Till sidans innehåll | Välj annat område | Sök

2011

2011-05-13 09:57:07

Omval till kommunfullmäktige i Örebro - Valsedlar

Här är de partier som beställt valsedlar. Omvalet gäller endast den nordöstra valkretsen i Örebro kommun.

Här nedan finns avbildningar av valsedlarna. De går inte att rösta med. Om ordet "utkast" står skrivet över valsedeln så innebär det att valsedeln inte har skickats till tryckning. Du kan ladda ner alla valsedlar i xml-format för vidare bearbetning i t.ex. kalkylprogram.

Läs mer om partier och valsedlar på www.val.se

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Arbetarepartiet-Socialdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lena Baastad, Kommunalråd, 37 år, Vintrosa
  2. Björn Sundin, Kommunalråd, 40 år, Sörbyängen
  3. Alaa Idris, Ombudsman, 29 år, Söder
  4. Denis Begic, Butiksanställd, 40 år, Hovsta
  5. Fisun Yavas, Inspektör, 55 år, Grenadjärstaden
  6. Jan Zetterqvist, LO-funktionär, 52 år, Vivalla
  7. Linda Smedberg, Förskolelärare, 24 år, Ringstorp
  8. Thomas Esbjörnsson, Lärare, 47 år, Norr
  9. Inger Carlsson, Kock, 58 år, Lillkyrka
  10. Torgny Larsson, f.d. Kommunalråd, 59 år, City
  11. Carina Toro Hartman, Lärare, 54 år, Rynninge
  12. Ameer Sachet, Arbetsförmedlare, 48 år, Vasastan
  13. Lena Beime, Egen företagare, 58 år, Brickeberg
  14. Peter Dahlgren, Ombudsman, 36 år, Rosta
  15. Ingegerd Oberg, Pensionär, 72 år, Stora Mellösa
  16. Roger Andersson, Pensionär, 66 år, City
  17. Jessica Ekerbring, Systemintegratör, 39 år, Mellringe
  18. Per Lilja, Butiksarbetare, 46 år, Öster
  19. Elisabeth Karlsson Zuaw, Lärare, 54 år, Almby
  20. Allan Armaghan, Egen företagare, 55 år, City
  21. Sofia Lindstrand, Bussförare, 36 år, Väster
  22. Per-Ove Karlsson, Kommunalarbetare, 48 år, Ormesta Linnenäs
  23. Behnaz Afshar, Egen företagare, 42 år, Brickeberg
  24. Frederick Axewill, Handelsanställd, 40 år, Stora Mellösa
  25. Jennie Bergström, Socionomstuderande, 25 år, Brickebacken
  26. Oskar Ragnarsson, Arbetssökande, 19 år, Norrbyås
  27. Margareta Johansson, Pensionär, 74 år, Öster
  28. Yusuf Abdow, Socionom, 47, Brickebacken
  29. Ulrika Sandberg, Politisk sekreterare, 38 år, Söder
  30. John Johansson, Politisk sekreterare, 29 år, Björkhaga
  31. Britt-Marie Balaj, Undersköterska, 45 år, Varberga
  32. Lasse S Lorentzon, Lärare, 44 år, Almby
  33. Ewa Andersson, Undersköterska, 62 år, Vasastan
  34. Tomas Bergh, Jurist, 33 år, Rosta
  35. Elvy Wennerström, Förskolelärare, 63 år, Vintrosa
  36. Benny Larsson, Teolog, 51 år, Brevens bruk
  37. Eva Eriksson, Lärare, 46 år, Södra Lillåstrand
  38. Kemal Jelecak, Mekaniker, 59 år, Sörby
  39. Berit Majer, Pensionär, 79 år, City
  40. Hanna Altunkaynak, Lärare, 43 år, Mellringe
  41. Susann Wallin, Elevassistent, 45 år, Norr
  42. Nourouz Wanli, Bussförare, 43 år, Brickeberg
  43. Eva Marcusdotter, Studiesekreterare, 51 år, Mark
  44. Pell-Uno Larsson, Leg. Sjuksköterska, 69 år, Söder
  45. Jane Karlsson, Folkhälsovetare, 57 år, Garphyttan
  46. Joakim Blomqvist, Byggnadsmålare, 40 år, Hovsta
  47. Marie Brorsson, Distriktssköterska, 44 år, Adolfsberg
  48. Niclas Evaldsson, Ekonom, 28 år, Baronbackarna
  49. Zozan Baransson, Journalist, 30 år, Markbacken
  50. Bo Fredriksson, Socionom, 63 år, City
  51. Anna-Karin Lind, Barnskötare, 48 år, Nya Hjärsta
  52. Tomas Sandberg, Pappersbruksarbetare, 53 år, Ringstorp
  53. Christina Hermansson Placon, Pensionär, 66 år, Bocksboda
  54. Bengt Wentzel, Verksamhetsansvarig, 59 år, Norrby
  55. Anna Rosmark, Skola- och arbetslivskontakt, 36 år, Lillån
  56. Leif Gustafsson, Pensionär, 66 år, Glanshammar
  57. Mona Rixon, Pensionär, 71 år, Vasastan
  58. Karl-Gustav Granberg, Egen företagare, 65 år, City
  59. Ann-Christine Lahti, Skuldrådgivare, 64 år, Mellringe
  60. Per-Åke Sundkvist, Lagerarbetare, 43 år, Mellringe
  61. Yvonne Nordlund, Projektledare, 56 år, Björkhaga
  62. Timmy Leijen, Sjukskötare, 49 år, Rynninge
Örebro Nordöstra
0002-05382

Centerpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Centerpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Rasmus Persson, 35 år, Kommunalråd, Ervalla
  2. Charlotte Edberger-Jangdin, 48 år, Kantor/lärare, Almby
  3. Per-Åke Sörman, 34 år, Kanslist, Ervalla
  4. Lena Widing, 44 år, Politisk sekreterare, Adolfsberg
  5. Börje Gustafsson, 74 år, Pensionär, Sörbyängen
  6. Gunhild Wallin, 61 år, Barnmorska, Närkes Kil
  7. Seydou Bahngoura, 49 år, Behandlingsass., Stora Mellösa
  8. Madelene Karlsson, 41 år, Fabriksarbetare, Lillkyrka
  9. Kamran Kabinejad, 35 år, Fritidsledare, Adolfsberg
  10. Anita Holmström, 72 år, Pensionär, Hovsta
  11. Lars Jakobsson, 63 år, Agronom, Lillkyrka
  12. Åsa Thor Gustafsson, 51 år, PA-konsult, Asker
  13. Lars Johansson, 58 år, Överstelöjtnant, Näsby
  14. Helena Netz, 36 år, Studerande, Vintrosa
  15. Peter Johansson, 48 år, Klubbchef, Sörby
  16. Ann-Sofie Ohlander, 70 år, Professor emeritus, Centrum
  17. Björn Ingemarsson, 57 år, Ekologisk lantbrukare, Rinkaby
  18. Linda Larsson, 31 år, Lärare ma/no, Rosta
  19. Håkan Gransten, 60 år, Kyrkogårdschef, Ervalla
  20. Elisabeth Börjesson, 25 år, Riksombudsman CUF, Lannafors
  21. Ahmed Fawaz, 22 år, Caféägare, Vivalla
  22. Marie Nordkvist, 51 år, Undersköterska/ridlärare, Karlsdal
  23. Johan Pettersson, 29 år, Journalist, Örnsro
  24. Karin Fälldin, 26 år, Tandhygienist, Örnsro
  25. Bo Åkerling, 58 år, Åkare/egen företagare, Asker
  26. Hannah Ljung, 49 år, Egen företagare, Vasastaden
  27. Peter Einarsson, 49 år, Lantbrukare/konsult, Närkes Kil
  28. Ebba Karami, 35 år, Hälsoutvecklare, Örnsro
  29. Jimmy Andersson, 31 år, Lärare, Centrum
  30. Inger Ljung-Ernstson, 63 år, Förskollärare, Lundby
  31. Johan Koskela, 33 år, Officer, Skebäck
  32. Regina Salenfors-Andersson, 55 år, Lantbrukare, Lännäs
  33. Ingvar Bilock, 59 år, Säljare, Gällersta
  34. Annbrith Wiman, 60 år, Banktjänsteman, Asker
  35. Anders Gunnarsson, 63 år, Lantbrukare, Granhammar
  36. Christina Pettersson, 40 år, Pralinör, Glanshammar
  37. Niklas Sanneryd, 21 år, Säljare, Centrum
  38. Marita Andersson, 51 år, Ingenjör, Centrum
  39. Per Gransten, 29 år, Byggnadsingenjör, Eklunda
  40. Fehret Hatic, 41 år, Busschaufför, Tybble
  41. Tomas Widing, 48 år, Hantverkare, Adolfsberg
  42. Catrin Andersson, 22 år, Frukostvärdinna/hotellstäderska, Centrum
  43. Gert Ericsson, 58 år, Entreprenör, Stora Mellösa
  44. Nils O Edwertz, 66 år, Pensionär, Solhaga
Örebro Nordöstra
0004-05386

Folkpartiet liberalerna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Folkpartiet liberalerna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Staffan Werme, 52 år, kommunalråd, Gällersta
  2. Marie Brodin, 38 år, kommunikationschef, Örebro
  3. Ina Lindström, 29 år, studerande, Glanshammar
  4. Georg Barsom, 43 år, stadsdelsutvecklare, Örebro
  5. Larz Lundberg, 65 år, ingenjör, Tysslinge
  6. Åsa Johansson, 68 år, entreprenör, Örebro
  7. Johan Pehrson, 42 år, riksdagsledamot, Örebro
  8. Karolina Wallström, 43 år, politisk sekr., Glanshammar
  9. Fredrik Beckmann, 46 år, producent, Örebro
  10. Britta Bjelle, 69 år, fd generaldirektör, Örebro
  11. Gregor Zubicky, 55 år, konstnärlig chef, Örebro
  12. Azita Iranipour, 41 år, socionom, Örebro
  13. Johan Åqvist, 59 år, kriminalvårdare, Örebro
  14. Ulrica Solver-Gustavsson, 39 år, lärare, Örebro
  15. Börje Ström, 66 år, musikledare, Örebro
  16. Hannah Ström, 22 år, juriststudent, Örebro
  17. Niklas Lundgren, 37 år, stf. personalchef, Örebro
  18. Birgitta Lindahl, 74 år, fd kommunalråd, Örebro
  19. Philip Kurt, 20 år, företagare, Örebro
  20. Gunilla Werme Olsson, 54 år, skolsköterska, Örebro
  21. Mats Einestam, 51 år, socialarbetare, Rynninge
  22. Linda Ahlén-Lindahl, 23 år, produktingenjör, Kåvi/Lillån
  23. Erik Johansson, 49 år, kommunikatör, Örebro
  24. Lena Blixt, 51 år, hovrättsråd, Örebro
  25. Jerk Alton, 73 år, arkitekt, Glanshammar
  26. Barbro Klaeson, 62 år, områdeschef, Örebro
  27. Yngve Alkman, 71 år, företagare, Lillån
  28. Anna Ågerfalk, 42 år, kommunalråd, Gällersta
  29. Josef Hannason, 49 år, handläggare, Örebro
  30. Susanna Runheim, 37 år, skolledare, Rynninge
  31. Roger Lindahl, 51 år, regionchef, Örebro
  32. Kerstin Cederström, 70 år, specialpedagog, Örebro
  33. Emil Eriksson Rissve, 19 år, studerande, Glanshammar
  34. Madeleine Sundqvist, 46 år, ombudsman, Stora Mellösa
  35. Harbi Abdizilani, 45 år, adjunkt, Örebro
  36. Marika Westerberg, 62 år, lärare, Örebro
  37. Jonas Pehrson, 38 år, vaktmästare, Örebro
  38. Gunilla Bursell, 66 år, intendent, Örebro
  39. Patrik Jämtvall, 32 år, verksamhetschef, Örebro
  40. Gunnel Körner, 66 år, socionom, Örebro
  41. Gunnar Pehrson, 72 år, fd försäkringstjänsteman, Örebro
  42. Birgitta Perols, 64 år, rektor, Örebro
  43. Fredrik Idevall, 50 år, utvecklingsledare, Örebro
  44. Margaretha Pehrson, 65 år, säljare, Örebro
  45. Erik Wahlberg, 36 år, jurist, Örebro
  46. Berith Tedsjö-Winkler, 60 år, biblioteksassistent, Örebro
  47. Lars Gustafsson, 66 år, pensionär, Örebro
  48. Karin Forsling, 38 år, statsvetare, Örebro
  49. Lars-Eric Gustafson, 46 år, företagare, Örebro
  50. Åsa Rönnmark, 30 år, statsvetare, Örebro
  51. Lars Bergqvist Hagstedt, 32 år, officer, Örebro
  52. Gudrun Wärnelid, 81 år, barnmorska, Örebro
  53. Emil Chandorkar, 37 år, jobbcoach, Örebro
  54. Carl Mikael Bergström, 23 år, lärarstudent, Örebro
  55. Kjell Lindblom, 73 år, fd försäljningschef, Örebro
Örebro Nordöstra
0003-05315

Kristdemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Kristdemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Lennart Bondeson, kommunalråd, Näsby
  2. Susanne Lindholm, personalchef, Nerikes Kil
  3. Behcet Barsom, politisk sekreterare, Varberga
  4. Gunn Öjebrandt, utbildn.administratör, Brickeberg
  5. Lars O Molin, civilekonom, Rosta
  6. Marie Magnusson, informationsansvarig, Hovsta
  7. Anders Hagström, företagare, Norra Bro
  8. Lilla Åström, studerande, Centrum
  9. Magnus Lagergren, lärare, Odensbacken
  10. Lydia Liu, företagare, Centrum
  11. Anders Hagsten, lärare, Almby
  12. Carina Berg, studerande, Hampetorp
  13. Sigvard Sundkvist, fil.kand., Öster
  14. Inga-Lill Nordell, adm.assistent, Södermalm
  15. Conny Harrysson, ekonom, Hovsta
  16. Ann-Britt Ivarsson, fil.dr., Nasta
  17. Glenn Wästberg, studerande, Centrum
  18. Marianne Malki, studerande, Centrum
  19. Nikolas Demetriades, lärare/brandman, Latorp
  20. Eva Sape, inredningsarkitekt SIR, Centrum
  21. Per Danielsson, journalist, Brickebacken
  22. Gunvor Sundmark, fil.mag., Adolfsberg
  23. Göran Pettersson, lärare, Brickeberg
  24. Barbro Matsman, arbetsterapeut, Ladugårdsängen
  25. Owe Ranebäck, redaktör, Centrum
  26. Marianne Björk, administratör, Brickebacken
  27. Bo Lundin, predikant/missionär, Odensbacken
  28. Anna Theodossiou, studerande, Centrum
  29. Lars B Stenström, kyrkoherde, Norr
  30. Malin Silén, fil.kand., Almby
  31. Josef Mettou, elevassistent, Skebäck
  32. Birgitta Eklund, sekreterare, Norr
  33. Stefan Hideblad, försäljningsingenjör, Almby
  34. Kerstin Fjärrfors, pensionär, Adolfsberg
  35. Per Nylén, företagare, Lillån
  36. Ingeborg Elovsson, förskollärare, Glanshammar
  37. Hamid Siraj, företagare, Centrum
  38. Birgitta Schortz, förskollärare, Almby
  39. Naim Tahiri, modersmålslärare, Lundby
  40. Gjohn-Marko Berisha, pastor, Brickebacken
  41. Ingrid Tvelin, assistent, Mellringe
  42. Agne Ericsson, statistikhandläggare, Hagaby
  43. Bengt Karlsson, lagerarbetare, Odensbacken
  44. Monica T. Sundberg, försäkr.handl., Brickebacken
  45. Gösta Andersson, företagare, Garphyttan
  46. Lennart Sundmark, försäljningschef, Adolfsberg
  47. Magnus Niklasson, ingenjör, Lillån
  48. Göran Wall, boendestödjare, Vivalla
  49. Björn Junaeus, skötare, Norr
  50. Viktor Andersson, sjuksköterska, Centrum
  51. Ricard Öjebrandt, försäkringskonsult, Brickeberg
  52. Fred Sjöberg, musikpedagog, Öster
  53. Elin Enes, studerande, Markbacken
  54. Christian Dywik, studerande, Oxhagen
  55. Anders Östman, skolledare, Adolfsberg
  56. Ola Ström, kommunikationschef, Centrum
Örebro Nordöstra
0068-05384

Miljöpartiet de gröna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Miljöpartiet de gröna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Ia Malmqvist, Kommunalråd, 48 år
  2. Lotta Sörman, Lärare, 52 år
  3. Fredrik Persson, Kommunalråd, 40 år
  4. Niclas Persson, Teckentolksstudent, 22 år
  5. Malin Bjarnefors, Regionsekreterare, 28 år
  6. Andreas Tranderyd, Studerande, 21 år
  7. Ulrika Eriksson, Laboratorietekniker, 38 år
  8. Torbjörn Ställberg, Arbetssökande, 63 år
  9. Helena Bosved, Fil. mag, 27 år
  10. Michael Horvath, Psykologkandidat, 31 år
  11. Camilla Hansén, Överförmyndarhandläggare, 35 år
  12. Gunnar Oest, Pol. mag, 67 år
  13. Irene Lindh, Pensionär, 69 år
  14. Anders Odel, Socionom, 58 år
  15. Pia Lind, Biblioteksassistent, 38 år
  16. Martin Mestanza, Föreningsledare, 47 år
  17. Michaela Lagerqvist, Kundtjänstmedarbetare, 36 år
  18. Rasmus Holmberg, Musiklärare, 30 år
  19. Erik Göök, Civilekonom, 31 år
  20. Liza Sörberg, Konstvetare, 43 år
  21. Jonas Eriksson, Riksdagsledamot, 43 år
  22. Olof Johansson, Filosofie doktor, 70 år
  23. Ann-Kristin Spåls, Lärare, 38 år
  24. Johan Nyström, Pensionär, 64 år
  25. Sten Lang, Lärare, 59 år
  26. Lisanne Magnusson, Socionom, 48 år
  27. Ola Palm, Fastighetsekonom, 36 år
  28. Stellan Johansson, Pensionär, 67 år
  29. Catrin Steen, Landstingsråd, 29 år
  30. Allan Carlsson, Säljare, 62 år
Örebro Nordöstra
0055-05318

Moderata Samlingspartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Moderata Samlingspartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Kent Persson, kommunalråd, Marieberg
  2. Maria Haglund, kommunalråd, Väster
  3. Ronnie Palmén, säljare, City
  4. Elisabeth Svantesson, riksdagsledamot, Ringstorp
  5. Lars Elamson, tjänsteman, Väster
  6. Najah Eriksson Tali, lärare, Vivalla
  7. Henrik Elamson, egen företagare, City
  8. Ulf Södersten, f.d. officer, Adolfsberg
  9. Gunilla Olofsson, pensionär, Lillkyrka
  10. Oskar Öholm, riksdagsledamot, City
  11. Eric Svensson, politisk sekreterare, Norr
  12. Daniel Granqvist, verksjurist, Adolfsberg
  13. Ewa Leitzler, grafiker, Brickeberg
  14. Gunnar Andersson, ingenjör, Södermalm
  15. Johan Kumlin, företagare, Öster
  16. Sara Dicksen, jurist, Björkhaga
  17. Eghbal Kamran, socionom, Adolfsberg
  18. Åsa Aspelin, maskiningenjör, Öster
  19. Lennart Carlsson, trädgårdsmästare, Odensbacken
  20. Carl-Anders Alsätra, senior, Adolfsberg
  21. Birgit Ryding, pensionär, Glanshammar
  22. Daniel Welin, företagare, City
  23. Kent Valdemarsson, socionom, Nya Hjärsta
  24. Per-Anders Lundin, polis, Norr
  25. Elisabeth Sundström, lärare, Adolfsberg
  26. Lars Askling, ingenjör, Adolfsberg
  27. Ewy Eriksson, pensionär, Lillån
  28. Christer Johansson, socionom, Norr
  29. Adam Leitzler, företagare, Brickeberg
  30. Sabri Altunkaynak, restaurangchef, Mellringe
  31. Rolf Alderholm, planeringskonsult, Garphyttan
  32. Veronika Palmén Lemke, studerande, Tybble
  33. Nedim Karic, narkosläkare, City
  34. Marcus Bäckström, studerande, Sörbyängen
  35. Göran Öhlin, f.d. bokhandlare, Rynninge
  36. Krister Tornberg, hyresråd, Sörbyängen
  37. Birgitta Agrell, skolsköterska, Adolfsberg
  38. Tommy Udd, sjuksköterska, Brickebacken
  39. Kerstin Ejdertoft, egen företagare, Centrum Väst
  40. Dragomir Sucurovic, tolk, Ladugårdsängen
  41. Carina Wenderlöf, pensionär, Odensbacken
  42. Magnus Johansson, fritidspedagog, Björkhaga
  43. Lennart Jonsson, ADB-tekniker, Rånnesta
  44. Georgiy Barskiy, studerande, Rosta
  45. Stefan Henningsson, utredare, Oxhagen
  46. Isac Nordin, studerande, City
  47. Erik Gestrinius, studerande, City
  48. Jessica Millertson, studerande, Hidingsta
  49. Therese Molander, studerande, City
  50. Svante Gyrulf, egen företagare, Brickeberg
Örebro Nordöstra
0001-05312

Sverigedemokraterna

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Sverigedemokraterna

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Daniel Edström, 30 år. Nämndeman i Sveriges domstolar
  2. Håkan Ländin, 60 år. Pensionär
  3. Anna Spiik, 28 år. Lokalvårdare
  4. Linda Wallin, 24 år. lastbilschaufför
  5. Laszlo Petrovics, 71 år. Pensionerad produktionstekniker
Örebro Nordöstra
0110-05387

Vänsterpartiet

VAL TILL KOMMUNFULLMÄKTIGE

Vänsterpartiet

Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än de som står nedan.
  1. Murad Artin, Kommunalråd
  2. Malin Tinjan, Personalvetare
  3. Mussie Ephrem, Statsvetare
  4. Gun Carlestam Lewin, Pensionär
  5. Hans Holberg, Lärare
  6. Jaana Rokka, Adjunkt
  7. Jessica Carlqvist, Lärare
  8. Öystein Thorsen, Egen företagare
  9. Marie Reidarsson, PA-Konsult
  10. Tommi Possnert, Studerande
  11. Åsa Häggström, F.d. Lärare
  12. Stefan Nilsson, Studerande
  13. Svetlana Menhem, Maskinoperatör
  14. Sunil Jajasooriya, Livsmedelsarbetare
  15. Hanna Richter Hagert, Statsvetare
  16. Leif Lewin, Pensionär
  17. Zeynep A Tamburaci, Lärare
  18. Ezzeldin Mohamed AL-Haydari, Lärare
  19. Karolina Björk, Vårdare
  20. Niklas Sandman, Gymnasielärare
  21. Maria Hammar, Sjukpensionär
  22. Jan Callh, Lärare
  23. Birgitta Karlsson Feldgrill, Undersköterska
  24. Pelle Klasson, Pensionär
  25. Lisbeth Lund, Pensionär
  26. Lars-Göran Nilsson, Universitetsadjunkt
  27. Maria Arvegård, Psykolog
  28. Magnus Johansson, Arkivarie
  29. Karin Sahli, Pensionär
  30. Peo Holmström, NC-Operatör
  31. Maria Westerholm, Samhällsvetare
  32. Susanne Almgren, Systemförvaltare
  33. Hans Blomberg, Reparatör
  34. Jenny Tistell, Socionom/Kurator
  35. Louise Ornell, Socionom
  36. Gustav Brantedal, Konstnär
  37. Matilda Fredriksson, Statsvetare
  38. Birgitta Blomberg, F.d. Egen företagare
  39. Jihad Menhem, Landstingsråd
  40. Marie Wirde, Journalist
Örebro Nordöstra
0005-05317

http://www.val.se