
  31. Birgitta Widell, 46 år, Inköpare/Säljare, Hisings Backa
  32. Peter Brych, 61 år, Droginformatör, Mark
  33. Lennart Björklund, 66 år, IT- och verksamhetsanalytiker, Härryda
Västra Götalandsregionen
1100-05375

Vänsterpartiet

VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Claes-Göran Borg, sjuksköterska, Lidköping
  2. Inger Lilja, skötare, Falköping
  3. Martin Johansson, miljövetare, Skara
  4. Elizabeth Fredriksson, miljöinspektör, Skövde
  5. Fredrik Bellino, lärare, Hjo
  6. Åsa Olsson, undersköterska, Mariestad
  7. Carl-Magnus Bengtegård, folkhögskollärare, Vara
  8. Ewa Hamberg, gymnasielärare, Falköping
  9. Hajrudin Abdihodzic, grundskolelärare, Tidaholm
  10. Marita Asp, nämndsekreterare, Töreboda
  11. Larseric Bergqvist, socionom, Skara
  12. Berith Bohrén, verksamhetsstödjare, Karlsborg
  13. Jonas Johansson, restaurangarbetare, Tibro
  14. Birgitta Nielsen, undersköterska, Essunga
  15. Mikael Jonsson, industriarbetare, Mariestad
  16. EvaLena Varhelyi, veterinär, Skara
  17. Katali Jarefjäll, kulturarbetare, Lidköping
  18. Carlos Bobadilla, lärare, Skövde
  19. Christina Hagberg, personligt ombud, Vara
  20. Claes-Uno Frisk, Falköping
  21. Lena Morin, undersköterska, Götene
  22. Bertil Arvidsson, pensionär, Lidköping
  23. Ulf Sandberg, informatör, Gullspång
Skaraborgs/Västra Götalands östra
0005-05345
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Peter Spjuth, 60 år, universitetsadjunkt, Lilla Edet
  2. Annette Ternstedt, 60 år, adm. sekreterare, Bengtsfors
  3. Karl Ask, 23 år, metallarbetare, Lerum
  4. Åsa Olin, 45 år, sjuksköterska, Vänersborg
  5. Leif Hansson, 64 år, tjänsteman, Ale
  6. Ingmarie Torstensson, 49 år, adm. sekreterare, Ale
  7. Jan Gustafsson, 63 år, grupphandledare, Alingsås
  8. Sofia Kämpe, 23 år, studerande, Lilla Edet
  9. Edgardo Varas, 48 år, sjukgymnast, Färgelanda
  10. Rose-Marie Jansson, 63 år, SOS-operatör, Lerum
  11. Kim Pedersen, 50 år, metallarbetare, Lilla Edet
  12. Maria Palm, 42 år, beteendevetare, Mellerud
  13. Ivan Andrés Castillo, 32 år, sjuksköterska, Trollhättan
  14. Birgitta Eriksson, 75 år, pensionär, Färgelanda
  15. Vanja Larsson, 65 år, pensionär, Alingsås
  16. Linda Holmer Nordlund, 35 år, studerande, Lilla Edet
  17. Tina Carlson, 41 år, arbetslös, Åmål
  18. Åsa Halvordsson, 26 år, miljölaborant, Bengtsfors
  19. Eva Lindgren, 61 år, gymnasielärare, Vänersborg
Älvsborgs norra/V Götalands norra
0005-05346
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jennica Vainu, 36 år, socionom, Tranemo
  2. Fredrich Legnemark, 33 år, socionom, Borås
  3. Marjan Garmroudi, 42 år, lärare, Borås
  4. Barbro Ridell, 52 år, marknadsförare, Bollebygd
  5. Eva Andersson, 47 år, socionom, Ulricehamn
  6. Emil Persson, 27 år, sociolog, Mark
  7. Ulla Sundhage, 55 år, undersköterska, Ulricehamn
  8. Peter Lund, 33 år, habiliteringspersonal, Borås
  9. Mehmet Kaplan, 60 år, busschaufför, Borås
  10. Jimmy Johansson, 29 år, sjuksköterska, Borås
  11. Marica Löfgren, 22 år, föräldraledig, Tranemo
  12. Arne Sjögren, 66 år, yrkeslärare, Ulricehamn
  13. Anna Gustavsson, 25 år, omvårdnadspersonal/informatör, Borås
  14. Bengt G. Eriksson, 74 år, konstnär, Ulricehamn
Älvsborgs södra/V Götalands södra
0005-05347
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Jan Alexandersson, Stenungsund
  2. Lena Jagers Bladini, Partille
  3. Kerstin Wallsby, Munkedal
  4. Helge Lind, Strömstad
  5. Mikael Danielsson, Uddevalla
  6. Marie Lindqvist, Mölndal
  7. Björn Saletti, Kungälv
  8. Birgit Lövkvist, Stenungsund
  9. Håkan Smedja, Lysekil
  10. Karin Hansson, Härryda
  11. Holger Cannerfors, Mölndal
  12. Annika Andersson, Öckerö
  13. Leif Larsson, Partille
  14. Lena Köllerström, Strömstad
  15. Mikael Wallgren, Spekeröd
  16. Ana Maria Stuparich, Mölndal
  17. Emilio Cotroneo, Tjörn
  18. Mona Roos Moslehi, Sotenäs
  19. Ronny Lindqvist, Mölndal
  20. Margareta Jansén, Partille
  21. Sten Brodén, Strömstad
  22. Ingrid Höjer, Partille
  23. Ingemar Thorsson, Kungälv
  24. Eva Magnusson, Mölndal
Bohusläns/Västra Götalands västra
0005-05348
VAL TILL LANDSTINGSFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Elise Norberg Pilhem, sjuksköterska, 57 år
  2. Sören Kviberg, oppositionsråd, 60 år
  3. Amanda Åhall, ombudsman, 31 år
  4. Marie-Ann Eriksson, deltidspolitiker, 64 år
  5. Lars Engen, sjuksköterska/univ.adj., 57 år
  6. Nadia Mousa, sjukpensionär, 49 år
  7. Lars-Erik Hansson, läkare, 57 år
  8. Leni Persson, systemerare, 60 år
  9. Daniel Gustafsson, student/personlig ass., 25 år
  10. Gun Cederborg, socionom, 61 år
  11. Alberto Jorge, läkare, 61 år
  12. Anne Christine Gillberg, leg psykolog/psykoterapeut, 64 år
  13. Hardy Svan, arkitekt, 69 år
  14. Monika Djurner, sjuksköterska, 31 år
  15. Börje Carlsson, metallarbetare, 63 år
  16. Yasmine Posio Nilsson, lärare, 36 år
  17. Ingemar Svensson, f.d. journalist, 83 år
  18. Ianthe Holmberg, pensionär, 75 år
  19. Rikard Edgren, programvarutestare, 38 år
  20. Yvonne Palm, personalansv. på förskola, 57 år
Göteborgs kommun
0005-05349

http://www.val.se